آزمون دولینگو

آزمون Duolingo یک آزمون آنلاین مهارت انگلیسی است که برای اپلای دانشجویان بین المللی طراحی شده است. در مقایسه با سایر آزمون های مهارت انگلیسی، این سریع، راحت و مقرون به صرفه است. این آزمون یک ارزیابی پیشرفته از مهارت زبان انگلیسی برای کمک به دانشجویان و موسسات خارج از کشور است. شما می توانید با استفاده از کامپیوتر و وب کم از خانه در آزمون شرکت کنید، نیازی به گرفتن وقت قبلی یا سفر به مرکز آزمون ندارید.  آزمون دولینگو یک آزمون تطبیقی مبتنی بر رایانه است که مهارت های زبان انگلیسی شما را می سنجد. طی دو سال گذشته، بیش از 500 دانشگاه و کالج در سراسر جهان گواهینامه Duolingo را یکی از الزامات ورود خود قرار داده اند. دانشگاه های برتر مانند FDU، Duke، UCLA، کلمبیا، NYU، Yale. بنابراین آشنایی با آزمون دولینگو و تمامی ظرافت های آن ممکن است برای بسیاری از داوطلبان آزمون های بین المللی زبان انگلیسی یک ضرورت باشد. البته توجه داشته باشید که اندیکاتور آیلتس و آزمون آنلاین تافل (نسخه خانگی) نیز جایگزین های جدیدی برای آزمون های آیلتس و تافل هستند.

Image

شرایط برگزاری آزمون دولینگو 

شرایط برگزاری آزمون دولینگو وابسته به دارا بودن شرایط زیر است 
●    گذرنامه و شناسنامه
●    اتاقی آرام و روشن
●    60 دقیقه وقت آزاد
●    یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد که در طول دوره آزمون قطع و وصل نشود.
●    یک کامپیوتر
کامپیوتری که روی آن در آزمون Duolingo شرکت می کنید باید مشخصات زیر را داشته باشد:
●    مرورگر مناسب مانند کروم یا اپرا
●    دوربین جلو
●    میکروفون
●    اسپیکر

ثبت نام آزمون دولینگو 

قبل از شرکت در آزمون مهاجرت تحصیلی باید هزینه آزمون Duolingo را پرداخت کنید. در واقع پرداخت هزینه آزمون دولینگو تنها از طریق کارت های اعتباری معتبر مانند مسترکارت، پی پال و ویزا انجام می شود و به همین دلیل هموطنان عزیز در داخل کشور به دلیل شرایط ظالمانه امکان خرید این آزمون را ندارند. برای ثبت نام، باید وارد وب سایت Duolingo شوید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از تکمیل فرم ثبت سفارش ، می توانید هزینه آزمون را با هر کارت اعتباری معتبر پرداخت کرده و در این آزمون شرکت کنید.

اجزای آزمون دولینگو 

آزمون انگلیسی Duolingo تنها آزمونی است که در حال حاضر به صورت آنلاین برگزار می شود. این آزمون با هدفی مشابه با آزمون های آیلتس و تافل، چهار مهارت زیر شرکت کننده را ارزیابی می کند:

 • شنیدن
 • صحبت كردن
 • خواندن
 • نوشتن

اجزای آزمون دولینگو به صورت آنلاین ارزیابی میوند . از سوی دیگر، تست Duolingo تطبیقی است. ماهیت مقایسه ای آزمون Duolingo به این معنی است که انواع سوالاتی که در بخش های بعدی از شما پرسیده می شود بر اساس عملکرد شما در بخش های قبلی است. بنابراین هر چه بهتر به سوالات ابتدای آزمون پاسخ دهید، در قسمت های بعدی سوالات سخت تری برای شما در نظر گرفته می شود و معیارهای سنجش شما بر این اساس خواهد بود. بنابراین بهتر است سطح زبان انگلیسی خود را ارتقا دهید.

مراحل آزمون دولینگو 

مراحل آزمون دولینگو به شرح زیر است :
●    مقدمه کوتاه
●    سوالات تطبیقی
●    مصاحبه تصویری و نمونه نگارش

بخش اول: مقدمه ای کوتاه

بخش اول مقدمه ای بر آزمون است و شامل قوانین و شرایطی است که آزمون Duolingo شامل آن می شود. این بخش 10 دقیقه است و تاثیری در نمره امتحان شما ندارد.

بخش دوم: سوالات مقایسه ای

همانطور که قبلا اشاره کردیم، سطح دشواری سوالات آزمون Duolingo بستگی به این دارد که در مراحل قبلی به چند سوال پاسخ صحیح داده اید. هر چه بهتر انجام دهید، سوالات در بخش‌های بعدی سخت‌تر خواهند بود. این بخش بخش عمده ای از آزمون را تشکیل می دهد و چهار مهارت اصلی را ارزیابی می کند: گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن. مدت زمان این بخش 25 دقیقه می باشد و سوالات مختلفی مطرح می شود.

بخش سوم: مصاحبه تصویری و مثال نوشتاری

این بخش شامل یک مصاحبه تصویری و یک نمونه کتبی است که در آزمون Duolingo نمره داده نمی شود، اما به همراه نمره نهایی به موسسات یا مراکزی که برای پذیرش درخواست داده اید ارسال می شود و معیاری برای سنجش مهارت و مهارت زبان انگلیسی محسوب می شود. مدت زمان این بخش 10 دقیقه می باشد. سوالات قسمت سوم با توجه به عملکرد شما در قسمت دوم بررسی خواهد شد.

محل برگزاری آزمون دولینگو 

از آنجایی که آزمون Duolingo به صورت آنلاین برگزار می شود محل برگزاری آن بستگی به شرکت کننده دارد همچنین این آزمون قوانین و مقررات سختگیرانه ای برای شرکت کنندگان دارد که اگر قبلاً با آنها آشنایی ندارید، ممکن است مجبور شوید دوباره در آن شرکت کنید.  در طول امتحان از تلفن همراه یا هر وسیله مشابه دیگری استفاده نکنید زیرا تقلب محسوب می شود و نمی توانید مجددا در آزمون شرکت کنید. اتاق شما باید کاملاً روشن و ساکت باشد و با کسی در تماس نباشید. صورت شما باید رو به دوربین بالای مانیتور بدون هیچ پوششی باشد. هدفون و ایرپاد قابل استفاده نیستند. چشمان خود را به صفحه کامپیوتر نگاه دارید و به اطراف نگاه نکنید. هنگام تایپ فقط اجازه دارید به صفحه کلید نگاه کنید. همانطور که گفته شد، شما فقط مجاز به استفاده از مرورگرهای کروم و اپرا هستید. بنابراین استفاده از سایر مرورگرها در آزمون مجاز نمی باشد. اگر مایل به شرکت مجدد در آزمون هستید، می توانید پس از یک ماه این کار را انجام دهید.

آزمون دولینگو در ایران 

این آزمون به صورت مقایسه ای انجام می شود. یعنی اگر به یک سوال پاسخ صحیح بدهید سوال بعدی سخت تر و اگر اشتباه پاسخ دهید سوال بعدی راحت تر خواهد بود. این بدان معناست که آزمون می تواند به راحتی با پاسخ دادن به تعداد نسبتاً کمی از سوالات، سطح توانایی شما را اندازه گیری کند. علاوه بر این، از آنجایی که آزمون دولینگو در ایران و جاهای دیگر به صورت آنلاین انجام می شود و به صورت کامپیوتری است، متقاضیان می توانند این آزمون را در منزل و رایانه شرکت کنند.

قیمت آزمون دولینگو 

نکته قابل توجه این است که پس از پرداخت هزینه آزمون می توانید زمان شرکت در آزمون Duolingo را خودتان بدون هیچ محدودیتی انتخاب کنید. چیزی که Duolingo را از دو رقیب قوی خود (تافل و آیلتس) متمایز می کند، قیمت آزمون دولینگو و هزینه پایین آن است که حدود 50 دلار است که تقریباً یک چهارم هزینه شرکت در آیلتس یا تافل است.

منابع آزمون دولینگو 

بسیاری از زبان آموزان در مورد منابع آزمون دولینگو (Duolingo )سوال می کنند تا در این آزمون نمره بالایی کسب کنند. باید توجه داشته باشید که این آزمون مشابه آزمون آیلتس یا تافل که استاندارد تمامی مراکز آموزشی برای پذیرش تحصیلی یا کاری است، نیست. در واقع می توان گفت که این آزمایش با توجه به شرایط فعلی (شیوع ویروس کرونا و قرنطینه خانگی) از اهمیت بالایی برخوردار شده است. بنابراین توصیه ما به برتری در این آزمون استفاده از منابع زیر است.

 • گرامر در کتاب برای افزایش سطح گرامر
 • گوش دادن به داستان ها به زبان انگلیسی در سطح 4 یا 5

برای برتری در قسمت مکالمه نیز می توانید از کتاب مکالمه معمارزاده استفاده کنید زیرا این کتاب دارای موضوعات زیادی (قسمت دوم آزمون آیلتس) است که قدرت توصیفی زیادی به شما میدهد.

 • تست انگلیسی Duolingo: برای آشنایی با آزمون Duolingo، تمرین و تست کنید
 • گرامر انگلیسی در حال استفاده: برای تقویت گرامر انگلیسی
 • رایتینگ آیلتس (Maximiser): برای بهبود مهارت های رایتینگ.
 • IELTS Speaking Maximiser برای تقویت مهارت های گفتاری.
 • Oxford Word Skills: برای تقویت واژگان
 • تاکتیک های گوش دادن: تقویت مهارت های گوش دادن.
 • گوش دادن به Duolingo

لیسنینگ آزمون دولینگو (Duolingo LISTENING)

تمام تکالیف Duolingo بسیار ساده تر از سایر آزمون های بین المللی است، به خصوص بخش لیسنینگ آزمون دولینگو بسیار ساده تر از آزمون هایی مانند TOEFL، IELTS یا PTE است. آزمون Duolingo برای ارزیابی تسلط هر داوطلب به زبان انگلیسی در بخش شنیداری انجام می شود که آسان تر است زیرا ترکیبی از چندین آزمون معتبر در جهان است و داوطلبان می توانند به راحتی این بخش را تنها با کمی تسلط بر گرامر و افزایش گرامر قبول کنند. طیفی از کلمات انگلیسی امتیاز مورد نظر خود را بدست آورید. با توجه به اینکه این آزمون یکی از آزمون های آنلاین زبان انگلیسی می باشد و تمامی مراحل توسط هوش مصنوعی کاملا کامپیوتری کنترل می شود، سوالات قسمت Duolingo Listening سوالات تطبیقی می باشد یعنی داوطلب با هر پاسخ صحیح یا نادرست به سطح Harder یا پرسیدن سوال بعدی برای شما راحت تر خواهد بود. گوش دادن Duolingo بر توانایی درک تلفظ و معنی کلمات و همچنین توانایی حافظه داوطلب برای به خاطر سپردن آنچه شنیده است متکی است.

رایتینگ آزمون دولینگو (Duolingo WRITING)

رایتینگ آزمون دولینگو شامل بخش های مهمی است که 33 درصد از تست های Duolingo را تشکیل می دهد. مهمترین بخش نوشتاری آزمون Duolingo شامل نوشتن یک متن 50 کلمه ای بر اساس قوانین مهم و کاربردی زبان انگلیسی است.
برای نوشتن این قسمت باید به 5 نکته بسیار مهم و اساسی دقت کنید.

 • قواعد گرامری باید به درستی استفاده شود

برای نشان دادن قدرت ساختار گرامر خود به ممتحن، باید از طیف وسیعی از گرامرها استفاده کنید. همچنین برای این آزمون در قسمت نوشتاری علاوه بر استفاده از گرامرهای حرفه ای انگلیسی باید از انواع تراکم گرامری نیز به درستی استفاده شود.

 • استفاده از کلمات مختلف و کلمات چند بخشی

استفاده از صفت ها و قیدهای معروف انگلیسی به جای صفت ها، قیدها و حتی فعل های معمولی یکی از مهم ترین قسمت ها است و در تمامی دوره های Duolingo به تمامی داوطلبان توصیه می شود.

 • ساختار نوشتاری پیچیده

همانطور که همه داوطلبان محترم می دانند در ساختار نوشتاری زبان انگلیسی 3 نوع جمله وجود دارد. جمله ساده، جمله مرکب و جمله پیچیده ، استفاده از جملات پیچیده در قسمت های مختلف این بخش بسیار مهم است. لذا به کلیه داوطلبان توصیه می شود به جای استفاده از جملات ساده از جملات حرفه ای و ترکیبی از جملات پیچیده و مرکب استفاده کنند تا امتیاز خود را در این قسمت افزایش دهند. 

اسپیکینگ آزمون دولینگو (Duolingo SPEAKING)

اسپیکینگ آزمون دولینگو ترکیبی از سوالات مختلف برای سنجش توانایی صحبت کردن داوطلب است. در قسمت شفاهی باید تمامی مهارت هایی را که در ریدینگ، لیسنینگ و گرامر کسب کرده اید با هم ترکیب کنید و قالب گفتاری روان و صحیح را در اختیار ممتحن قرار دهید. قسمت اسپیکینگ می تواند یکی از پر استرس ترین قسمت های Duolingo برای داوطلبان باشد، زیرا در عین حال باید مفهوم سوال و موضوع سخنرانی را درک کنند و در عین حال می توانند پاسخی مناسب و روان بدهند. 
در قسمت مکالمه Duolingo که شامل انواع مختلفی از سوالات است، اگر بتوانید با آرامش، دقت و سرعت عمل سخنرانی بهتری ارائه دهید، به جرات می توان گفت که نمره کلی شما در آزمون Duolingo سر به فلک می کشد. 

ریدینگ آزمون دولینگو ( Duolingo READING)

هنگام ریدینگ آزمون دولینگو متنی از ادبیات انگلیسی به داوطلب داده می شود که به صورت نثر و بسیار پیچیده نوشته شده است. برای بسیاری از نامزدها، این متن در این بخش از DUOLINGO امتیاز از دست می دهد، زیرا آنها با ساختار ادبی انگلیسی آشنا نیستند. اما یک نکته مثبت وجود خواهد داشت که اگر داوطلب به چند سوال پاسخ صحیح ندهد، متن سوال بعدی راحت تر خواهد بود.  در نوع دوم سوالات ریدینگ Duolingo، یک سری متن ارائه می شود، متن دارای فاصله است و تعداد کلمات پیشنهادی برای انتخاب از بین آن کلمات پیشنهادی به داوطلبان ارائه می شود. در سوال بعدی جمله ای ظاهر می شود که داوطلب باید آن را با صدای بلند بخواند و متن را با تلفظ صحیح یادداشت کند. در این قسمت خواندن سوالات با تلفظ و دقت بالا بسیار حائز اهمیت است.

Duolingo برنامه ای است که در سال 2012 برای آسان کردن یادگیری زبان راه اندازی شد. این برنامه به افراد کمک می‌کند تا گروهی از زبان‌های خارجی را از طریق روش‌شناسی متفاوت یاد بگیرند و همچنین درس‌ها را بر اساس هدف یا هدف نهایی کاربر تنظیم می‌کند. در سال 2014، Duolingo یک آزمون آنلاین مهارت انگلیسی را راه اندازی کرد تا جایگزین سایر آزمون های مهارت انگلیسی مانند آیلتس یا تافل شود. این آزمون در حال حاضر توسط بسیاری از دانشگاه ها در کشورهای مختلف مانند انگلستان، آمریکا، کانادا، استرالیا، ژاپن، اروپا و نیوزلند تحت پوشش و پذیرش قرار گرفته است و برای آن دسته از دانشجویانی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی را دارند کاربرد دارد.

2537 رتبه بندی این مطلب:
4.3
 

انتخابگر پوسته