آزمون ACT

آزمون ACT یکی از معتبرترین و معروفترین آزمون های داخلی آمریکا است. دانشجویانی که قصد اپلای و تحصیل در یکی از دانشگاه های آمریکا را داشته باشند باید در یکی از آزمون های داخلی آمریکا شرکت کنند. هر دانشگاهی برای پذیرش دانشجو حد نصاب مشخصی را برای نمرات این آزمون تعیین می کند. این آزمون هر ساله توسط یکی از موسسات غیرانتفاعی American College Testing با هدف و معیاری برای سنجش دانش آموزان دبیرستانی برای ورود به دانشگاه برگزار می گردد. در آمریکا آزمون های این چنینی زیادی برگزار می گردد که این آزمون از دیگر آزمون ها معتبرتر است. البته باید در نظر داشت که دانشگاه ها معیارهای مختلفی برای سنجش و پذیرش دانشجویان دارند. در ادامه این مطلب درباره زمان برگزاری آزمون، نحوه برگزاری، منابع و هر چیز دیگری که لازم است راجع به آزمون ACT بدانید خواهیم گفت.

منابع آزمون ACT

این آزمون امتحانی شبیه به کنکور در ایران است با این اختلاف که دانش آموزان آمریکایی برای ورود به دانشگاه ملزم به شرکت در این آزمون نیستند. بلکه این دانشجویان باید در آزمونی شرکت کنند که دانشگاه مورد نظرشان آن را تایید کند. درمیان آزمون های داخلی کشور آمریکا آزمون ACT به عنوان معتبرترین آزمون شناخته می شود. موضوعات امتحان و منابع آزمون act عبارتند از:

 • انگلیسی شامل کاربرد یا مکانیک و مهارت های لفظی
 • درک مطلب شامل علوم اجتماعی، علوم، هنرها و ادبیات
 • علوم پایه شامل علوم فیزیک، زیست شناسی، شیمی و فیزیک
 • ریاضی شامل جبر، جبر اولیه، جبر یا هندسه مختصات، هندسه مسطح  و مثلثات

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

آزمون ACT چه زمانی برگزار می گردد؟

آزمون ACT هفت بار در سال و در ماه های فوریه، آوریل، ژوئن، ژوئیه، سپتامبر، اکتبر، دسامبر برگزار می گردد. تاریخ فوریه و جولای در نیویورک و مکان ها بین المللی تاریخ جولای در کالیفرنیا این آزمون انجام نمی شود. این آزمون مدت زمان خاصی اعتبار دارد و دانشجویان چنانچه در زمان مدت اعتبار آزمون نتوانستند جذب دانشگاهی شوند باید مجددا در این آزمون شرکت کنند.  

نمونه سوالات ACT

بسیاری از سایت های معتبر نمونه سوالات آزمون ACT را سالیانه منتشر می کنند همچنین برخی از این سوالات در یک کتاب PDF  از موسسه MAGOOSH منتشر می شود. در این منبع دانشجویان می توانند منابع مهمی که باید برای این آزمون مطالعه شوند و همچنین نمونه سوالات سال های اخیر درآن کتاب وجود دارد.

دوره ها و کلاس های مرتبط با آزمون ACT

در این دوره به بررسی 6 موسسه برتر جهان که برای شرکت در آزمون ACT دوره ها و کلاس های مختلفی را برگزار می کند. این موسسات را به ترتیب رتبه به شرح زیر هستند

موسسه Magoosh

این موسسه معتبرترین موسسه در رابطه با آزمون ACT است و دانش آموزان را با ارائه کلاس ها و دوره هایی برای موفقیت در این آزمون آماده می کند.  موسسه ماگوش بیش از 12000 سوال تمرینی، 4 نمونه سوال امتحان های پیشین را به دانشجویان ارائه می کند. این موسسه به دانش آموزان تضمین افزایش نمره تا بیش از 4 عدد را می دهد. دانش آموزان می توانند از کلاس های حضوری، کتاب های چاپی معتبر، آموزش های ویدیویی، فلش کارت ها و اپلیکیشن موبایلی این موسسه بهره مند شوند. 

موسسه Princeton Review

این موسسه بیش از 32000 هزار سوال و 3 نمونه سوال آزمون قبلی به دانش آموزان ارائه می شود. این موسسه همچنین امکانات مختلف دیگری از جمله تضمین افزایش نمره، کلاس های حضوری و آنلاین و خصوصی، دسترسی به کتاب های چاپی، ویدیوهای آموزشی و اپلیکیشن موبایلی را برای دانش آموزان را فراهم می کند. 

موسسه Testive

این موسسه تعداد سوالاتی که ارائه می دهد بالای 3 هزار سوال است و بیش از 8 آزمون سال های پیش است. جلسات این موسسه به صورت آنلاین و خودخوان به شمار می آیند، و آموزشی ویدیوئی و پشتیبان برای بررسی میزان پیشرفت دانش آموزان در نظر گرفته می شوند. این موسسه نیز دارای اپلیکیشن موبایلی می توانید در هر جا به مرور و مطالعه بپردازید. 

موسسه Kaplan 

این موسسه دارای 1000 نمونه سوال و 9 سال آزمون های سال های پیشین است. این موسسه کتاب های چاپی، آموزش ویدیویی، فلش کارت و اپلیکیشن موبایلی نیز به دانش آموزان ارائه می دهد. 

موسسه ACT

خود موسسه برگزار کننده آزمون نیز اقدام به ارائه برخی دوره ها و کلاسها برای گرفتن نمره بالاتر در این 
آزمون است. این موسسه به حل و ارائه نکات بیش از 2400 سوال که در میان آن ها آزمون های سال های قبل نیز وجود دارد می پردازد. کلاس های آنلاین و خودخوان غیر حضوری اما با رفع اشکال، دسترسی به کتاب های چاپی، ارائه  فلش کارت و اپلیکیشن موبایلی از دیگر امکانات شرکت در دوره های این موسسه است.

موسسه Barron’s

در این آزمون بیش از 3000 سوال آزمون ACT و 4 نمونه آزمون دوره های پیشین حل می شود. دوره های رفع اشکال، امکان بازگشت پول بعد از 3 روز، آموزش ویدیویی، برنامه مطالعاتی و همچنین بررسی میزان پیشرفت بوسیله یک پشتیبان از دیگر امکانات ارائه شده توسط این موسسه است. 

مهلت اعتبار آزمون ACT

آزمون ACT آمریکا دارای اعتبار 5 ساله است و هرچند بعد از 5 سال هم می توان از نتایج آن برای پذیرش دانشگاه ها استفاده کرد اما عملا بیشتر دانشگاه های آمریکا بعد از 5 سال نتایج آزمون را قبول ندارند و دانشجو مجبور به شرکت دوباره در این آزمون است بنابراین بهتر است زمانی اقدام به شرکت در این آزمون کنید که قصد پذیرش در یکی از دانشگاه های این کشور را داشته باشید. 

شرکت در آزمون ACT از کشورهای دیگر

حتما متوجه شده اید که برخی از افراد ادعا می کنند که برای آسان تر شدن آزمون ACT مایل هستند که به کشور آمریکا سفر کنند و در آنجا در آن آزمون شرکت کنند. این افراد خیال می کنند شرکت در این آزمون در آمریکا بهتر است و تنها عیب آن صرف هزینه ی زیاد است. آزمون ACT یک آزمون جهانی است و هیچ تفاوتی نمی کند که از کدام کشور در آن آزمون شرکت کنید. چنانچه زمانی در ایران نیز مرکزی برای اجرای این آزمون برگزار شود افراد می توانند از همین جا در این آزمون شرکت کنند. شرکت در این آزمون از هر کشوری در این جهان هیچ تفاوتی ندارد و هر فردی از هر کجای جهان می تواند در این آزمون شرکت کند.

مطلب پیشنهادی: بورسیه تحصیلی

ظرفیت شرکت کنندگان در آزمون ACT

آزمون ACT هیچ ظرفیتی برای شرکت کنندگان ندارد چرا که تعداد بالای شرکت کنندگان حتما  به معنای پذیرفته شدن تمامی آن ها در این آزمون نیست. شاید تنها موردی که می تواند تعداد شرکت کنندگان این آزمون را محدود کند ظرفیت مراکز فعال در هر سال باشد. با این حال هر ساله به تعداد شرکت کنندگان این آزمون اضافه می شود. به صورت کلی این آزمون هیچ ظرفیت کلی برای شرکت کنندگان ندارد و تنها برخی از حوزه های امتحانی ممکن است تعداد شرکت کنندگان را محدود اعلام کنند. 

هزینه شرکت در آزمون ACT

هزنیه این آزمون با توجه به اینکه شرکت کننده بومی یا خارجی باشد متفاوت است. همچنین با توجه به علاقه مندی شرکت کننده برای پاسخ به سوالات بخش اختیاری هزینه های آزمون تغییر می کند. البته تفاوت هزینه برای متقاضیان بومی و بین المللی تفاوت چندانی ندارد و هزنیه های شرکت در این آزمون خیلی بالا نیست.

آزمون ACT به صورت سیستمی یا کاغذی برگزار می شود؟

این آزمون به صورت کاغذی است و به صورت سیستمی برگزار نمی گردد تا در سراسر جهان هر مرکز آزمونی با کمترین امکانات نیز بتواند این آزمون را برگزار کند. این روش امتحان گرفت برای بسیاری از افراد خبر خوشحال کننده ای است. در هر حال برای شرکت در این آزمون حتما با خود مداد و پاک کن همراه داشته باشید چرا که این آزمون به هر صورت فقط به روش کاغذی انجام می شود. مهمترین عیب این روش آزمون وارد کردن جواب ها در پاسخ نامه است چرا که ممکن است پاسخ ها غلط وارد شود. یکی دیگر از معایب این روش جوب سوالات تشریحی است چرا که ممکن است دست خط شرکت کننده ناخوانا باشد و در نمره او اثر بگذارد. تصحیح کننده چنانچه نتواند دستخط فرد را بخواند نمی تواند هیچ امتیازی به آن قسمت بدهد و در نهایت امتیاز آن قسمت را از دست می دهید. آزمون ACT یکی از آزمون های مهم و معتبر ورود به دانشگاه در آمریکا است. در آمریکا آزمون های ورود به دانشگاه نمونه مختلفی هستند. آزمون ACT آزمونی است که توسط یک موسسه غیرانتفاعی برگزار می گردد و بیشتر دانشگاه ها و کالج ها یا آمریکا نتایج این آزمون را قبول دارند. این آزمون 7 بار در سال در سراسر جهان به صورت کاغذی برگزار می شود. آزمون ACT به هیچ عنوان به صورت سیستمی برگزار نمی شود. منابع و نمونه سوالات این آزمون را می توان از موسسه های برگزار کننده دوره و کلاس های مرتبط با آزمون ACFT بدست آورد. موسسات مختلفی دوره ها و کلاس های متنوعی را جهت آموزش افراد برای شرکت در این آزمون ها و بالا بردن نمره آن ها در این آزمون برگزار می شود. آزمون ACT  دراای 4 بخش اجباری و 1 بخش اختیاری است. شرکت کنندگان باید به سوالات قسمت اجباری پاسخ دهند و چنانچه مایل به شرکت در بخش اختیاری نیز باشند باید در زمان ثبت نام آزمون آمادگی خود را اعلام کنند.

 

آزمون ACT


آزمون های ACT  و SAT یکی از دو آزمون استانداردی است که برای ورود به دانشگاه های آمریکا در مقطع کارشناسی طراحی شده است. هم اکنون دانشگاه های برتر آمریکا و سنگاپور و بسیاری از دانشگاه های برتر دنیا نمرات این آزمون ها را به عنوان بخش مهمی از پرونده متقاضیان در نظر می گیرند. آزمون ACT یک معیار اندازه گیری است از موضوعات آکادمیک کلیدی که برای آینده تحصیلی شما و دانشگاه ها مهم است.این آزمون شامل پنج بخش می باشد: زبان انگلیسی، ریاضیات، مهارت خواندن، علوم و بخش نوشتاری(اختیاری). آزمون ACT یک آزمون هوش نیست ، بلکه میزان آمادگی شما را برای ورود به دانشگاه خواهد سنجید. شما در این آزمون با سوال هایی برخورد می کنید که دانش و مهارت شما را می سنجد اما بر خلاف باور عموم شما نیازی نیست که برای این آزمون به حفظیات روی بیاورید حتی برای بخش علوم شما نیازی به حفظ کردن فرمول های فیزیک و ... ندارید. اما داشتن یک دید کلی به موضوعات می تواند به شما کمک کند.

تشریح آزمون ACT 

آزمون ACT از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است:زبان انگلیسی، ریاضیات، مهارت خواندن، علوم و همچنین یک قسمت اختیاری برای آزمون نگارش است. نکته جالب این است که اکثر مطالب این آزمون خارج از موضوعاتی که در دبیرستان دانش آموزان ایرانی مطالعه می کنند نیست و در بعضی بخش ها مانند ریاضیات محتوی این آزمون از مطالب تدریس شده در مدارس ایرانی ساده تر است. جدول زیر دید کلی از آزمون ACT به شما خواهد داد. 

نام بخش

تعداد سوالات

مدت زمان

محتوا سوالات

English

75 سوال

45 دقیقه

دانش و مهارت شما را در زمینه گرامر زبان انگلیسی مورد تحلیل قرار می دهد.

Mathematics

60 سوال

60 دقیقه

مهارت ریاضیاتی شما را مورد تحلیل قرار می دهد و بیشتر از مساِلی است که در سال سوم دبیرستان تدریس می شود

Reading

40 سوال

35 دقیقه

توانایی درک مطلب شما مورد بررسی قرار می گیرد.

Science

40 سوال

35 دقیقه

توانایی تفسیر،بررسی و قدرت استدلال شما مورد بررسی قرار می گیرد.

Writing(اختیاری)

1 موضوع

40 دقیقه

توانایی نوشتاری شما مورد بررسی قرار می گیرد.

 

مهارت خواندنسوالات آزمون ACT  طوری طراحی شده اند که دانشگاه ها بتوانند برسی کنند که آیا شما آمادگی ورود به دانشگاه را دارید یا خیر.در ادامه شما اطلاعاتی را راجع به هر قسمت این آزمون به صورت جداگانه مشاهده می کنید.

بخش زبان انگلیسی

در بخش زبان انگلیسی آزمون act سوالات مختلف با زمانبندی متفاوت مطرح می شود که شما می توانید با پاسخگویی به آن ها در این آزمون موفق شوید.

75 سوال چهار گزینه ای،45 دقیقه

بخش زبان انگلیسی از پنج متن کوتاه تشکیل شده است که به همراه هر متن تعدادی سوال چهار گزینه ای مربوط یه آن متن قرار دارد.در این بخش چند نوع سوال وجود دارد که در ادامه به توضیح  می پردازیم.

سوالات مربوط به هدف و پیام نوشته:

در این نوع سوالات از شما خواسته می شود که پس از خواندن متن مشخص کنید که پیام نوشته چه بود یا اینکه قسمتی از متن  به شما داده می شود و از شما خواسته می شود از بین گزینه های داده شده انتخاب کنید که چرا نویسنده این جمله را به کار بردهو چه کمکی به هدف متن خواهد کرد

سوالات مربوط به انسجام متن:

در این نوع سوالات از می خواهد از بین گزین ها مواردی را انتخاب کنید که به انسجام متن کمک کنید.برای مثال دو جمله در متن مشخص می شود و سوال از شما می پرسید با کدام حرف ربط این دو جمله را به یک دیگر متصل کنیم.

سوالات مربوط به گرامر

در این نوع سوالا دانش زبان شما مورد ارزیابی قرار می گیرد.در این نوع سوالات شما باید اشتباهات موجود در متن را پیدا کنید.مانند :
انتخاب صحیح زمان فعل با توجه به ساختار جمله 
حذف کلمات مشابه در یک جمله که باعث حشو در متن می شود
انتخاب علاِم نگارشی صحیح برای اتصال دو جمله

چگونه برای بخش زبان آزمون  ACT  آماده شویم؟

نکته جالب و حیاتی درباره آمادگی برای بخش زبان آزمون ACT  این است که نباید حتما شما ایلتس هفت یا بالاتر داشته باشید که نمره خوب کسب کنید. سوالات، دایره لغات و گرامر های مورد استفاده در این آزمون بسیار مشخص است و هر شخص با مطالعه هدفمند برای این آزمون حتی اگر تا قبل از این دانش زبانی بالایی نداشته باشد، می تواند نمره بالایی در این بخش از آزمون کسب کند.

 بخش ریاضیات آزمون ACT  

در بخش ریاضیات آزمون act سوالات مختلف با زمانبندی متفاوت مطرح می شود که شما می توانید با پاسخگویی به آن ها در این آزمون موفق شوید.

60 سوال،60 دقیقه

در بخش ریاضیات تمامی سوال ها به صورت چهارگزینه ای می باشد. تقریبا تمام مطالبی که در این بخش مورد سوال قرار میگیرد در مدارس ایران از اول تا سوم دبیرستان تدریس می شوند. شما نیازی به حفظ کردن فرمول های پیچیده برای شرکت در این آزمون نخواهید بود زیرا هدف این آزمون بیشتر سنجیدن مهارت استدلال شما می باشد.

سطح سوالات  :

سطح سوالات بخش ریاضی در این آزمون از کنکور سراسری در ایران ساده تر می باشد زیرا در این آزمون مباحثی مانند مشتق گیری و انتگرال گیری وجود ندارد. مسئله اصلی در این آزمون زمان است زیرا شما برای هر سوال در بخش ریاضی به طور متوسط تنها یک دقیقه زمان دارید.

مباحث:

مباحث سوال شده در این آزمون به چندین بخش تقسیم می شوند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

اعداد

در این بخش سوالاتی مطرح می شود راجع به اعداد و تسلط شما در محاسبات عددی.سوالاتی که مورد محاسبات عددی مطرح می شود عمدتا از موارد زیر است:

 • شناخت اعداد حقیقی و طبیعی
 • در صورت سوال به شما کسری داده می شود و از شما میخواهد کسر معادل را در جواب ها بیابید
 • یک عدد موهومی به شما داده می شود و از شما درخواست می شود روی محور مختصات نشان دهید
 • سوالاتی درباره میانگین یک سری عدد
 • پیدا کردن فاصله بین دو نقطه در صفحه مختصات

جبر و توابع

بر خلاف اسم این بخش سوالات مربوط به توابع عمدتا سوالاتی ساده هستند .سوالات این بخش عمدتا شامل موارد زیر است

 • حل معادلات درجه یک
 • جمع و تفریق جبری
 • فاکتورگیری
 • نقطه برخورد دو خط را با توجه به معادله خط آن ها بیابید
 • پیدا کردن دامنه و برد یک تابع
 • دنباله های حسابی و هندسی
 • تعین شکل نمودار از روی معادله آن

هندسه 

سوالات این بخش مربوط به اشکال هندسی مانند نقطه،کل های دوبعدی،زاویه،خط و شکل های سه بعدی است.سوالات مربوط به این بخش عمدتا شامل موارد زیر است:

 • محاسبه مساحت انواع مثلث
 • مثلث ها و زاویه های متشابه
 • محاسبه حجم انواع اشکال سه بعدی
 • محاسبه نسبت های مثلثاتی
 • محاسبه یک ضلع یا زاویه از مثلث با توجه به اطلاعت داده شده

آمار و احتمال

در این بخش سوالاتی مرتبط با اندازه گیری احتمال یک رویداد پرسیده می شود که بسیار شبیه به مسائلی است که در دروس ریاضی ایران به خصوص جبر واحتمال تدریس می شود.سوالات مربوط به این بخش عمدتا شامل موارد زیر است:

 • حل سوال با توجه به اطلاعاتی که در یک جدول یا نمودار داده می شود
 • بدست آوردن احتمال وقوع یک رویداد با توجه به اطلاعات مسئله
 • سوالات مربوط به جایگشت ها و ترکیب ها

40 سوال ،35 دقیقه

این بخش از آزمون ACT  چهار متن تشکیل شده است و تمام سوالات چهارگزینه ای می باشد. موضوعات این متن ها عبارتند از:علوم اجتماعی، علوم طبیعی مانند شیمی، متن های ادبی و علوم انسانی می باشد. در این بخش هدف ارزیابی توانایی قدرت استدلال شما می باشد. سوالات چندین نوع دارند:

 • سوالاتی که از شما درباره هدف کلی متن و پیام متن می پرسد.
 • سوالاتی که معنی یک کلمه خاص در متن را می پرسد.
 • در برخی سوالات یک موضوع که از متن نتیبجه گیری شده است بیان می شود و از شما می خواهد بگوید نویسنده در کدام پاراگراف یا خط به آن اشاره کرده است.

بخش علوم

در بخش علوم آزمون act سوالات مختلف با زمانبندی متفاوت مطرح می شود که شما می توانید با پاسخگویی به آن ها در این آزمون موفق شوید.

40 سوال،35 دقیقه

در بخش علوم توانایی تفسیر، بررسی، ارزیابی کردن، استدلال کردن و حل مسئله شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. در این بخش عموما سوالاتی که مطرح می شود به این صورت است:
یک آزمایش شرح داده می شود و تعدادی نمودار، شکل و توضیحات که نتایج این آزمایش است در ادامه آورده می شود. سپس سوالاتی مطرح می شود که شما باید جواب آن هار را از نمودار ها، جداول و توضیحات در صورت سوال بیابید.
نکته مهم این است که از بین 40 سوال شما شاید برای جواب دادن به 5 سوال به اطلاعاتی از قبل نیاز داشته باشید و جواب بقیه سوالات درون متن است.

بخش نوشتاری(اختیاری)

40 دقیقه

در این بخش یک موضوع یا مسئله به شما داده می شود و خود سوال سه دیدگاه متفاوت برای پاسخ به این سوال ارائه می دهد. سپس شما باید یکی از دیدگاه را انتخاب کرده و درباره آن یک مقاله کوتاه بنویسید. البته به یاد داشته باشید این بخش اختیاری است و شما متناسب با مدارکی دانشگاه درخواست می کند درباره شرکت یا عدم شرکت در آن تصمیم پگیری می کنید.

محل برگزاری آزمون 

متاسفانه در ایران مراکز برگزاری آزمون ACT  وجود ندارد و شما باید برای شرکت در این امتحان به یک کشور دیگر سفر کنید. توصیه ما به این است که مراکز آزمون ترکیه را برای شرکت در این آزمون انتخاب کنید زیرا طبق تجربه مشتریان ما از کیفیت بالایی در برگزاری برخوردارند.

زمان برگزاری آزمون ACT

ازمون ACT  هفت بار در سال برگزار می شود. تاریخ های آینده برگزاری این آزمون به شرح زیر است
آخرین مهلت ثبت نام باتاخیر(شامل جریمه)    آخرین مهلت ثبت نام    زمان برگزاری آزمون

آخرین مهلت ثبت نام باتاخیر(شامل جریمه)

آخرین مهلت ثبت نام

زمان برگزاری آزمون

9 April 2021

26 March 2021

17 April 2021

4 June 2021

21 May 2021

12 June 2021

9 July 2021

25 June 2021

17 July 2021

 

تعداد دفعات مجاز شرکت در آزمون ACT

هر شخص می تواند 12 بار در این آزمون شرکت کند.

هزینه شرکت در آزمون ACT  

اگر شما به عنوان یک دانش آموز خارجی اگر قصد شرکت در این آزمون را داشته باشید باید مبلغ 150$ را پرداخت کنید. اگر قصد دارید که در بخش اختیاری Writing  نیز شرکت کنید باید مبلغ 165$ را پرداخت کنید.

سیستم نمره دهی

نمره دهی این آزمون از 36 می باشد به این معنا که بالاترین نمره ای که می توان در این آزمون کسب کرد 36 می باشد. در هرکدام از چهار بخش اصلی این ازمون شما نمره ای از 36 دریافت می کنید و نمره کل شما از میانگین این نمرات محاسبه خواهد شد. زمانی که شما نمره خود را دریافت می کنید با این سه عبارت سه عبارت مواجه خواهید شد:STEM,ELA  و Percentile  در ادامه هرکدام را شرح خواهیم داد

STEM

STEM   از ترکیب این چهار واژه تشکیل شده است:Science,Technology,Engineering و Mathmatics  تشکیل شده است.نمره این بخش از میانگین دو نمره بخش ریاضیات و علوم در آزمون محاسبه می شود.اگر شما قصد تحصیل در رشته های ریاضی،علوم و مهندسی را داشته باشید ،دانشگاه ها علاوه بر نمره کل توجه ویژه ای به این نمره خواهند داشت

ELA

ELA  از ترکیب این سه واژه تشکیل شده است:English,Language و Arts  تشکیل شده است.نمره این بخش از میانیگین دو نمره بخش زبان و مهارت خواندن تشکیل شده است.اگر شما قصد تحصیل در رشته های علوم انسانی، تاریخ و اقتصاد را داشته باشید دانشگاه علاوه بر نمره کل به نمره این بخش نیز توجه ویژه ای خواهند کرد

Percentile

در این بخش نمره شما با کسانی در همان تاریخ امتحان دادند مقایسه خواهد شد.در این بخش شما یک درصد مشاهده خواهید کرد.برای مثال اگر نمره شما 35 باشد به احتمال زیاد شما در این بخش عدد 99درصد را مشاهده خواهید کرد.این عدد به این معناست که نمره شما از 99 درصد شرکت کندگان بالاتر است

آیا می توان در این آزمون نمره بالا کسب کرد؟

بله، نکته کلیدی برای کسب نمره بالا این است که شما باید به طور خاص برای این آزمون آماده شوید.برای مثال شما نیاز نیست حتما نمره ایلتس یا تافل بالا داشته باشید تا در بخش زبان موفق شوید بلکه گرامر های مورد استفاده در سوالات مشخص است و شما با کار بر روی تعدادی گرامر خاص می توانید نمره بالای در این آزمون کسب کنید.مجموعه آقای اپلای با بررسی بیش از 3 هزار نمونه سوال امتحانی آزمون ACT  و برگزاری دو دوره آموزشی کاملا توانایی این را دارد که شما را شرکت وکسب نمره عالی در این آزمون همراهی کند.

 

5666 رتبه بندی این مطلب:
3.5

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته