دانشگاه آمستردام

یک دانشگاه تحقیقاتی و دولتی است که در سال 1632 میلادی توسط دو پژوهشگر تاسیس شده است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های هلند بوده و در این کشور بیشترین تعداد پذیرش را دارد. هم اکنون بیش از 30000 دانشجو و بیش از 4600 پرسنل در این دانشگاه مستقر هستند. این دانشگاه دارای بودجه ای بیش از ششصد میلیون یورو برای پژوهش است که یک از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی اروپا هم می شود. دانشگاه آمستردام تا به حال شش جایزه نوبل را از آن خود کرده و در رده بندی بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. پنج نخست وزیر سابق هلند از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. در هرسال حدود پانصد مدرک دکتری در University of Amsterdam به دانشجویان مختلف اعطا می گردد. در ادامه مقاله شما را با اپلای دانشگاه آمستردام، بورسیه ها، هزینه تحصیلی، پردیس های دانشگاه آمستردام و موارد دیگر آشنا می کنیم.
 

دانشگاه آمستردام هلند

دانشگاه آمستردام کجاست؟

این دانشگاه یک دانشگاه عمومی است و در شهر آمستردام هلند واقع شده است. پردیس اصلی University of Amsterdam در مرکز شهر قرار داشته و  در بیرون شهر آمستردام چند پردیس وجود دارند. دانشگاه آمستردام در حال توسعه چهار پردیس جدید است که شهر و دانشگاه را به هم متصل کرده و مزایای هر دو را با هم ترکیب می کند. برای اطلاع از آدرس دقیق دانشگاه به سایت University of Amsterdam مراجعه کنید.
 

دانشگاه آمستردام

 

اخذ پذیرش دانشگاه آمستردام

به منظور پذیرش در مقطع لیسانس University of Amsterdam باید مدرک دیپلمی معادل مدرک پیش دانشگاهی کشور هلند را حتما اخذ کنید. این مدرک پیش دانشگاهی تحت عنوان VWO شناخته می شود. شرط دیگر حضور در این دانشگاه نشان دادن توانایی در زبان انگلیسی است که باید مدرک زبان انگلیسی بگیرید. شما باید تا یکم ماه June مدرک زبان را برای دانشگاه تهیه کنید. نمره زبان آیلتس مورد نیاز این دانشگاه 6.5 و نمره زبان تافل اینترنتی حداقل 92 است. مدارک کلی برای اخذ پذیرش درکلیه مقاطع University of Amsterdam پرداخت کردن هزینه ثبت نام، توصیه نامه و رزومه، مدارک و ریز نمرات مقطع پیشین و نمرات آزمون زبان است. این موارد نمونه هایی کلی است، برای اطلاع از کلیه شرایط پذیرش در کلیه مقاطع تحصیلی باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید.

تحصیل رایگان در دانشگاه آمستردام

تحصیل در University of Amsterdam رایگان نبوده و برای تحصیل کردن در این دانشگاه باید هزینه های تحصیلی را پرداخت کنید. البته هزینه های تحصیلی را می توان با بورسیه های دانشگاه پوشش دهید. این بورسیه ها بر حسب رشته یا دوره هایی که University of Amsterdam مد نظر قرار می دهد، متفاوت است. برای اطلاع پیدا کردن از این شرایط و نیز نحوه ارسال مدارک به سایت دانشگاه آمستردام مراجعه کنید.

شرایط بورسیه دانشگاه آمستردام

بورسیه های تحصیلی مختلفی را در هر سال دانشگاه آمستردام برای دانشجویان فراهم می کند. این بورسیه ها بر اساس رشته مورد نظر و همچنین برنامه های دانشگاه متغییر است. همچنین برای بورسیه هایی که دانشگاه اعطا می کند باید شرایط را برای گرفتن آن ها آماده کنید. بورسیه تحصیلی تحت عنوان GMAT در University of Amsterdam  وجود دارد که برای دانشجویان رشته MBA در نظر گرفته شده است. برای این بورسیه باید از دفتر پذیرش MBA شرایط و نحوه پذیرش را به صورت دقیق سوال کنید. این دفتر به کسانی که نمره زبان GMAT آن ها بالا است، مبلغ هایی بین 630 تا 10000 یورو را اعطا می کند. بورسیه ای تحت عنوان "لاله نارنجی" به دانشجویان این دانشگاه تعلق می گیرد. بورس تحصیلی OTS از طریق دفاتر محلی NESO به دانشجویان اعطا می شود و شامل معافیت شهریه 15000 یورویی است. برای هرگونه سوال برای صلاحیت داشتن این نوع بورسیه ها به سایت دانشگاه آمستردام مراجعه کرده و یا با دانشگاه آمستردام ارتباط مستقیم برقرار کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه آمستردام

هزینه های تحصیل برای سال تحصیلی برای دانشجویان هلندی و دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا یکی است. این هزینه تحصیل که به صورت سالانه محاسبه می شود، در حدود 4300 یورو است. دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند برای تحصیل در University of Amsterdam باید 13000 یورو پرداخت کنند. البته هزینه های زندگی دانشجویی در هلند با شهریه تحصیلی دانشگاه از هم جدا بوده و با هم فرق می کنند. برای مثال هزینه کتاب بین 50 تا 100 یورو در ماه بوده و هزینه بیمه بین 35 تا 100 یورو در ماه است. هزینه هایی که باید برای محل اقامت بپردازید، مبلغی بین 350 تا 800 یورو است. هزینه حمل و نقل عمومی در شهر آمستردام عددی بین 40 تا 100 یورو است. البته هزینه های تحصیلی در این دانشگاه بسیار مقرون به صرفه است. برای اطلاع پیدا کردن از شهریه های تحصیلی  University of Amsterdam به سایت دانشگاه مراجعه کنید.  

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

سایت دانشگاه آمستردام

در سایت University of Amsterdam بخشی درباره ما وجود دارد که اطلاعات درباره خود دانشگاه است. این اطلاعات شامل محوطه دانشگاه، افتخارات دانشگاه، حقایق دانشگاه و دیگر موارد را مشاهده می کنید. بخشی مجزا در این سایت وجود دارد، که اطلاعات و اخبار بیماری کووید-19 را به شما می دهد. در بخش کتابخانه این دانشگاه درباره انواع مقاله، کتاب ، نویسندگان و دیگر موارد را می توان مشاهده کرد.

رشته های تحصیلی دانشگاه آمستردام

دانشکده های مختلفی در دانشگاه آمستردام وجود دارد که هر کدام شهرت خاص خود را دارند. برای مثال دانشکده علوم این دانشگاه که پژوهش هایی در زمینه ذرات بنیادی، ریاضیات، فیزیک و غیره انجام می دهند، بسیار معروف است. این دانشکده در سال 2011 میلادی رتبه اول را در بین دانشکده های دیگر کشور هلند کسب کرد. دانشکده علوم انسانی خود شامل چند بخش مثل مطالعات هلندی، باستان شناسی، فلسفه و هنر، مذهب و مطالعات فرهنگی است. رشته هایی مثل فلسفه، زبان و هنر از رشته های پرطرفدار این دانشکده است. باید بدانید این دانشکده بزرگترین دانشکده علوم انسانی در کشور هلند است. در دانشکده اقتصاد و بازرگانی University of Amsterdam رشته هایی مرتبط با  اقتصاد و  بازرگانی در این دانشگاه تدریس و آموزش داده می شوند. دانکشده پزشکی دانشگاه آمستردام یکی از بهترین دانشکده ها بوده که رشته هایی مرتبط با پزشکی را تدریس می کنند. این مرکز سه وظیفه اصلی درمان بیماران، تحقیقات پزشکی دانشگاهی و آموزش پزشکی دارد. البته دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه جدا از دانشکده پزشکی بوده و رشته های خاص خود مثل مراقبت از دهان و دندان را دارد.
 

نمایی از دانشگاه آمستردام

اخذ پذیرش دانشگاه استرالیای غربی با آقای اپلای
    

رتبه دانشگاه آمستردام

این دانشگاه در اکثر رتبه بندی هایی که در سطح جهان انجام شده، رتبه های بالایی را کسب کرده است. بر اساس آخرین آمار سایت معتبر webometrics این دانشگاه در رده دوم بهترین دانشگاه های هلند قرار گرفته است. همچنین بر اساس رتبه بندی این سایت، University of Amsterdam در رده 64 بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. بر اساس آخرین رتبه بندی US News Best Global Universities دانشگاه آمستردام در رده چهلم بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. بر اساس آخرین رده بندی موسسه معتبر QS که به تازگی گرفته شده، University of Amsterdam در رده شصت و یکم بهترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته است. در رده بندی های دیگری نیز دانشگاه آمستردام رتبه های بسیار بالایی کسب کرده است. بر اساس timeshighereducation دانشگاه آمستردام در رده 66 بهترین موسسات و دانشگاه های سراسر جهان قرار گرفته است. یک رتبه بندی نیز به اسم Leiden Ranking وجود دارد که University of Amsterdam در رده 79 قرار گرفته است. رتبه های برتر دانشگاه آمستردام باعث افزایش اعتبار این دانشگاه بین دانشجویان سراسر جهان شده است.

افراد مشهور دانشگاه آمستردام

بسیاری خانم Jet Bussemaker سیاستمدار برجسته هلندی از افراد مشهوری است که در University of Amsterdam تحصیل کرده است. وی بین سال های 2012 تا 2017 پنج سال وزیر آموزش، فرهنگ و علوم هلند بود. وی هم اکنون عضو حزب کارگر هلند موسوم به  PvdA است. وی از سال 2018 میلادی به عنوان استاد علوم و سیاست در دانشگاه لیدن شده است. آقای Ronald Plasterk یکی از سیاستمداران برجسته هلندی است که در دانشگاه آمستردام تحصیل کرده است. وی هم اکنون به عنوان استاد در دانشگاه آمستردام مشغول به فعالیت بوده و در حزب کارگر هلند نیز فعالیت کرده است. خانم Linda de Mol از بازیگران مشهور کشور هلند بوده که در University of Amsterdam تحصیل کرده است. وی صاحب مجله ای تحت عنوان Linda است که سرمایه گذار اصلی آن خود او است. این شخص علاوه بر بازیگری، مجری تلویزیون هم بوده است. از سال 2005 تا 2009 ، لیندا دی مول در سریال درام هفتگی Gooische Vrouwen در شبکه RTL4  هلند بازی می کرد.

پردیس های دانشگاه آمستردام

پردیسی تحت عنوان Roeterseiland در دانشگاه آمستردام وجود دارد که سه دانشکده اقتصاد و تجارت، علوم اجتماعی و حقوق در آن جای گرفته است. یک سازمان فرهنگی به نام CREA نیز در این پردیس قرار گرفته است. پردیسی به اسم Amsterdam Science Park در این دانشگاه وجود دارد که مختص تحقیقات، نوآوری و کارآفرینی است. بیش از صد شرکت و بخش تجاری در این پردیس مستقر هستند. همچنین در این مرکز انواع و اقسام ورزش ها در آن انجام می شود. یک پردیس دیگر به اسم UMC نیز در این دانشگاه وجود دارد، که با بیمارستان دانشگاه آزاد آمستردام همکاری نزدیکی دارند. دانشجویان پزشکی در این پردیس در کنار پزشکان، پرستاران و بیماران در محل AMC یاد می گیرند. دانشگاه آمستردام قصد توسعه پردیس های دانشگاه را در آینده نزدیک در برنامه های خود گنجانده است. اخذ پذیرش دانشگاه لیدز با آقای اپلای

شهر آمستردام

آمستردام پایتخت کشور هلند بوده و شهر آمستردام در قسمت غربی این کشور واقع شده است. جمعیت این شهر بیش از یک میلیون نفر بوده و بیشتر آن ها را افراد خارجی تشکیل می دهند. شهر زیبای آمستردام دارای حمل و نقل عمومی بسیار مدرن و پیشرفته ای است. وسایل حمل و نقل عمومی در شهر آمستردام توسط سیستمی به اسم GVB کنترل می شوند. این سیستم کنترلی بوده و کلیه وسایل همچون تراموا، مترو شهری، اتوبوس ها و قایق ها را کنترل می کند. این سیستم های حمل و نقل عمومی از مزیت های مثب شهر آمستردام برای افرادی است که قصد تحصیل در University of Amsterdam را دارند. دوچرخه سواری نیز از گذشته تا به امروز یکی از وسایل رایج و مشهور حمل و نقل عمومی در شهر آمستردام است. از جمله مکان های دیدنی این شهر می توان از میدان دام، میدان رامبراند و موزه ملی نام برد.

دانشگاه آمستردام در شهر زیبای آمستردام و در غرب هلند واقع شده است. حمل و نقل عمومی و مدرن در شهر آمستردام باعث آسودگی خیال دانشجویان University of Amsterdam می شود. همین مورد باعث جذب دانشجویان بسیار یاز سراسر جهان برای این دانشگاه می شود. پردیس های مختلفی در دانشگاه آمستردام مثل پردیس Roeterseiland، Amsterdam Science Park، UMC در این دانشگاه وجود دارد. دانشکده های معروفی در University of Amsterdam وجود دارد که برخی مثل دانشکده علوم شهرت زیاد دارند. در این دانشکده پژوهش های بسیاری در زمینه ذرات، فیزیک، شیمی و غیره انجام می شود.  در سایت دانشگاه آمستردام اطلاعاتی درباره پذیرش در دانشگاه، اخبار، بیماری کویید-19 و دیگر موراد مرتبط با دانشگاه را مشاهده می کنید. بسیاری از سیاستمداران هلند در University of Amsterdam تحصیل کرده اند.

7035 رتبه بندی این مطلب:
3.8
 

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته