ویزای تحصیلی کانادا

در این مطلب میخواهیم به طور خلاصه چگونگی اخذ ویزای موقت تحصیلی کانادا را برای اپلای توضیح دهیم. اگرشما خواهان ویزای موقت تحصیلی کانادا هستید در ادامه با ما همراه باشید. 

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا به نوعی یک مجوز موقت برای زندگی و مهاجرت تحصیلی در کانادا به حساب می‌رود و به دو قسمت ویزای دانش‌آموزی و ویزای دانشجویی تقسیم می‌شود و این فرصت به دانش‌آموز یا دانشجو داده می‌شود که در کنار همراهان خود به ادامه تحصیل بپردازد. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیاز است تا یک سری مراحل را طی کنید تا بتوانید به هدفتان برسید در ادامه به ذکر خلاصه‌ای این مراحل می‌پردازیم. 

مراحل پذیرش ویزای تحصیلی کانادا

 

مرحله‌1 : پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا کالج 

قبل از این کار شما باید پذیرش تحصیلی را از یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های معتبر کانادا که در لیست) (DLI ذکر شدند گرفته باشید.

مرحله2 : ساخت اکانت و جواب دادن به سوالات اپلیکیشن

خب حالا که پذیرش یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های معتبر کانادا را گرفتید، نوبت ساخت یک اکانت در سایت CIC است.وارد لینک Sign in to your IRCC secure account - Canada.ca  شده و یک اکانت شخصی برای خودتان register کنید.  

مرحله3 : مدارک مورد نیاز رو ظرف60 روز از تاریخ ساخت اکانت، در سایت بارگذاری کنید.

در چک لیست آنکارا، لیست مدارک موردنیاز ذکر شده اما به طور کلی برای ویزای موقت بارگذاری این مدارک لازم است.

Proof of Financial Support : 

در این بخش وضعیت و برنامه مالی خود را جهت مدیریت هزینه‌ها توضیح می‌دهید و  برای اثبات حرف خود از مدارک معتبر بانکی و درآمدی را نیز استفاده می‌کنید. باید بتوانید تمکن مالی خود را جهت پرداخت هزینه‌هایی همچون شهریه دانشگاه یا کالج، هزینه زندگی برای خود و هریک از همراهان و هزینه برگشتن به کشور مبدأ برای خود و هریک از همراهان را اثبات کنید. مدارکی که می‌توانید از آن‌ها برای اثبات تمکن مالی خود استفاده کنید به شرح زیر است:

  • گواهی دریافت وام دانشجویی از بانک
  • گزارش بانک از وضعیت و گردش مالی حساب شخص متقاضی
  • اگر پول خود را به بانک‌های کانادا منتقل کردید، اطلاعات حساب خود را در بانک موردنظر در کانادا ارائه کنید.
  • اگر بورس تحصیلی دارید مدارک مربوطه را ارائه کنید
  • ارائه مدارکی دال بر پرداخت شهریه دانشگاه یا کالج

مطلب پیشنهادی: بورسیه تحصیلی

Client Information :

در این بخش مجموعه‌ای از مدارک را از جمله : کاورلتر + مدارک تحصیلی +استادی پلن + شناسنامه + تای و ... در قالب یک فایل در قسمت  Client Informationبارگذاری می‌کنید.
کاورلتر: در این قسمت هدفتان از اپلای را به اختصار توضیح‌ می‌دهید. و مشخص کنید که از کجا پذیرش گرفته‌اید.
استادی پلن: مهمترین و تعیین کننده‌ترین مدرک برای اخذ ویزای تحصیلی است و شامل توضیحات صادقانه شما درباره هدف شما از اخذ ویزا و علت ترجیح کانادا به کشور خودتان و ... می‌باشد.
تای: مفهوم تای در زمان درخواست ویزای تحصیلی این است که ثابت کند شما بعد از اتمام تحصیلات در کانادا‌، به کشورخودتان برمی‌گردید و قصد اقامت غیرقانونی و پناهنده شدن را ندارید.

 

Purpose of travel:

 این قسمت برای ارائه توضیحات و یا مدارک مربوط به هدف شما از سفر به کانادا است. عمدتا برای کسانی است که خواهان اخذ ویزای ویزیتوری، توریستی و یا ویزاهای همراه هستند. 

در ادامه نیز پاسخ یه سری از سوالات پر تکرار  را درباره استادی پرمیت و ویزای تحصیلی کانادا را میبینیم.

 

Purpose of travel

 

استادی پرمیت چیست؟

استادی پرمیت یا اجازه‌ی تحصیل، سندی است که به اتباع خارجی اجازه می دهد در مدارس و کالج‌ها و دانشگاه معتبر لیست DLI در کانادا تحصیل کنند.

تفاوت استادی پرمیت و ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

استادی پرمیت یک گواهی است که به دانشجویان این اجازه را می‌دهد که برای ادامه تحصیل در کانادا بمانند. فرم‌هایی که برای دریافت استادی پرمیت پر می‌شود، حاوی اطلاعاتی همچون دلایل شما از تصمیمتان برای آمدن به کانادا، اهداف شما از تحصیل در کانادا، رشته و مقطع تحصیلی دانشجو و... است. به طور کلی ویزای دانشجویی مجوز شما برای ورود به خاک کانادا و استادی پرمیت گواهی شما جهت ماندن و تحصیل در کانادا است.
ویزای دانشجویی به صورت جداگانه صادر نمی‌شود. اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید باید برای گرفتن استادی پرمیت اقدام کنید پس از اینکه مراحل مربوطه انجام شد و استادی پرمیت مورد تایید قرار گرفت به همراه آن ویزای دانشجویی نیز داده می‌شود. 

چه مدت می‌توان با استادی پرمیت در کانادا اقامت داشته باشم؟

مجوز تحصیل معمولاً برای مدت زمان برنامه تحصیلی شما ، به اضافه 90 روز اضافی معتبر است. این 90 روز به شما اجازه می دهد تا برای ترک کانادا آماده شوید یا برای تمدید اقامت خود اقدام کنید.

اگر دوره های پیش نیاز را می گذرانم ...؟

اگر مدرسه شما از شما بخواهد قبل از پذیرش شما در برنامه اصلی ، دوره هایی را بگذرانید (پذیرش مشروط)، استادی پرمیت به اندازه دوره‌های فوق، به اضافه 1 سال معتبر خواهد بود. هنگامی که در برنامه اصلی پذیرفته شدید، باید تمدید اقامت خود را به عنوان دانشجو درخواست دهید.

اگر بعد از انقضای استادی پرمیت، تحصیلات خود را به پایان برسانم ...؟

اگر دوره های خود را قبل از تاریخ مجاز خود به پایان نرسانید ، باید برای تمدید اقامت خود به عنوان دانشجو اقدام کنید. در غیراینصورت ، باید تحصیل را متوقف کرده و کانادا را ترک کنید.

اگر تحصیلات خود را قبل از پایان مدت اعتبار استادی پرمیت تمام کردم ...؟

اگر تحصیلات خود را زودتر به اتمام رساندید، پرمیت شما به مدت 90 روز بعد از اتمام دوره‌ی تحصیلی‌تان اعتبار خواهد داشت در این شرایط مهم نیست که چه تاریخی به عنوان تاریخ اعتبار در استادی پرمیت نوشته شده است. 

اگر تحصیلات خود را در تاریخی که مدرسه برای اولین بار با نامه ، کارنامه ، مدرک یا گواهی اطلاع می دهد، به پایان رساندم...؟

ابتدا باید مدرکی از تاریخ اطلاع رسانی مدرسه یا تاریخ دریافت مدرک، مدرک تحصیلی یا گواهی خود ارائه دهید. اگر مدرکی ندارید، از اولین تاریخ صدور سند استفاده خواهد شد.

آیا در طول تحصیل می‌توانم به کشور خود برگردم؟

بله.اگر شما در درطول مدت تحصیل در کانادا، کانادا را به مقصد کشور خود ترک کنید در صورت ارائه مدرکی مبتنی بر ثبت نام در یکی از کالج‌ها یا دانشگاه‌های کانادا، می‌توانید به کانادا برگردید.

5731 رتبه بندی این مطلب:
4.0
 

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته