دانشگاه برکلی

این روزها بسیاری از دانشجویان و جوانان نخبه و مستعد، در رویای تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا هستند. از این رو تمامی دانشجویان در سطح دنیا، در تلاش هستند که در بهترین و معتبرترین دانشگاه های دنیا پذیرش شوند. همانطور که می دانید کشور آمریکا یکی از شناخته شده ترین کشورها، در زمینه تحصیلات عالیه است. از این رو در هریک از ایالات آن، دانشجویان زیادی از تمام نقاط دنیا، برای تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام می کنند. بسیاری از دانشجویان به دلیل نداشتن بودجه کافی، درصدد تحصیل رایگان در دانشگاه های آمریکا هستند، ولی بهتر است از همین ابتدا بدانید که، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های آمریکایی وجود ندارد. از این رو شما اگر در تلاش هستید، که در آمریکا تحصیل کنید، باید به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه های مربوط به تحصیل خود باشید. در این مقاله قصد داریم که در مورد اپلای دانشگاه برکلی (University of California,Berkeley)، که یکی از معتبر ترین و شناخته شده ترین دانشگاه های آمریکایی است صحبت کنیم.
 

دانشگاه برکلی

 

دانشگاه برکلی کجاست؟

کشور آمریکا به دلیل داشتن ایالات متعدد، مراکز آموزشی و دانشگاهی بسیاری دارد. از این رو یکی دیگر از مهم ترین و نمونه ترین دانشگاه های آمریکایی که در ایالت کالیفرنیا قرار دارد، دانشگاه برکلی است. این دانشگاه در شرق سان فرانسیسکو در شهر برکلی واقع شده است. نام این شهر از فیلسوف و کشیش انگلیسی ایرلندی قرن 18 بنام جرج برکلی گرفته شده است. شهر برکلی یکی از شهرهای مهم در زمینه آموزشی و دانشگاهی است، چراکه قدیمی ترین پردیس دانشگاهی در دانشگاه کالیفرنیا، در این شهر واقع شده است.

 

دانشگاه برکلی کجاست؟
 


اخذ پذیرش در دانشگاه برکلی به چه صورت است؟

اگر قصد دارید تا در دانشگاه برکلی ایالت کالیفرنیا ادامه تحصیل بدهید، بهتر است به این نکات توجه کنید. شما برای پذیرش گرفتن از این دانشگاه باید دارای این شرایط و مدارک باشید. از این رو شما می توانید با سر زدن به سایت دانشگاه برکلی به آدرس  berkeley.edu از شرایط و نحوه ثبت نام در این دانشگاه آگاه شوید. در این میان بهتر است شما با مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه برکلی آشنا شوید.

 • کسب حداقل معدل GPA
 • کسب حداقل نمره قبولی در آزمون SAT و ACT
 • تکمیل و ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده در تاریخ مقرر
 • انگیزه نامه
 • رزومه تحصیلی
 • کسب حداقل نمره قبول در آزمون های تافل و آیلتس
 • ارسال ریز نمرات ترجمه شده در مقطع قبلی
 • عکس پاسپورت
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش به صورت صحیح و کامل

 

آزمون ACT

اخذ پذیرش دانشگاه استرالیای غربی با آقای اپلای

شرایط بورسیه University of California,Berkeley به چه صورت است؟

به طور کلی بورسیه شدن از دانشگاه های معتبر و نمونه آمریکا بسیار سخت و دشوار است، از این رو برخی از دانشگاه های آمریکایی در صورت داشتن شرایط خاص، حاضر است که شما را بورسیه کند. به طور مثال دانشجویانی که قصد دارند، در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آمریکایی تحصیل بکنند، باید دارای شرایط خاصی باشند. پذیرفته شدن در آزمون های المپیاد، آزمون های کنکور سراسری، کسب رتبه برتر در کنکور و داشتن ریز نمرات عالی در مقاطع دبیرستان سبب می شود که شما شرایط بورسیه شدن را پیدا کنید. از این رو شما می توانید در صورت داشتن این شرایط برای بورسیه شدن در دانشگاه های مطرح آمریکایی چون دانشگاه برکلی اقدام کنید. این روزها به دلیل بالا بودن هزینه تحصیل در آمریکا، بسیاری از دانشجویان در تلاش هستند که تحصیل رایگان در دانشگاه برکلی داشته باشند، از این رو آن ها سعی می کنند، تا با بورسیه تحصیلی در این دانشگاه هزینه های مربوط به تحصیل خود، را رایگان کنند. در این میان در صورت بورسیه نشدن نگران نباشید، شما می توانید از طریق راه های زیادی هزینه های مربوط به تحصیل خود را تا حدود زیادی کاهش بدهید. در این بخش ما قصد داریم نحوه کاهش دادن هزینه های مربوط به تحصیل را به شما آموزش بدهیم.

 

بورسیه شدن

 

رشته های که دانشجویان در دانشگاه برکلی می توانند در آن ها ادامه تحصیل بدهند؟

دانشجویان بسیاری هرساله از تمام دنیا، در اندیشه ادامه تحصیل در بهترین و معتبرترین دانشگاه های آمریکا بوده اند. در این میان دانشگاه برکلی یکی از معتبر ترین دانشگاه های آمریکا است، که سالیانه بسیاری از دانشجویان تمایل دارند، که در این دانشگاه در برخی از رشته ها ادامه تحصیل بدهند. در این بخش قصد داریم که به رشته هایی که این دانشگاه در آن دانشجو می پذیرد اشاره کنیم.

 • شیمی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی عمران
 • مهندسی IT
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی برق
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی محیط زیست
 • ادبیات
 • معماری
 • هنر
 • مدیریت
 • خبرنگاری
 • حقوق
 • ریاضیات
 • طراحی شهری

 

هزینه تحصیل در دانشگاه برکلی در رشته ها و مقاطع مختلف به چه صورت است؟

اگر قصد دارید که در یکی از دانشگاه های آمریکایی ادامه تحصیل بدهید، بهتر است قبل از پذیرش در آن دانشگاه، تمامی هزینه های مربوط به دانشگاه خود را محاسبه کنید. در این میان هزینه های شما به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شود.

هزینه های اصلی

شما برای تحصیل در دانشگاه برکلی هزینه های اصلی دارید، که این هزینه ها مستقیما به هزینه های تحصیلی شما مربوط می شوند.

 • شهریه دانشگاه
 • هزینه اجاره مسکن
 • رفت و آمد
 • خرید کتب دانشگاهی
 • خرید اینترنت
 • خرید نوشت افزار مربوط به امور دانشگاهی

اخذ پذیرش دانشگاه لیدز با آقای اپلای

هزینه های فرعی

در این میان علاوه بر هزینه های اصلی، هزینه های فرعی نیز برعهده شما هست، که شما موظف هستید این هزینه ها را نیز تامین کنید.

 • هزینه های درمانی
 • هزینه های خوراک
 • هزینه های پوشاک
 • هزینه های تفریحی

 

هزینه تحصیلی

 

استفاده از انواع فاندهای تحصیلی

بسیاری از دانشجویان در هر مقطعی که هستند، در تلاش هستند که از انواع فاند های تحصیلی استفاده کنند. در این میان بسیاری از دانشجویان مستعد و کوشا، به دلیل کم بودن بودجه نمی توانند هزینه های مربوط به دانشگاه خود، را تامین کنند. از این رو دانشگاه برای از بین بردن نیاز مالی دانشجویان و از همه مهم تر برطرف کردن دغدغه های آن ها با دادن تسهیلاتی مانند فاندهای تحصیلی قصد دارد، که فکر دانشجویان را معطوف به درس خواندن، تحقیق و پژوهش بکند. فاندهای تحصیلی، بیشتر به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اختصاص می یابد. از این رو دانشجویان این مقطع برای استفاده از این تسهیلات باید برتری خود را به دانشگاه و استاد خود نشان دهند. از این رو دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند با ارائه رزومه ای عالی و کارآمد به دانشگاه و استاد خود، نام خود را در فهرست تعلق گرفتگان فاند تحصیلی قرار دهد. به علاوه داشتن معدل بالا، سوابق پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی و داشتن نمره بالا در آزمون تافل و آیتلس، سبب می شود که دانشجویان راحتتر بتوانند خود را به دانشگاه و استاد خود ثابت کنند.

استفاده از بورسیه اسکالر شیپ

بورسیه اسکالر شیپ یکی از فاندهای رقابتی است، که دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا می توانند از آن استفاده بکنند. این فاند می تواند هزینه های یک ترم دانشجو را پرداخت کند، و از همه مهم تر دانشجویان با استعداد و کوشا، مستحق دریافت این فاند هستند. یکی از مهم ترین مزیت این فاند تحصیلی این است که، شما پس از پایان دوره تحصیلی فاند گرفته شده را به دانشگاه بازنمی گردانید. یکی دیگر از نکته های مهم برای دریافت این نوع فاند این است که مقدار این کمک هزینه براساس شهریه شما، در همان ترم محاسبه می شود. در این میان به دانشجویانی که رزومه های پربارتری، نسبت به سایر دانشجویان دیگر داشته باشند، مبلغی به عنوان کمک هزینه برای تامین مخارج زندگی به آن ها داده می شود، که با آن به راحتی بتوانند از پس هزینه های خود در آمریکا بربیایند. به طور کلی بورسیه اسکالرشیپ به سه دسته مهم تقسیم می شود

 •  تخصیص فاند هایی براساس نیاز مالی دانشجو
 • تخصیص فاندهای تحصیلی بدون نیاز به بودجه مالی
 • تخصیص فاندهای تحصیلی بر مبنای شایستگی و عناوین افتخاری دانشجو

 

بورسیه اسکالرشیپ

 

استفاده از بورسیه فلوشیپ

بورسیه فلوشیپ به دانشجویان و فارغ التحصیلانی اختصاص می یابد که، قصد دارند به صورت تمام وقت تحصیل کنند و درس بخوانند. این فاند ممکن است به صورت کوتاه مدت، بلند مدت و یکساله باشد. از این رو فاند فلوشیپ دارای مزایای فراوانی است که بسیاری از دانشجویان علاقه دارند که از این نوع فاند استفاده کنند. از مزیت های این نوع بورسیه ها، می توان به تمرکز و تحقیق بر روی یک موضوع خاص اشاره کرد، که انجام این نوع تحقیق ها ممکن است که به مدت زمان زیادی نیاز داشته باشد، که از ویژگی های خوب این نوع فاندها تمدید شدن آن است. در این میان استفاده از بورسیه فلوشیپ می تواند برای دانشجویان، اعتبار و چهره خوبی را ایجاد کند. از این رو می توانید برای کسب اعتبار در زمینه های تحقیقاتی و پژوهشی از این نوع بورسیه ها استفاده کنید.

استفاده از جایزه

دانشگاه های آمریکایی برای تشویق و قدردانی از دانشجویان مستعد و کوشا، به آن ها هدایای خوبی را اهدا می کنند. این هدایا به صورت مبلغی به عنوان کمک هزینه آموزشی است، از این رو دانشگاه اگر بخواهد این هدیه را به صورت نقدی به دانشجو بدهد، آن مبلغ را به حساب دانشجو واریز می کند. ولی ممکن است که این جایزه ها به صورت غیر نقدی باشند. تنها موردی که درباره این نوع فاندها صدق می کند، این است که دانشجویان فقط یکبار می توانند از این نوع فاندهای تحصیلی استفاده بکنند.

استفاده از وام تحصیلی

برخی از دانشجویان برای تامین هزینه های تحصیلی خود می توانند از وام تحصیلی برای کاهش دادن شهریه های دانشگاه خود استفاده کنند. استفاده از وام تحصیلی زمانی میسر می شود که، شما تعهد نامه ای به بانک یا موسسه وام دهنده ارائه کنید. این تعهد نامه باید ضامنی داشته باشد، که مقیم آن ایالت باشد. در این میان بهتر است در گام اول متقاضی وام های فدرالی شوید. چراکه این وام ها، براساس نیاز مالی شما تعیین می شود. نکته مهم دیگر در رابطه با این نوع وام های دانشجویی می توان به نحوه بازپرداخت آن اشاره کرد، که ممکن است بازپرداخت وام برای شما بخشیده شود.

 

استفاده از وام دانشجویی

اخذ پذیرش دانشگاه آمستردام با آقای اپلای

استفاده از بورسیه گرنت

دانشجویانی که از این نوع بورسیه استفاده می کنند، باید بدانند که بورسیه گرنت تاحدودی مانند اسکارشیپ است. یکی دیگر از ویژگی های مهم این نوع بورسیه ها این است که نیازی به باپرداخت ندارد. از این رو شما می توانید اگر نیاز مالی دارید، نسبت به گرفتن این بورسیه اقدام بکنید.

استفاده از تخفیف شهریه

یکی دیگر از فاندهای تحصیلی که می تواند به دانشجویان در جهت کم کردن هرینه های زندگی کمک کند، استفاده از تخفیف های شهریه است. در این میان هزینه شهریه کل دانشگاه می تواند از 25% تا 50% کاهش پیدا کند.

دستیار پژوهشی

استفاده از فاند دستیار پژوهشی یکی از بهترین و کاربردی ترین فاندهای تحصیلی است، که به دانشجویانی که در حوزه تحقیقاتی و پژوهشی فعالیت می کنند، تعلق می گیرد. برای استفاده از این نوع فاند تحصیلی باید استاد شما، شما را به عنوان دانشجو محقق انتخاب کند. از این رو داشتن رزومه های تحقیقاتی و پژوهشی می تواند به شما در پذیرفته شدن به عنوان دستیار پژوهشی کمک کند. استفاده از فاندهای پژوهشی می تواند برای دانشجویان مقطع دکترا بهترین و مطمئن ترین راه برای کاهش هزینه های مربوط به تحصیل آن ها باشد.

دستیار آموزشی

یکی از متداول ترین انواع فاندهای دانشجویی، استفاده از فاند دستیار آموزشی است. فاند دستیار آموزشی نوعی کار دانشجویی محسوب می شود، که 15 ساعت در هفته وقت دانشجویان را می گیرد. در این ساعات دستیاران آموزشی باید به سریع تر شدن یادگیری دانشجویان و بالا بردن بازده ان ها کمک کنند. به طور کلی وجود دستیاران آموزشی کار استاد را آسان تر می کند، تا دانشجویان راحتتر بتوانند مطالب آموزش داده شده را بیاموزند. دستیاران آموزشی وظیفه دارند، که برای دانشجویان کلاس های رفع اشکال برگزار کنند، و در زمان مقرر شده توسط استد از دانشجویان آزمون و کوییز بگیرند.

کارآموزی

کارآموزی یکی دیگر از راه های است که شما می توانید هزینه های مربوط به تحصیل خودتان را از طریق آن تامین بکنید. در دوره های کارآموزی دانشجو می تواند با یک تیر دو نشان را بزند. یکی از مزایای استفاده از انواع کارآموزی ها کسب درآمد مربوط به هزینه های تحصیل است، و دیگری کسب تجربه توسط دانشجو است. از این رو شما می توانید در وبسیایت های نیازمندی رزومه خود، را برای شرکت ها و کارخانه های معروف و معتبر بفرستید.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

 

کارآموزی

 

استفاده از کمک هزینه شایستگی

همانطور که از اسم آن پیدا است، این کمک هزینه به آن دسته از دانشجویانی تعلق می گیرد که، دارای مقاله های معتبر علمی، نمره زبان بالا و معدل خوب باشند.

استفاده از کمک هزینه خانم ها

از این فاند می توان برای خانم های استفاده کد، که در رشته هایی که محوریت مردانه دارد، ادامه تحصیل می دهند. اگر قصد دارید از این نوع فاند تحصیلی استفاده کنید، بهتر از نظر علمی در سطح بالایی باشید.

استفاده از کمک هزینه کم درآمدها

برخی از دانشجویان که از نظر درسی و علمی در سطح بالایی هستند، ولی در خانواده های فقیر و تحصیل نکرده بزرگ شده اند، می توانند برای استفاده از کمک هزینه کم درآمدها، با ارائه مدارکی مبنی نداشتن تمکن مالی، از این فاند در جهت کاهش هزینه های تحصیلی خود استفاده بکنند.

افراد مشهوری که از  University of California,Berkeley فارغ التحصیل شده اند؟

این دانشگاه به دلیل بالا بودن سطح و تراز علمی توانسته است که، بسیاری از افراد مشهور و بنام را درخود جای دهد. در این میان به وفور فیزکدان ها، شیمی دان ها، ریاضی دان ها و بسیاری از فیلسوفان بنام دیده می شود. در این بخش قصد داریم که برخی از این افراد نخبه و فرهیخته را به شما معرفی کنیم.

 • گلادیس اندرسون
 • مارتین کامن (شیمی دان)
 • سم روبن (شیمی دان)
 • ملوین کالوین(شیمی دان)
 • ارنست لارنس (فیزکدان)
 • پیتر دزبرگ (زیست شناس)
 • بروس ایمز
 • دیوید پیترسون
 • الیزابت بلک برن(زیست شناس)
 • کارول گریدر (زیست شناس)
 • جک ژوستاک (زیست شناس)
 • جان اوستر هوت
 • جری نلسون
 • جیمز پی آلیسون
 • سال پرلموتر
 • جنیفر دودنا
 • پیتر ماتیس

برای پذیرفته شدن در دانشگاه های آمریکایی باید چه شرایطی داشته باشید؟
اگر به عنوان یک دانشجو مستعد و کوشا قصد دارید که در دانشگاه های آمریکایی ادامه تحصیل بدهید، بهتر است این شرایط را داشته باشید.

 • تمکن مالی
 • داشتن نمره قبولی در آزمون تافل و یا آیتلس
 • تسلط بر روی زبان انگلیسی
 • داشتن مهارت کافی در یک حرفه خاص
 • داشتن رزومه قوی در رشته ای که قصد دارید در آن ادامه تحصیل بدهید.
 • مسئولیت پذیری بالا، چراکه شما قرار است به تنهایی در یک کشور غریبه زندگی کنید.


این روزها بسیاری از دانشجویان و جوانان سراسر دنیا در تلاش هستند که در دانشگاه های مطرح و معتبر دنیا، ادامه تحصیل بدهند. از این رو شما می توانید اگر قصد دارید در بهترین دانشگاه های دنیا، تحصیل کنید، کشور آمریکا را انتخاب کنید. کشور آمریکا به دلیل داشتن ایالات متعدد، به عنوان قطب آموزشی کل دنیا شناخته شده است. چراکه در هر ایالت آن تعدادی دانشگاه معتبر و شناخته شده برای ادامه تحصیل دانشجویان وجود دارد. از این رو شما می توانید اگر قصد دارید در این کشور ادامه تحصیل بدهید. یکی از معتبر ترین و شناخته شده ترین دانشگاه های آن یعنی دانشگاه برکلی را انتخاب کنید، تا بتوانید به راحتی با پذیرش شدن در این دانشگاه هم در این دانشگاه تحصیل کنید، و هم در آینده موقعیت های خوب شغلی، تحصیلی و رفاهی را به دست آورید.

4095 رتبه بندی این مطلب:
3.3

1 نظر در مطلب "دانشگاه برکلی" ثبت شده است

Avatar image

بیتا

بسیار عالی است ، من تنها در مورد نمره زیان ضعف دارن، چه کار میتونم انجام لدم؟!

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته