دانشگاه تورنتو

University of Toronto یک دانشگاه دولتی و تحقیقاتی بوده و در سال 1827 میلادی تاسیس شده است. دانشگاه تورنتو کانادا، قدیمی ترین دانشگاه استان انتاریو کشورکانادا است. نام دانشگاه تا سال 1850 تحت عنوان کالج کینگ بوده و در این سال به نام دانشگاه تورنتو تغییر یافت. دانشگاه تورنتو تا این سال تحت کنترل کلیسای جامع انگلستان بود که در این سال به طور کامل از آن مستقل شد. University of Toronto از یازده دانشکده مجزا تشکیل شده که هر کدام از آن ها دارای استقلال مالی و نهادی هستند. دانشگاه تورنتو دو پردیس ماهواره ای را در Scarborough و Mississauga مدیریت و کنترل می کند. در حال حاضر بیش از هفتاد هزار دانشجو در مقاطع مختلف در University of Toronto در حال تحصیل هستند. این دانشگاه یکی از مدرن ترین دانشگاه های جهان بوده که بهترین آموزش ها و تحقیقات در آن انجام می شود. در این مقاله شما را با  اپلای دانشگاه تورنتو، پذیرش، بورسیه ها و دیگر موارد مرتبط با دانشگاه آشنا می کنیم.
 

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو کجاست؟

University of Toronto در شهر تورنتو و استان انتاریو کانادا قرار گرفته است. از مکان های نزدیک به این دانشگاه می توان Church and Wellesley و Yonge-Dundas Square نام برد. Weed Dispensary Toronto نیز که در واقع یک کافه است در نزدیکی دانشگاه تورنتو قرار گرفته است. برای اطلاع از آدرس و محل دقیق University of Toronto به سایت این دانشگاه مراجعه کنید.
 

دانشگاه تورنتو کانادا

 

اخذ پذیرش دانشگاه تورنتو

برای مقطع های تحصیلی کارشناسی و همینطور تحصیلات تکمیلی  University of Toronto  باید مدارکی را آماده کنید. برای تحصیل در مقطع لیسانس باید معدل شما بالای 16 و و برای نمره زبان آیلتس باید نمره 6.5 را کسب کنید. نمره زبان تافل مورد نیاز برای دانشگاه تورنتو کانادا برای پذیرش در مقطع لیسانس، نمره 100 است. مهلت پذیرش برای مقطع کارشناسی این دانشگاه بستگی به رشته ای که تحصیل می کنید، با همدیگر فرق می کند. افرادی که قصد پذیرش در رشته های مهندسی را دارند، باید تا 5 فوریه مدارک خود را ارسال کنند. برای پذیرش در کارشناسی ارشد باید نمره منفی B که معادل سال آخر کارشناسی است، را فراهم کنند. حداقل معدل ضروری برای پذیرش دکتری معدل منفی A در سیستم کانادایی لازم است. برای برخی رشته های خاص نیز نمره زبان GRE نیز لازم است. نمره زبان مورد نیاز تحصیلات تکمیلی برای آیلتس 6.5 و نیز تافل نمره 100 است. هزینه ثبت نام University of Toronto مبلغ صد و بیست دلار کانادا می شود. اخذ پذیرش دانشگاه مک گیل با آقای اپلای   

تحصیل رایگان در دانشگاه تورنتو

تحصیل در University of Toronto به صورت رایگان نبوده و باید برای تحصیل در این دانشگاه شهریه های تحصیلی را بپردازید. دانشگاه تورنتو بورسیه هایی را برای دانشجویان این دانشگاه در نظر گرفته که می توان با آن ها هزینه های تحصیلی را پوشش داد. این بورسیه ها شامل دانشجویان ایرانی هم شده و باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید. اطلاعات کلی در این زمینه ها می توان در سایت دانشگاه مشاهده کرد.

شرایط بورسیه دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو بعد از حادثه غم انگیز پرواز اوکراین و منجر به سقوط هواپیما گردید، صندوق بورسیه ای برای دانشجویان ایرانی ایجاد کرده است. در این پرواز بسیاری از دانشجویان ایرانی کشته شده و  از کشور کانادا نیز 57 نفر کشته شدند. این صندوق ایجاد شده در واقع برای تکریم این قربانیان و به یاد داشتن آن ها ایجاد شده است. مبلغ بورسیه تحصیلی این صندوق به دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های ایران و نیز متقاضیان تحصیل در تورنتو اهدا می شود. بورسیه هایی تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دوره دکترا نیز در نظر گرفته شده است.  در این دانشگاه بیش از چهار هزار بورسیه تحصیلی برای متقاضیان مقطع کارشناسی در نظر می گیرد. این بورسیه ها بر اساس شایستگی تحصیلی به دانشجویان اعطا می گردد. برخی از بورسیه ها نیز براساس نیاز مالی دانشجویان به آن ها تعلق می گیرد. برای اطلاعات بیشتر باید مستقیما به بخش وبسایت دانشکده خود مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو

میزان شهریه تحصیلی شما بستگی به عوامل زیادی مثل برنامه تحصیلی، سال تحصیلی و نیز دانشکده مورد نظر شما دارد. معمولا هزینه های نهایی هر سال تحصیلی در University of Toronto در بهار تکمیل می شود. برای رشته های علوم تجربی و مهندسی در مقطع کارشناسی باید مبلغ 61000 دلار کانادا در سال  پرداخت کنید. برای رشته های هنر، معماری و نیز مطالعات بصری در مقطع لیسانس مبلغ 56000 دلار در سال باید پرداخت گردد. برای رشته های کارشناسی ارشد مهندسی مبلغی در حدود 61500 دلار پرداخت کرد. برای تحصیل در رشته های آموزش و علوم رایانه ای در مقطع کارشناسی ارشد به ترتیب 38000 و 36000 دلار باید در سال این مبلغ ها پرداخت شود.  

سایت دانشگاه تورنتو

برای فارغ التحصیلان University of Toronto قسمتی جداگانه در سایت دانشگاه در نظر گرفته است. قسمت درباره ما سایت دانشگاه تورنتو که اطلاعاتی درباره تاریخچه این دانشگاه و اطلاعات دیگر وجود دارد. اطلاعات زیادی درباره زندگی دانشجویی، نوآوری، اختراعات را میتوان در سایت دانشگاه مشاهده کرد. کلیه اخبار دانشگاه، شرایط کلی پذیرش و دیگر شرایط تحصیل در University of Toronto را با مراجعه به سایت دانشگاه می توان پیدا کرد. اخذ پذیرش دانشگاه پی اس ال با آقای اپلای  

رشته های تحصیلی دانشگاه تورنتو

دانشکده های مختلفی در University of Toronto وجود دارند که رشته های مختلف و متنوعی در آن ها تدریس می شود. این دانشکده ها شامل دانشکده جنگلداری، دندانپزشکی، هنر و علوم، اطلاعات، حقوق و غیره هستند. رشته های دوره کارشناسی University of Toronto رشته هایی مثل امنیت اطلاعات، زمین شناسی، تاریخ، ایمنی شناسی، حرکت شناسی و غیره است. رشته هایی مثل ارتباطات پزشکی، اخلاق زیستی، بیوتکنولوژی، مطالعه سینما، علوم کامپیوتر و غیره در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان آموزش داده می شوند. در یکی از پردیس های این دانشگاه به اسم میسیساگا پانزده بخش آموزشی وجود داشته که هر کدام رشته های تحصیلی مخصوص به خود را دارند. در بخش انسان شناسی آن رشته هایی مثل علم پزشکی قانونی در شیمی، علم پزشکی قانونی در زیست شناسی و غیره وجود دارد. این رشته ها اکثرا مرتبط با انسان و نوع بشر هستند. در بخش زیست شناسی  University of Toronto این پردیس نیز رشته هایی مثل زیست فناوری، زیست شناسی مولکولی، بوم شناسی و دگرگونی و غیره وجود دارد.
 

اخذ پذیرش دانشگاه تورنتو کانادا

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

رتبه دانشگاه تورنتو

University of Toronto بر اساس رتبه بندی وبسایت معتبر webometrics در رتبه اول بهترین دانشگاه های کانادا قرار گرفته است. این وبسایت معتبر در رده بندی جهانی نام دانشگاه تورنتو در رده نوزدهم برترین دانشگاه های جهان قرار داده که رتبه ای بسیار عالی است. بر اساس رتبه بندی موسسه QS این دنشگاه در رتبه بیست و پنجم برترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی جهان قرار دارد. بر اساس رتبه بندی سایت timeshighereducation این دانشگاه در رتبه هجدهم بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. بر طبق آخرین رتبه بندی که در سایت USNEWS درج شده این دانشگاه در رتبه هفدهم بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. بر اساس همین رتبه بندی این دانشگاه در موضوعات سیستم های قلب و نیز هنر رتبه تک رقمی دارد. این دانشگاه در موضوع سیستم های قلب و عروق در رده ششم بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. در رشته تومور شناسی University of Toronto در رده چهارم برترین دانشگاه های جهان قرار داشته که رتبه ای بسیار خوب است.  

افراد مشهور دانشگاه تورنتو

دونالد ساترلند بازیگر مشهور کانادایی یکی از افراد مشهور تحصیل کرده در University of Toronto  است. وی بیش از چهل سال در عرصه بازیگری و در فیلم ها و سریال های مختلف مشغول به فعالیت است. وی از سال 1965 میلادی تاکنون در آثاری مثل Milton's Secret‎، The Undoing، Crossing Lines و غیره به ایفای نقش پرداخته است. خانم مارگارت اتوود شاعر و نویسنده معروف کانادایی یکی از افراد مشهور تحصیل کرده در University of Toronto است. وی همچنین به عنوان یک منتقد ادبی و فعال سیاسی نیز  شناخته می شود. آقای استیون هارپر که بیست و دومین نخست وزیر کشور کانادا بود، یکی از افراد مشهور تحصیل کرده دانشگاه تورنتو است. وی از سال 2006 تا سال 2015 میلادی نخست وزیر کانادا بود. فردریک بنتینگ پزشک و زیست شناس مشهور کانادایی یکی دیگر از افراد مشهور تحصیل کرده در University of Toronto است. وی اولین کسی است که موفق داروی انسولین را به صورت موفقیت آمیز بر روی انسان ها آزمایش کرده و خدمت مهمی به بشریت کرد.

خوابگاه دانشگاه تورنتو

University of Toronto دارای گزینه های متعددی برای خوابگاه دانشجویان است. با زندگی کردن در اقامتگاه های دانشگاه خود را در یک جامعه سرگرم کنند می یابید. در این خوابگاه ها رویداد های ورزشی، گروه های مطالعه و فعالیت های باشگاهی مختلفی وجود دارد. زندگی در این اقامتگاه ها تجربه دانشجویی شما بسیارافزایش می یابد. اقامت در خوابگاه دانشگاه ترونتو برای افرادی که برای نخستین بار وارد دانشگاه شده اند، کاملا تضمین شده است. دانشجویان باید تمام مهلت های زمانی را در نظر بگیرید و به موقع برای آن اقدام کنید. University of Toronto دارای سه پردیس به نام های St.T George، Mississauga،Scarborough است که در آن ها خوابگاه هایی وجود دارد. بعضی از دانشجویان علاقه دارند که در خوابگاه های خارج از دانشگاه زندگی کنند. این افراد برای اینکه با فرهنگ های گوناگون آشنا شده و زندگی کنند، این خوابگاه ها را انتخاب می کنند. اداراتی در دانشگاه تورنتو کانادا وجود داشته که به دانشجویان برای این خوابگاه ها کمک می کنند.

حمل و نقل در شهر تورنتو

در حال حاضر در کانادا توسعه و پیشرفت حمل و نقل عمومی و نیز وسایلی مثل تاکسی های اینترنتی افزایش یافته است. کمیسیونی در شهر تورنتو به نام ترانزیت تورنتو وجود داشته که مسافران را با سه وسیله مترو، تراموا و اتوبوس در سطح شهر منتقل می کند. برای این وسایل مسیر ها و راه های گوناگون و زیادی ساخته شده است. این راه ها کمک کرده که به بسیاری از نقاط شهر به راحتی دسترسی پیدا کنید. بلیط هایی روزانه و هفتگی به شما این امکان را می دهد که به صورت نامحدود در سطح شهر سفر کنید. شما با مترو به راحتی به فرودگاه های شهر تورنتو منتقل شوید. پر سرعت ترین وسیله حمل و نقل در شهر تورنتو "مترو" است. جاهایی در شهر تورنتو که با مترو به آن ها دسترسی ندارید، قطعا با ترموا و اتوبوس می توان به آن نقاط رسید. سیستم تاکسیرانی در شهر تورنتو بسیار خوب عمل کرده و شما را به اکثر نقاط شهر می رسانند.

University of Toronto در استان انتاریو و در شهر تورنتو قرار گرفته است. برای تحصیل در دانشگاه تورنتو در مقطع لیسانس باید معدلی بالای 16 حتما کسب کرده و نمره زبان آیلتس با نمره 6.5 را دریافت کنید. بستگی به رشته و دانشکده ای که قصد تحصیل دارید، هزینه های تحصیلی با هم فرق زیادی می کند. برای بعضی از رشته های University of Toronto نیاز به نمره زبان GREاست. امکان تحصیل به صورت رایگان در دانشگاه تورنتو وجود نداشته ولی بورسیه هایی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. به تازگی بعد از سقوط هواپیمای حامل دانشجویان ایرانی تورنتو در تهران، این دانشگاه بورسیه ای را مختص دانشجویان ایرانی در نظر گرفته است. افراد مشهور زیادی در University of Toronto تحصیل کرده اند که از جمله آن ها می توان از دونالد ساترلند، مارگارت اتوود، فردریک بنتینگ و غیره نام برد. برای اطلاع از کلیه شرایط دانشگاه مانند بورسیه، آدرس دقیق دانشگاه، هزینه های تحصیل و غیره به سایت دانشگاه مراجعه کنید.  

3330 رتبه بندی این مطلب:
5.0
 

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته