دانشگاه منچستر

این دانشگاه یک دانشگاه دولتی بوده که در سال 1829 میلادی تاسیس و ساخته شده است. این دانشگاه بین سال های 1851 تا سال 1966 تغییرات ساختاری عظیمی را شامل شد. The University of Manchester  یکی از پرطرفدارترین دانشگاه های کشور انگلستان بوده و در شهر منچستر واقع شده است. این دانشگاه دارای بیشتر از 20 جایزه نوبل بوده که بیشتر در رشته شیمی و فیزیک است. برای مثال شیمی دانان این دانشگاه یک ماشین مولکولی را در این دانشگاه ساختند. در سال 2012 میلادی بیش از 30000 دانشجو و 10000 پرسنل داشته است که رکوردی بی نظیر است. پردیس مهندسی و کالج مدیریت دانشگاه منچستر بسیار معروف بوده و بسیاری از فارغ التحصیلان آن جزو دارندگان نوبل هستند. در ادامه شما را با اپلای دانشگاه منچستر، بورسیه، هزینه های تحصیلی و دیگر موارد مرتبط با آن آشنا می کنیم.

دانشگاه منچستر انگلستان

    

دانشگاه منچسترکجاست؟

دانشگاه منچستر در شهر منچستر و در شمال غربی کشور انگلستان قرار گرفته است. در نزدیکی این دانشگاه بیمارستان Royal Manchester Children’s Hospital قرار گرفته است. همچنین دانشگاه منچستر بسیار نزدیک به دانشگاه دیگر شهر منچستر، یعنی دانشگاه متروپولیتن منچستر قرار گرفته است. برای اطلاع از آدرس محل دقیق دانشگاه که در کجا قرار گرفته، به سایت The University of Manchester مراجعه کنید.
 

دانشگاه منچستر

 

اخذ پذیرش دانشگاه منچستر

استانداردهای پذیرشی که در دانشگاه منچستر رعایت می شود، باعث شده جمعیت این دانشگاه به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند. برای اخذ پذیرش در هر مقطع باید مدرک و ریز نمرات ترجمه شده مقطع قبلی خود را به The University of Manchesterنشان دهید. معدل درخواستی از شما برای دانشگاه های دولتی 14 و برای دانشگاه های آزاد حداقل معدل 15 مورد نیاز است. دانشگاه منچستر نمرات آزمون معتبر آیلتس را برای ارزیابی سطح زبان شما بررسی می کند. نمره آزمون زبان آیلتس برای پذیرشThe University of Manchester  معمولا 6.5 در نظر گرفته می شود. گرفتن دو توصیه نامه از مقطع قبلی خود، یکی از ملزومات پذیرش در دانشگاه منچستر است. در بسیاری از دوره ها یا برنامه هایی که پژوهش محور هستند، نوشتن یک پروپزال تحقیقاتی الزامی است. البته این مدارک بر حسب نیاز های دانشگاه ممکن است تغییرات زیادی کند. شما برای اطلاعات دقیق و اینکه چه مدارکی باید برای دانشگاه تهیه کنید، به سایت رسمیThe University of Manchester  مراجعه کنید.        

تحصیل رایگان در دانشگاه منچستر

امکان تحصیل رایگان در The University of Manchester وجود نداشته و شما باید هزینه های دانشجویی خود را در دانشگاه را پرداخت کنید. البته جای نگرانی وجود ندارد زیرا دانشگاه منچستر بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. این بورسیه ها ممکن است حداقل نصف هزینه های تحصیلی شما را تامین کند. البته برحسب رشته و اجازه ای که از The University of Manchester دریافت می کنید، یک کار پاره وقت در کنار تحصیل می توان انجام داد. شما با کار کردن به صورت پاره وقت می توانید حداقل نصف شهریه دانشگاه یا اکثر مبلغ مورد نظر برای شهریه را در بیاورید. البته کسانی که در حین تحصیل کار پاره وقت می کنند، مشابه یک کارمند تمام وقت در کشور انگلستان است. همچنین حقوق کارآموزی دانشجویی در کشور انگلستان و دانشگاه منچستر عددی بین 13000 تا 25000 پوند در هر سال است که می توان شهریه دانشگاه را پوشش داد. اخذ پذیرش دانشگاه جیائو تونگ شانگهای با آقای اپلای    

شرایط بورسیه دانشگاه منچستر

بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی بسیاری را دانشگاه منچستر برای دانشجویان در نظر گرفته است. بورسیه ای تحت عنوان بورسیه طلایی در The University of Manchester وجود دارد. مبلغ این بورسیه به پوند هزار پوند انگلیس بوده و به متقاضیان زیر 25 سال داده می شود. این بورس به دانشجویانی که به مدت سه ماه در مشاغل و شرکت های دولتی خدمت کنند. همچنین برای دانشجویانی که درخواست برنامه ورود به منچستر را که تحت عنوان MAP است را با موفقیت برای دانشگاه منچستر ارسال کرده اند. کمک هزینه ای به اسم بورسیه پیش دانشگاهی در The University of Manchester وجود دارد. به متقاضیانی که برای دوره های پیش دانشگاهی رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی و غیره ثبت نام کرده اند، این بورسیه تعلق می گیرد. بورسیه دیگری به اسم بورسیه تحصیلی ملی در دانشگاه منچستر وجود داشته که به مدت یک سال دانشجویان را کمک مالی می کند. این بورسیه به دانشجویانی که کمتر از بیست و پنج هزار پوند درآمد دارند، اعطا می گردند.   

هزینه تحصیل در دانشگاه منچستر

هزینه های تحصیل در رشته های غیر آزمایشگاهی The University of Manchester  بیش از هیجده هزار پوند انگلیس است. رشته های آزمایشگاهی مثل مهندسی 23000 پوند انگلیس می شود. رشته های بازرگانی در مقطع فوق لیسانس شهریه ای بین 18000 تا تقریبا 25000 پوند بوده و بستگی به گرایش آن دارد. در مقطع کارشناسی برای تحصیل در رشته های علوم پایه و مهندسی مبلغی در حدود هجده هزار پوند باید پرداخت کرد. همچنین برای تحصیل در رشته علوم زیستی در The University of Manchester باید شهریه ای بالغ بر 23000 پوند انگلیس بپردازید. هزینه های ذکر شده رقم هایی کلی بوده و برای اطلاعات جامع تر به سایت دانشگاه منچستر مراجعه کنید. 

سایت دانشگاه منچستر

اطلاعات در مورد دوره ها، شهریه های تحصیلی، تدریس و نیز یادگیری در سایت دانشگاه قابل دسترس است. در مورد مواردی مثل سرطان، انرژی، بیوتکنولوژی صنعتی، در بخش تحقیقاتی سایت The University of Manchester توضیح داده شده است. دانشگاه منچستر برای سلامتی دانشجویان یک صفحه مختص به بیماری ویروس کرونا دارد. در این صفحه اطلاعات جامعی در مورد بیماری کووید-19، نحوه قرنطینه کردن دانشجویان توسط خود آن ها و موارد دیگر را مشاهده می کنید. راه های ارتباطی و تماس با The University  of Manchester در این سایت قابل دسترس شما است. اخذ پذیرش دانشگاه نیو ساوت ولز با آقای اپلای

رشته های تحصیلی دانشگاه منچستر

دانشکده هایی که در The University of Manchester  مستقر هستند، هرکدام از چندگروه های علمی و آموزشی مختلف تشکیل شده اند. در هر کدام از این پروه های علمی رشته های تحصیلی زیادی تدریس و آموزش داده می شود. برای مثال در دانشکده مهندسی چهار گروه علوم کامپیوتر، شیمی و علوم تحقیقاتی، مهندسی برق و الکترونیک، مکانیک، هوا و فضا و عمران قرار دارند. در دانشکده علوم کامپیوتر رشته هایی مثل هوش مصنوعی، علم داده، نرم افزار و زیرساخت الکترونیکی، سیستم های محاسبایت آینده و غیره تدریس می شوند. دانشکده علوم پزشکی The University of Manchester دانشکده هایی مثل داروسازی، علوم روانشناسی، بهداشت جمعیت، پرستاری و غیره قرار دارد. در این دانشکده ها رشته هایی مثل روانشناسی بالینی، داروسازی و غیره تدریس داده می شوند. رشته های دانشکده حقوق این دانشگاه رشته های مثل قوانین جرم شناسی، قوانین سیاست، حقوق مطالعات بین الملل و غیره است. رشته هایی نظیر مهندسی برق، هنر ، مهندسی کامپیوتر و غیره در این دانشگاه طرفداران زیادی دارند.     

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

رتبه دانشگاه منچستر

دانشگاه منچستر همواره یکی از بهترین دانشگاه های کشور بریتانیا بوده است. بر اساس آخرین رتبه بندی که سایت معتبر webometrics انجام داده است، این دانشگاه در رتبه ششم بهترین دانشگاه های کشور انگلیس قرار گرفته است. همچنین در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان توسط این سایت،The University of Manchester در رده 62 قرار گرفته است. همچنین این دانشگاه در اخرین رتبه بندی موسسه QS  در رده بیست و هفتم بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. بر اساس رتبه بندی سایت معتبر usnews این دانشگاه در رده شصت و چهارم بهترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته است. رشته هنر این دانشگاه در رده 37 و رشته بیوشیمی و بیولوژی این دانشگاه در رده 62 بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.

افراد مشهور دانشگاه منچستر

یکی از افراد مشهوری که در The University of Manchester تحصیل کرده، بندیکت کامبربچ است. وی از بازیگران مشهور انگلیسی است که علاوه بر بازیگری به تهیه کنندگی فیلم ها و سریال ها هم روی آورده است. از فیلم هایی که کامبربچ بازی کرده است می توان از فیلم های 12 سال بردگی، The Imitation Game، Tinker Tailor Soldier Spy و غیره اشاره کرد. فیزیکدان مشهور انگلیسی به نام Brian Cox از دیگر افراد مشهوری است که در The University of Manchester تحصیل کرده است. وی استاد دانشگاه منچستر و عضو انجمن سلطنتی این دانشگاه است. وی در حال حاضر در سازمان اروپایی پژوهش های هسته ای و  بر روی شتاب دهنده ذرات کار می کند. بن التون بازیگر و کمدین مشهور انگلیسی از دیگر افراد مشهور تحصیل کرده در The University of Manchester است. از فیلم های معروفی که وی بازی کرده می توان از Blackadder و Much Ado About Nothing اشاره کرد.

زندگی دانشجویی در دانشگاه منچستر

 دانشگاه منچستر همه آن چیزی را که شما برای استفاده بهتر از تحصیل خود و نیز اوقات فراغت خود نیاز دارید، برای شما فراهم می کند. این دانشگاه با امکاناتی عالی همراه بوده و در قلب یکی از بهترین شهر های دانشجویی انگلستان قرار گرفته است. برای اینکه دوستان جدیدی را در The University of Manchester پیدا کنید، باید در برنامه این دانشگاه تحت عنوان Welcome شرکت کنید. دانشگاه منچستر بهترین سرمایه گذاری ها را انجام داده است تا بهترین محیط یادگیری را برای شما ایجاد کنیم. The University of Manchester  یک بیلیون پوند انگلیس را برای ساختن ساختمان های جدید در پردیس خود تا سال 2022 هزینه می کند. تمرکز اصلی دانشگاه منچستر بر روی جاده ای شلوغ به اسم آکسفورد است و این مکان را برای کل جامعه منچستر دلنشین می کند.
 

زندگی دانشجویی در دانشگاه منچستر

اخذ پذیرش دانشگاه میشیگان با آقای اپلای

شهر منچستر

حمل و نقل در شهر منچستر بسیار خوب طراحی شده است که همه مردم از این امکانات استفاده می کنند. سیستم حمل و نقل در شهر منچستر شامل مواردی مثل قطار، تراموا، اتوبوس شهری و نیز ترانسفر خصوصی است. جالب است بدانید شبکه ریلی شهر منچستر، فرودگاه را نیز پوشش می دهد و به راحتی با قطار به فرودگاه می رسید. ایستگاه قطار مرکزی بین ترمینال هایی موسوم به ترمینال 1 و ترمینال 2 قرار گرفته است. ترموا نیز مسافران را از فرودگاه منچستر به جنوب این شهر در ایستگاه کورنبروک می رساند. این گزینه های حمل و نقل باعث صرفه جویی در وقت و هزینه های دانشجویان در شهر منچستر می شود. از دانشگاه های مهم این شهر می توان از The University of Manchester و همچنین دانشگاه متروپولیتن منچستر نام برد. تالار شهر منچستر، کلیسای منچستر و ورزشگاه معروف اولدترافورد از جاذبه های گردشگری این شهر هستند. مهمترین و یکی از پرطرفدارترین باشگاه فوتبال جهان یعنی منچستر یونایتد در این شهر قرار دارد.

دانشگاه معتبر منچستر در شمال غربی کشور انگلیس و در شهر منچستر قرار گرفته است. شهر منچستر دارای حمل و نقل عمومی بسیار عالی است که شرایط دانشجویان The University of Manchester را بسیار آسان می کند. برای مثال شبکه ریلی شهر منچستر فرودگاه را پوشش می دهد، که در نوع خود کم نظیر است. امکان تحصیل رایگان در The University of Manchester وجود ندارد اما بورسیه هایی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. با بورسیه های در نظر گرفته دانشجویان دانشگاه منچستر همه یا قسمتی را از هزینه های تحصیلی خود را پوشش می دهند. دانشگاه منچستر همه امکانات لازم را برای اوقات فراغت و نیز تحصیل شما فراهم کرده است. بندیکت کامبربچ از بازیگران مشهوری است بوده که زمانی در The University of Manchester تحصیل کرده است. 

3142 رتبه بندی این مطلب:
4.0
 

2 نظر در مطلب "دانشگاه منچستر" ثبت شده است

Avatar image

حسین شادمان

سلام

لطفا درمورد نسیم شادمان اگر اطلاعاتی دارید من را هم مطلع کنید.


Avatar image

hoseinshademan

ممنون از پیگیری شما

درانتظارپاسخ

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته