دانشگاه میشیگان

University of Michigan از معتبرترین دانشگاه های دولتی در آمریکا است، که در شهر Ann arbor ایالت میشیگان واقع شده است. این دانشگاه همچنین دارای دو پردیس دانشگاهی دیگر در شهرهای "Dearborn" و "Flint" و یک مرکز پژوهشی در شهر " Detroit" است. بیست سال قبل از اینکه حتی منطقه میشیگان تبدیل به یک ایالت بشود، دانشگاه تاسیس شده بود که این مورد قدمت و سابقه بالای این دانشگاه را نشان می دهد. بودجه آموزشی دانشگاه میشیگان بالغ بر بیش از یک میلیارد و صد و چهل میلیارد دلار است که از بزرگترین بودجه های آموزشی و تحقیقاتی تعلق گرفته به یک دانشگاه در کل کشور آمریکا است. University of Michigan از معدود و خاص ترین دانشگاه های دولتی است که در همه رشته ها در میان رتبه های بالای دانشگاه های دولتی قرار گرفته است. تیم های ورزشی که در این دانشگاه قرار گرفته اند از اعتبار و شهرت بالایی برخوردار هستند. دانشکده آموزش، کالج مهندسی، کالج داروسازی، دانشکده سلامت عمومی و غیره از جمله کالج ها و دانشکده های دانشگاه میشیگان هستند. از صفر تا صد فرآیند اپلای دانشگاه میشیگان با شما هستیم.
 

تصویری از زمستان برفی در دانشگاه میشیگان آمریکا

 

دانشگاه میشیگان کجاست؟

University of Michigan یکی از معتبرترین دانشگاه های دولتی کشور آمریکا بوده و در شهر Ann Arbor در جنوب شرقی آمریکا واقع شده است. شهر Ann Arbor در ایالت میشیگان واقع شده است و از زمان تاسیس این دانشگاه در سال 1837 تاریخچه این شهر و دانشگاه به شدت به هم پیوند خورده است. برای اطلاع از آدرس University of Michigan به سایت این دانشگاه مراجعه کنید.
 

دانشگاه میشیگان

 

اخذ پذیرش دانشگاه میشیگان

شرایط پذیرش University of Michigan و اخذ ویزای تحصیلی از این دانشگاه تا حدودی مشکل است، زیرا سیاست سختگیرانه ای دانشگاه میشیگان برای پذیرش کردن دارد. این اصطلاح را که با وسواس زیادی در انتخاب و پذیرش دانشجو همراه است، در خود دانشگاه تحت عنوان VERY SELECTIVE شناخته می شود. هزینه ارسال مدارک برای Application Fee یا ثبت نام در دانشگاه Michigan، 75 دلار می شود. برای پذیرش شدن در این دانشگاه با نمره زبان بالا، شانس شما برای پذیرش شدن بیشتر است. پذیرش در این دانشگاه بسیار رقابتی بوده و از بین متقاضیان بهترین ها پذیرفته می شوند. نمره آزمون زبان مورد نیاز برای این دانشگاه 1600 برای آزمون SAT و حداقل نمره ACT حداقل 36 است. نمره آزمون زبان آیلتس حداقل 7 از 9 نمره آزمون آیلتس است. برای آزمون زبان PTE باید حداقل نمره 68 را کسب کنید تا بتوانید از این دانشگاه رقابتی، پذیرش بگیرید. اخذ پذیرش دانشگاه شیکاگو با آقای اپلای

تحصیل رایگان در دانشگاه میشیگان

تحصیل در University of Michigan رایگان نیست و شما باید برای تحصیل در این دانشگاه شهریه بدهید. برای تحصیل در این دانشگاه باید علاوه بر شهریه تحصیلی بین 50000 تا  دلار 53000  در مجموع و به علاوه هزینه یک زندگی در حد متوسط باید چیزی در حدود 100 هزار دلار خرج کنید که البته پول کمی هم نیست. البته دانشگاه میشیگان بورسیه هایی را برای کاهش یافتن هزینه تحصیل در دانشگاه، اعطا می کند و با گرفتن این بورسیه ها شهریه دانشگاه کاهش می یابد.   

شرایط بورسیه دانشگاه میشیگان

بورسیه تحصیلی مختلفی در University of Michigan که در شهر Ann Arbor هست، وجود دارد. باید توجه کنید که این نوع بورسیه ها به کسانی که یک مقام در موضوعات درسی یا در یک مسابقه ورزشی کسب می کنند، اعطا می گردد. بورس هایی مثل تالو، بورس یادبود ریچی-جنینگز و بورسی تحت عنوان Randy G.Pirotin در  University of Michigan ارائه می شود. تنوع این بورسیه ها زیاد است ولی مقدار آن ها به طور متوسط چیزی در حدود 10000 دلار آمریکا است.

هزینه تحصیل در دانشگاه میشیگان

هزینه برای کسانی که پذیرش دولتی را دریافت کرده اند حدود 16000 دلار آمریکا و برای دانشجویانی که به صورت آزاد پذیرش بشوند، عددی در حدود 52000 دلار آمریکا هزینه دارد. البته در دانشگاه میشیگان بورسیه هایی به صورت محدود وجود دارد، که می توانید از آن ها استفاده کرده و هزینه های خود را کاهش بدهید. برای اطلاع از هزینه های تحصیلی به سایت دانشگاه مراجعه کنید.

رشته های مختلف تحصیلی در دانشگاه میشیگان

رشته هایی مثل آموزش، ادبیات، علوم حرکتی و رفتاری، پزشکی، موسیقی، رقص و غیره جزوه رشته هایی هستند که در مقطع کارشناسی تدریس شده و می توانید  در آن ها به ادامه تحصیل بپردازید. در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه میشیگان رشته هایی مثل تجارت، مهندسی، علم داده، حقوق، پزشکی، خدمات اجتماعی و غیره ارائه می شوند. جالب است که بدانید دانشکده هایی که این رشته ها در آن ها ارائه و تدریس می شوند، بیشتر در قرن های 19 و 20 میلادی تاسیس شده اند.

سایت دانشگاه میشیگان

در سایت University of Michigan اطلاعاتی درباره با این دانشگاه، تقویم سالیانه و رویداد های دانشگاه، ماموریت ها و غیره را مشاهده می کنید. در این سایت همچنین اطلاعاتی در مورد فعالیت های ورزشی، زندگی کردن در میشیگان، اختراعات دانشگاه و پژوهش های دانشگاه را می بینید. اخذ پذیرش دانشگاه جیائو تونگ شانگهای با آقای اپلای

افراد مشهور دانشگاه میشیگان

جرالد فورد رییس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا از جمله افراد مشهور University of Michigan است. وی بعد از استعفای ریچارد نیکسون به خاطر رسوایی واتر گیت، از سال 1974 تا 1977 میلادی به مدت سه سال رییس جمهور بود. لری پیج از دیگر افراد مشهوری است که در دانشگاه میشیگان درس خوانده و با کمک فردی به اسم سرگئی برین شرکت گوگل را راه اندازی کرد. لری پیج جزوه ده میلیاردر دنیای تکنولوژی و اینترنت در سال 2020 میلادی لقب گرفت، که عمده ثروت خود را مدیون شرکت گوگل است. وی همچنین برادری به اسم کارول ویکتور پیج دارد که موسس شرکت EGROUPS بوده و در نهایت این شرکت به یاهو به مبلغ نیم میلیارد دلار فروخته شد. یکی از بازیگران هالیوود به نام Lucy Liu نیز در University of Michigan تحصیل کرده است. وی یک بازیگر آمریکایی- تایوانی است که در فیلم هایی مثل بیل را بکش و تا مغز استخوان مبارزه کن، به ایفای نقش پرداخته است. آرتور میلر که نویسنده ای برجسته بود، که تاثیر زیادی در سینمای آمریکا ایفا کرد و همچنین به خاطر ازدواج کوتاه خود با "مرلین مونرو" به شهرت رسید.
 

تصویری از رییس جمهور درگذشته و سابق آمریکا جرالد فورد که در دانشگاه میشیگان تحصیل کرد

 

نکاتی درباره شهر Ann Arbor مقر دانشگاه میشیگان آمریکا

این شهر که دانشگاه Michigan در آن قرار گرفته، در جنوب شرقی آمریکا و در ایالت میشیگان واقع شده است. این شهر به نام های A-2 و A-squared و همینطور دهکده درخت، شهرت دارد. اسم شهر از دو قسمت Ann و Arbor تشکیل شده است. قسمت Ann شهر از همسران جان آلن و الیشا واکر رمزی که هر دوی آن ها اسم همسران خود به اسم Ann بود، گرفته شده است. قسمت دوم نام این شهر اشاره به اسم درختانی که در زمین های آن ها پراکنده بود، اشاره دارد. این شهر به علت نزدیکی به دریاچه میشیگان، آب و هوای شرجی دارد. به طور تقریبی 73 کیلومتر مربع این شهر خشکی بوده و بقیه آن آب است. این شهر طبیعتی چهار فصل داشته و زمستان هایی بسیار سرد دارد. شهر Ann Arbor با هفت شهر در دنیا مانند داکار(سنگال)، رمدیوس (کوبا)، اونتاریو (کانادا)، توبینگن (آلمان)، شیگا (ژاپن)، جویگالپا (نیکارگوئه) پیوند خواهر خواندگی دارد.
 

نمایی از شهر Ann Arbor در جریان تظاهراتی در حین شیوع ویروس منحوس کرونا

اخذ پذیرش دانشگاه نیو ساوت ولز با آقای اپلای

ایالت میشیگان در ایالات متحده آمریکا

ایالتی در آمریکا است که در غرب میانه کشور ایالات متحده آمریکا واقع شده است. مرکز ایالت میشیگان لنسینگ بوده و بزرگترین شهر آن دیترویت است. ایالت میشیگان به عنوان بیست و ششمین ایالت آمریکا در سال 1837 به ایالات متحده آمریکا ملحق شد. در واقع اسم این ایالت شکل فرانسوی شده ای از کلمه میشیگامی از قبایل سرخ پوست گرفته شده است و معنی دریاچه بزرگ را می دهد. این ایالت از دو شبه جزیره، میشیگان بالا و میشیگان پایین تشکیل شده است. این ایالت با کشور کانادا هم مرز بوده و آب و هوایی سرد و زمستانی دارد. این ایالت در گذشته تحت کنترل فرانسه بود و بخشی از فرانسه نو به شمار می رفت. از افراد معروف این ایالت می توان از خواننده موسیقی رپ امینم، آلبرت کان، فرانسیس فورد کاپولا، مایکل مور، مدونا و غیره نام برد. ایالت میشیگان در آمریکا، محل استقرار شرکت های بزرگی مثل جنرال موتورز، Ford و کرایسلر که اکثرا از شرکت های بزرگ خودروسازی هستند می توان نام برد.

کتابخانه ریاست جمهوری جرالد فورد در دانشگاه میشیگان

این کتابخانه بسیار بزرگ که به افتخار جرالد فورد رییس جمهور فقید و سابق آمریکا که در سال 2006 میلادی در گذشت بنا شده است. مجل این کتابخانه در محل زندگی فورد در زمان دانشجویی خود و در قسمت شمالی دانشگاه میشیگان احداث و راه اندازی شده است. این کتابخانه که در داخل دانشگاه میشیگان قرار گرفته، محل نگهداری از تمام سند های کتبی، سمعی و بصری در ارتباط با زندگی شغلی و شخصی وی است. کتابخانه فورد، تنها کتابخانه ملی آرشیو ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا است که در این دانشگاه واقع شده است و به صورت کاملا جدا از موزه ریاست جمهوری آمریکا قرار گرفته است. آغاز ساخت این کتابخانه در سال 1979 زده شد و در سال 1981 میلادی به بهره برداری رسید. بودجه در نظر گرفته شده برای این پروژه 4.3 میلیون دلار و در زمینی به سماحت تقریبی 4600 متر مربع ساخته شد.
 

تصویری از کتابخانه بی نظیر دانشگاه میشیگان که به نام جرالد فورد نام گذاری شده است

 

رشته های برتر که در دانشگاه میشیگان

این نوع رشته های برتر لیست بلند بالایی دارند اما در ابتدای آن ها رشته پرطرفدار information science  قرار دارد که در مقاطع مختلفی شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا آموزش داده می شوند. این رشته تمام مواردی که در علوم داده آموزش داده می شود، را در بر می گیرد. در رتبه های بعدی این لیست مهم رشته های دانشگاه میشیگان، Business و Economics هستند که دارای انواع مختلفی گرایش هستند. دیگر رشته های مهم این لیست می توان از علوم سیاسی و دولت، مهندسی مکانیک، مطالعات بین المللی، ارتباطات و بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی نام برد.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

چند مزیت مثبت دانشگاه میشیگان آمریکا

University of Michigan تفاوت های بسیاری با سایر دانشگاه های آمریکا و همینطور جهان دارد. مزیت این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر، این است که جمعیت فارغ التحصیلان این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر، زیادتر است. رتبه اول در رشته انرژی هسته ای و رتبه دوم در رشته مهندسی صنایع بین دانشکده های مختلف آمریکا را دارد. میزان بودجه تحقیقاتی کشور ایالات متحده آمریکا به دانشگاه میشیگان تعلق دارد. گروه های ورزشی مختلفی مثل هاکی و فوتبال که در ایالات متحده امریکا بهترین هستند، در این دانشگاه قرار دارند. بزرگترین ورزشگاه فوتبال آمریکایی که ظرفیتی معادل صد و ده هزار نفر دارد، در رتبه سوم در سطح جهان قرار گرفته است.
 

نمایی از بالا از ورزشگاه زیبای فوتبال دانشگاه میشیگان آمریکا

 

شرایط زندگی دانشجویی در خوابگاه ها دانشگاه میشیگان

بنا برآمار و نظرسنجی هایی که از دانشجویان دانشگاه میشیگان انجام شده، هفتاد درصد آن ها از وضعیت و همچنین کیفیت کلی خوابگاه رضایت کاملی دارند. همچنین بر اساس برخی نظرسنجی ها و امار های معتبر که از ین دانشجویان دانشگاه میشیگان گرفته شده بسیاری از این دانشجویان از این امکانات خوابگاهی راضی هستند. پردیس های دانشگاه میشیگان دارای مسکن بوده و حس امنیت بسیار بالا و همچنین امکانات ورزشی زیادی مثل فوتبال، گلف، ژیمناستیک، شنا و شیرجه، تنیس وغیره برای دانشجویان University of Michigan فراهم است. فعالیت های موسیقی و هنری زیادی در این دانشگاه توسط گروه های مختلفی مثل گروه جاز، ارکستر، تئاتر موزیکال، اپرا، گروه راهپیمایی و غیره انجام می شود.
 

دانشگاه میشیگان دارای پردیس های مختلفی است.

 

کار بعد از فارغ التحصیلی در دانشگاه های آمریکا

یکی از روش هایی که می توانید بعد از فارغ التحصیلی کار پیدا کنید، کمک گرفتن و صحبت کردن با دوستان و آشنایان در کشور ایالات متحده امریکا است. شما ممکن است، یک دوست در کشور آمریکا پیدا کنید، که مدیر یک پروژه بوده و از تخصص شما در پروژه مورد نظر بهره بگیرد. آژانس های کاریابی اینترنتی در ایالات متحده آمریکا وجود دارد، که شما می توانید با توجه به شغل یا تخصص خود درخواست بدهید و شغل مورد نظر خودتان را بدست آورید. اگر هم که شما دنبال یک کار موقت و با حقوق بسیار پایین هستید، می توانید در جاهایی مثل کار کردن تحت عنوان گارسون رستوران ها، کار کردن در بارها، فروشندگی مغازه و صندوقدار در یک فروشگاه خاص کار کنید. همچنین می توانید دوره های کارآموزی مرتبط با رشته و تخصص خود را در کشور آمریکا در یک شرکت یا موسسه بگذارنید، زیرا طبق آمار این افراد  شانس بیشتری برای گرفتن شغل دارند.

خدمات درمانی و سلامت در ایالت میشیگان آمریکا

ایالت میشیگان با رتبه 34 در بین کل ایالت های آمریکا، از بسیاری از ایالت های آمریکا جلو زده است. این ایالت با کار بر روی مراقبت های درمانی و سلامت موجب کاهش بسیار بالای مرگ و میر ناشی از بیماری هایی مثل سرطان و همچنین قلبی-عروقی شده است. برای اینکه ایالت میشیگان رتبه بهتری را کسب کند، باید بودجه خود را افزایش داده و نیز میزان شیوع نوشیدن الکل را در بین ساکنین خود کاهش بدهد. این رتبه بهتر می تواند به افزایش کیفیت زندگی کمک کرده و جمعیت بیشتری را به ایالت خود بکشاند.

مقام استادی یکی از بهترین شغل ها در دانشگاه های آمریکا

در آمریکا بیشتر افرادی که دستیار استاد یا Teaching Assistant بوده اند، برای استاد شدن در دانشگاه های آمریکا اقدام می کنند. این افراد معمولا تجربه گرانبهایی در تدریس و رفع اشکال تمرین های مختلف نسبت به دیگر دانشجویان دارند. البته استاد تمام شدن در دانشگاه های آمریکا منوط به رزومه بسیار قوی است و گاهی مشاهده شده که اساتید برتر دانشگاه های ایرانی که اساتید دانشگاه هایی مثل شریف، امیر کبیر، شهید بهشتی موفق به پیدا کردن کار نشده اند. بهترین پوزیشن برای گرفتن مقام استادی، گرفتن مقام استادی پیوسته تحت عنوان انگلیسی آن یعنی Tenure-track یا متصدی پیوسته است. این شغل ها که به آن ها باید لقب رسمی هم داد حداقل در امریکا 5 یا 6 سال طول می کشند. مثل این می ماند که شما از یک کاری که در واقع رسمی موقتی هستید به رسمی دائمی تغییر وضعیت بدهید. البته این شغل های Tenure-track برای استاد شدن در دانشگاه های آمریکا گاهی اوقات تا یک سال هم طول می کشد. بیشتر افرادی که برای مقام استادی در دانشگاه های آمریکا اقدام می کنند، مدرک دکترا تخصصی خود را دریافت کرده اند. از مزایای این شغل حقوق بسیار بالای آن است.
 
 

عکسی از یکی از مراسم های فارغ التحصیلی در دانشگاه میشیگان آمریکا


University of Michigan آمریکا، فرق های زیادی با سایر دانشگاه های آمریکا و همینطور جهان دارد. مزیت مثبت این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر، این است که جمعیت فارغ التحصیلان این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر، زیادتر است. از جمله رشته های برتر این دانشگاه می توان از information science، Business، Economics و غیره نام برد. تحصیل در دانشگاه میشیگان رایگان نبوده و شما باید برای تحصیل کردن در این دانشگاه شهریه بپردازید. البته برای کاهش هزینه های این شهریه بورسیه های مختلفی مثل تالو، بورس یادبود ریچی-جنینگز و بورسی تحت عنوان Randy G.Pirotin در نظر گرفته شده است. هزینه ارسال مدارک برای Application Fee یا ثبت نام در دانشگاه Michigan ، 75 دلار می شود. درUniversity of Michigan هر چه نمره زبان بالاتری کسب کنید، اقبال شما برای پذیرش شدن بالاتر می رود. پذیرش در این دانشگاه بسیار رقابتی بوده و از بین متقاضیان فقط بهترین ها پذیرفته می شوند.

4899 رتبه بندی این مطلب:
2.2

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته