دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو از معتبرترین دانشگاه های جهان است. این دانشگاه دارای 82 جایزه نوبل در رشته های متنوع است و به عنوان یکی از ده دانشگاه برتر جهان به حساب می آید. Univesity of Chicago به جذب دانشجویان بین المللی بسیار اهمیت می دهد چرا که معتقد است دانشجویان بین المللی باعث  پیشرفت سطح فرهنگی دانشگاه می شوند. در این دانشگاه بیش از 50 رشته اصلی و 40 رشته تکمیلی به دانشجویان تدریس می شود. برای اپلای و تحصیل در این دانشگاه باید با دانشجویان لایقی به رقابت بپردازیم به این جهت که  افراد ممتاز از سراسر جهان علاقمند به اخذ پذیرش از این دانشگاه هستند.
 

دانشگاه شیکاگو

 

 دانشگاه شیکاگو کجاست؟

دانشگاه شیکاگو در نزدیکی دریاچه میشیگان در شهر شیکاگو در محله هاید پارک قرار گرفته است. ین دانشگاه در سال 1856 در شیکاگو تاسیس شد. در این دانشگاه به جز رشته های اصلی یعنی هنر و علوم رشته های دیگری نیز تدریس می شود. در این دانشگاه دارای موسساتی است که  آموزش حرفه ای رشته هایی همچون پزشکی و تجارت را انجام می دهند. تعداد دانشجویان این دانشگاه 16000 نفر است که یک چهارم آن ها از دانشجویان بین المللی تشکیل شده اند.  دانشگاه شامل یک پردیس دانشگاهی است. پردیس این  دانشگاه 87.7 هکتار مساحت دارد و در 12 کیلومتری جنوب شهر شیکاگو قرار دارد. اولین ساختمان این دانشگاه توسط معماری به نام هنری آیوس طراحی شد. این ساختمان در حال حاضر صحن اصلی دانشگاه نام دارد.
دانشمندان در دانشگاه شیکاگو تعهد دارند که تحقیقاتی را در رشته های متنوع هنری، پزشکی و غیره طوری به انجام برسانند که راهی برای درک بیشتر مطالب و پیشرفت بیشتر در زمینه های مختلف مطالعاتی بوجود بیاورند. تحقیقات این دانشمندان تا امروز تاثیرات مثبت بسیاری بر تمام جهان گذاشته است و منجر به کشف مسائل علمی بسیار مهمی شده است. برای دانشجویان خلاق و ممتاز این دانشگاه در سراسر جهان خصوصا خود شهر شیکاگو فرصت های شغلی بسیار وجود دارد. استفاده از این دانشجویان خلاق در زمینه های مختلف کاری باعث پیشرفت شهر از لحاظ علمی، پژوهشی و اقتصادی گردیده است.
 

دانشگاه شیکاگو کجاست

اخذ پذیرش دانشگاه ام آی تی با آقای اپلای

اخذ پذیرش از دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو نیز مانند تمام دانشگاه ها انگیزه نامه هایی دارد با این تفاوت که در این دانشگاه فرم ها متفاوت است. فرم های انگیزه نامه عجیب دانشگاه شیکاگو شامل سوالات غیر عادی است که دانشجویان با پاسخ به این سوال ها می توانند فرصت این را داشته باشند که در این دانشگاه تحصیل کنند. دانشجویانی که می خواهند پذیرش شوند و دانشجویان فعلی شیکاگو باید با این سوالات مقاله ای بنویسند. در وبسایت دانشگاه نوشته شده است: از نظر ما این سوالات برای این است که دانشجویان در مورد خودشان و علائقشان به ما بگویند. با این سوالات قادر خواهید بود که از منظر جدی یا تخیلی یا چیزی بین این دو در رابطه با خودتان مواجه شوید.
برای ثبت نام و اخذ پذیرش در دانشگاه شیکاگو دانشجویان لازم است که به سایتاین دانشگاه مراجعه کنند و فرم درخواست پذیرش را پر کنند. زمان ارسال این فرم تا 1 نوامبر است و نتیجه آن در 1 ژانویه مشخص می گردد. دانشجویان در زمان ثبت نام ملزم هستند که مدارک زیر را به دانشگاه ارائه کنند. این مدارک به صورت کلی دانشگاه از تمام متقاضیان می گیرد اما برای رشته های مختلف ممکن است که از متقاضی مدارک بیشتری بخواهند. مدارک موردنیاز به شرح زیر است.

 • فرم درخواست پذیرش از سایت دانشگاه به صورت آنلاین تکمیل شود
 • هزینه درخواست پذیرش به صورت آنلاین پرداخت گردد.
 • مدارک تحصیلی دوره ثبل همراه با ریز نمرات
 • ارائه 2 توصیه نامه از استاد دانشگاه و یا معلم های دوره قبل
 • ترجمه رسمی تمام مدارک
 • ارائه نمرات آزمون SAT و AC برای متقاضیان مقطع کارشناس

بعد از اتمام دوره دبیرستان دانش آموزان برای ورود به دانشگاه باید در یکی از ایندو آزمون شرکت کنند. محدود نمره قبولی برای دانشگاه شیکاگو در آزمون SAT بین 1450 تا 1550و در آزمون ACT نمره 1120 تا 1600 است.

 • ارائه مدرک زبان تافل و یا آیتلس. نمره لازم جهت مدرک تافل 100 و برای آزمون آیتلس 7 است. داشتن این مدرک فقط برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری  ضروری است.( ارائه مدرک زبان برای متقاضیانی که یک سال در آمریکا اقامت موقت داشته یا تحصیلا ت خود را در دانشگاه هایی به اتمام رسانه که به زبان انگلیسی در کشورشان تدریس می شود، لازم نیست)

رتبه جهانی دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو جزو دانشگاه های رده بالا در میان دانشگاه های جهان قرار دارد و یکی از معتبرترین  دانشگاه های جهان به حساب می آید. این دانشگاه سالهاست که در رتبه بندی جهانی در میان 10 دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد. در اخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان که در سال 2020 توسط موسسه QS انجام شد دانشگاه شیکاگو توانست رتبه دهم را از آن خود کند و  همچنین این دانشگاه در رتبه بندی موسسه تایمز نیز در رتبه نهم دانشگاه های جهان قرار گرفت. داشتن این رتبه در جهان باعث شده است که دانشجویان از سراسر جهان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه باشند. دانشجویان این دانشگاه در هر کجای جهان که بخواهند به سادگی وارد بازار کار می شوند و در رشته و شغل مورد علاقشون مشغول می شوند.

رشته های دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو رشته های متنوع زیادی را ارائه می کند و دارای دپارتمان های مختلفی در تمام مقاطع است. این دانشگاه در زمینه رشته ای هنر و علوم در میان دانشگاه های جهان پیشتاز است اما در کنار این دو رشته  رشته های دیگری را نیز در زمینه های مختلف تدریس می کند. در ذیل به دپارتمان های موجود در دانشگاه شیکاگو اشاره می کنیم. این دپارتمان ها در تمام فعالیت می کنند.

 • دپارتمان پزشکی
 • دپارتمان مهندسی
 • دپارتمان فیزیک
 • دپارتمان حقوق
 • دپارتمان تاریخ هنر
 • دپارتمان بیوشیمی
 • دپارتمان شیمی
 • دپارتمان سینما
 • دپارتمان تجارت
 • دپارتمان علوم انسانی
 • دپارتمان زبان شناسی
 • دپارتمان علوم سیاسی
 • دپارتمان علوم اجتماعی
 • دپارتمان روابط بین المللی
 • داپارتمان زبان و ادبیات انگلیسی

اخذ پذیرش دانشگاه سوربن با آقای اپلای

تحصیل رایگان در دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو برای دانشجویان بین المللی که پذیرش این دانشگاه را گرفته باشند و نیاز به کمک های مالی برای شهریه و زندگی در شیکاگو داشته باشند شرایط ویژه ای را قرار داده است. این دانشگاه کمک هزینه های مختلفی را به شکل وام دانشجویی و بورس های تحصیلی ارائه می کند. کمک هزینه هایی که این دانشگاه به دانشجویان بین المللی می دهد جهت پوشش تمام هزینه های دانشجو از خرید کتاب گرفته تا هزینه های شخصی زندگی در شیکاگو و حمل و نقل است. دانشگاه شیکاگو در زمان پذیرش دانشجو برای تحصیل در دانشگاه، بررسی هایی را انجام می دهد که این بررسی ها جهت اعطای کمک هزینه به دانشجو است و سپس نتیجه این بررسی ها به دانشجو اعلام می شود.
 

سالن مطالعه دانشگاه

 

شرایط بورسیه دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو برای تمام دانشجویان خود شرایط بورسیه ای قرار داده است. این دانشگاه برای دانشجویانی که توان پرداخت شهریه هایشان را ندارند بورسیه هایی را قرار داده است. اما دانشگاه شیکاگو برای دانشجویان خارجی خود بورسیه های خاصی را قرار داده است. دانشجویان بین المللی پس از پذیرفته شدن، توسط دانشگاه پیشنهادی دریافت می کند. پیشنهاد اولیه استفاده از این بورسیه تحصیلی از طرف خود دانشگاه به دانشجو ارسال می شود. چنانچه دانشجو مایل به استفاده از این بورسیه های تحصیلی باشد دانشگاه بررسی های لازم را انجام می دهد و در صورت امکان به این بورسیه ها را اعطا می کند.
امکان اعطای این بورسیه های تحصیلی به تمام دانشجویان بین المللی وجود دارد و ملیت دانشجو در دریافت بورسیه تاثیری ندارد. این بورسیه تحصیلی 100 درصد مخارج تحصیلی و زندگی دانشجو را بر عهده می گیرد.  دانشگاه شیکاگو در رشته های پزشکی نیز بورسیه می کند. بورسیه پزشکی دانشگاه پزشکی نیز به افراد خارج و آمریکای تعلق می گیرد. انواع بورسیه های دانشگاه شیکاگو شامل :

 •  بورس های تحصیلی مبتنی بر شایستگی دانش آموزان( Merit Scholarship)
 • بورس برنامه های . U Chicago’s Odyssey Scholarship Program.
 • بورسیه های تحصیلی برای دانش آموزان منطقه شیکاگو.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه شیکاگو

تحصیل در دانشگاه شیکاگو شامل هزینه های است که هزینه های شهریه و سکونت در اولویت هزینه ها هستند. شهریه های این دانشگاه با توجه به رشته و گرایش تحصیلی و همچنین مقطع تحصیلی متفاوت است. هزینه های دروس مختلف تئوری و عملی نیز فرق دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه ی دروس مختلف و شهریه های دانشگاه می توان به سایت دانشگاه مراجعه کرد و در آنجا از تمام هزینه ها اطلاع پیدا کرد. هزینه خوابگاه دانشجویی نیز در دانشگاه شیکاگو بستگی به شرایط شخص و خوابگاهی است که انتخاب می کند. اما همانطور که گفته شد این دانشگاه  برای کمک هزینه وام دانشجویی و بورس های تحصیلی به برخی دانشجویان خود  اعطا می کند.

حمایت مالی متقاضیان مقطع دکتری

دانشگاه شیکاگو به دانشجویان برتر در مقطع دکترا بسته های حمایت مالی اعطا می کند. این بسته های برای پوشش دهی تمام هزینه های شهریه دانشگاه و بیمه بهداشت و درمان دانشجویی است. همچنین این بسته جهت استفاده برای کخارج زندگی و انجام کارهای تحقیقاتی به دانشجو تعلق می گیرد. دانشجویان این مقطع همچنین می توانند در کنار تحصیل در این دانشگاه از فرصتهای شغلی دانشگاه استفاده کنند و علاوه برآن در خارج از دانشگاه نیز می توانند مشغوا کارآموزی و انجام کارهای دانشجویی باشند.

دوره های بدون مدرک دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو علاوه بر رشته های که در مقاطع مختلف تدریس می کند، دوره های آموزشی دیگری نیز ارائه کرده که بدون اعطای مدرک به متقاضیان آموزش های مختلفی را می دهد. این دوره ها در زمینه کسب و کار و هنر های حرفه ای و لیبرال و همچنین سیاست های عمومی هستند. شرکت کنندگان در این دوره کارهای عملی را برای به کار گرفتن آن ها در جامعه می آموزند.این دوره ها در نام های زیر در دانشگاه شیکاگو ارائه می گردد.

 • آموزش و پرورش اجرایی شیکاگو
 • آموزش علوم پزشکی
 • مدرسه اجرایی هریس
 • دوره های مدرسه گراهام

اخذ پذیرش دانشگاه شفیلد با آقای اپلای

امکانات و تسهیلات در دانشگاه شیکاگو

مسئول سکونت دانشگاه شیکاگو برای اسکان دانشجوییان کمپ هایی در نظر گرفته است. دراین کمپ ها گروهی از هیئت علمی و کارکنان دانشگاه و همچنین حدود 40 تا 100 نفر از دانشجویان اقامت می کنند.
در دانشگاه Chicago 38 خوابگاه برای زندگی دانشجویان وجود دارد.در هر خوابگاه حدود 70 نفر از دانشجویان به صورت مشترک زندگی می کنند. بسیار از اتاق های این خوابگاه تکی است. سالن های و خوابگاه های بزرگ اکثرا برای اقامت کارکنان دانشگاه و نگهبانان خوابگاه است. در این خوابگاه سالن های غذاخوری نیز موجود است که دانشجویان بتوانند از آن ها استفاده کنند. این دانشگاه دارای کتابخانه بزرگ غنی از برترین مقالات و کتب حهان است.
 

کتابخانه دانشگاه شیکاگو


سایت دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو دارای سایتی جامع است که در آن دانشجویان می توانند از اخبار علمی و پژوهشی دانشگاه اطلاع پیدا کنند.  برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید به سایت دانشگاه شیکاگو  (University of Chicago)  مراجعه کنیم و درخواست خود را به صورت آنلاین پر کرده و ارسال کنیم.

افراد مشهور دانشگاه شیکاگو

مشاهیر و چهره سرشناس بسیاری در ین دانشگاه تحصیل کرده اند. افراد زیادی مانند ساموئل هانتینگتون،ریچارد رورتی، جیمز واتشون و غیره در این دانشگاه تحصیل کرده اند. باراک اوباما از سال 1992 تا سال 2004 در این دانشگاه به تدری حقوق اساسی در دانشکئه حقوق این دانشگاه می پرداخت. در سال 2008 نیز جان راکفلر سرمایه گذار مشهور آمریکا که در دانشگاه شیکاگو تحصیل کرده بود 300 میلیون دلار به دانشگاه خود اهدا کرد. این فرد می گوید که این بهترین سرمایه گذاری در زندگی او بوده است.

درباره شیکاگو بدانیم

شیکاگو با جمعیت 9 میلیون نفر بزرگترین شهر در ایالت ایلینوی است. این شهر با ساختمان های بلن =د و آسمان خراشش جلوه زیبایی به خود گرفته است. شیکاگو شهر آسمان خراش هاست. این شهر 17 ساختمان با بلندی بیش از 200 متر دارد که از میان این ها 3 ساختمان آن ها بین 20 ساختمان بلند جهان قرار دارند و بلندترین ساختمان ها در آمریکای شمالی هستند. یکی از جاذبه های شهر شیکاگو مرکز جان هنکوک است که 100 طبقه دارد و در کنار دریاچه میشیگان قرار دارد. این مرکز دارای بزرگترین مجموعه استخر سرپوشیده و پیست اسکیت در جهان است. گردشگرا از طبقه 94 که راهروی روباز است می توانند از منظره لذت ببرند. شیکاگو دارای جاذبه های گردشگری دیگری از جمله موزه تاریخ طبیعی فیلد، آکواریوم شد، برج آبی شیکاگو، اسکله نیروی دریایی، مگنیفیسنت مایل، پارک میلینیوم و جاذبه های طبیعی و مصنوعی دیگر است.
 

شیکاگو

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

حمل و نقل عمومی شهر شیکاگو

این شهر دارای 8 خط مترو و دو فرودگاه است. فرودگاه بین المللی این شهر یکی از  پر ازدحام ترین فرودگاه های جهان است. متروی شیکاگو در سال 1892 تاسیس شده و ارای 8 خط و 145 ایستگاه است. مترو شیکاگو در برخی از خطوط دارای ریل های هوایی است. خط مترو از کنار دانشگاه شیکاگو می گذرد و برای رفت آمد دانشجویان می توانند از مترو استفاده کنند.

تحصیل در آمریکا با ویزای تحصیلی

بعد از مورد قبول واقع شدن درخواست پذیرش در دانشگاه شیکاگو لازم است که برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنیم. برای اخذ ویزای تحصیلی لازم است مدارکی را ارائه کنیم که این مدارک به شرح زیر است:

گذرنامه و 2 قطعه عکس

فرد باید پاسپورتی با اعتبار کافی برای تمام مدت تحصیل خود داشته باشد. عکس ها نیز باید حتما با زمینه سفید باشند.

نامه پذیرش دانشگاه

در این نامه باید به طور کامل مشخصات انشجوی پذیرش شده و دانشگاه درج شده باشد. برنامه تحصیلی و تاریخ شروع تحصیل در دانشگاته نیز باید نوشته شده باشد.

گواهی تمکن مالی

در این گواهی بانکی باید ثابت شود که فرد هزینه یک سال زندگی در آمریکا را دارد.

اثبات قصد برگشت به وطن

برای اثبات این مطلب دانشجو می تواند بلیط بر گشت خود را رزرو کند و یا می تواند در یک قرارداد بنویسد و امضا کند که به کشور خودش بازمی گردد.

بیمه معتبر

دانشجو باید تحت پوشش یکی از بیمه های معتبر در آمریکا درآید تا هزینه های درمانی او در آمریکا را برعهده بگیرد.

محل اقامت

دانشجو باید محل اقامت خود در آمریکا را از طریق ارائه رزرو هتل، اجاره نامه ، نامه خوابگاه و غیره به اثبات برساند.

مدرک زبان

برای گرفتن ویزای تحصیلی در آمریکا دانشجو باید دارای مدرک زبان تافل و یا آیتلس باشد.

پرداخت هزینه سفارت

باید هزینه های سفارت که به آن Visa Fee گفته می شود را پرداخت کنیم  و رسید پرداخت  آن را به سفارت آمریکا ارائه کنیم.

دانشگاه شیکاگو University of Chicago یکی از برترین و معتبرترین دانشگاه در سراسر جهان است.این دانشگاه در کنار دریاچه میشیگان در شهر شیکاگو قرار دارد.. شیکاگو دارای حمل و نقل پیشرفته است و خطوط متروی آن از کنار دانشگاه شیکاگو می گذرد. دانشگاه Chicago  همیشه بین 10 دانشگاه برتر جهان قرار داشته است و در آخرین رنکینگ جهانی دانشگاه های جهان که در سال 2020 انجام شد  در رتبه دهم جهان قرار گرفت. این دانشگاه به جذب دانشجویان بین المللی اهمیت زیادی می دهد و اعتقاد دارد جذب این دانشجویان باعث ارتقای سطح فرهنگی دانشگاه و دانشجویان می شود. برای ثبت نام در این دانشگاه پس از ارسال درخواست به صورت اینترنتی با مدارک لازم را ارائه کنید. دانشگاه شیکاگو دارای بورسیه های تحصیلی برای تمام دانشجویانی که نیاز به حمایت مالی دارند، است. این دانشگاه بورسیه هایی را نیز برای دانشجویان خارجی قرار داده است. پس از پذیرش در دانشگاه شما می توانید با ارائه مدارک لازم، ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید.

4652 رتبه بندی این مطلب:
3.2

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته