دانشگاه وارویک

دانشگاه وارویک The University of Warwick یکی از دانشگاه های کشور انگلستان است و به طور معمول در میان 100 دانشگاه برتر ایران قرار دارد. دانشگاه وارویک دارای 4 دانشکده مختلف است. دانشگاه وارویک به طور مداوم در میان 10 دانشگاه برتر بریتانیا قرار داشت. دانشگاه وارویک یکی از دانشگاه های برتر جهان است. دانشگاه وارویک دارای یک پردیس مرکزی است و تقریبا 23000 دانشجو از 147 کشور از سراسر جهان در آن تحصیل می کنند. دانشگاه Warwick عضو گروه راسل دانشگاه ها و کالج های انگلستان است. عضویت در این گروه نشان دهنده اعتبار دانشگاه های کشور است. اپلای در دانشگاه های برتر جهان در کنار علم آموزی و کسب مدرک معتبر این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند تا پس از فارغ التحصیلی در کار مرتبط و مد نظرش مشغول شود. این دانشگاه دارای مراکز ملی نوآوری در صنعت خودرو سازی است و به زودی نیز قصد احداث مرکز نوآوریو فناوری در صنعت دوچرخه سازی هستند. 

دانشگاه وارویک

دانشگاه وارویک کجاست؟

دانشگاه وارویک در شهر کاونتری قرار دارد و این دانشگاه در سال 1965 در جهت توسعه تحصیلات تکمیلی به دست دولت وقت تاسیس گردید. دو سال بعد در سال 1967 مدرسه بازرگانی وارویک و در سال 2000 دانکده علوم پزشکی وارویک تاسیس شد. دانشگاه وارویک در سال 1979 با کالج آموزشی کاونتری ملحق شود و همچنین در سال 2004 به موسسه تحقیقات بین المللی باغبانی پیوست. این دانشگاه دارای محوطه ای بزرگ با مساحت 290 هکتار در حومه شهر کاونتری است. دانشگاه وارویک دارای یک محوطه بزرگ به نام مرکز هنری واوریک است که مجموعه ای چند منظوره برای برگزاری مراسم های هنری است و در میان دانشگاه های کشور بعد از دانشگاه های پایتخت به عنوان بزرگترین مجموعه شناخته می شوند. دانشگاه واوریک اولین دانشگاهی بود که توانست یک پردیس دانشگاهی را در شمال ایالت تاسیس کرده است. پردیس این دانشگاه نیز حدود 6000 دانشجو دارد و به صورت غیرانتفاعی در حال فعالیت است.
 

دانشگاه وارویک کجاست؟

اخذ پذیرش دانشگاه وارویک 

دانشگاه وارویک در 3 مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا رشته های متنوعی را ارائه می کند. دوره های کارشناسی این دانشگاه 3 ساله، کارشناسی ارشد 2 ساله و دوره های دکترا به مدت 4 سال است. از مهمترین مدارک لازم جهت ثبت نام در مقطع لیسانس، مدرک دیپلم متوسطه و پیش دانشگاهی معادل مدرک دیپلم بین المللی اشاره کرد. لازم به ذکر است که دانشگاه وارویک تنها مدرک زبانی که می پذیرد مدرک آزمون زبان آیلتس است. البته اغلب دانشگاه های کشور انگلستان فقط نتایج آزمون آیلتس را برای پذیرش دانشجویان می پذیرند. برای پذیرش در این دانشگاه نمره زبان آیتلس مورد قبول دانشگاه 7 است و نمره هر بخش نیز نباید کمتر از 6 باشد. در زیر مهمترین مدارک تحصیلی جهت اخذ بورسیه تحصیلی و  پذیرش در این دانشگاه را نام می بریم:

 • تکمیل فرم درخواست اخذ پذیرش 
 • پاسپورت معتبر که دارای بیش از 6 ماه اعتبار باشد.
 • مدارک شناسایی متقاضی
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی
 • توصیه نامه از معلم و یا اساتید اخرین پایه تحصیلی
 • اخرین مدرک تحصیلی به همراه  ریز نمرات
 • کدرک آزمون زبان انگلیسی آیلتس
 • گوهی سلامت پزشکی
 • گواهی تمکن مالی کافی
 • انگیزه نامه

وارویک در میان دانشگاه های بریتانیا مانند مدرسه اقتصاد لندن بیشتر دانشجویان خود را از میان خانوداه های طبقه کارگر جامعه تشکیل می دهند. بیشتر داشنجویان این دانشگاه از دیگر دانشگاه ها و مدارس برجسته انگلستان به این دانشگاه ملحق شده اند و تعداد کمی فقط در حدود 25 درصد دانشجویان این دانشگاه از فارغالتحصیلان مدارس و دانشگاه های غیر دولتی و غیرانتفاعی هستند. ترک تحصیل در این دانشگاه بسیار کم و حدود 5 درصد است که این رقم بسیار کمتر از میزان ترک تحصیل در دانشگاه های دیگر بریتانیا است.

رتبه دانشگاه وارویک

دانشگاه وارویک از سال 2015 به عنوان یکی از دانشگاه های برتر انگلستان و در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه به طور مدام در بین 10 دانشگاه برتر بریتانیا نیز قرار داشت. دانشگاه وارویک در سال 2020 در رتبه بندی دانشگاه های جهان که توسط موسسه QS انجام شده بود توانست رتبه 62 جهان را کسب کند. همچنین این دانشگاه در رتبه بندی موسسه تامیز نیز که در سال 2020 انجام شد در رد ه 77 جهان قرار گرفت. این دانشگاه همچنین در نتایج REF در سال 2014 در قسمت تحقیقات در رده هفتم بریتانیا قرار گرفت. در سال 2017 دانشگاه واوریک به عنوان دانشگاه ی با بیشترین نرخ اشتغال فارغ التحصیلان در بریتانیا شد. نرخ اشتغال دانشجویان این دانشگاه 97.7 درصد است و دانشجویان این دانشگاه همگی پس از فارغالتحصیلی در شرکت های بزرگی درانگلستان و یا جهان مشغول به تحصیل شده اند. 

دانشکده های وارویک


دانشگاه های وارویک رشته های بسیار متنوعی در بخش ها و دپارتمان های مختلفی ارائه می کند.. تفاوت ای دانشگاه و دانشگاه های دیگر در رشته های ارائه شده در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است. این دانشگاه بیشترین تمرکز خود را روی مقاطع تحصیلات تکمیلی گذاشته است و به همین دلیل نیز تعداد رشته ها و گرایش های مختلفی را در این دو مقطع ارائه می کند. این دانشگاه دارای 4 دانشکده اصلی زیر است که در هریک از دانشکده های زیر رشته های متنوعی برای مقاطع مختلف ارائه می شود

 • دانشکد هنر
 • دانشکده علوم
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده علوم پزشکی

این دانشگاه دارای مرکز تازه تاسیس تحقیقات سرطان است که متخصصان ریاضیات و فیزیک و مهندسی را با هدف ایجاد درمان های مبنی بر فناوری های دیجیتال گرد هم آورده است. همچنین این دانشگاه بودجه  5 میلیون پوندی را جهت احداث مرکز پژوهش های فولاد هزنیه کرده است. دانشگاه وارویک یکی از 6 دانشگاه میدلند است و این 6 دانشگاه بودجه مشترک 60 میلیون پوندی را سالیانه جهت پژوهش در زمینه انرژی اختصاص می دهند. 

اخذ پذیرش دانشگاه وارویک

هزینه تحصیل در دانشگاه وارویک

دانشگاه وارویک یکی از دانشگاه های  دولتی کشور انگلستان است و طبیعتا هزینه های تحصیل در آن نباید زیاد بالا باشد اما به طور کلی هزینه های تحصیل در انگلستان برای خارجی ها و دانشجویان بین المللی بسیار بالا است. دانشجویان رشته های پزشکی و مهندسی دانشگاهWarwick   بیشترین هزینه را برای تحصیل پرداخت می کنند. هزینه های تحصیل با توجه به نوع رشته تحصیلی و میزانواحد های عملی و تئوری کاملا متفاوت است. دانشجو به جز تامین هزینه های شهریه نیاز به تامین هزینه های زندگی که شامل محل اقامت، خورد و خوراک و حمل ونقل نیز می شود. دانشجویانی که شرایط مالی خوبی ندارند می توانند جهت تامین هزینه های تحصیل در این دانشگاه از کمک هزینه های مالی دانشگاه بهره مند شوند.

تحصیل رایگان در دانشگاه وارویک 

دانشجویان دانشگاه وارویک جهت مهاجرت تحصیلی و تحصیل در این دانشگاه نیازمند صرف هزینه های مالی جهت تامین شهریه های تحصیل، اقامت و غیرزه هستند. بسیاری از دانشجویان نمونه که دارای رزومه علمی بسیار خوبی نیز هستند و توان پرداخت هزینه های دانشگاه را ندارند می توانند از کمک هزینه های تحصیلی، وام های دانشجویی و بورسیه های تحصیلی که دانشگاه به برخی دانشجویان اختصاص می دهد استفاده کند. دانشگاه به دانشجویان این اجازه را می دهد که در مقاطع مختلف ساعاتی را به کار های دانشجویی در داخل دانشگاه یا در خارج از دانشگاه بپردازند. البته ساعات کار های دانشجویی فقط مختص دانشجویان بین المللی است. دانجشجویان داخلی و عضو اتحادیه اروپا می توانند هر چند ساعت که بخواهند به کار دانشجویی مشغول شوند.

شرایط بورسیه دانشگاه  وارویک

The University of Warwick برای تسهیل امور دانشجویان خارجی و بین المللی بورسیه های را اعطا می کند. دانشجویان بین المللی می توانند در زمان ارسال درخواست پذیرش، فرم درخواست بورسیه را نیز به دانشگاه ارسال کند. مسئولین بخش مالی و اعطای بورسیه های دانشگاه شرایط دانشجویان را می سنجند و در صورتی که دانشجوی نمونه شرایط مالی مناسبی نداشته باشد به او بورسیه اعطا می شود. این دانشگاه افرادی که درآمد خانوادگیشان کمتر از میزان خاصی که توسط مسئواین دانشگاه باشد می توانند برای اخذ بورسیه درخواست دهند. این دانشگاه بورسیه های مختلفی را به دانشجویان در مقاطع مختلف پرداخت می کند. این بورسیه ها برای پوشش هزینه های زندگی و تحصیل دانشجویانی که قصد اقامت در انگلستان را دارند پرداخت می گردد. برای اطلاع از سایر بورسیه های تحصیلی دانشگاه های برتر دنیا از جمله دانشگاه سنت اندروز ، دانشگاه ملی تایوان و غیره می توانید با مشاورین آقای اپلای در ارتباط باشید.

سایت دانشگاه وارویک

دانشجویان دانشگاه وارویک جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط ثبت نام دارای نام کاربری در سایت دانشگاه هستند. این سایت می تواند اطلاعات راجع به دانشگاه وارویک را در اختیار متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می گذارید. متقاضیان برای ارسال مدارک لازم جهت اخذ پذیرش، رزرو خوابگاه و درخواست جهت اخذ بورسیه باید از رطیق سایت دانشگاه اقدام کنند. 

امکانات و خوابگاه های دانشگاه

وارویک یکی از دانشگاه های برتر در جهان است. موسسات مختلف ای رتبه بندی ها را بر اساس امکانات مختلف تحصیلی و رفاهی رتبه بندی می شوند. یکی از مهمترین امکانات هر دانشگاهی فراهم کردن محلی برای اسکان دانشجویان، تامین خورد و خوراک و امکانات ورزشی و فرهنگی است. امور خوابگاه های وارویک تمام تلاش خود را می کند تا با اعمال محدودیت های ترمی، تمامی دانشجویان سال اول کارشناسی را اسکان دهد. 
 

رتبه دانشگاه وارویک

مشاهیر دانشگاه وارویک

دانشگاه وارویک یکی از دانشگاه های محبوب کشور انگلستان است و بسیاری از دانشآموزان در سراسر کشور برای تحصیل در این دانشگاه اقدام به تکمیل فرم می کنند. این دانشگاه در طول سال های فعالیت خود مشاهیر بسیاری را به جامعه معرفی کرده است. بیشتر مشاهیری که در این دانشگاه تحصیل کردهاند در بخش ها هنر و کسب و کار به عنوان افرا شناخته شده کشور انگلستان به شمار می آیند. به طور مثال استفان مارکانت یکی از بازیگران مشهور دانشگاه انگلیسی است. همچنین در این دانشگاه تونی ویلر نویسنده معروف انگلیسی که نام او برای بیشتر جهانیان معروف است نیز در این دانشگاه تحصیل کرده است. دومینیک کوک نیز کارگردان نمایش و نمایش نامه نویس مشهور برتانیایی از فارغ التحصیلان دانشگاه وارویک است. این دانشگاه افراد دیگری از جمله سالی نیکلاس، اولیور هارت، جولیان ریندتوت و مشاهیر بسیار دیگری را به جهان معرفی کرده است.

درباره شهر کاونتری

کاونتری هفدهمین شهر مهم در انگلستان است که در غرب این کشور واقع شده است. این شهر از لحاظ جمعیت یازدهمین شهر بزرگ در انگلستان محسوب می شود. این شهر در حدود 150 کیلومتری شمال لندن واقع شده است. آب و هوای ای شهر به طور معمولی ملایم و گرم و معتدل است. دانشگاه واریم در مرکز این شهر واقع شده است. 
 

دانشکده های وارویک

 

دانشگاه واریک یکی از دانشگاه های برتر در انگلستان است که در سال اخیر در رتبه 62 جهان قرار گرفته است. این دانشگاه در میان ده دانشگاه برتر بریتانیا قرار دارد و عضو گروه راسل دانشگا های انگلستان است. تحصیل در دانشگاه واریک یکی از موفقیت های زندگی هر دانشجو می تواند به حساب بیاید چرا که دانشجویان بسیار علاقمند به تحصیل در این دانشگاه دولتی و تحقیقاتی هستند. واریکدارای 4 دانشکده در علوم مختلف است که رشته های متنوعی را در 3 مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می کند. دانشگاه Warwick امکانات رفاهی، اجتماعی، ورزشی گوناگونی را نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهد. البته دانشجویانی که شرایط مالی خوبی نداشته باشند می توانند درخواست اخذ بورسیه از دانشگاه کنند. وارویک برای دانشجویان خود در تمام مقاطع بورسیه هایی را اختصاص داده است که دانشجویان نمونه می توانند از این شرایط استفاده کنند. از دیگر دانشگاه های برتر دنیا می توان به دانشگاه ملی تایوان اشاره کرد که در مقالات بعدی در مورد آن مفصل صحبت خواهیم کرد.

4483 رتبه بندی این مطلب:
2.7

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته