دانشگاه کارولینا شمالی در چپل هیل

این دانشگاه که جزو ده دانشگاه قدیمی در کل کشور ایالات متحده آمریکا بوده و در سال 1789 میلادی ساخته شده است. دانشکده های بسیاری مثل کسب و کار، دندانپزشکی، آموزش و پرورش، حقوق، پزشکی، داروسازی و غیره در این دانشگاه وجود دارد. جالب است بدانید University of North Carolina,Chapel Hill نخستین دانشگاه از نوع دولتی در تاریخ ایالات متحده آمریکا بوده است. آموزش های این دانشگاه بسیار با کیفیت بوده و همیشه در میان ده دانشگاه برتر ایالات متحده آمریکا بوده است. اپلای و تحصیل در رشته پزشکی این دانشگاه از ارزان ترین ها در بین رشته های پزشکی دانشگاه های دیگر است. این دانشگاه دارای رتبه بندی خوبی بوده و برای پذیرش در این دانشگاه باید با دانشجویان دیگر به رقابت بپردازید.
 

نمایی از دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل

 

دانشگاه کارولینا شمالی در چپل هیل کجاست؟

دانشگاه کارولینا شمالی در شهر Chapel Hill ایالت کارولینای شمالی و در نزدیکی آن استادیوم Kenan Memorial  واقع شده است. این استادیوم در درجه اول برای فوتبال و باقی ورزش ها استفاده می شود. همچنین بیمارستان های متعددی که به این دانشگاه تعلق دارد، در نزدیکی ساختمان مرکزی این دانشگاه قرار گرفته اند. در قسمت شرقی این منطقه نیز، کمپ دانشجویی به اسم "کمپ شرقی" واقع شده است.
 

دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل

 

اخذ پذیرش دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل

برای پذیرش در مقطع کارشناسی باید ریزنمرات مقطع پیش دانشگاهی و یا دیپلم خود را برای دانشگاه آماده کنید. علاقه مندی هایی که آن ها را دوست دارید و همچنین مواردی مثل کار، سرگرمی، باشگاه و غیره را به اشتراک بگذارید. هر دانشکده برای گرفتن آزمون های زبانی مثل ACT، SAT و غیره شرایط پذیرش متفاوت و خاص خود را دارد. افتخارات و سوابق علمی که در دبیرستان محل تحصیل خود را با نشان دادن مدارک معتبر به دانشگاه ارایه دهید. پذیرش شدن در برنامه های تحصیلات تکمیلی University of North Carolina at Chapel Hill بسیار رقابتی است و دانشجویان بر اساس مواردی از قبیل آمادگی تحصیلی، توانایی ها و متناسب بودن برنامه انتخاب می شوند. برای برخی از برنامه ها یا دوره ها ممکن است قبل از پذیرش مصاحبه حضوری از شما بگیرند. دانشکده تحصیلات تکمیلی University of North Carolina at Chapel Hill برای ارتباط برقرار کردن با متقاضیان اکثرا به وسیله ایمیل با آن ها ارتباط برقرار می کند. برای مقطع تحصیلات تکمیلی مواردی مثل هزینه ثبت نام با مبلغ 95 دلار، توصیه نامه، رزومه تحصیلی، آیلتس با نمره 7 و تافل با نمره 90 لازم است. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه رایس با ما همراه باشید.

 

تحصیل رایگان در دانشگاه کارولینا شمالی در چپل هیل

امکان تحصیل کردن به صورت رایگان در University of North Carolina at Chapel Hill وجود ندارد و شما باید هزینه های تحصیلی را بدهید. البته دانشجویان در صورت اثبات نیاز مالی به دانشگاه می توانند از کمک هزینه تحصیلی برخوردار شوند. همچنین دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان در نظر گرفته است که از آن ها دانشجویان استفاده می کنند. برنامه های بورسیه های تحصیلی با هم فرق می کنند و شرایط مختلفی دارند. برای اطلاع از آخرین شرایط دریافت بورسیه و همچنین باقی شرایط باید به سایت دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل مراجعه کنید.

شرایط بورسیه دانشگاه کارولینا شمالی در چپل هیل

بیشتر بورسیه های این دانشگاه توسط اداره ای موسوم به دفتر بورسیه و کمک دانشجویی به دانشجویان تعلق می گیرد. از سیاست های این دانشگاه هزینه های تحصیلی "مقرون به صرفه" است و به این سیاست های خود افتخار می کند. برای همین بورسیه هایی را در نظر می گیرد که به دانشجویان خود اختصاص می دهد. دانشجویانی که به کمک مالی نیاز دارند، باید با اثبات کردن و دادن مدارک این نیاز خود را در زمان های مقرر اعلام کنند. این کمک هزینه ها تا حداقل اول ماه مارس به دانشجویان دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل اعطا می گردد. بورسیه های دیگری هم به غیر از کمک مالی در University of North Carolina at Chapel Hill وجود دارد. این کمک هزینه ها بر اساس مواردی مثل نقاط قوت، شایستگی ها، رتبه های برتر دانشگاه و غیره به دانشجویان اعطا می شود. بورسیه تحصیلی به نام جانستون در University of North Carolina at Chapel Hill وجود دارد که ترکیبی از دو مورد نیاز مالی و پیشرفت علمی برجسته به دانشجویان داده می شود.   

هزینه تحصیل در دانشگاه کارولینا شمالی در چپل هیل

هزینه های تحصیلی در این دانشگاه به صورت جداگانه محاسبه شده و این هزینه ها چیزی در حدود 25000 دلار آمریکا می شود. دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل به پایین بودن هزینه ها معروف است و از بسیاری از دانشگاه های آمریکا هزینه کمتری از دانشجویان درخواست می کند. University of North Carolina at Chapel Hill هزینه هایی شامل غذا، کتاب، مسکن، مسافرت ها و غیره را در بر می گیرد. هزینه هایی که در داخل محل اقامتی یا خوابگاه های خود دارید، بسیار کمتر از سایر هزینه ها در بیرون دانشگاه است. شهریه ساکنین ایالت کارولینای شمالی از سال تحصیلی 2016-2017 در این دانشگاه عدد ثابتی است. برای دانشجویان بین المللی شهریه  University of North Carolina at Chapel Hill در سال جدید اندکی از سال قبل از آن متفاوت است. البته دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل به دانشجویان کمک هزینه هایی را اعطا می کند. برای آگاهی از مقدار دقیق و همینطور روند دادن شهریه دانشگاه باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه تکزاس در آستین با ما همراه باشید.

سایت دانشگاه کارولینا شمالی در چپل هیل

اطلاعات جامع و کاملی درباره بورسیه های دانشگاه و ادمیشن ها را با مراجعه به سایت University of North Carolina at Chapel Hill  پیدا می کنید. برای حفظ سلامتی دانشجویان این دانشگاه، بیشترین و مهمترین خبرهای مربوط به بیماری کووید-19 در صفحه اصلی سایت آمده است. با خواندن این مطالب دانشجویان تا حدود زیادی خود را از بیماری دور نگه می دارند. رویدادهای مهم دانشگاه نیز در انتهای این سایت به همراه توضیحات و ساعت های برگزاری آن ها درج شده است. همچنین آدرس های کلیه دپارتمان های University of North Carolina at Chapel Hill را می توانید با مراجعه کردن به این سایت پیدا کنید. امکان جستجو و دسترسی به کتاب های کتابخانه دانشگاه و همچنین بسیاری از مقالات با کلیک بر روی کلمه Libraries در انتهای سایت وجود دارد.

افراد مشهور دانشگاه کارولینا شمالی در چپل هیل

مایکل جردن بسکتبالیست معروف آمریکایی که در جهان شناخته شده است، از افراد مشهور تحصیل کرده در University of North Carolina at Chapel Hill است. وی یکی از حرفه ای ترین بسکتبالیست های آمریکایی بود و بعدا مالک باشگاه بسکتبال هورنتز شد. وی بیش از چهارده فصل را برای اتحادیه بسکتبال آمریکا که تحت عنوان NBA شناخته می شود، بازی کرده است. بسیاری از افراد جامعه آمریکا، وی را از برترین بسکتبالیست های تمام دوران ها می دانند. جان ادواردز سناتور سابق کارولینای شمالی از افراد مشهور تحصیل کرده در University of North Carolina at Chapel Hill است. وی نامزد ریاست جمهوری سال 2008 میلادی از حزب دموکرات بود ولی بعد از چند رقابت درون حزبی از ادامه راه منصرف شد. وی به مدت شش سال از سال 1999 تا سال 2005 میلادی سناتور ایالت کارولینای شمالی بود. آقای اندی گریفیت که بازیگری درجه یک بود، یکی از افراد مشهوری است که در University of North Carolina at Chapel Hill تحصیل کرده است.

خوابگاه های دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل

خوابگاه های مختلفی در University of North Carolina at Chapel Hill وجود دارد که بر اساس نیاز و همینطور شرایط مالی از آن ها می توان بهره مند شد. خوابگاهی به اسم ALDERMAN در این دانشگاه وجود دارد که از قدیمی ترین مکان های اقامتی در دانشگاه است. این دانشگاه در سال 1937 میلادی افتتاح گردیده و دارای آسانسور است. دارای انواع شرایط ایمنی برای جلوگیری از آتش گرفتن این مجتمع مانند آلارم آتش وجود دارد. این خوابگاه دارای سه مشاور بوده و امکاناتی نظیر اتاق مطالعه، آشپزخانه، لباسشویی، اتاق تلویزیون، اتاق تفریح و غیره است. این دانشگاه دارای بیش از سی مکان اقامتی در خود است و از این نظر بسیاری از نیاز های دانشجویان را در این زمینه تامین می کند. این خوابگاه ها اتاق های تک نفره، دو نفره و انواع دیگر مدل ها را در دل خود دارد. شما برای گرفتن خوابگاه و همچنین باقی شرایط به سایتUniversity of North Carolina at Chapel Hill مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

ایالت کارولینای شمالی

این ایالت از جمله سیزده ایالت انقلابی آمریکا هستند که بر علیه استعمارگران بریتانیایی قیام کرده و کشور کنونی ایالات متحده آمریکا را تشکیل داده اند. این ایالت در جنوب شرقی ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این ایالت با ایالت های جورجیا، کارولینای جنوبی و تنسی هم مرز بوده و شرق آن اقیانوس اطلس قرار گرفته است. بر طبق آخرین سرشماری صورت گرفته در سال 2018 شهر شارلوت پرجمعیت ترین شهر این ایالت است. از مراکز مهم دانشگاهی می توان از University of North Carolina at Chapel Hill و همینطور دانشگاه کارولینای شمالی در شهر شارلوت نام برد. تپه های ساحلی Outer Banks یکی از جاذبه های گردشگری و بسیار زیبای ساحلی در ایالت کارولینای شمالی است که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. از جاذبه های گردشگری دیگر این ایالت می توان از ناو جنگی یو اس اس کارولینای شمالی، جاده جنگلی بلوریج، عمارت تاریخی بلامی و غیره نام برد.

شهر چپل هیل در ایالت کارولینای شمالی

مرکز این شهر "خیابان فرانکلین" بوده و در سال 1793 میلادی ساخته شد. دانشگاه کارولینای شمالی در شهر چپل هیل واقع شده و از معروف ترین مکان های این شهر هستند. این منطقه محل اسکان اولیه ویلیام باربی از ایالت میدلسکس بوده است و ویلیام باربی بعد از مدتی زندگی در این مکان درگذشت. در سال 1993 ، این شهر سالگرد خود را جشن گرفت و موزه چاپل هیل را تأسیس کرد. چپل هیل در گوشه جنوب شرقی اورنج کانتی واقع شده است. از غرب به شهر کاربورو و از شمال شرقی به شهر دورهام محدود می شود. بر اساس آخرین سر شماری که کشور ایالات متحده آمریکا انجام داد، این شهر در حدود 55.1 کلیومتر مربع مساحت دارد. در این شهر بیشتر سفید پوستان زندگی می کنند و نژاد های دیگری مثل آمریکایی آفریقایی تبار، بومی جزایر اقیانوس آرام، اسپانیایی ،آسیایی و غیره در این شهر زندگی می کنند. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه براون با ما همراه باشید.
 

نمایی از شهر چپل هیل

 

دانشگاه کارولینای شمالی در شهر چپل هیل واقع شده است و از دانشگاه های بسیار قدیمی ایالات متحده آمریکا است. شهر چپل هیل که University of North Carolina at Chapel Hill در آن قرار گرفته است، یکی از شهرهای ایالت کارولینای شمالی است. ایالت کارولینای شمالی یکی از سیزده ایالتی است که استعمار انگلیس را شکست داده و انقلاب کردند. برای تحصیل کردن در دانشگاه کارولینای شمالی باید هزینه تحصیلی را پرداخت کنید، اما بورسیه های مختلفی را در نظر گرفته است. این دانشگاه هزینه های تحصیلی را طوری ترتیب داده که "مقرون به صرفه" بوده و بتوانید راحت به تحصیل بپردازید. خوابگاه های مختلفی برای زندگی کردن راحت دانشجویان فراهم شده که با توجه به نیاز خود از آن ها استفاده می کنید. افراد مشهوری مثل مایکل جردن، جان ادواردز و اندی گریفیت در این دانشگاه تحصیل کرده اند. برای اطلاعات بیشتر و ادامه تحصیل در این دانشگاه به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید.

3735 رتبه بندی این مطلب:
5.0
 

1 نظر در مطلب "دانشگاه کارولینا شمالی در چپل هیل" ثبت شده است

Avatar image

نرگس

با سلام و وقت بخیر. سایت دانشگاه کارولینای شمالی- چپل هیل باز نمیشه. ممکنه راهنمایی بفرمایید.

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته