دانشگاه آوکلند

این روزها بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا در تلاش هستند که در بهترین و معتبر ترین دانشگاه های جهان تحصیل بکنند. در این میان بسیاری از دانشجویان با تحقیق و بررسی های متعدد به این نتجه می رسند که تحصیل در دانشگاه هایی که از نظر سطح علمی و افتخارات دانشگاهی بالا است، می تواند گزینه مناسبی برای تحصیل آن ها باشد. در این میان بسیاری از دانشجویان ایرانی که از نظر علمی بسیار قوی هستند، ترجیح می دهند که در دانشگاه های نمونه و معتبر خارح از   کشور درس بخوانند. یکی از مزایای تحصیل در یک دانشگاه خوب و قوی این است که، دانشجو پس از فارغ التحصیلی به سرعت می تواند در بهترین مراکز استخدام شود. از این رو ادامه تحصیل در یک دانشگاه معتبر می تواند به شما این امکان را بدهد که، به راحتی سطح علمی خود را چند برابر کنید و علاوه بر آن پس از فراغ التحصیلی از یک کار خوب برخوردار شوید. بنابراین ما قصد داریم تا در این بخش شما را با اپلای یکی از بهترین و معتبر ترین دانشگاه های خارج از کشور به نام دانشگاه آوکلند (The University Of Auckland) آشنا کنیم.

دانشگاه آوکلند


دانشگاه آوکلند کجاست؟

اگر به دنبال دانشگاهی معتبر و نمونه می گردید، بهتر است با دانشگاه آوکلند آشنا شوید. این دانشگاه در کشور نیوزیلند واقع شده است. کشور نیوزیلند در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار گرفته است. این دانشگاه تا قبل از سال 2000 به عنوان یک موسسه صنعتی شناخته شده بود. ولی پس از سال 2000 به عنوان دانشگاه صنعتی آوکلند شناخته شد. این دانشگاه دارای سه پردیس دانشگاهی است، که اصلی ترین پردیس آن در مرکز شهر واقع شده است. دانشگاه آوکلند خود همراه و حامی جهت گیری خلاقانه در آموزش دانشجویان معرفی کرده است.
 

دانشگاه آوکلند کجاست؟

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

اخذ پذیرش در دانشگاه اوکلند برای دانشجویان به چه صورت است؟

بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا در تلاش هستند که بتوانند در دانشگاه آوکلند به ادامه تحصیل بپردازند. در این میان اگر شما هم قصد دارید در این داشنگاه ادامه تحصیل بدهید، بهتر است با شرایط پذیرش این دانشگاه آشنا شوید. برای پذیرش گرفتن از این دانشگاه در هر مقطعی نیاز است که، شما تمامی مدارک دوره قبل خود را در دارالترجمه ترجمه کنید و برای دانشگاه ارسال کنید. در این میان ما قصد داریم تمامی مدارک مورد نظر برای ثبت نام در دانشگاه آوکلند را به شما معرفی کنیم.

  • ترجمه مدارک دوره قبل
  • مدرک زبان انگلیسی
  • توصیه نامه استاد
  • رزومه تحصیلی و کاری
  • گذرنامه و پاسپورت
  • مدرک اثبات توانایی مالی

برخی از دانشجویان نمونه کارها و مقالات تحقیقاتی و پژوهشی زیادی دارند که می تواند در پذیرش راحت و سریع آن ها در این دانشگاه تاثیر گذار باشد. بهتر است اگر قصد دارید در این دانشگاه ثبت نام کنید، با مراجعه به سایت دانشگاه آوکلند به این آدرس auckland.ac.nz سریعا نسبت به پذیرش خود در این دانشگاه اقدام کنید.
 

اخذ پذیرش در دانشگاه اوکلند برای دانشجویان به چه صورت است؟

اخذ پذیرش دانشگاه نیو ساوت ولز با آقای اپلای

افراد مشهوری که از دانشگاه آوکلند فارغ التحصیل شده اند

دانشگاه اوکلند به دلیل داشتن اساتید حرفه ای و با تجربه، سبب شده که بسیاری از افراد مشهور و بنام از این دانشگاه معتبر فارغ التحصیل بشوند. در این میان می توان به وینسنت چنگ رییس بانک HSBC، هلن کلارک نخست وزیر نیوزیلند و فیلنامه نویس برنده جایزه اسکار به عنوان شناخته شده ترین افرادی که در دانشگاه آوکلند تحصیل کرده اند، معرفی شده اند. این دانشگاه در رتبه بندی موسسه جهانی QS توانسته است رتبه 82 را اخذ کند، که همین موضوع دال بر این موضوع است که اساتید دانشگاه آوکلند، جزو اساتید بنام و با تجربه این دانشگاه به شمار می آیند.  

رشته هایی که در دانشگاه اوکلند به دانشجویان تدریس می شود

دانشگاه آوکلند دارای دانشکده های متعددی است، که در هریک از این دانشگاه ها، رشته هایی مختص همان دانشکده به دانشجویان تدریس می شود. در این میان از مهم ترین دانشکده های این دانشگاه می توان به دانشکده هنر، دانشکده تجارت، دانشکده آموزش، دانشکده مهندسی، دانشکده بهداشت و علوم پزشکی، دانشکده علوم و موسسه ملی صنایع و هنرهای خلاق اشاره کرد. دانشگاه تکنولوژی اوکلند یکی از جدید ترین دانشگاه های آوکلد است که 24000 دانشجو در آن در حال تحصیل هستند، که در این میان به دلیل اعتبار این دانشگاه 2616 دانشجو به عنوان دانشجویان خارجی معرفی شده اند.
 

رشته هایی که در دانشگاه اوکلند به دانشجویان تدریس می شود

 

در کدام مقاطع می توان در دانشگاه آوکلند ادامه تحصیل داد؟

به طور کلی  اگر قصد ادامه تحصیل و بورسیه تحصیلی در این دانشگاه را دارید باید آگاه باشید که شما در تمامی مقاطع می توانید در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهید. مقاطع تحصیلی در این دانشگاه به شرح زیر است.

 اخذ پذیرش مقطع کارشناسی

دانشجویانی که قصد دارند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی به این کشور بروند، و در دانشگاه آوکلند پذیرش بشوند، باید آگاه باشند که دوره تحصیل این مقطع در این دانشگاه 3تا4 سال است. زبانی که در این دانشگاه به دانشجویان تدریس می شود، زبان انگلیسی است، و از همه مهم تر شما برای پذیرش شدن در این دانشگاه به مدارک پیش دانشگاهی و مدرک زبان آیلتس با نمره 5.5 الی 6 نیاز دارید. از این رو شما می توانید با آماده کردن این مدارک نسبت به ثبت نام خود در این دانشگاه اقدام بکنید.

اخذ پذیرش مقطع کارشناسی ارشد

بسیاری از دانشجویان ایرانی علاقه مند هستند که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهند. در این میان اگر قصد دارید در این مقطع در دانشگاه آوکلند پذیرش شوید، بهتر است که مدت زمانی که در این دانشگاه برای ادامه تحصیل صرف می کنید، را حداکثر بیشتر از 2 سال نکنید. در این دانشگاه به دانشجویان این مقطع، با زبان انگلیسی تدریس می شود، و از همه مهم تر شما برای پذیرش شدن در این دانشگاه باید مدرک کارشناسی 4 ساله خود را به دانشگاه ارائه کنید، و از همه مهم تر نمره مدرک آیلتس شما 6 الی 6.5 باشد، تا بتوانید به راحتی در مقطع کارشناسی ارشد، در این دانشگاه پذیرش شوید.

اخذ پذیرش مقطع دکترا

بسیاری از دانشجویان ایرانی پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد، در تلاش هستند که برای ادامه تحصیل دادن در مقطع دکترا در یکی از دانشگه های معتبر و شناخته شده خارج از کشور، پذیرش شوند. از این رو دانشگاه آوکلند یکی از معتبر ترین دانشگاه دنیا، در مقطع دکترا است، تا دانشجویان از سراسر دنیا با خیالی آسوده در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهند. همانطور که می دانید زبانی که در این دانشگاه  تدریس می شود زبان انگلیسی است، که همین موضوع می تواند به دانشجویان آسودگی خاطر بدهد، که نیازی به فراگیری زبان دیگری ندارند. مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا حداکثر 3 سال است، و از همه مهم تر شما باید کارشناسی ارشد خود را حداکثر به مدت 2 سال به اتمام رسانده باشید. برای پذیرش شدن در این دانشگاه بهتر است که در آزمون آیلتس نمره قبولی 6.5 الی 7 را کسب کرده باشید. اخذ پذیرش دانشگاه میشیگان با آقای اپلای

شرایط بورسیه شدن در دانشگاه آوکلند برای دانشجویان به چه صورت است؟

بسیاری از دانشجویان مستعد و کوشا، در تلاش هستند که بتوانند از دانشگاه های سراسر دنیا بورسیه بشوند. در این میان دانشگاه اوکلند یکی دیگر از دانشگاه های معتبر دنیا به شمار می آید، که دانشجویان مستعد و کوشا را بورسیه می کند. برخی از دانشجویان به دنبال تحصیل رایگان در دانشگاه آوکلند هستند که در این میان ما قصد داریم شما را با انواع بورسیه های این دانشگاه آشنا کنیم.

بورسیه فولبرایت دانشگاه آوکلند

این بورسیه به شهروندان ایالت متحده آمریکا تعلق می گیرد. این بورسیه متعلق به دانشجویانی است که، قصد گرفتن جایزه فولبرایت در نیوزیلند را دارند. به علاوه تمامی دانشجویانی که قصد ثبت نام به صورت تمام وقت، در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتر را دارند، تعلق می گیرد.

بورسیه های توسعه ای

این بورسیه به دانشجویانی تعلق می گیرد که، در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند. این دانشجویان موظف هستند که پس از اتمام تحصیلات خود، به کشور توسعه یافته خود باز گردنند و در جهت منافع اقتصادی و اجتماعی به کشور خود کمک کنند. بنابراین شما نیز می توانید از بورسیه های این دانشگاه در جهت کاهش دادن هزینه های مربوط به تحصیل خود در نیوزیلند استفاده کنید.

 

بورسیه های توسعه ای

اخذ پذیرش دانشگاه منچستر با آقای اپلای

هزینه تحصیل در دانشگاه آوکلند برای دانشجویان به چه صورت است؟

به طور کلی یک دانشجو برای ادامه تحصیل در یک کشور غریب باید، قبل از اقدام به پذیرش شدن در آن دانشگاه نسبت به برآورد هزینه های خود در آن کشور اقدام کند. از این رو شما می توانید علاوه بر در نظر گرفتن هزینه های مربوط به شهریه دانشگاه، اقامت در خوابگاهیا خانه دانشجویی، هزینه های مربوط به کتاب و اینترنت و هزینه های فردی و شخصی خود هزینه های مربوط به خدمات درمانی و هزینه های مربوط به خوراک و پوشاک خود را نیز لحاظ کنید. همانطور که می دانید هزینه تحصیل در رشته های مختلف با هم فرق می کند. به طور مثال هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی و مهندسی نسبت به سایر رشته ها، در این دانشگاه گران تر است . از این رو اگر قصد دارید در این رشته های پر متقاضی ادامه تحصیل بدهید، بهتر است که، هرچه سریع تر نسبت به هزینه های خود در این دانشگاه آگاهی پیدا کنید. به طور کلی دانشجویانی که قصد دارند در مقطع کاردانی و کارشناسی در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهند، باید بدانند که این دانشگاه در دو سطح بالا و پایین برای دانشجویان در این مقطع خدمات آموزشی ارائه می کند. از این رو طبیعی است که دانشجویانی که در سطح پایین ادامه تحصیل می دهند، شهریه کمتری را برای ادامه تحصیل به دانشگاه پرداخت می کنند. به طور کلی دانشجویانی که در کشور نیوزیلند قصد ادامه تحصیل دارند، باید بدانند که دانشجویانی که در این کشور مقیم هستند، شهریه پایین تری را برای ادامه تحصیل در این دانشگاه پرداخت می کنند. ولی دانشجویان غیر مقیم موظف هستند که شهریه بالاتری را به دانشگاه پرداخت کنند.

در این میان بهتر است بدانید که شما می توانید پس از اتمام دوره تحصیل خود، به صورت دائمی در کشور نیوزیلند اقامت دائم دریافت کنید، و این موضوع می تواند سبب شود که بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل به این دانشگاه بیایند. هرساله بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا در تلاش هستند که در بهترین و معتبر ترین دانشگاه های دنیا ادامه تحصیل بدهند. در این میان دانشگاه آوکلند یکی از معتبر ترین و نمونه ترین دانشگاه شناخته شده در دنیا است، که سالیانه بسیاری از دانشجویان مقیم و غیر مقیم آن کشور، در آن جا ادامه تحصیل می دهند. از این رو اگر شما نیز قصد دارید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهید، بهتر است که قبل از اقدام به پذیرش در این دانشگاه نسبت به چند مورد مهم و تاثیر گذار بر روی تحصیل خود در نیوزیلند آگاهی داشته باشید. شما به عنوان یک دانشجو باید از نظر مالی بتوانید هزینه های مربوط به تحصیل خد در این کشور را تامین کنید، در غیر این صورت شما نمی توانید از این دانشگاه فارغ التحصیل بشوید. یکی دیگر از موارد مهمی که در تحصل شما تاثیر گذار است، میزان تسلط شما بر روی زبان انگلیسی است، که می تواند بر روی یادگیری دروس شما تاثیر بگذارد.

2689 رتبه بندی این مطلب:
1.8

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته