دانشگاه ادینبرو

دانشگاه ادینبرو یا ادینبورگ (The university of Edinburgh) یکی ازدانشگاه های اسکاتلند کنونی است و دارای 5 پردیس در شهر ادینبورگ یا ادینبرا است. ادینبورگ نام شهری در اسکاتلند است که تحصیل و زندگی در آن میتواند یکی از بهترین اتفاقات زندگی هر شخص باشد. بعد از دانشگاه های کمبریج و آکسفورد مهمترین مرکز آموزشی در بریتانیا و در کل انگلستان است که تاثیر زیادی در روشنگری داشته است. نام این دانشگاه در رتبه بندی همیشه در میان 20 برتر دانشگاه جهان قرار می گیرد. فارغ التحصیلان دانشگاه Edinburgh در سال های فعالیت خود موفق به کسب جوایز نوبل بسیاری شده اند. در این دانشگاه افراد مشاهیر بسیاری در این دانشگاه تحصیل کرده اند که از مهمترین آنها می توان به گراهام بل و داروین اشاره کرد. در ادامه این مطلب قصد داریم راجع به The university of Edinburgh و نحوه اپلای در آن بدانیم.
 

دانشگاه ادینبرو

 

دانشگاه ادینبرو کجاست؟

دانشگاه ادینبرو دانشگاهی مطرح و با سابقه درخشان است که در شهر ادینبورگ و ادینبرا در اسکاتلند قرار دارد. این دانشگاه دارای 5 پردیس است که همگی در شهر ادینبورگ قرار دارد. پردیس های دانشگاه در نقاط مختلف شهر و اکثر آنها در حاشیه شهر قدیمی و تاریخی قرار گرفته اند. ساختمان کتابخانه اصلی دانشگاه که در حاشیه شهر قرار دارد با هزینه شصت میلیون پوند بازگسترش شده است. پردیس های مهندسی و علوم پایه این دانشگاه در دو مایلی جنوب شهر قرار دارند. این دانشگاه از نظر برندگان جوایز نوبل از دانشگاه استفورد موفق تر عمل کرده است. دانشگاه ادینبرو حدود سالیانه حدود 47000 متقاضی پذیرش دارد و سومین دانشگاه محبوب در بریتانیا است. این دانشگاه در رده بندی دانشگاه های جهان در سال 2011 عنوان دانشگاه ششم جهان را کسب کرده بود. دانشگاه Edinburgh نقش مهمی در شهرت شهر ادینبورگ داشته است.
 

دانشگاه ادینبرو کجاست

 

اخذ پذیرش دانشگاه ادینبرو

برای پذیرش در دانشگاه ادینبرو دانشجویان در زمان ها مشخصی فرم درخواست پذیرش دانشگاه را تکمیل و به همراه مدارک مورد نیاز برای دانشگاه ارسال می کنند. یکی از مسائل مهم برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان یادگیری زبان آن کشور و ارائه مدرک زبان معتبر است. دانشگاه ادینبرو اکثر مدارک زبان  مانند آیتلس و تافل را می پذیرد اما نباید از زمان اخذ مدرک زبان دو سال بیشتر گذشته باشد. برای اخذ پذیرش و تحصیل در اسکاتلند لازم است بعد از قبولی در پذیرش دانشگاه اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کنید. دانشجویان جهت پذیرش در این دانشگاه لازم است که مدارک زیر را ارائه کند.
•    سطح 5 در آزمون SQA Nationa
•    نمرات قبولی ACT
•    مدرک دیپلم دبیرستان
•    نمرات قبولی در آزمون های GCSE و IGCSE
•    ارائه انگیزه نامه و تعهد نامه
•    ریز نمرات آخرین دوره تحصیلی
•    مصاحبه
•    مدارک هویتی
 

دانشگاه ادینبرو

برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه زوریخ با ما همراه باشید.

رتبه دانشگاه ادینبرو

دانشگاه ادینبورگ در طی سال ها فعالیت علمی خود توانسته است که در میان دانشگاه های برتر جهان قرار می گیرد. دانشگاه ادینبرو در اخرین رتبه بندی موسسه QS در سال 2020 در رتبه 20 جهان قرار گرفت. این دانشگاه همچنین در رتبه بندی موسسه تایمز نیز در رتبه 19 قرار دارد. در رتبه بندی دانشکده های دانشگاه های جهان بیشتر دانشکده های ادینبرو در میان 50 دانشکده برتر جهان قرار دارد. دانشکده هنر و علوم انسانی این دانشگاه در رتبه 11 جهان قرار دارد. این دانشگاه در زمینه های هنر،  علوم انسانی، حقوق و پزشکی بسیار معتبر است.

رشته های تحصیلی دانشگاه ادینبرو

در university of Edinburgh بسیاری از رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف تدریس می شود. این دانشگاه دارای 5 پردیس مختلف است که رشته های گوناگونی در این دانشگاه تدریس می گردد. دانشکده های این دانشگاه همگی در یک مجموعه نیستند و برخی از این دانشکده ها در فاصله ای دور از شهر قرار دارند. بیشتر دانشکده ها و پردیس های این دانشگاه در اطراف شهر و در حاشیه قدیمی شهر قرار گرفته اند. دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:
•    هنر ، علوم انسانی و علوم اجتماعی
•    دارو و دامپزشکی
•    علوم و مهندسی
•    علوم بیولوژیکی
•    دانشکده تجارت
•    علم شیمی
•    اقتصاد
•    الهیات
•    کالج هنر
•    دانشکده پزشکی
•    مهندسی
•    علوم جغرافیایی
•    بهداشت در علوم اجتماعی
•    تاریخ ، کلاسیک و باستان شناسی
•    انفورماتیک
•    قانون
•    ادبیات ، زبان ها و فرهنگ ها
•    ریاضیات
•    فلسفه ، روانشناسی و علوم زبان
•    فیزیک و نجوم
•    علوم اجتماعی و سیاسی
 

دانشکده مهندسی

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

هزینه تحصیل در دانشگاه ادینبرو

دانشگاه ادینبورگ یک دانشگاه دولتی در برتانیا است. با توجه به اینکه این دانشگاه از دانشگاه های خوب دولتی است هزینه های تحصیل در آن برای دانشجویان داخلی و دانشجویان اروپایی بسیار کم است اما هزینه های تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی کمی بالاتر است. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این دانشگاه به جز هزینه های تحصیل در این دانشگاه باید از پس هزینه های زندگی در آنجا نیز بربیایند. تحصیل در برخی از دانشکده های این دانشگاه شهریه بسیار بالاتری نسبت به برخی دیگر است. دانشکده الهیات در این دانشگاه کمترین شهریه را به خود اختصاص داده است و در اخر گرانترین رشته در این دانشگاه رشته پزشکی است.  دانشگاه به دانشجویان بین المللی این اجازه را می دهد که برای تامین هزینه های تحصیل خود در طول هفته 20 ساعت را به کار در داخل یا بیرون دانشگاه بپردازند. در این میان دانشجویان شهروند اتحادیه اروپا می توانند هر چنذ ساعت که بخواهند در اسکاتلند مشغول کار شوند.

تحصیل رایگان در دانشگاه ادینبرو

ادینبرو برای دانشجویان خود شرایطی را ایجاد کرده است که بتوانند با کمترین مشکلات مالی به تحصیل خود دراین دانشگاه بپردازند. دانشگاه ادینبرو برای تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا شرایطی را فراهم کرده است که دانشجویان بتوانند به صورت ماهیانه مبلغی را جهت انجام کار های تحقیقاتی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. این دانشگاه برای دانشجویان خود کمک هزینه هایی را نیز اختصاص می دهد که دانشجویان می توانند از آن ها به صورت وام دانشجویی استفاده کنند. دانشجویان همچنین می توانند با انجام کارهای دانشجویی نیز مقداری از هزینه های تحصیل و زندگی دراین کشور را تامین کنند.

شرایط بورسیه دانشگاه ادینبرو

دانشگاه ادینبورگ برای بورسیه تحصیلی و تحصیل دانشجویان بدون دغدغه مالی کمک هزینه های تحصیلی و وام های دانشجویی را به دانشجویان داخلی و بین المللی خود اختصاص داده است. تمامی دانشجویان این دانشگاه در همه مقاطع تحصیلی می توانند برای استفاده از این کمک هزینه های تحصیلی درخواست بدهند. به جز دانشجویان رشته های زیر مابقی دانشجویان دیگر می توانند از وام ها و کمک هزینه های دانشجویی استفاده کنند.
•    دوره کارشناسی MBChB
•    لیسانس پرستاری
•    دکترای آموزش
•    مطالعات کارشناسی ارشد چینی
•    همه دروه های تحصیلی آنلاین
•    تمام دوره های تحصیلی دکترا از راه دور

برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی دانشجویان باید در طول دوره های تحصیلی خود پیشرفت رضایت بخشی داشته و قوانین دانشگاه و کشور را در این دوره نقض نکرده باشند در غیر این صورت نمی توانند از کمک هزینه های مالی استفاده کنند.  برای دریافت وام و کمک هزنیه های تحصیلی دانشجویان باید فرم FAFSA را پر کرده و به دانشگاه ارائه دهند. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه فودان با ما همراه باشید.

سایت دانشگاه ادینبرو

دانشجویان از سراسر جهان برای اطلاع از قوانین و مقررات دانشگاه و شریط پذیرش در آنجا می توانند به سایت دانشگاه ادینبورگ مراجعه کنند. شرایط پذیرش در هر یک از دانشکده ها و همچنین میزان شهریه های مربوط به هر رشته را نیز می توان با نگاهی به سایت دانشگاه اطلاع پیدا کنیم. دانشجویان برای اخذ پذیرش، اطلاع از کمک هزینه های مالی، رزرو خوابگاه و غیره می توانند به این سایت مراجعه کنند.

امکانات رفاهی دانشگاه ادینبرو

دانشگاه هایی که در دنیا جزو برترین مراکز آموزشی قرار دارند در تمامی زمینه ها و نه فقط در زمینه های علمی و صنعتی سرآمد دیگر دانشگاه های جهان هستند. دانشگاه ادینبرو نیز مانند برتریندانشگاه های جهان در تمام زمینه ها رشد زیادی داشته است و دارای امکانات رفاهی، ورزشی، فرهنگی و علمی بسیار پیشرفته است. این دانشگاه حتی برای افراد ناتوان جسمی و معلولین شرایطی را فراهم کرده است که بتوانند از تمام امکانات دانشگاه مانند دیگر دانشجویان بهره مند شوند. اما در این دانشگاه هزینه های خوابگاه، بیمه خدماتی، اینترنت و پول برق و گاز همه جدا از شهریه دانشگاه هستند و دانشجویی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارد باید تمامی این هزینه ها را مد نظر داشته باشند.
 

خوابگاه های دانشگاه

 

افراد مشهور دانشگاه ادینبرو

این دانشگاه یکی از شناخته شده ترین دانشگاه ها در جهان است که افراد بزرگ و دانشمندان زیادی را به جامعه معرفی کرده است. در میان فارغالتحصیلان این دانشگاه نام 15 برنده جایزه نوبل و یک جایزه آبل دیده می شود. در میان دانش آموختگان این دانشگاه نام افراد مشهور و سرشناس سیار به چشم می خورد. از مهمترین اشخاص تحصیل کرده در این دانشگاه می توان به چارلز داروین زیست شناس مشهور و ارائه دهنده نظریه انتخاب طبیعی و داروین اشاره کرد. همچنین در این لیست اسامی دیگری همچون  جیمز کلرک ماکسول فیزیکدان ، دیوید هیوم فیلسوف، توماس بیز ریاضی دان و الکساندرگراهام بل مخترع تلفن و فلزیاب نیز وجود دارد. در میان سیاست مداران بزرگ جهان نیز ژولیوس نایرره اولین رئیس جمهور تانزانیا در این دانشگاه تحصیل کرد. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس  با ما همراه باشید.

ادینبرا یا ادینبورگ در کجا قرار دارد؟

ادینبرا پایتخت اسکاتلند و دومین شهر بزرگ این کشور است. جمعیت این شهرکمتر از نیم میلیون نفر است. ادینبرا در واقع یک شهر دانشجویی است و بیش از 30 درصد از جمعیت آن را دانشجویان تشکیل می دهند. این شهر دارای جاذبه های دیدنی بسیاری از جمله باغ وحش ادینبورگ، پل فورث، قلعه ادینبورگ . موزه ملی اسکاتلند است. یکی دیگر از جاذبه های این شهر کوچه های بن بست آن است که جزو قدیمی ترین کوچه های مسکونی در جهان هستند. شهر ادینبورگ در برتانیا بعد از لندن مقاوم دوم را از نظر جهانگردان دارد. این شهر همچنین در سال 2009 به عنوان بهترین شهر جهت سکونت و زندگی انتخاب شد. ادینبورگ با داشتن قلعه قدیمی و ساختمان های قدیمی در حاشیه ها و مرکز شهر دریایی از جذابیت را برای ساکنینش ایجاد کرده است. این شهر درست مانند کتابی جذاب است که برای ساکنین و جهانگردان هیچ گاه از جذابیتش کاسته نمی شود.

دانشگاه ادینبرو یکی از دانشگاه های مهم جهان است که در سال های اخیر در بین 20 دانشگاه برتر جهان قرار داشته است. دانشگاه Edinburgh با داشتن فارغ التحصیلان نخبه و دانشمند و اخذ بیش از 16 نوبل یکی از مشهورترین دانشگاه های جهان است. این دانشگاه در شهر ادینبورگ یا ادینبرا در اسکاتلند قرار دارد. هزینه های تحصیل در این دانشگاه دولتی برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان عضو اتحادیه اروپا متفاوت است. برای اخذ پذیرش در این دانشگاه و اطلاع از هزینه های تحصیل و زندگی، دانشجویان با مراجعه به سایت دانشگاه ادینبرو و بررسی شرایط تحصیل در این دانشگاه می توان اقدام به اخذ پذیرش از آنجا کرد. این دانشگاه دانشجویان خود را بر اساس انگیزه نامه دانشجو و رزومه علمی او پذیرش می کند. دانشگاه ادینبورگ برای کاهش فشار هزینه های تحصیل و زندگی به دانشجویان کمک هزینه ها و وام دانشجویی را اختصاص می دهد. همچنین دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه می توانند در طول هفته به کار مشغول شوند و مقداری از هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه را تامین کنند.

7029 رتبه بندی این مطلب:
2.8

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته