دانشگاه زوریخ

University Of Zurich یک دانشگاه از نوع دولتی بوده و در شهر زوریخ سوییس قرار گرفته است. دانشگاه زوریخ در سال 1833 میلادی ایجاد شده و هم اکنون بیش از بیست هزار دانشجو در حال تحصیل دارد. تا سال 1847 این دانشگاه به بانوان اجازه تحصیل را نداد تا اینکه در این سال روند پذیرش خانم ها آغاز گردید. همچنین در سال 1866 میلادی اولین دانشجوی دکترا خانم در دانشگاه زوریخ پذیرغته شد. در حال حاضر این دانشگاه بودجه ای بیش از یک میلیارد فرانک سوییس را دارد. University Of Zurich دارای بیش از سه هزار اعضای هیات علمی و بیش از دو هزار نفر کارمند اداری است. این دانشگاه همواره جزوه بهترین دانشگاه های کشور سوییس بوده است. University Of Zurich همچنین شامل برترین دانشگاه های آلمانی زبان است. در ادامه شما را با اپلای دانشگاه زوریخ، اخذ پذیرش، تحصیل رایگان و غیره آشنا می کنیم.

 

دانشگاه زوریخ سوییس

دانشگاه زوریخ کجاست؟

University Of Zurich در شهر زوریخ و در کشور سوییس واقع شده است. این دانشگاه در نزدیکی zurichdevelopmentcenter و Zurich Town Hall قرار گرفته است. همچنین بیمارستان خصوصی شهر زوریخ به نام Privatklinik Bethanien در نزدیکی University Of Zurich قرار گرفته است. برای اطلاع از آدرس دقیق و محل این دانشگاه، به سایت دانشگاه زوریخ مراجعه کنید.

 

دانشگاه زوریخ

 

اخذ پذیرش دانشگاه زوریخ

کسانی که قصد پذیرش در University Of Zurich دارند، باید مدرک های معتبری را برای دانشگاه فراهم کنند. ایرانیانی که قصد تحصیل در دانشگاه زوریخ دارند باید مدارکی از قبیل مدرک پیش دانشگاهی، مدرک دپلم متوسطه، گواهی قبولی کنکور، قبولی در آزمون مکمل و غیره را تهیه کنند. برای قبلوی در مقطع فوق لیسانس University Of Zurich باید مدرک کارشناسی شما از طرف این دانشگاه تایید شود. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته کارشناسی خود را دارند، به صورت مستقیم پذیرش می شوند. به طور پذیرش در مقطع فوق لیسانس به سه مدل مستقیم، با محدودیت و شرطی انجام می گردد. علاوه بر مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، پذیرش در مقطع دکتری را نیز با محدودیت همراه بوده و فقط تعدادی پذیرفته می شوند. برای پذیرش شدن در دانشکده پزشکی این دانشگاه باید مدارک شما مرتبط بوده تا پذیرش شما راحت شود. 

تحصیل رایگان در دانشگاه زوریخ

تحصیل در University Of Zurich رایگان نبوده و برای تحصیل در این دانشگاه باید کلیه هزینه های تحصیلی را پرداخت کنید. البته برای پوشش دادن هزینه های تحصیلی گزینه هایی مثل بورسیه تحصیلی و وام دانشجویی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. این موارد بیشتر هزینه های تحصیلی را پوشش داده و دیگر دانشجویان نگران پرداخت شهریه تحصیلی را ندارند. برای اطلاع از کلیه شرایط University Of Zurich گرفتن بورسیه ها و کلیه شرایط باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه علم و فناوری چین با ما همراه باشید.

شرایط بورسیه دانشگاه زوریخ

بورسیه های تحصیلی متعددی را University Of Zurich به دانشجویان اختصاص داده که برخی از آن ها دولتی و برخی از طرف خود دانشگاه است. بورسیه هایی که در دانشگاه زوریخ به دانشجویان داده می شود با هدف پوشش دادن هزینه های تحصیلی آن ها است. صندوق همبستگی در این دانشگاه برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است. این صندوق برای دانشجویانی است که ترم اول خود را به پایان رسانده اند. مبلغی که این صندوق برای دانشجویان University Of Zurich حداکثر هفتصد و پنجاه فرانک سوییس در ماه بوده و تا ده ترم نیز ادامه می یابد. بورسیه تحصیلی Erasmus Mundus و نیز بورسیه تحصیلی دولت سوییس برای هنرمند ها و متقاضیان غیر سوییسی از نوع دولتی هستند. همچنین بنیادFriedrich Naumann بورسیه هایی را در مقطع دکترا برای دانشجویان در نظر گرفته است. بورسیه ای برای زنان این دانشگاه به اسم Nestle برای رشته های MBA در این دانشگاه وجود دارد.   

هزینه تحصیل در دانشگاه زوریخ

هزینه تحصیل در University Of Zurich نسبت به دیگر دانشگاه های اروپایی بسیار پایین است. هزینه ثبت نام برای تحصیل در مقطع های لیسانس، فوق لیسانس و دکترای دانشگاه زوریخ 100 فرانک سوییس است. دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی باید 500 فرانک سوییس و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا در هر ترم باید 100 و 150 فرانک سوییس در هر ترم پرداخت کنند. البته این هزینه ها برای شهروندان و افرادی که تبعه اتحادیه اروپا بوده و دانشجویان بین المللی باید 1230 فرانک را پرداخت کنند. هزینه های دیگری در این دانشگاه وجود دارد که باید آن ها را پرداخت کرد. برای ثبت نام در کتابخانه باید مبلغ پانزده فرانک سوییس و برای عضویت در انجمن ورزشی آکادمیک زوریخ در هر ترم باید 30 فرانک سوییس پرداخت کنند. البته دانشجویان بین المللی از دانشگاه می توانند مبلغ پنج هزار فرانک سوییس از دانشگاه وام دانشجویی دریافت کنند. این وام برای دانشجویان مقطع کارشناسی بوده و دانشجویان مقطع دکترا تا دوازده هزار فرانک سوییس وام دانشجویی دریافت می کنند. 

سایت دانشگاه زوریخ

سایت University Of Zurich یکی از بهترین سایت ها در بین دانشگاه های برتر سوییس بوده و به زبان آلمانی قابل دسترس است. این سایت دارای بخش هایی جداگانه برای دانشجویان بین المللی، محقق، فارغ التحصیلان و غیره در سایت این دانشگاه قرار گرفته است. در قسمت University  بخش های جداگانه ای مثل پروفایل کاربری، مدیریت، اطلاعات عمومی، کار در دانشگاه زوریخ و غیره قرار گرفته است. در قسمت تحقیقات این سایت علاوه برقسمتی تحت عنوان کووید-19، قسمت هایی تحت عنوان مراکز صلاحیت، کار آفرینی، نوآوری و غیره قرار گرفته است. برای ارتباط با دانشگاه و دیگر موارد مرتبط باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه مالایا با ما همراه باشید.

رشته های تحصیلی دانشگاه زوریخ

دانشکده های مختلفی در University Of Zurich وجود دارد که در هر کدام رشته هایی خاص تدریس می شود. در دانشکده الهیات دانشگاه زوریخ رشته هایی مثل هنر، هنر در مطالعات مذهبی و الهیات به دانشجویان در مقطع کارشناسی آموزش داده می شود. در مقطع فوق لیسانس این دانشکده رشته هایی شامل هنر در کلیسا، هنر در یهودیت باستان، هنر در مطالعات ادیان و غیره وجود دارد. در دانشکده تجارت University Of Zurich رشته هایی از قبیل کسب و کار، اقتصاد هنر و غیره در مقطع لیسانس تدریس می شود. دانشکده حقوق دانشگاه زوریخ دوره هایی مشترک در مقطع فوق لیسانس با دانشگاه هایی مثل هنگ کنگ، ماستریخت، استراسبورگ و غیره دارد. تمام اطلاعاتی که مربوط به دانشکده و رشته های این دانشگاه است در سایت University Of Zurich قابل دسترس است.

 

دانشگاه زوریخ

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

رتبه دانشگاه زوریخ

هم اکنون University Of Zurich طبق رتبه بندی سایت Webometrics برترین رتبه در بین دانشگاه های سوییس را از آن خود کرده و در رتبه اول قرار دارد. بر اساس رتبه بندی سایت timeshighereducation دانشگاه زوریخ در رتبه هفتاد و سوم دانشگاه ها و برترین موسسات علمی و آموزشی قرار گرفته است. بر اساس رتبه بندی موسسه QS این دانشگاه در رده شصت و نهم برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. همچنین University Of Zurich بر طبق آخرین رتبه بندی سایت USNEWS در رده شصت و دوم دانشگاه های جهان قرار گرفته است. براساس رتبه بندی سایت USNEWS دانشگاه زوریخ در رتبه هفدهم برترین دانشگاه های جهان را   از آن خود کرده است. در ده سال اخیر نیز این دانشگاه همیشه رتبه های برتر کشور سوییس و همینطور اروپا قرار گرفته است. رتبه های خوب University Of Zurich باعث شده بسیاری از متقاضیان این دانشگاه را برای تحصیل خود برگزیده و اعتبار این دانشگاه را بالا برده است. 

افراد مشهور دانشگاه زوریخ

ویلهلم رونتگن یکی از افراد مشهور University Of Zurich  بوده که یکی از افراد مشهور تحصیل کرده در این دانشگاه است. وی یکی از مشهورترین دانشمندان فیزیک آلمانی بوده و پرتو ایکس را کشف کرده است. آقای مارک فابر سرمایه گذار مشهور سوییسی یکی از افراد معروف University Of Zurich است. وی ناشر خبرنامه Gloom Boom & Doom Report بوده و مدیر شرکتی تحت عنوان Marc Faber Ltdاست. یورگ آندریاس کاچلمان مجری و کارآفرین معروف سوییسی است. وی در دانشگاه زوریخ در رشته  meteorology تحصیل کرده است. وی در زمینه هواشناسی یکی از معروف ترین افراد سوییسی بوده و یک شرکت پیش بینی هوا را در سال 2014 تاسیس کرده است. شیمیدان معروف سوییسی آلفرد ورنر یکی از افراد مشهور University Of Zurich بوده و برنده جایزه نوبل شیمی شده است. آلبرت هافمن شیمیدان برتر سوییسی بوده و یکی دیگر از افراد مشهور دانشگاه زوریخ است. وی کسی بود که ماده روانگردان LSD را در سال 1938 کشف کرده است. 

پردیس های دانشگاه زوریخ

پردیس های University Of Zurich در سراسر شهر زوریخ پراکنده شده است. پارک عمومی Irchelpark که یکی از بزرگترین پارک های عمومی زوریخ بوده، دانشکده ایرچلپارک دانشگاه زوریخ را در خود جای داده است. حمل و نقل خوبی برای دسترسی به این منطقه قرار داده شده است تا بسیاری از آن بازدید کنند. برای توسعه این پردیس کار آن در سال 2016 شروع شده و در سال 2019 به اتمام رسید. 

خوابگاه های دانشگاه زوریخ

تقریبا نصف بیشتر افراد در کشور سوییس در خانه هایی اجاره ای زندگی می کنند. آژانس هایی تخصصی در زمینه اجاره و خرید خانه در شهر زوریخ فعالیت می کنند. البته University Of Zurich  دارای بیش از بیست آپارتمان مبله شده در شهر زوریخ است. این آپارتمان هایی که دانشگاه زوریخ برای دانشجویان تهیه کرده، نگرانی های زیاد دانشجویان را برطرف می کند. از مزیت های مثبت این نوع دانشگاه ها می توان به نزدیکی به University Of Zurich اشاره کرد. همچنین دانشگاه زوریخ آپارتمان هایی را برای اساتید میهمان و همکاران دانشگاهی فراهم کرده که به صورت مبله شده است. این نوع آپارتمان ها در اندازه های متفاوت از یک اتاق ساده گرفته تا یک آپارتمان با پنج اتاق متغییر است. همه این نوع آپارتمان ها نیز در مجاورت دانشگاه زوریخ قرار گرفته اند. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه ججیانگ با ما همراه باشید.

کار حین تحصیل در دانشگاه زوریخ

دانشجویان در University Of Zurich به مدت حداقل پانزده ساعت در هفته اجازه کار کردن را دارند. همچنین بین تعطیلی هر نیمسال تحصیلی به صورت تمام وقت در هر شغلی می توان به کار به مشغول شد. این کار کردن و درآمد حاصل از آن موجب پوشش دادن بسیاری از هزینه های تحصیلی شما می گردد. تمام دانشجویان زمانی اجازه کار دارند که اجازه اقامت را حتما دریافت کنند. در غیر اینصورت کاری که انجام می دهید غیر قانونی بوده و شما مرتکب جرم شده اید. اجازه اقامت معمولا به صورت سالیانه صادر شده و باید آن را در هر سال تمدید کنید.

University Of Zurich یک دانشگاه دولتی بوده که در شهر زوریخ کشور سوییس واقع شده است. برای تحصیل در دانشگاه زوریخ امکان تحصیل رایگان وجود نداشته و باید هزینه های تحصیلی را پرداخت کنید. البته بورسیه تحصیلی مختلفی در این دانشگاه در نظر گرفته که می توان هزینه های تحصیلی را با آن پوشش داد. بنیادی به اسم Friedrich Naumann در University Of Zurich وجود دارد که بورسیه هایی را در مقطع دکترا برای متقاضیان در نظر گرفته می گیرد. دانشکده حقوق دانشگاه زوریخ در مقطع کارشناسی ارشد با دانشگاه هایی مثل هنگ کنگ، استراسبورگ و غیره دوره هایی مشترک برگزار می کنند. هم اکنون بر اساس رتبه بندی سایت معتبر Webometrics این دانشگاه رتبه یکم بهترین دانشگاه های کشور سوییس را از آن خود کرده است. برای اطلاع از کلیه شرایط دانشگاه، اخبار و غیره به سایت دانشگاه مراجعه کنید.  

4282 رتبه بندی این مطلب:
2.1
 

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته