دانشگاه فودان

Fudan University یک دانشگاه دولتی بوده و در سال 1905 میلادی تاسیس شده است. دانشگاه فودان دارای بیش از 2000 هیات علمی و 5000 کارمند اداری دارد. همچنین این دانشگاه بیش از 30000 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در دل خود جای داده و بین دانشگاه های چین بیشترین تعداد دانشجو را دارد. این دانشگاه دارای پردیس های مختلفی مثل Handan campus، Fenglin campus، Jiangwan campus بوده که در این پردیس ها خوابگاه های دانشجویی وجود دارد. کتابخانه Fudan University در سال 1922 میلادی ساخته شده که امروزه 29000 متر مربع وسعت دارد. زبانی که در دانشگاه فودان تدریس می شود هم زبان چینی و هم زبان انگلیسی است. در ادامه شما را با اپلای دانشگاه فوان، اخذ پذیرش، بورسیه ها و دیگر موارد مرتبط آشنا می کنیم.

 

دانشگاه فودان چین

دانشگاه فودان کجاست؟

Fudan University در شهر شانگهای و در کشور چین واقع شده است. مکان هایی مثل West Foot و Watsons از مکان های نزدیک به این دانشگاه هستند. همچنین هتل معروف این شهر تحت عنوان Crowne Plaza Hotel Fudan Shanghai در نزدیکی دانشگاه فودان قرار گرفته است. هتل معروف دیگری به نام Hyatt Regency Shanghai در نزدیکی Fudan University قرار داشته که با هتل های دیگر متفاوت است. برای اطلاع از آدرس دقیق دانشگاه به سایت دانشگاه فودان مراجعه کنید.

 

دانشگاه فودان

اخذ پذیرش دانشگاه فودان

برای پذیرش در Fudan University باید ابتدا فرم پذیرشی را به دانشگاه ارسال کنید. همچنین باید فرم هایی مثل فرم ثبت نام و فرم درخواست ویزا را به دانشگاه ارسال کنید. همچنین نقشه دانشگاه فودان و مقدمه و معرفی از بیمه اجباری را برای دانشگاه فودان فراهم کنید. افراد متقاضی باید حتما دو کپی از مدارک مهم خود مثل فرم پذیرش را به نزد خود نگه دارند. متقاضیان باید پس از ورود به فرود شانگهای مدارکی از قبیل ویزا و گذرنامه معتبر، اصل فرم پذیرش، اسناد هزینه های انجام شده مثل بیمه و غیره را نشان دهند. دانشجویانی که قصد تحصیل دوره های زبان انگلیسی دارند احتیاجی به مدرک زبان ندارند. اما بقیه متقاضیان باید مدرک زبان آیلتس 6.5 یا مدرک زبان تافل اینترنتی با نمره زبان 85 را کسب کنند. در کلیه مقاطع تحصیلی باید رونوشتی از سوابقی تحصیلی را تهیه کنید. البته مدارکی که دانشگاه درخواست می کند، در برخی اوقات کم یا زیاد می شوند. برای اطلاع از کلیه شرایط و تمام مقاطع به سایت Fudan University مراجعه کنید. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه مالایا با ما همراه باشید.   

تحصیل رایگان در دانشگاه فودان

تحصیل در Fudan University رایگان نبوده و برای تحصیل در آن باید شهریه های تحصیلی را پرداخت کنید. البته بورسیه های تحصیلی نیز در این دانشگاه وجود داشته که می توان از آن ها استفاده کرد. این بورسیه ها در مواردی همه یا قسمتی از هزینه های تحصیلی شما را پوشش می دهد. اگر از پرداخت شهریه در این دانشگاه معاف شوید در واقع می توان به صورت مجانی در این دانشگاه تحصیل کرد. اگر دوره دکتری به زبان چینی برگزار شود، تقریبا به صورت رایگان است. برای اطلاع از کلیه شرایط تحصیلی مثل بورسیه به سایت دانشگاه مراجعه کنید.   

شرایط بورسیه دانشگاه فودان

Fudan University بورسیه های مختلفی را از جمله بورسیه تحصیلی دولت چین، بورس تحصیلی موسسه کنفوسیوس، بورس تحصیلی دولت شانگهای را به دانشجویان بین المللی اختصاص می دهد. دانشجویان بین المللی در این دانشگاه در تمام مقاطع تحصیلی از این بورسیه ها بهره مند می گردند. متقاضیان باید در ابتدای هر ترم برای این بورسیه ها اقدام کنند. این بورسیه ها تورهای گردشگری و فرهنگی را نیز شامل می شوند. در هر سال دانشجویان بین المللی به دلیل موفقیت و عملکرد درخشان خود برای این بورسیه ها درخواست می دهند. بورسیه تحصیلی دولتی شانگهای برای دانشجویان بین المللی بوده و متقاضیان شهروند غیر چینی هستند. با پذیرفته شدن در این نوع بورسیه شما از پرداخت شهریه ها معاف شده و محل اقامت شما در دانشگاه رایگان می شود. به دانشجویان کارشناسی ارشد زیر 35 سال مبلغ 3000 و به دانشجویان دکترا زیر 40 سال مبلغ 3500 یوان تعلق می گیرد. این هزینه ها شامل بیمه پزشکی جامع چین و هزینه های زندگی را نیز شامل می شود. 

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

هزینه تحصیل در دانشگاه فودان

هزینه های تحصیل در Fudan University نسبت به دیگر دانشگاه های دنیا هزینه بسیار پایینی دارد. هزینه تحصیل در دانشگاه فودان چین در مقطع کارشناسی پانصد دلار آمریکا به صورت سالانه است. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس Fudan University باید در هر سال مبلغی بین 500 تا 700 دلار آمریکا را پرداخت کنید. برای تحصیل در دوره دکترا باید مبلغ 600 دلار را به صورت سالیانه به دانشگاه فودان پرداخت کنید. دانشجویان بین المللی که دوره آموزشی یا فنی داشته و کوتاه مدت است باید در هر ترم تحصیلی مبلغ سیصد و پنجاه دلار آمریکا را پرداخت کنند. این هزینه های تحصیلی را می توان با مواردی مثل بورسیه پوشش دهید. البته شهریه های تحصیلی متغییر بوده و معمولا عدد ثابتی ندارد. برای اطلاع از کلیه هزینه های تحصیلی و نحوه پرداخت آن ها باید به سایت رسمی این دانشگاه مراجعه کنید. 

سایت دانشگاه فودان

قسمتی تحت عنوان "درباره ما" در سایت Fudan University وجود داشته که اطلاعاتی درباره تاریخچه دانشگاه نوشته شده است. اطلاعات جامع و کامل پذیرش را می توان در قسمت Admission مشاهده کرد. اطلاعات دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی Fudan University در قسمت Faculty and Research  سایت دانشگاه قابل مشاهده است. در مورد زندگی دانشجویی در پردیس ها می توان با مطالعه کردن این سایت اطلاعات زیادی را بدست آورد. این اطلاعات در قسمتی تحت عنوان CAMPUS LIFE نوشته شده است. قسمت اخبار و رویدادها در این سایت بخشی مجزا بوده و خبر ها و مناسبت های دانشگاه و غیره در این قسمت اطلاع رسانی می شود. کلیه اطلاعات مربوط به بورسیه تحصیلی، هزینه های آن و دیگر موارد مرتبط با تحصیل در سایت دانشگاه موجود است. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه ججیانگ با ما همراه باشید.

رشته های تحصیلی دانشگاه فودان

در Fudan University دانشکده های مختلفی وجود دارد که در آن ها انواع رشته های تحصیلی آموزش داده می شود. دانشکده های این دانشگاه شامل مواردی مثل دانشکده شیمی، علوم کامپیوتر، دانش و فناوری اطلاعات، مطالعات بین المللی، حقوق و غیره هستند. دوره های پزشکی دانشگاه فودان چین شامل مواردی مثل دوره دکتری هشت ساله پزشکی بالینی، برنامه کارشناسی پزشکی بالینی و غیره می شود. Fudan University دارای بیش از چهل رشته تحصیلی بوده که به دانشجویان بین المللی تدریس می شود. در مقطع کارشناسی رشته هایی مثل شیمی، فیزیک، پزشکی، روانشناسی، بازاریابی و غیره به دانشجویان آموزش داده می شود. رشته هایی که در دانشکده علوم کامپیوتر تدریس مش وند شامل مواردی مثل Cybersecurity، مهندسی نرم افزار، Electronics and Information و غیره هستند. دانشکده شیمی یک بخش تحقیقاتی در سطح جهانی بسیار مهم بوده که تمرکز بر شیمی مواد انرژی و شیمی برای زندگی و سلامتی ایجاد کرده است. دانشکده شیمی در سه گرایش شیمی ، شیمی کاربردی و شیمی انرژی در مقطع کارشناسی تدریس می گردد.

 

دانشگاه فودان

 

رتبه دانشگاه فودان

طبق رتبه بندی سایت معتبر Webometrics دانشگاه فودان در بین دانشگاه های کشور چین رتبه پنجم را از آن خود کرده است. بر اساس رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان که توسط همین وبسایت انجام شده، Fudan University در رده صد و هجدهم قرار دارد. طبق رده بندی موسسه معتبر QS دانشگاه فودان در رتبه سی و چهارم بهترین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی قرار گرفته است. بر اساس رده بندی وبسایت timeshighereducation که به تازگی صورت گرفته، این دانشگاه در رده هفتادم بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. طبق رتبه بندی بهترین دانشگاه های قاره آسیا که توسط این سایت انجام گرفته، دانشگاه فودان در رتبه هفدهم جای گرفته است. بر اساس رده بندی وبسایت USNEWS این دانشگاه در رتبه صد و شصت دنیا قرار دارد. Fudan University بر اساس رتبه بندی موضوعی این وبسایت در حوزه های علم مواد و ریاضیات رتبه خوبی کسب کرده است. این دانشگاه به ترتیب در حوزه های علم مواد و ریاضیات در رده 13 و 26 جای گرفته است.  

افراد مشهور دانشگاه فودان

آقای تانگ جیاژوان که وزیر خارجه سابق چین بوده است، یکی از افراد مشهور تحصیل کرده Fudan University است. وی پست های مختلف دیپلماتیک را در کشور ژاپن داشته و سمت های مختلفی مثل دستیار وزیر امور خارجه، معاون وزیر امور خارجه را نیز تجربه کرده است. آقای  Li Yuanchao سیاستمدار با سابقه چینی بوده که یکی از افراد مشهور تحصیل کرده در Fudan University است. وی بین سال های 2013 تا سال 2018 میلادی عهده دار معاون رییس جمهور خلق چین بوده و مدتی نیز رییس افتخاری انجمن صلیب سرخ چین بوده است.  وی بین سالهای 2007 تا 2017 به مدت دو دوره در دفتر سیاسی حزب کمونیست چین عضو بود. آقای وانگ هونینگ نظریه پرداز سیاسی چینی یکی از افراد مشهور تحصیل کرده در Fudan University است. وی در نوامبر 2017 به عنوان رئیس کمیسیون مرکزی راهنمایی ساخت تمدن معنوی منصوب شد. وی بین سال های 2007 تا سال 2017 میلادی به عنوان دبیر در دبیرخانه حزب کمونیست چین فعالیت کرده است.

خوابگاه دانشگاه فودان

Fudan University دارای هشت خوابگاه بوده که ظرفیت بالایی در فراهم کردن امکانات و خدمات مختلف دارند. خوابگاه های دانشگاه فودان دارای امکانات زیادی مانند اینترنت، غذاخوری، مجموعه های ورزشی و غیره هستند. خوابگاه های فودان شب های فرهنگی کشورهای گوناگون در خوابگاه های دانشگاه فودان برگزار می شود. همچنین در بعضی از شب ها در این خوابگاه ها شعرخوانی و کتابخوانی در مورد فرهنگ های کشور های مختلف انجام می شود. Fudan University دارای چهار پردیس بوده و خوابگاه های دانشجویی در آن ها قرار دارد. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه زوریخ  با ما همراه باشید.

شهر شانگهای

حمل و نقل در شهر Shanghai به نسبت شهرهای دیگر چین نرخ کمتری دارد. افراد مختلف با استفاده از متور و اتوبوس در این شهر به مناق مختلف رفت و آمد می کنند. حمل و نقل عمومی در این شهر دردسر کمتری داشته و مقرون به صرفه است. حمل و نقل شهر شانگهای گزینه بسیار مناسبی برای دانشجویان بین المللی است که قصد تحصیل در دانشگاه فودان را دارند. مترویی که در شهر شانگهای وجود دارد بسیار سریع بوده و نقشه هایی به زبان انگلیسی برای افراد خارجی گذاشته شده است. برای استفاده از حمل و نقل در شهر شانگهای باید کارت حمل و نقل را تهیه کنید که این کارت هیچ هزینه ای نداشته و رایگان است. متروی شهری شانگهای با وجود اینکه تمام مردم را به تمام شهر منتقل می کند ولی در حال توسعه است.

Fudan University در کشور چین و در شهر شانگهای واقع شده است. برای تحصیل در دانشگاه فودان باید هزینه های تحصیلی که دانشگاه تعیین کرده را پرداخت کنید. بنابراین تحصیل در این دانشگاه رایگان نیست و ملزم به پرداخت شهریه هستید. البته اگر بورسیه های دانشگاه به شما تعلق بگیرد، ممکن همه یا قسمتی از هزینه های تحصیلی شما را بسته به بورس مورد نظر پوشش دهد. در Fudan University رشته های تحصیلی مختلفی به دانشجویان آموزش داده می شود. از جمله رشته هایی که در دانشگاه فودان تدریس می شود می توان از Cybersecurity، پزشکی بالینی، شیمی، کامپیوتر و غیره نام برد. افراد مشهور بسیاری در دانشگاه فودان تحصیل کرده اند که از جمله آن ها می توان از تانگ جیاژوان،  Li Yuanchao، وانگ هونینگ و غیره نام برد. برای اطلاع دقیق از کلیه شرایط بورسیه، هزینه های تحصیلی، رشته های تحصیلی و غیره باید به سایت Fudan University مراجعه کنید.  

3051 رتبه بندی این مطلب:
5.0
 

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته