دانشگاه ایلینوی در اربانا شمپین

 university of illinois at urbana–champaignیک دانشگاه عمومی و دولتی بوده و در سال 1867 میلادی به عوان یک زمینی که به یک نهاد آموزشی داده شده، تاسیس شده است. تا سال 1982 میلادی این دانشگاه اسامی مختلفی مثل دانشگاه صنعتی ایلینوی و دانشگاه ایلینوی داشته است که در این سال به دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین تغییر نام داد. به هر حال در اینترنت این دانشگاه همچنان به اسم "دانشگاه ایلینوی" یا "ایلینوی" شناخته می شود. هم اکنون در university of illinois at urbana–champaign از بیش از صد و پنجاه کشور مختلف دانشجو وجود دارد، که بالغ بر جمعیتی حدود چهل و پنج هزار نفر می شوند. این دانشگاه در انجمنی موسوم به "انجمن دانشگاه های آمریکا" که سازمانی شامل دانشگاه های مختلف کانادا  و آمریکا است، قرار دارد. پرسرعت ترین ابر رایانه دنیا در این دانشگاه و در مرکز ملی کاربرد های ابر رایانش یا به اختصار NCSA قرار دارد. در ادامه شما را با اپلای این دانشگاه که در ایالت ایلینوی قرار دارد، بیشتر آشنا می کنیم.


 

نمایی زیبا از دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین

 

دانشگاه ایلینوی در اربانا شمپین کجاست؟

این دانشگاه در ایالت ایلینوی آمریکا و در دو شهر Urbana و Champaign قرار گرفته است. این دو شهر به علت وجود University of Illinois at Urban-Champaign بسیار پیشرفت کرده اند. در واقع پردیس های این دانشگاه به صورتس در دوشهر اربانا و شمپین قرار گرفته است. برای اطلاعات و آدرس دقیق دانشگاه ها و دانشکده ها باید به سایت اصلی دانشگاه ایلینوی در اربانا شمپین مراجعه کنید.
 

دانشگاه ایلینوی در اربانا شمپین

 

اخذ پذیرش از دانشگاه ایلینوی در اربانا شمپین


باید هزینه ثبت نام آنلاین را که 90 دلار است، پرداخت کنید. از 4 نمره معدل GPA باید حداقل نمره 3 را کسب کنید. ریز نمرات مدارک قبلی و همچنین حداقل 3 توصیه نامه بگیرید، که بر حسب دانشکده و رشته تعداد آن تفاوت دارد. حداقل نمرات زبان، برای آیلتس حداقل 6.5 و نمره زبان تافل حداقل 102 است. برای برخی از رشته هاو گرایش های خاص، نیاز به نمره زبان GRE است. البته بستگی به رشته و همینطور مقطع خاص شما ممکن است بعضی ویژگی های این مدارک متغیر می شود. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس با ما همراه باشید.

تحصیل رایگان در دانشگاه ایلینوی در اربانا شمپین

امکان تحصیل رایگان در University of Illinois at Urban-Champaign وجود ندارد، اما شما می توانید از بورسیه ها و کمک هزینه هایی که در هر سال توسط دانشگاه به دانشجویان اهدا می شود، استفاده کنید. شما با کمک این نوع بورسیه ها به صورت قابل توجهی شهریه تحصیلی خود را کاهش دهید. این کاهش هزینه ها باعث می شود که بدون هیچ دغدغه ای به ادامه تحصیل خود بپردازید.

شرایط بورسیه دانشگاه ایلینوی در اربانا شمپین

بورسیه های تحصیلی بیشتر بر اساس برتری های علمی پرداخت می شود. بسیاری از این موارد برای دانشجویان تازه وارد و جدید University of Illinois at Urban-Champaign است. شما وقتی که به دانشگاه ایلینوی در اربانا شمپین وارد می شوید، به طور خودکار بورسیه هایی بر اساس لیاقت و توانایی های علمی به شما تعلق می گیرد. بورسیه هایی هم که به آن ها مبتنی برنیاز گفته می شود، در این دانشگاه وجود دارد. باید یک فرم درخواستی تحت عنوان "کمک دانشجویی فدرال" که رایگان هم است، را پر کرده و به دانشگاه تحویل دهید. همچنین در این دانشگاه اداره ای به اسم "کمک مالی به دانشجویان" وجود دارد، که یک بورسیه تکمیلی داشته و باید فرم مخصوص آن را پر کنید. بورسیه تحصیلی جدا از کمک دانشجویی فدرال بوده و کمک هزینه ای مخصوص دانشجویان نیازمند کمک مالی است. این مبلغ طبق برنامه ریزی دانشگاه در هر سال تغییر می کند و مبلغ مشخص و ثابتی ندارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه ایلینوی در اربانا شمپین

دانشجویان بین المللی براساس اعداد و ارقامی که University of Illinois at Urban-Champaign هر سال منتشر می کند، باید شهریه تحصیلی را بپردازند. البته این شهریه ها متغیر بوده و عدد ثابت و مشخصی ندارند. پرداخت کردن این شهریه ها هم به صورت جدا از هم است، برای مثال هزینه کتاب و هزینه گرفتن اتاق به صورت کاملا جدا پرداخت می شود. در حال حاضر شهریه دانشگاه مبلغی به صورت تقریبی بین 52000 تا 62000 دلار آمریکا است.

رشته های دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین

دانشکده های بسیاری در دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین قرار گرفته است. بر حسب اینکه رشته شما چه نوع رشته ای است، در یکی از دانشکده ها کلاس های آموزشی و تحقیقاتی شما انجام می شود. دانشکده هایی مثل کشاورزی و علوم محیط زیست، کسب و کار، آموزش و پرورش، فنی و مهندسی، هنرهای زیبا و غیره در این دانشگاه وجود دارد. همچنین یک کالج به اسم علوم بهداشتی و کاربرد در این دانشگاه وجود دارد، که رشته هایی از قبیل مدیریت ورزشی، علوم اعصاب ارتباطات، شنوایی سنجی و غیره را در آن وجود دارد. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه ادینبرو با ما همراه باشید.

رتبه در دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین

دانشگاه ایلینوی در اربانا شامپاین اکثرا به عنوان یک آهن ربا در جهان برای مهندسی و علوم (اعم از کاربردی و پایه) شناخته می شود. University of Illinois at Urban-Champaign براساس بنیاد ملی علوم ، این دانشگاه 625 میلیون دلار برای تحقیق و توسعه در سال 2018 هزینه کرد و رتبه سی و هفت را در کشور کسب کرد. در سال 2020 این دانشگاه در رده چهل و هشتم برترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته است که این رتبه بندی توسط تایمز انجام گرفته است. همچنین University of Illinois at Urban-Champaig توسط مرکز سنجش عملکرد دانشگاه به عنوان یکی از بیست و پنج دانشگاه تحقیقاتی برتر آمریکا ذکر شده است. جالب است بدانید علاوه برتحقیقات این دانشگاه رتبه خوبی در شاد کردن دانشجویان دارد، که در سایتی مثل Niche همواره رتبه های برتر را کسب کرده است. علاوه بر کمک های مالی و پروژه هایی که تحت حمایت قرار می گیرند، این دانشگاه زیرساخت های تحقیقاتی مدرن گسترده ای را مدیریت می کند.

سایت دانشگاه ایلینوی در اربانا شمپین

در سایتUniversity of Illinois at Urban-Champaign  اطلاعاتی درباره خود دانشگاه و اخبار دانشگاه را مشاهده می کنید. همچنین در این سایت کلیه اطلاعات از نحوه پذیرش و همینطور امور مربوط به دانش آموختگان را مشاهده می کنید. در قسمت انتهایی این سایت راه های ارتباطی و تماس با دانشگاه، وجود دارد.

افراد مشهور دانشگاه ایلینوی در اربانا شمپین

پریسا تبریز یکی از افراد مشهور و همچنین از جمله ایرانیانی است که در این دانشگاه تحصیل کرده است. وی در University of Illinois at Urban-Champaign  به تحصیل علوم کامپیوتر پرداخته است. وی هم اکنون در شرکت گوگل فعالیت کرده و به او لقب پرنسس امنیت را داده اند. کارگردان مطرح چینی- تایوانی آقای انگ لی که برای فیلم کوهستان بروکبک و  Life of Pi برنده جایزه اسکار بهترین کارگردانی شده است. وی همچنین فیلم های بسیاری مثل هالک، ضیافت عروسی، عقل و احساس و غیره را کارگردانی کرده که فیلم های موفقی بوده اند. مارک اندرسین که مهندس کامپیوتر بوده و سرمایه گذاری مشهور در حوزه تکنولوژی است، یکی دیگر از افرادی است که در University of Illinois at Urban-Champaign تحصیل کرده است. وی شرکت  Netscape را که یک شرکت خدمات کامپیوتری در آمریکا است، ایجاد و تاسیس کرده است. وی همچنین نرم افزار موزائیک که نرم افزار مرورگر وب بوده و عملکردی مشابه گوگل کروم، فایرفاکس و غیره دارد، را ایجاد کرده است.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

 

پریسا تبریز از افراد مشهور تحصیل کرده دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین

شرایط کلی دانشگاه ایلینوی در اربانا شمپین

امکانات اصلی تحقیقاتی و دانشگاهی تقریباً به طور مساوی بین شهرهای اربانا و شامپین تقسیم شده است. این دانشگاه به دلیل چشم انداز، معماری و همچنین بناهای برجسته شهرت دارد. محوطه دانشگاه دارای تعدادی ساختمان و مکان در فهرست ثبت ملی اماکن تاریخی ایالات متحده از جمله تالار هارکر ، رصدخانه نجوم ، سالن لوئیز فریر و منطقه تاریخی مزرعه لبنی-آزمایشگاهی است. این دانشگاه بیش از 150 رشته کارشناسی و 100 برنامه کارشناسی ارشد را در بیش از 15 واحد دانشگاهی، از جمله چندین تخصص آنلاین مانند بازاریابی دیجیتال و یک برنامه آنلاین MBA که در ژانویه 2016 آغاز شده ، ارائه می دهد. در سال 2015 این دانشگاه توسعه رشته های خود را شامل برنامه پزشکی مبتنی بر مهندسی كه اولین دانشكده جدید ایجاد شده در University of Illinois at Urban-Champaign طی 60 سال است، اعلام كرد. زمینه های تحقیقاتی دانشکده کشاورزی دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین علاوه بر دوشهر اربانا و شمپین، شامل شهر Savoy هم می شود.
 

نمایی از بالا از دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین

 

کار آفرینی در دانشگاه اربانا شمپین

این دانشگاه که در اربانا شمپین واقع شده است، دانشجویان خود را تشویق می کند که از طریق مسابقات، کار آفرین شده و برای خود کسب و کار ایجاد کنند. یک نهاد به اسم "مرکز کارآفرینان فناوری" در University of Illinois at Urban-Champaign وجود دارد که یک مرکز دائمی بوده و به دانشجویان برای ایده های کارآفرینی کمک می کند. این مرکز کلاس ها ، مسابقات سرمایه گذاری و محصولات و کارگاه هایی را برای آشنایی و معرفی دانشجویان به نوآوری در فناوری و پذیرش بازار ارائه می دهد. رویدادها و برنامه های میزبانی شده توسط مرکز کارآفرینان فناوری شامل Cozad New Venture Challenge ، کارگاه کارآفرینی دره سیلیکون، برنامه Illinois I-Corps و برنامه SocialFuse است. کارگاه کارآفرینی دره سیلیکون یک کارگاه آموزشی یک هفته ای است که هرسال در ماه ژانویه برگزار می شود. دانشجویان دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین از شرکت های نوپا و فناوری در "دره سیلیکون" بازدید می کنند. در این سفر مدیران شرکت ها ، سرمایه گذاران ریسک پذیر و کارآفرینانی برای تولید یک استارتاپ حضور دارند.

 

پارک تحقیقاتی دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین

این مرکز تحقیقاتی به اسم Research park که در قسمت جنوب غربی پردیس دانشگاه واقع شده ، اولین ساختمان خود را در سال 2001 افتتاح کرد. اکنون با پیشرفت و توسعه ای که پیدا کرده شامل 13 ساختمان است. نزدیک به 90 شرکت با استخدام بیش از هزار و چهارصد نفر در پارک تحقیقاتی، اشتغال زایی فراوانی کرده اند. شرکت ها همچنین در زمان تعیین شده در هر سال حدود 400 کارآموز دانشجو را به کار می گیرند و این مجموعه همچنین یک مرکز عالی برای کارآفرینان است. در آخرین رتبه بندی شهرهای استارتاپی که توسطPopular Mechanics  اعلام شد، در رتبه تک رقمی یازده قرار گرفت.
 
 

دانشگاه زیبای ایلینوی اربانا شمپین

 

تشکل های دانشجویی در دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین

این دانشگاه دارای بیش از هزار سازمان و تشکل دانشجویی فعال ثبت شده است که در آغاز هر سال تحصیلی در ایلینوی به نمایش گذاشته می شود. علاوه بر تشکل های دانشجویی، روزنامه دیلی ایلینوی روزنامه ای تحت کنترل و مدیریت دانشجویان است که از سال 1871 برای جامعه منتشر می شود. یک گروه کُر کاملا مردانه به اسم Varsity Men's Glee Club در دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین وجود دارد. Varsity Men's Glee Club یکی از قدیمی ترین باشگاه های سرگرمی در ایالات متحده و همچنین قدیمی ترین سازمان دانشجویی ثبت شده در دانشگاه ایلینوی است.
 

دانشجویان در یکی از محیط های دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین

 

خوابگاه در دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین

خوابگاه دانشگاهی در مقطع کارشناسی از طریق بیست و چهار سالن اقامت در هر دو شهرUrbana و Champaign تأمین می شود. دانشجویان تازه وارد باید اولین سال حضور در دانشگاه را در خانه های دانشجویی زندگی کنند. مسکن فارغ التحصیلان معمولاً از طریق دو سالن اقامت فارغ التحصیلان ، که محدود به دانشجویان سال دوم یا بالاتر بوده و از طریق سه مجتمع آپارتمانی متعلق به دانشگاه ارائه می شود. در اطراف دانشگاه همچنین پانزده اقامتگاه خصوصی و دارای گواهینامه وجود دارد که با دانشگاه همکاری می کنند تا گزینه های مختلف مسکن را ارائه دهند.  این دانشگاه به این دلیل مشهور است که یکی از نخستین دانشگاههایی است که محل اقامت دانشجویان "معلول" را فراهم می کند. در سال 2015 میلادی، دانشگاه ایلینوی اعلام کرد که آنها جدیدترین سالن اقامت خود را به نام Wassaja نامگذاری می کنند. واساجا اولین فارغ التحصیل بومی آمریکا است و یکی از اولین بومیان آمریکا است که مدرک پزشکی دریافت کرده است. پس اگر قصد تحصیل در این دانشگاه دارید، این دانشگاه خدمات خوبی برای مسکن ارائه می دهد. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ با ما همراه باشید.

کتابخانه دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین

کتابخانه این دانشگاه، یکی از بزرگترین مجموعه های دانشگاهی عمومی در جهان است و در میان دانشگاه های آمریکای شمالی، فقط مجموعه های دانشگاه هاروارد بزرگتر از آن هستند. در حال حاضر، بیش از بیست کتابخانه و بخش آموزشی دانشگاه ایلینوی بیش از بیست و چهار میلیون مقاله شامل بیش از دوازده میلیون جلد چاپ را در خود جای داده است. University of Illinois at Urban-Champaig همچنین دارای بزرگترین کتابخانه مهندسی عمومی به اسم Grainger در کشور آمریکا است. این مجموعه همچنین به کارمندان عمرانی دانشگاه و همچنین جامعه بزرگ دانشگاه، از جمله دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ، و اعضای هیئت علمی دانشگاه و کارکنان خدمت رسانی می کند.

ایالت ایلینوی آمریکا

این ایالت از جمله ایالت های میانه غرب آمریکا بوده و پایتخت آن شهر Springfield است. ریشه کلمه ایالت ایلینوی از سرخپوستان بومی این منطقه و از واژه Illiniwek که معنی مردم های خوب می دهد، گرفته شده است. مراکز آموزشی مهمی مثل دانشگاه شیکاگو، دانشگاه ایلینوی در شیکاگو، دانشگاه اربانا شمپین و غیره در این ایالت قرار دارند. آرامگاه آبراهام لینکلن در شهر اسپرینگفیلد قرار دارد، که از مناطق گردشگری ایالت ایلینوی است. همچنین مقبره همسر و فرزندان آبراهام لینکلن در این منطقه قرار دارد. خانه و نیز استودیو معمار برجسته و مشهور آمریکایی به نام فرانک لوید رایت در شهر اوک پارک قرار دارد، که هر سال علاقه مندان هنر و معماری را به این ایالت می کشاند. حداقل دستمزد در این ایالت تا سال 2025 میلادی به 15 دلار در هر ساعت افزایش یافته و از بالاترین دستمزدها در کشور می شود. ایالت ایلینوی با وجود اینکه منابع زغال سنگ و نفت دارد، سوخت خالص را برای مصارف انرژی وارد می کند.
 

آرمگاه آبراهام لینکلن در ایالت ایلینوی آمریکا

 

شهر اربانا در ایالت ایلینوی

اکثر شهرتی که این شهر کسب کرده است، به دلیل وجود University of Illinois at Urban-Champaign است. این شهر دهمین شهر پرجمعیت در ایالت ایلینوی بوده و درآخرین سرشماری جمعیتی حدودا 43000 نفر داشته است. مرکز شهر اربانا در جنوب غربی تقاطع دو خیابان پر رفت و آمد آن یعنی خیابان کانینگام و واین واقع شده است. خدمات اتوبوس محلی توسط منطقه حمل و نقل عمومی Champaign-Urbana ارائه می شود. اربانا یک شهردار قوی دارد و شهردار در یک رای گیری در سراسر شهر انتخاب می شود. شورای شهر هفت عضو دارد که هر عضو هم باید با رای گیری انتخاب شوند. کتابخانه ای به اسم Urbana free library در این شهر وجود دارد، که یکی از اولین کتابخانه های عمومی در ایلینوی است. در سال 1874 تاسیس شده و در ناحیه مرکزی شهر واقع شده است. بنای تاریخی که کتابخانه را در خود جای داده، در سال 1918 ساخته شده است. جشنواره Sweetcorn Urbana یکی از جشنواره هایی است که در این شهر به صورت سالانه برگزار می گردد. دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین در ایالت ایلینوی آمریکا و در دو شهر Urbana و Champaign قرار گرفته است. اکثر شهرتی که شهر اربانا کسب کرده است، به خاطر وجود University of Illinois at Urban-Champaig است. کتابخانه ای به اسم Urbana free library در شهر اربانا وجود دارد، که یکی از اولین کتابخانه های عمومی در ایلینوی است. یک سازمان دانشگاهی به اسم "مرکز کارآفرینان فناوری" در University of Illinois at Urban-Champaign وجود دارد که یک مرکز دائمی بوده و به دانشجویان برای ایده های کارآفرینی کمک می کند. بورسیه های تحصیلی دانشگاه ایلینوی اربانا شمپین بیشتر بر اساس برتری های علمی دانشجو پرداخت می شود. بسیاری از این موارد برای دانشجویان تازه وارد و جدید University of Illinois at Urban-Champaign است. شما وقتی که به دانشگاه ایلینوی در اربانا شمپین وارد می شوید، به طور خودکار بورسیه هایی بر اساس لیاقت و توانایی های علمی به شما تعلق می گیرد.

4722 رتبه بندی این مطلب:
3.0

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته