دانشگاه بیرمنگام

بسیاری از دانشجویان و حتی دانش آموزان با استعداد در تلاش هستند که، برای ادامه تحصیل در یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های سراسر دنیا ادامه تحصیل بدهند. از این رو در این میان رتبه و سطح علمی دانشگاه مورد نظر می تواند در میزان دانشجویاانی که برای پذیرش در ان دانشگاه اقدام می کنند تاثیر گذار باشد. از این رو اگر شما نیز به عنوان یک دانشجوی ایرانی قصد دارید در یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های دنیا ادامه تحصیل بدهید، بهتر است که با بررسی رتبه و تراز علمی آن دانشگاه نسبت به پذیرش و یا حتی نسبت به بورسیه شدن از آن دانشگاه اقدام کنید. در این میان بسیاری از دانشجویان به دلیل بالا بودن هزینه های مربوط به تحصیل در خارج از کشور، ترجیح می دهند که در ایران تحصیل کنند، ولی جای نگرانی نیست. شما می توانید با استفاده از انواع تسهیلاتی که به دانشجویان ارائه می شود، از مزایا و تسهیلات دانشگاه های خارج از کشور بهره مند شوید. بنابراین ما قصد داریم تا در این مقاله شما را با اپلای یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های دنیا، بنام دانشگاه بیرمنگام University of Birmingham آشنا کنیم.
 

دانشگاه بیرمنگام

دانشگاه بیرمنگام کجا است؟

اگر قصد دارید در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا ادامه تحصیل بدهید، بهتر است دانشگاه بیرمنگام را انتخاب کنید. این دانشگاه در شهر بیرمنگام در بریتانیا واقع شده است. این شهر یکی از پرجمعیت ترین شهرها در بریتانیا به شمار می آید.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

دانشگاه بیرمنگام کجا است؟

اخذ پذیرش در دانشگاه بیرمنگام در تمامی مقاطع

برخی از دانشجویان ایرانی پس از مدتی تصمیم می گیرند که در یکی از کشورهای خارجی ادامه تحصیل بدهند. در این میان کشور انگلستان یکی از مهم ترین کشورها به شمار می آید، که سالیانه تعداد زیادی دانشجو برای ادامه تحصیل در این دانشگاه، به آن جا می روند. از این رو ما قصد داریم تا در این بخش شما را با نحوه اخذ پذیرش این دانشگاه آشنا کنیم. اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی در این دانشگاه پذیرفته بشوید، بهتر است که در تلاش باشید که مدرک دیپلم خود را با بالاترین نمرات و معدل کسب بکنید، سپس در مرحله بعدی شما به مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا نیاز دارید، تا بتوانید از طریق آن به دانشگاه اثبات کنید که توانایی ادامه تحصیل در یک کشور بیگانه را دارید. در گام بعدی شما با توجه به دانشگاهی که انتخاب می کنید، باید در آزمون تعیین سطح آن دانشگاه پذیرفته شوید، و بیشترین نمره را بگیرید. برخی از دانشجویان قصد دارند که در تحصیلات عالیه کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های انگلیس ادامه تحصیل بدهند. از این رو این افراد می توانند با ارائه مدراک دوره های پیشین و نمرات بالا خود وارد مقطع بعدی بشوند. یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کرد نمره بالای این دانشجویان در آزمون آیتلس است. از این رو شما می توانید با کسب این مدارک نسبت به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام کنید. نکته مهمی که شما باید به آن توجه داشته باشید، ارائه گواهی تمکن مالی به دانشگاه است، چراکه دانشگاه باید از تمکن مالی دانشجویان اطمینان حاصل کند، تا بتواند به آن ها اجازه پذیرش شدن در دانشگاه را بدهد.

اخذ پذیرش در دانشگاه بیرمنگام در تمامی مقاطع

اخذ پذیرش دانشگاه لیدز با آقای اپلای

رتبه دانشگاه بیرمنگام در مقایسه با سایر دانشگاه های معتبر در دنیا

بسیاری از دانشجویان و دانش اموزان از سراسر دنیا در تلاش هستند که در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهند. از این رو بهتر است که با رتبه این دانشگاه در سطح جهان آشنا شوید، تا دلیل اشتیاق دانشجویان برای پذیرش در این دانشگاه را متوجه شوید. این دانشگاه از نظر مجموعه QS توانسته است که رتبه 15 را در بین سایر دانشگاه های جهان کسب کند. در مقایسه های بین المللی این دانشگاه رتبه 82 را به خود اختصاص داده است. از این رو اگر به دنبال دانشگاهی می گردید که از نظر سطح علمی و تراز علمی نسبت به سایر دانشگاه ها از سطح بالاتری برخوردار است، بهتر است دانشگاه بیرمنگام را انتخاب کنید.

شرایط بورسیه شدن در دانشگاه بیرمنگام

بسیاری از دانشجویان مستعد و کوشا در نظر دارند که با بورسیه شدن در دانشگاه های خارج از کشور، از هزینه های تحصیل خود در کشورهای خارجی بکاهند. از این رو بسیاری از دانشجویان ایرانی در تلاش هستند که از بورسیه تحصیلی رایگان در دانشگاه بیرمنگام استفاده کنند. در این میان بسیاری از دانش آموزان ایرانی در تلاش هستند که در این دانشگاه بورسیه بشوند، تا بتوانند برای مقاطع کارشناسی و سایر مقاطع به کشور انگلستان بیایند و پس از فارغ التحصیلی از این کشور اقامت دائمی را دریافت کنند. از این رو شما می توانید اگر قصد دارید در این دانشگاه با پرداخت هزینه کمتر، پذیرفته بشوید، بهتر است که سعی کنید تا معدل و ریز نمرات بالایی را در دوره دیپلم خود کسب کنید. چراکه این دانشگاه به دلیل بالا بودن سطح علمی که دارد، می تواند گزینه ای مناسبی برای دانشجویان مستعد ایرانی باشد. بنابراین چنانچه قصد دارید در هر مقطعی که هستید از این دانشگاه بورسیه بگیرید، بهتر است که سعی کنید در گام اول سطح علمی خود را در حد بالایی قرار دهید، و در گام بعدی می توانید با فراگیری زبان انگلیسی و کسب نمره بالا در آزمون آیلتس بورسیه شدن خود را در این دانشگاه حتمی بدانید. برای آگاهی یافتن از بورسیه شدن در این دانشگاه بهتر است با مشاهده سایت دانشگاه بیرمنگام به آدرس سایت  birmingham.ac.uk از بورسیه شدن خود مطلع شوید. به این نکته توجه کنید که دانشگاه های انگلستان به هیچ عنوان شهریه های دانشگاهی را به صورت رایگان برای دانشجویان اعمال نمی کند، ولی شما می توانید در صورت بورسیه شدن، بخشی از شهریه دانشگاه را پرداخت کنید.

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه بیرمنگام

هزینه های تحصیل در دانشگاه بیرمنگام

همانطور که می دانید هزینه تحصیل در رشته های مختلف می تواند متفاوت باشد. از این رو بهتر است که قبل از اقدام به پذیرش در این دانشگاه نسبت به هزینه های این دانشگاه آگاهی داشته باشید. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی بسته بر رشته ای که شما برای ادامه تحصیل انتخاب می کنید، می تواند پایین تر یا بالاتر باشد. به طور کلی اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهید بهتر است این هزینه ها را قبل از اقدام به پذیرش در این دانشگاه محاسبه و بررسی کرد. به طور کلی شهریه دانشگاه، هزینه اجاره خوابگاه یا خانه دانشجویی، هزینه های مربوط به خرید کتب دانشگاهی و اینترنت از جمله موارد مهم در هزینه های اصلی دانشجویان در انگلیس به شمار می آید.  علاوه بر این هزینه ها شما هزینه های دیگری نیز دارید که، باید ان ها را نیز در نظر بگیرید. در این میان شما برای تحصیل در این دانشگاه به هزینه های دیگری چون هزینه های درمانی، هزینه های خوراک و پوشاک و هزینه های تفریحی نیاز دارید.


استفاده از انواع تسهیلات برای کاهش دادن شهریه دانشگاه

دانشگاه های انگلیسی برای دانشجویان مستعد و درسخوان خود، تسهیلاتی را ارائه می کند، که دانشجویان از طریق ان می توانند هزینه های مربوط به دانشگاه خود را تا حدود زیادی کاهش بدهند. در این بخش قصد داریم که شما را با انواع بورسیه های معروف و معتبر دانشگاه های انگلیس آشنا کنیم. اخذ پذیرش دانشگاه آمستردام با آقای اپلای


بورسیه دولتی انگلیس

این بورسیه می تواند به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تعلق بگیرد. از این رو بورسیه دولتی می تواند به دانشجویانی تعلق بگیرد، که از نظر علمی بالا باشد. از این رو این دانشگاه با دادن بورسیه دولتی به دانشجویان هزینه های 1 سال مقطع کارشناسی ارشد آن ها را تامین می کند. این نوع بورسیه می تواند هزینه های شهریه دانشگاه، هزینه های ضروری زندگی و بلیط هواپیما را شامل شود. از این رو شما می توانید با استفاده از این نوع بورسیه هزینه های مربوط به دانشگاه و زندگی خود را تا حد زیادی کاهش بدهید.


کمک هزینه های Deny holland

این نوع کمک هزینه ها، به دانشجویان دوره لیسانس تعلق می گیرد. این کمک هزینه می تواند به دانشجویانی تعلق بگیرد که، برای تامین نیازهای مالی خود دچار مشکل شده اند. از این رو کشور انگلستان به اینگونه دانشجویان سالیانه، 9000 پوند کمک هزینه اعطا می کند، تا آن ها با خیالی راحت بتوانند نیازهای مالی خود را برطرف کنند.

کمک هزینه بین المللی  

این نوع کمک هزینه ها می تواند تا 50 درصد هزینه های مربوط به تحصیل دانشجویان را کاهش بدهد. از این رو بسیاری از دانشجویان می توانند برای تامین نیازهای مالی خود از این نوع کمک هزینه ها استفاده کنند.

 

کمک هزینه بین المللی

اخذ پذیرش دانشگاه برکلی با آقای اپلای

برای پذیرفته شدن در دانشگاه انگلیس باید در کدامیک از آزمون ها شرکت کنید؟

این روزها بسیاری از دانشجویان در تلاش هستند که در بهترین و معتبر ترین دانشگاه های انگلیس تحصیل بکنند. در این میان یکی از دانشگاه های پرطرفدار و دانشجو پذیر، دانشگاه بیرمگام است. این دانشگاه برای اینکه مجوز پذیرش دانشجویان را صادر کند، از انواع آزمون ها برای پذیرش دانشجویان استفاده کرده است، تا سطح سواد و تسلط ان ها در دروس مختلف را اندازه گیری کند. از این رو ما قصد داریم تا در این بخش شما را با انواع آزمون هایی که باید قبل از پذیرش شدن در این دانشگاه امتحان دهید، را به شما معرفی کنیم.

  • آزمون زبان آیلتس
  • آزمون GMAT

اگر قصد دارید که به آسانی در این دانشگاه پذیرفته بشوید، بهتر است که سعی کنید در این دو آزمون نمرات بالایی را کسب کنید. از این رو بهتر است این نکته را خاطر نشان کنیم که، در هر مقطعی که قصد دارید در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهید، بهتر است که نسبت به دو مورد حساس باشید. اولین گزینه سطح تسلط شما بر روی زبان انگلیسی است، که تعیین می کند که آیا شما توانایی ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارید یا خیر؟ و دومین موردی که بهتر است آن را در نظر داشته باشید این موضوع است که، هزینه های شما برای ادامه تحصیل در این دانشگاه بالا است. از این رو شما می توانید با افزایش سطح علمی خود و انجام دان پروژه های علمی و تحقیقاتی از انواع کمک هزینه هایی که دانشگاه به دانشجویان مستعد اعطا می کند، بهره مند شوید. پس اگر قصد دارید در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهید و در آینده در یک موقعیت شغلی خوب قرار بگیرید، بهتر است از همین حالا نسبت به بالا بردن سطح خود در دروس، بالا بردن معدل خود و افزایش سطح زبان انگلیسی خود اهتمام بورزید.

این روزها بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا در تلاش هستند که با ارتقا سطح علمی خود، بتوانند در بهترین و معتبرترین دانشگاه های دنیا ادامه تحصیل بدهند. تحصیل در بهترین دانشگاه های خارج از کشور این امکان را به افراد می دهد که، بتوانند از کمک هزینه های دانشگاه در جهت کاهش هزینه های مربوط به تحصیل خود در انگلستان استفاده کنند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در انگلستان، بهره مندی از انواع موقعیت های شغلی مناسب است که سبب شده افراد برای کسب این موقعیت از کشورهای بیگانه، برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی اقدام بکنند. از این رو اگر قصد دارید علاوه بر داشتن موقعیت شغلی خوب، از اقامت دائم در انگلستان بهره مند شوید، بهتر است هرچه زودتر نسبت به پذیرش خود در دانشگاه بیرمنگام اقدام کنید.

3742 رتبه بندی این مطلب:
2.3

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته