دانشگاه توهوکو

ادامه تحصیل در خارج از کشور برای بسیاری از دانشجویان می تواند یکی از پله های صعود آن ها به سمت اینده ای زیبا و پر از رفاه باشد، حال این آینده چگونه می تواند برای آن ها شکل حقیقی بگیرد؟ یکی از روش هایی که از طریق آن می توان پیشرفت های چشمگیری داشت، ادامه تحصیل در خارج از کشور است. شما با ادامه تحصیل در یکی از بهترین کشورهای دنیا می توانید برای خود و خانواده تان آینده ای زیبا را متصور شوید. از این رو شما می توانید با ارتقای سطح علمی خود، در هر مقطعی که هستید، خود را در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا تصور کنید. برخی از دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل خود می توانند در یکی از بهترین کشور های دنیا، اقامت دائم داشته باشند. بنابراین اگر از نظر مالی می توانید پاسخگوی هزینه های خود در  خارج از کشور باشید، ادامه تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا می تواند شما را به اهدافتان نزدیک تر کند. در این بخش ما قصد داریم شما را با اپلای یکی از مهمترین و معتبرترین دانشگاه های دنیا، بنام دانشگاه توهوکو (Tohoku University) آشنا نماییم.

دانشگاه توهوکو

 

دانشگاه توهوکو کجاست؟

این دانشگاه در شهر میاگی در کشور ژاپن واقع شده است. این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های ملی ژاپن شناخته شده است.
 

دانشگاه توهوکو کجاست؟


اخذ پذیرش از دانشگاه توهوکو

بسیاری از دانشجویان ایرانی در تلاش هستند که برای ادامه تحصیل در یکی از بهترین و شناخته شده ترین دانشگاه های دنیا ادامه تحصیل بدهند. از این رو بهتر است اگر قصد دارید در کشور ژاپن ادامه تحصیل بدهید، با شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه در تمامی مقاطع آشنا شوید.

اخذ پذیرش از دانشگاه توهوکو در مقطع کارشناسی

اگر قصد دارید دوره کارشناسی خود را در این دانشگاه بگذرانید، بهتر است که با شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه آشنا شوید. مدت زمانی که شما باید برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی به آن نیاز دارید، 4 سال است. در این میان دانشجویان این مقطع موظف هستند 124 واحد درسی را در مدت 4 سال پاس کنند. تنها مشکلی که برای ادامه تحصیل در این مقطع وجود دارد، این است که شما برای درس خواندن در این مقطع باید به زبان ژاپنی مسلط باشید. چراکه در مقطع کارشناسی در این دانشگاه به زبان انگلیسی به دانشجویان تدریس نمی شود. اگر قصد دارید از پذیرش خود در این دانشگاه مطمئن شوید، بهتر است که، با مشاهده سایت این دانشگاه به آدرس tohoku.ac.jp از نحوه اخذ پذیرش خود در این دانشگاه آگاهی پیدا کنید.

اخذ پذیرش از دانشگاه توهوکو در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویانی که قصد دارند، در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدهند. برای ادامه تحصیل در این مقطع باید 2 سال از وقت خود را صرف درس  خواندن در دانشگاه بکنند. دانش جویانی که قصد دارند، در این مقطع ادامه تحصیل بدهند، باید مدرک کارشناسی خود را به دانشگاه ارائه بدهند و از همه مهمتر در امتحانات ورودی به این مقطع نمرات مورد نظر را به دست آورده باشند. دانشجویان این مقطع می توانند با مسلط بودن بر روی زبان انگلیسی و تسلط نسبی بر روی زبان ژاپنی در این مقطع ادامه تحصیل بدهند. از این رو شما می توانید به آسانی با مسلط شدن بر روی زبان انگلیسی در این دانشگاه پذیرفته بشوید. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه صنعتی دلفت با ما در ارتباط باشد.

اخذ پذیرش از دانشگاه توهوکو در مقطع کارشناسی ارشد

 

اخذ پذیرش در دوره دکترا از دانشگاه توهوکو

دانشجویانی که قصد دارند در مقطع دکترا تححصیل بکنند. بهتر است این موضوع را بدانند که ادامه تحصیل در این مقطع صرفا تمرکز بر روی پروژه های مختلف و تحقیقات علمی است. ادامه تحصیل در مقطع دکترا، می تواند 3 سال زمان ببرد.

اخذ بورسیه از دانشگاه توهوکو

دانشجویان مستعد و کوشایی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند، می تواند از شرایط اخذ بورسیه از این دانشگاه آگاهی پیدا کنند. از این رو شما می توانید با ارائه تمامی مدارک مورد نظر برای اخذ پذیرش از این دانشگاه تمامی هزینه های مربوط به تحصیل خود را تا حد زیادی کاهش بدهید. مدارک مورد نظر برای بورسیه شدن و استفاده از کمک هزینه های دانشگاهی به شرح زیر است

  • اصل و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  • پروپزال علمی
  • ارائه فرم های مربوط به سفارت
  • ارائه گواهی سلامت
  • رزومه تحصیلی
  • مدرک زبان انگلیسی با بالاترین نمره
  • مصاحبه در سفارت
  • حداقل معدل 16
  • پذیرش در امتحان کتبی در سفارت
  • تاییدیه از سه استاد دانشگاهی ژاپن

 

اخذ بورسیه از دانشگاه توهوکو

برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه اوساکا با ما در ارتباط باشد.

ادامه تحصیل در پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی

بسیاری از دانشجویان در تلاش هستند که در یکی از پر طرفدارترین رشته های دانشگاهی از دانشگاه توهوکو اخذ پذیرش دریافت نمایند. رشته هایی چون پزشکی، دندانپزشکی می تواند سالیانه بسیاری از دانشجویان را از سراسر دنیا به سمت خود بکشاند. به علاوه شما می توانید با ادامه تحصیل در ژاپن امنیت شغلی خود را تضمین کنید، و از همه مهمتر در صورت داشتن شرایط ویژه برای اقامت دائم در این کشور اقدام نمایید. در این میان شما می توانید در صورت اخذ پذیرش در این رشته ها، با ارائه مجوز رسمی کار بکنید، و از همه مهمتر امکان بورسیه تحصیلی شما در مقاطع بالاتر کاملا امکان پذیر است. برای ثبت نام در این دانشگاه بهتر است که، سعی کنید ریز نمرات شما از 16 پایین تر نباشد. پس از این که نسبت به اخذ پذیرش خود اقدام کردید، پس از حاضر شدن در سفارت، باید در آزمونی که از شما گرفته می شود، شرکت کرده و حد نصاب نمره قبولی را دریافت نمایید. تحصیل در این نوع رشته ها با زبان اصلی این کشور میسر است. از این رو اگر یادگیری زبان ژاپنی برای شما مشکل است، می توانید نسبت به پذیرش در دانشگاه های بین المللی اقدام نمایید. چراکه در این دانشگاه ها، زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی در این دانشگاه ها تدریس می شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه توهوکو

در این میان بسیاری از دانشجویان در تلاش هستند که برای ادامه تحصیل یکی از کشورهای خارجی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. از این رو شما می توانید قبل از اقدام به اخذ پذیرش از این دانشگاه تمامی هزینه های خود را بررسی و محاسبه نمایید. شما می توانید قبل از اخذ پذیرش از این دانشگاه تمامی هزینه های مربوط به شهریه دانشگاه، هزینه اقامت در آن کشور، هزینه های مربوط به خرید کتب آموزشی و اینترنت خود را محاسبه کنید. برخی از دانشجویان ایرانی به دلیل این که ازدواج کرده اند، ترجیح می دهند، که برای ادامه تحصیل با خانواده خود به این کشور بروند. افرادی که با خانواده خود به کشور خارجی می روند، مجبورند که خانه ای متناسب با تعداد خانواده خود اجاره کنند، که این موضوع می تواند هزینه های اقامتی آن ها را افزایش دهد. به طور کلی برای اقامت در کشور ژاپن شما برای خرید یک غذا در  از یک رستوران عالی باید هزینه ای حدود 7 یورو را هزینه بکنید. که اگر بخواهید برای فرد همراه خود نیز غذا تهیه کنیدذ، باید هزینه ای حدود 40 یورو را برای خرید غذا در نظر بگیرید. در کشور های خارجی شما باید هزینه ای را صرف خرید آب مصرفی خود بکنید، که این قیمت می تواند حدود 1 یورو به ازای هر یک بطری 5 لیتری باشد.
 

هزینه تحصیل در دانشگاه توهوکو

 

راه هایی برای کاهش هزینه های تحصیل در ژاپن

بسیاری از دانشجویان ایرانی که در ژاپن ادامه تحصیل می دهند، در تلاش هستند که به هر نحوی هزینه های مربوط به تحصیل خود را کاهش بدهند. استفاده از حمل ونقل عمومی یکی از بهترین راه ها برای کاهش هزینه های مربوط به اقامت در این کشور به شمار می رود. چراکه کشور ژاپن به دلیل داشتن سیستم حمل ونقل عمومی قوی توانسته است که در بین سایر کشورها گوی سبقت را برباید. شما می توانید اگر به صورت انفرادی برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام کرده اید، یکی از آسان ترین روش ها را برای کاهش دادن هزینه های مربوط به تحصیل خود انتخاب کنید، زندگی در خوابگاه می تواند در کم کردن هزینه های شما، در این کشور تاثیر گذار باشد. از این رو بهتر است که با در نظر گرفتن تمامی راه ها برای کاهش دادن هزینه های مربوط به ادامه تحصیل در ژاپن، نسبت به اخذ پذیرش در دانشگاه توهوکو اقدام نمایید.

کار دانشجویی یکی از راه های مطمئن برای کاهش هزینه های تحصیل

برخی از دانشجویان پس از مهاجرت تحصیلی و اخذ پذیرش از این دانشگاه، تلاش می کنند که با کار کردن بتوانند بخشی از هزینه های خود را کاهش بدهند. از این رو شما برای کاهش هزینه های مربوط به تحصیل خود می توانید با کارکردن به مدت 28 ساعت در هفته هزینه های مربوط به ادامه تحصیل خود را کاهش بدهید. میزان کار دانشجویی در سایر کشورهای دنیا 20 ساعت است، که 28 ساعت کار کردن در هفته برای دانشجویان می تواند، بسیار عالی و سودمند باشد. بسیاری از دانشجویان به کارهای تحقیقاتی و پژوهشی علاقه مند هستند، که می توانند با کار کردن در محیط دانشگاه و انجام پروژه های دانشجویی و تحقیق بر روی مقالات، با اخذ کمک هزینه از دانشگاه هزینه های مربوط به تحصیل خود را تا حد زیادی کاهش بدهند. دانشجویان ایرانی که در ژاپن ادامه تحصیل می دهند، می توانند با استفاده از آگهی های مشاغل برای پیدا کردن کار مورد نظر خود استفاده کنند.

 شرایط اخذ ویزای ژاپنی برای ادامه تحصیل در دانشگاه توهوکو

دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به این کشور می روند، باید ویزای تحصیلی دریافت نمایند. از این رو شما می توانید با اخذ ویزای تحصیلی از این کشور با خیالی آسوده در رشته ای که مورد نظرتان است، ادامه تحصیل بدهید. ویزای تحصیلی در ژاپن 1 سال اعتبار دارد، و شما برای هر سالی که در این کشور اقامت دارید، باید ویزای تحصیلی خود را تمدید نمایید. برخی از دانشجویان پس از اینکه فارغ التحصیل شدند، تمایل دارند، که در این کشور بمانند و از ویزای کاری خود برای کسب درآمد در این کشور استفاده کنند. متاسفانه مدت زمان اعتبار ویزای کاری در این کشور 6 ماه است، و شما پس از اتمام آن 6 ماه باید کشور ژاپن را ترک بکنید. یکی از راه های آسان برای دریافت اقامت دائم از این کشور، سرمایه گذاری کردن در آن است، بنابراین شما می توانید با صرف هزینه ای متناسب با سقف معاملاتی که در ژاپن برای مقیمان بین المللی در نظر گرفته شده، خود را یکی از مقیمان دائمی در این کشور بدانید. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه ملی سنگاپور با ما در ارتباط باشد.

بسیاری از افراد در تلاش هستند که برای ادامه تحصیل دادن در مقاطع بالاتر در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا ادامه تحصیل بدهند. دانشگاه توهوکو یکی از معتبرترین دانشگاه ها، در کشور ژاپن به شمار می رود. بسیاری از دانشجویان ایرانی به دلیل اینکه ژاپن یک کشور آسیایی است، و فرهنگ مشابه فرهنگ ایرانی دارد، برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب می کنند. ادامه تحصیل در کشور ژاپن می تواند این امکان را به شما بدهد که، سطح علمی خود را تا حد زیادی بالا ببرید، و در کنار اساتید بنام و با تجربه ژاپنی ادامه تحصیل بدهید. بنابراین شما می توانید با بررسی تمامی عواملی که بر روی ادامه تحصیل شما تاثیر گذار است، دانشگاه توهوکو را به عنوان یک دانشگاه حرفه ای برای ادامه تحصیل انتخاب نمایید.

2499 رتبه بندی این مطلب:
4.8

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته