دانشگاه سوربن

دانشگاه سوربن که در شهر پاریس و از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است. عدد 1257 بر روی نشان دانشگاه سوربن آورده شده که نشان دهنده قدمت تاریخی Sorbonne University است. این دانشگاه را به نام دانشگاه پاریس نیز می شناسند. این دانشگاه یک دانشگاه پژوهشی بوده و یک دانشگاه کاملا دولتی است. دانشگاهی که در حال حاضر به اسم سوربن شناخته می شود، در نتیجه ادغام شدن دو دانشگاه دانشگاه پاریس 6 و دانشگاه پاریس 4 است. این اقدام در سال 2018 میلادی انجام شده و شعبه های زیادی در شهر پاریس دارد. در این مقاله شما را با  اپلای دانشگاه سوربن، پذیرش، رتبه های دانشگاه و دیگر موارد مرتبط با Sorbonne University آشنا می کنیم.
 

نمایی زیبا  از دانشگاه سوربن

   

دانشگاه سوربن کجاست؟

این دانشگاه در شهر زیبای پاریس و در شکور فرانسه قرار گرفته است. کلیسای سن-سولپیس که یکی از مکان های دیدنی پاریس است در نزدیکی Sorbonne University قرار گرفته است. از دیگر مکان های نزدیک به این دانشگاه می توان از رودخانه سن نام برد، که رودخانه پر آبی در کشور فرانسه است. همچنین در نزدیکی دانشگاه سوربن Les Belles Envies که یک مغازه شیرینی جات بوده، قرار گرفته است. برای اطلاع از آدرس دقیق دانشگاه و پردیس ها به سایت Sorbonne University مراجعه کنید.
 

دانشگاه سوربن در شهر پاریس

 

اخذ پذیرش دانشگاه سوربن

برای پذیرش شدن در Sorbonne University باید مدرک هایی را برای دانشگاه تهیه کنید. برای کلیه مقطع های تحصیلی در دانشگاه سوربن باید مدرک تحصیلی قبلی خود به همراه ریز نمرات ترجمه شده را به دانشگاه تحویل دهید. مدرک زبان فرانسوی برای تحصیل در Sorbonne University الزامی است. برای رشته های پزشکی این دانشگاه باید مدرک C1 و مدرک B1 برای رشته های غیر پزشکی این دانشگاه را فراهم کنید. رزومه تحصیلی بسیار خوب و انگیزه نامه تحصیلی برای کلیه مقطع های تحصیلی ضروری است. برای مقطع فوق لیسانس و دکتری باید توصیه نامه تحصیلی فراهم کنید. مدارکی که برای این دانشگاه اماده می کنید اگر به زبان انگلیسی صادر شده اند، دیگر نیازی به ترجمه آن ها وجود ندارد. تمام ترجمه ها باید توسط سفارت فرانسه در کشوری که به آن مراجعه می کنید، مورد تایید قرار بگیرند. همچنین از جمله مدرک هایی که باید به سفارت دهید، کپی پاسپورت شما است. اخذ پذیرش دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ با آقای اپلای

تحصیل رایگان در دانشگاه سوربن

تحصیل در دانشگاه سوربن رایگان نبوده و باید برای تحصیل در این دانشگاه هزینه های تحصیلی را پرداخت کنید. البته بر اساس برنامه هایی که Sorbonne University مد نظر قرار می دهد، بورسیه هایی به شما تعلق می گیرد. این بورسیه ها ممکن همه یا بخشی از هزینه های تحصیلی شما را پوشش دهند. برای اطلاع از هزینه های تحصیلی و همچنین بورسیه ها باید به سایت دانشگاه سوربن مراجعه کنید.  

شرایط بورسیه دانشگاه سوربن

بورسیه تحصیلی تحت عنوان EMJMD در Sorbonne University  وجود داشته که تمام هزینه های تحصیلی دانشجویان را پوشش داده و یک بورسیه عالی است. این بورسیه توسط بنیاد Erasmus Mundus به دانشجویان بر اساس ملیت آن ها و نوع پذیرش اهدا می گردد. از صد درصد این بورس، 75 درصد آن به کشورهای عضو شنگن و باقی آن به سایر کشور های غیر عضو تعلق می گیرد. این بورسیه بر اساس برنامه Erasmus برای دانشجویان در نظر گرفته شده و هزینه های تحصیلی بر اساس یک برنامه مشخص داده می شود. هر کدام از دانشکده های Sorbonne University  دارای اداره هایی هستند که برای دریافت بورسیه کمک هزینه و بورسیه ها به دانشجویان کمک می کنند. این بورسیه ها بیشتر به شرایط دانشجو بستگی داشته که باید به دانشگاه شرایط خود را اثبات کند. این کمک های مالی بیشتر بر اساس وضعیت مالی دانشجو و نیز وضعیت درآمد والدین متقاضی است که شرایط احراز توسط دانشگاه به صورت دقیق بررسی می گردد.

هزینه تحصیل در دانشگاه سوربن

این دانشگاه هیچ هزینه ثبت نامی را از دانشجویان ورودی دریافت نمی کند. این یکی از مزیت های Sorbonne University نسبت به دیگر دانشگاه های دنیا است. هزینه تحصیل در هر سال تحصیلی در این دانشگاه مبلغی را بالغ بر شش هزار و پانصد یورو را شامل می شود. البته این هزینه علاوه بر هزینه های آموزشی، سایر هزینه ها را مثل رزرو محل اقامت و گرفتن خوابگاه بود که باید با دبیرخانه دانشگاه تماس بگیرید. این هزینه دسترسی آسان شما به کتابخانه را فراهم کرده و بیمه درمانی نیز به شما تعلق می گیرد. این بیمه درمانی بیشتر برای دانشجویان زیر بیست و هشت سال است. همچنین دسترسی به اینترنت پرسرعت و خدمات کامپیوتری متعددی وجود دارد. قسمت اول پرداخت کردت هزینه های دانشگاه سوربن 1000 یورو است که معمولا بعد از پذیرش شدن دانشجو انجام می شود. هزینه های باقیمانده که شامل 5500 یورو است و طبق مهلت مد نظر دانشگاه باید پرداخت گردد. اخذ پذیرش دانشگاه هایدلبرگ با آقای اپلای

سایت دانشگاه سوربن

 در سایت Sorbonne University در قسمت "درباره ما" توضیحات خوبی در مورد دانشگاه، استراتژی های دانشگاه و غیره نوشته شده است. قسمت اختراعات این سایت مطالب متنوعی در زمینه استراتژی پژوهش، اختراعات و همچنین مقطع دکترا نوشته شده است. جهت اطلاع از رویداد ها و انواع جشنواره های فرهنگی Sorbonne University به سایت دانشگاه مراجعه کنید. جهت اطلاع دقیق از آدرس های دقیق دانشگاه، راه های ارتباطی، بورسیه ها و دیگر موارد مرتبط با تحصیل در دانشگاه سوربن باید سایت دانشگاه را بررسی کنید.      

رشته های تحصیلی دانشگاه سوربن

دانشگاه سوربن فرانسه گسترده ترین رشته ها در این دانشگاه گرد آورده و در انتخاب رشته ها دست شما باز است.  دانشکده های مختلف در Sorbonne University  نیز زیاد بوده که همین قضیه باعث تنوع در رشته ها می شود. دانشکده هنر و علوم انسانی در دانشگاه سوربن یکی از بهترین ها در بین دانشکده های هنر در بین دانشگاه های فرانسه است. در این دانشکده رشته هایی مثل تاریخ، باستان شناسی، ادبیات کلاسیک، زبان شناسی و غیره اموزش داده می شوند. دانشکده پزشکی Sorbonne University نیز یکی از بهترین دانشکده ها نه تنها در فرانسه بلکه در کل قاره اروپا است. در این دانشکده رشته های پزشکی بسیار گوناگونی وجود دارد که می توان در یکی از این رشته ها تحصیل کرد. در دانشکده علوم و مهندسی Sorbonne University انواع رشته های مهندسی درس داده می شود و در آن رشته هایی مثل شیمی، ریاضیات، محیط زیست و غیره به دانشجویان آموزش داده می شوند. در Sorbonne University رشته های دیگر مثل اقتصاد، MBA، حقوق بین الملل، گردشگری بین الملل و غیره وجود دارد.
 

نمایی از دانشگاه سوربن

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی
    

رتبه دانشگاه سوربن

بر طبق رده بندی که سایت مشهور و معتبر Webometrics برای بهترین دانشگاه های کشور فرانسه منتشر کرده، دانشگاه سوربن در رده چهارم قرار گرفته است. بر اساس رتبه بندی که موسسه مشهور QS منتشر کرده، Sorbonne University در رتبه هشتاد و سوم برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. بر اساس رتبه بندی timeshighereducation این دانشگاه در رده هشتاد و هفتم بهترین دانشگاه ها و موسسات برتر در سطج جهانی است. بر اساس آخرین رتبه بندی که USNEWS انجام داده این دانشگاه در رده چهل و سوم دانشگاه های دنیا قرار دارد. همچنین بر اساس رده بندی CWUR که رنکینگ های جهانی را محاسبه می کند این دانشگاه در رده چهل و دوم بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.   

افراد مشهور دانشگاه سوربن

پیر کوری یکی از افراد مشهور دانشگاه سوربن فرانسه بوده که در این دانشگاه تحصیل کرده است. وی همسر ماری کوری دیگر دانشمند معروف فرانسوی است که تحقیقات زیادی را با وی بر روی خواص فیزیکی عنصرهای جدید انجام داد. این دو نفر پس از تلاش های فراوان در سال 1902 میلادی "رادیوم خالص فلزی" را ساختند. فرانسوا میتران رییس جمهور سابق فرانسه از افراد مشهور تحصیل کرده در Sorbonne University است. وی دارای بیشترین مدت ریاست جمهوری فرانسه را برعهده داشته و از سال 1981 تا سال 1995 میلادی رییس جمهور بود. خانم سیمون دو بووار یکی از افراد مشهور تحصیل کرده Sorbonne University بوده است. وی نویسنده ای معروف و  فیلسوفی بسیار مشهور بوده که کتاب معروف جنس ضعیف را نوشته است. آقای سرجیو ویرا دی ملو دیپلمات برزیلی سازمان ملل متحد، یکی دیگر از افراد مشهور Sorbonne University بوده است. وی بیشتر از سی و چهار سال در سازمان ملل متحد مشغول به فعالیت بوده است و تلاش های بشر دوستانه زیادی را انجام داده است. اخذ پذیرش دانشگاه ام آی تی با آقای اپلای

کار دانشجویی در دانشگاه سوربن

به صورت کلی برای تحصیل در کشور فرانسه می توان در هفته به مدت بیست ساعت و به صورت قانونی کار کرد. کار دانشجویی برای شغل های غیر تخصصی در کشور فرانسه حداکثر 9 یورو در ساعت است. یکی از مزایای Sorbonne University امکان کار دانشجویی در دانشگاه است. این کار به صورت پاره وقت بوده و باید به قسمت شغل های دانشگاه به سایت دانشگاه مراجعه کنید. دانشجویان این دانشگاه در تابستان به صورت تمام وقت می توانند کار دانشجویی انجام دهند. برای پیدا کردن یک شغل پاره وقت می توان با موسسات کاریابی در کشور فرانسه هم مشورت کرد و ازآن ها کمک گرفت. همچنین دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به مدت حداقل شش ماه باید به دنبال کار بگردند. دانشجویانی هم که دستمزد کار دانشجویی برای آن ها کافی نیست باید برای ویزای کارآفرینی فرانسه اقدام کرده و باید یک شرکت برای خود تاسیس کنند. باید تمام کارهای شرکت یا طرح پروژه خود را برای اداره مهاجرت فرانسه شرح داده و آن ها را قانع کنید.

شهر پاریس

دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارند، قطعا باید با این شهر آشنایی کاملی پیدا کنند. قطعا یکی از بهترین شهرهای دانشجویی برای تحصیل شهر پاریس است که در این شهر دانشجویان زیادی از جمله دانشجویان با ملیت ایرانی بسیار زیاد وجود دارد. در کل در شهر پاریس، ایرانیان بسیار زیادی علاوه تحصیل مشغول زندگی و کار هستند. بیش از ده موسسه و دانشگاه آموزشی در این شهر وجود داشته که این شهر را به یک جامعه بزرگ دانشجویی تبدیل کرده است. شهر پاریس علاوه بر اینکه یک شهر دانشجویی است یکی از بهترین مقاصد گردشگری در کشور فرانسه است. درآمد گردشگری یکی از منابع اصلی درآمد شهرداری پاریس بوده و اقتصاد این شهر وابستگی زیاد به این درآمد دارد. این شهر بزرگ معروف به شهر نور بوده و برج ایفل و موزه لوور از مکان های دیدنی این شهر هستند. این شهر همچنین به عنوان مرکز فشن و مد جهان مطرح بوده و شرکت های زیادی در زمینه پوشاک در این شهر فعالیت می کنند.

Sorbonne University در کشور فرانسه و در شهر زیبای پاریس قرار گرفته است. تحصیل کردن در دانشگاه سوربن فرانسه رایگان نبوده و شما باید برای تحصیل در این دانشگاه هزینه های تحصیلی را تقبل کنید. البته این نوع هزینه ها با عواملی مثل بورسیه ها و کار دانشجویی پوشش داده می شود. دانشکده های Sorbonne University هر کدام دارای اداراتی در خود بوده که تمام کارهای مربوط به بورسیه ها و کمک هزینه ها را انجام می دهند. براساس آخرین رتبه بندی سایت معتبر Webometrics این دانشگاه در رده چهارم بهترین دانشگاه های کشور فرانسه قرار گرفته است. افراد مشهور بسیاری در Sorbonne University تحصیل کرده اند، که از جمله این افراد می توان از پیر کوری، فرانسوا میتران نام برد. برای اطلاع از آخرین اخبار دانشگاه، بورسیه ها، هزینه های تحصیلی، آدرس دقیق دانشگاه و غیره به سایت دانشگاه مراجعه کنید. 

4381 رتبه بندی این مطلب:
3.7
 

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته