دانشگاه سیدنی

این دانشگاه در سال 1850 میلادی تاسیس شده و یک دانشگاه کاملا دولتی است. در واقع دانشگاه سیدنی با تلاش های ویلیام ونتورث فارغ التحصیل دانشگاه کمبریج و نیز رفیق صمیمی خود چارلز نیکسون کالج سیدنی را به دانشگاه سیدنی تبدیل کردند. The University of Sydney دارای نه پردیس و دوازده دانشکده است. این دانشگاه بیش از 100 انجمن دانشجویی، سی باشگاه ورزشی و بیش از سیصد آموزشگاه فعال را در خود جای داده است. این شهر از زیباترین دانشگاه های جهان بوده و جزو پرجمعیت ترین دانشگاه های کشور استرالیا است. بزرگترین کتابخانه دانشگاهی قاره استرالیا و اقیانوسیه در این دانشگاه قرار گرفته است. مواردی مثل مراقبت از کودک، خوابگاه، بورسیه، خورد و خوراک و سایر خدمات از امکانات The University of Sydney است. در ادامه به بررسی اپلای دانشگاه سیدنی می پردازیم.
 

دانشگاه سیدنی استرالیا

   

دانشگاه سیدنی کجاست؟

دانشگاه سیدنی در ایالت نیو ساوت ولز و در شهر سیدنی استرالیا قرار گرفته است. بزرگترین پردیس سیدنی در مرکز شهر سیدنی قرار گرفته و مساحت آن هفتاد و دو هکتار است. Camden Campus یک پردیس مختص دانشجویان دامپزشکی و کشاورزی بوده و از سیدنی دو ساعت فاصله دارد. Mallet Street Campus این پردیس به پردیس اصلی The University of Sydney نزدیک بوده و در خیابانی به اسم مالت واقع شده است.
 

دانشگاه سیدنی

 

اخذ پذیرش دانشگاه سیدنی

یک استاندارد کلی در The University of Sydney وجود دارد که باید مدارک را بر اساس آن آماده کنید. برای این دانشگاه باید نمره آیلتس 6.5 بوده و نمره هر مهارت نباید کمتر از 6 شود. همچنین نمره تافلی که این دانشگاه نیاز دارد، حداقل 87 است. شرایط پذیرش در دانشکده های بازرگانی و دانشکده هنر و معماری مشابه است. نمره زبان آیلتس برای این دانشکده ها 7 بوده که هر مهارت کمتر از 6 نباید شود. نمره زبان تافل اینترنتی برای پذیرش در این دو دانشکده نمره 96 باید شود. کارشناسی ارشد در The University of Sydney در دو نوع آموزش محور و پژوهش محور برگزار می شود.  برای پذیرش کارشناسی ارشد پژوهش محور مدرک لیسانس حتما مدرک لیسانس متقاضی همراه با پایان نامه یا بخش تحقیقاتی است. بیشتر دوره های تحقیقاتی در The University of Sydney نیاز به یک پروپزال تحقیقاتی در حین اپلای دارند. برای کارشناسی ارشد آموزش محور در برخی موارد بسته به رشته تجربه های حرفه ای مرتبط و نیز تجربه کاری شما را نیز در نظر بگیرند. اخذ پذیرش دانشگاه ناتینگهام با آقای اپلای

تحصیل رایگان در دانشگاه سیدنی

تحصیل در The University of Sydney رایگان نبوده و شما باید برای تحصیل در این دانشگاه هزینه های تحصیلی را پرداخت کنید. البته بورسیه های زیاد و متنوعی در این دانشگاه وجود دارد که بسته به رشته فرق می کند. این بورسیه ها ممکن است همه شهریه تحصیلی شما یا بخشی از آن را بسته به نوع بورسیه پوشش دهند. باید برای اطلاع از نحوه شرایط گرفتن بورسیه در دانشگاه سیدنی به سایت این دانشگاه مراجعه کنید.  

رشته های دانشگاه سیدنی 

رشته های بسیاری در The University of Sydney وجود دارند، که بسیار متنوع هستند. در دانشکده هنر و علوم انسانی رشته هایی مثل معماری، طراحی، هنر، ادبیات و زبان شناسی بسیار پرطرفدار هستند. رشته هایی مثل علوم سیاسی، علوم بین الملل، جامعه شناسی و غیره وجود دارند که بیشترین متقاضی را دارند. دانشکده تحت عنوان علوم زندگی در The University of Sydney وجود دارد که رشته هایی مثل علوم ورزشی، کشاورزی، جنگلداری و غیره را شامل می شود. در دانشکده کامپیوتر دانشگاه سیدنی رشته های جذابی مثل کامپیوتر، فناوری اطلاعات و غیره طرفداران زیادی دارد. رشته هایی مثل برق، عمران، الکترونیک، هوا و فضا، مکانیک در دانشکده ای به اسم دانشکده مهندسی و تکنولوژی تدریس و آموزش داده می شوند. در دانشکده روانشناسی The University of Sydney رشته های مشاوره خانواده، روانشناسی بالینی و رشته های مرتبط با روانشناسی وجود دارند. دانشکده مدیریت و اقتصاد در دانشگاه سیدنی دارای رشته هایی مثل مدیریت بازرگانی، اقتصاد، حسابداری و گرایش های دیگر رشته مدیریت را شامل می شود.      

بورسیه دانشگاه سیدنی

بورسیه تحصیلی مختلفی را The University of Sydney برای دانشجویان این دانشگاه در نظر گرفته است. بورسیه کارشناسی در دانشگاه سیدنی به سه نوع مختلف بورسیه ورودی، بورسیه بر اساس صلاحیت متقاضی و بورسیه برای دانشجویان با وضعیت نا مساعد تقسیم می شود. بورسیه ورودی برای دانشجویانی که در ماه ژانویه وارد دانشگاه شده و در صورت تصمیم دانشگاه، شامل این بورسیه می شوند. این بورسیه 6000 دلار را برای هر سال یک دانشجو در نظر می گیرد. بورسیه به اسم صلاحیت دانشجو بر طبق مدارک و سابقه های متقاضی در دبیرستان یا مقطع پیش دانشگاهی به وی تعلق می گیرد. بورسیه شرایط نا مساعد به دانشجویانی اعطا می گردد که وضعیت خود را به دانشگاه اثبات کنند. این دانشجویان وضعیت اقتصادی خوبی نداشته یا شرایط روحی و جسمی خوبی ندارند. لازم به ذکر است که بورس های در نظر گرفته شده The University of Sydney برای دانشجویان دارای شرایط نامساعد و دانشجویان بر اساس صلاحیت، سالانه شش هزار دلار هزینه های شما را پوشش می دهد. 
 

دانشگاه زیبای سیدنی

اخذ پذیرش دانشگاه آکسفورد با آقای اپلای

هزینه تحصیل در دانشگاه سیدنی

هزینه تحصیل در The University of Sydney بسته به نوع رشته و دانشکده مورد نظر تفاوت دارد. برخی دانشکده ها ممکن است هزینه هایی علاوه بر شهریه تحصیلی مثل هزینه آزمایشگاه و دیگر وسایل برای برخی درس ها از شما دریافت کنند. در دانشکده معماری مقطع کارشناسی حداقل شهریه به صورت تقریبی 4500 دلار می شود. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته های دانشکده حقوق تقریبا 56000 دلار استرالیا و برای مقطع کارشناسی ارشد حداقل 5000 دلار می شود. هزینه تحصیل در رشته های دانشکده مهندسی فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی 5000 دلار و در مقطع فوق لیسانس معمولا از 4500 دلار شروع می شود. برای تحصیل در رشته های دانشکده علوم بهداشت دانشگاه سیدنی  حداقل باید 56000 دلار هزینه کنید. هزینه تحصیل در رشته های دانشکده پزشکی The  University of Sydney در مقطع کارشناسی حداقل 5600 دلار و برای مقطع فوق لیسانس 5000 دلار دلار استرالیا است. تمام این هزینه ها به صورت سالانه از شما دریافت شده و بر اساس نرخ دلار کشور استرالیا محاسبه می شود.        

سایت دانشگاه سیدنی

در این سایت اطلاعاتی قسمتی به اسم "درباره ما" وجود دارد و شامل توضیحاتی درباره رتبه دانشگاه، ارزش ها، پردیس، کار در دانشگاه، ارتباط ما و غیره وجود دارد. یکی منو در سایت این دانشگاه وجود دارد که اخبار، ویدئوهای دانشگاه و پادکست هایی را مشاهده می کنید. اطلاعات تحقیقات و پژوهش در The University of Sydney و مهاجرت تحصیلی به طور کامل توضیح داده شده است.         

افراد مشهور دانشگاه سیدنی

بازیگر مشهوری سوئدی به اسم دولف لاندگرن از افراد مشهور تحصیل کرده در The University of Sydney است. این بازیگر بازی در فیلم های معروفی مثل The Expendables  ، Creed II‎ و غیره را در کارنامه خود دارد. خانم Joan Sutherland  خواننده اپرای استرالیایی از افراد مشهور دیگری است که در The University of Sydney تحصیل کرده است. آقای مایکل ترنبول نخست وزیر سابق استرالیا که بین سال های 2015 تا سال 2018 میلادی در مقام نخست وزیری بود، از دیگر افراد مشهور دانشگاه سیدنی است. وی سمت های دولتی مثل وزیر مخابرات و نیز وزیر محیط زیست و آب را پیش از آن در کارنامه کاری خود داشته است. دیگر نخست وزیر سابق استرالیا   John Howard نیز از دیگر افراد مشهوری است که در The University of Sydney تحصیل کرده است. وی به مدت بیش از ده سال بین سال های 1996 تا سال 2007 میلادی نخست وزیر استرالیا بود. خانم رز بیرن که در فیلم هایی مثل X-Men، Bridesmaids از جمله بازیگران مشهور تحصیل کرده در دانشگاه سیدنی است. 

شرایط دانشگاه سیدنی

در The University of Sydney شرایط بسیار خوبی برای رفاه و همچنین فعالیت دانشجویان در نظر گرفته شده است. دانشگاه سیدنی بیش از صد باشگاه و انجمن دانشجویی را در دل خود جای داده است. این انجمن ها و باشگاه ها با حمایت کامل دانشگاه مواجه شده و توسط دانشجویان اداره و کنترل می گردد. عضویت در بیشتر این تشکل های دانشجویی رایگان بوده ولی برای عضو شدن در برخی باید حتما هزینه پرداخت کنید. البته این هزینه ها بسیار ناچیز بوده و به صورت سالانه باید پرداخت کنید. همچنین در این انجمن ها انواع و اقسام فعالیت های اجتماعی را می توان انجام داد. فعالیت های ورزشی در The University of Sydney به وسیله سازمانی تحت عنوان SUSF اداره می شود. این سازمان گزینه های گوناگون و متنوعی را برای فعالیت های ورزشی شما در نظر می گیرد. با عضویت در این سازمان ورزشی شما به بسیاری باشگاه ورزشی، کلاس فیتنس و بسیاری دستگاه های پیشرفته ورزشی دسترسی دارید. اخذ پذیرش دانشگاه لوند با آقای اپلای

بورسیه دانشکده معماری و بورسیه ADS 

بورسیه دانشکده معماری The University of Sydney مخصوص دانشجویان رشته های معماری و نقشه کشی این دانشکده است. این نوع بورس در دانشگاه سیدنی به صورت سالانه به پنج نفر از دانشجویان جدید و ورودی تعلق می گیرد. این نوع بورسیه فقط با نظر رییس دانشکده به دانشجویان اعطا می گردد. بر اساس صلاحیت های یک دانشجو این بورسیه تعلق گرفته و به هر دانشجو 1000 دلار استرالیا اعطا می شود. بورسیه ای تحت عنوان ADS در The University of Sydney وجود داشته که توسط دولت استرالیا به دانشجویان اعطا می شود. این بورسیه به دانشجویانی که از کشور های در حال توسعه آمده اند، تعلق می گیرد. این بورسیه تمام هزینه ها را شامل می شود و مواردی مثل هزینه های کلی دانشگاه، پرداخت کردن کلیه هزینه زندگی دانشجو و هزینه های جانبی دیگر را در بر می گیرد. البته این نوع بورسیه بسیار رقابتی بوده و بررسی آن برخی اوقات یک سال نیز زمان می برد. 

شهر سیدنی 

شهر زیبای Sydney یکی از مشهورترین شهر های استرالیا است. این شهر در ایالت ولز جنوبی استرالیا واقع شده و یک شهر ساحلی است. سیدنی جزو گرانترین شهرهای جهان بوده ولی با این وجود گردشگران زیادی از ان بازدید می کنند. یکی از دلایل بازدید زیاد از این شهر زیبا بودن این شهر است که جاذبه های طبیعی زیادی دارد. نخستین دانشگاه کشور استرالیا در شهر سیدنی تاسیس شده و تحت عنوان The University of Sydney شناخته می شود. تالار اپرای شهر سیدنی یکی بهترین تالار های کشور استرالیا بوده و معماری آن در سطح جهان نظیر ندارد. البته تا قبل از ساخته شدن این تالار، پل بندر سیدنی مشهور ترین جاذبه این شهر بود. البته هنوز هم این پل از جاذبه های دیدنی این شهر برای بازدید کنندگان خارجی به شمار می رود. در واقع تالار اپرا و این پل از مهمترین نماد های شهر سیدنی هستند، که ناخودآگاه شما را یاد این شهر می اندازند.

The University of Sydney در ایالت ولز جنوبی استرالیا و در شهر بندری سیدنی قرار گرفته است. شهر زیبای سیدنی یک شهر بندری و زیبا است که تالار اپرای سیدنی و پل معروف سیدنی از جاذبه های گردشگری آن هستند. تحصیل در دانشگاه سیدنی رایگان نبوده و باید هزینه تحصیل کردن در این دانشگاه را پرداخت کنید. بورسیه های مختلف و متنوعی در The University of Sydney وجود دارد، که می توانید از آن ها استفاده کنید. استاندارد های کلی پذیرش در دانشگاه سیدنی داشتن نمره زبان آیلتس 6.5 و نمره تافل 87 است. دانشکده های گوناگونی در The University of Sydney وجود دارند که در آن ها رشته های متنوعی آموزش و تدریس می شوند. سه نوع بورسیه تحصیلی برای دانشگاه سیدنی در مقطع کارشناسی وجود دارد. کلیه اطلاعات مربوط به دانشگاه را می توانید در سایت رسمی دانشگاه دریافت کنید. انجمن های مختلف و بسیار زیادی در دانشگاه سیدنی به فعالیت می پردازند. 

3152 رتبه بندی این مطلب:
5.0
 

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته