دانشگاه ملبورن

این روزها بسیاری از دانشجویان در هر مقطعی در تلاش هستند که، در یکی از بهترین و معتبر ترین دانشگاه های دنیا ادامه تحصیل بدهند. دانشجویان مستعد و پر تلاش ایرانی نیز در تلاش هستند که در یکی از بهترین دانشگاه های جهان در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل بدهند. چراکه دانشجویان مستعد و پرتلاش بر این باورند که فارغ التحصیلی از یک دانشگاه خوب و معتبر می تواند سبب شود که فرد در یک موقعیت شغلی خوب و عالی قرار بگیرد. از این رو بهترین انتخاب برای دانشجویانی که قصد دارند در خارج از کشور به تحصیل بپردازند، این است که در گام اول رتبه دانشگاه مورد نظر خود را براساس معیارهای QS بسنجند و سپس تصمیم بگیرند که در کدامیک از دانشگاه های خارج از کشور به تحصیل بپردازند. در این میان دانشجویان مستعد و کوشا، در تلاش هستند که دانشگاهی را انتخاب کنند که هم از نظر تراز علمی بالا باشد و هم از نظر این که آن دانشگاه در کشوری واقع شده باشد که شرایط جغرافیایی، شرایط اقلیمی و هزینه های آن کشور متناسب با بودجه دانشجو باشد. دراین میان اگر به دنبال دانشگاهی می گردید که شما را سریعا به اهدافتان نزدیکتر کند، بهتر است دانشگاه ملبورن (The university of Melbourne)را انتخاب کنید. از صفر تا صد فرآیند اپلای دانشگاه ملبورن با شما هستیم.

دانشگاه ملبورن


دانشگاه ملبورن کجا است؟

یکی از مهمترین و شناخته شده ترین دانشگاه های کشور استرالیا، دانشگاه ملبورن است. این دانشگاه در ایالت ویکتوریا واقع شده است. دانشگاه ملبورن یکی از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا و شهر ملبورن است که در سال 1853 پایه گذاری آن اتفاق افتاده است. در این میان دانشگاه ملبورن یکی از مهم ترین و معتبر ترین دانشگاه های این کشور شناخته شده است. این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه دولتی در کشور استرالیا شناخته شده است.
 

دانشگاه ملبورن کجا است؟


اخذ پذیرش در دانشگاه ملبورن برای دانشجویان به چه صورت است؟

بسیاری از دانشجویان علاقه دارند که برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر یکی از بهترین و ناخته شده ترین دانشگاه های دنیا را انتخاب کنند. در این میان  دانشگاه ملبورن یکی از دانشگاه هایی است که بسیاری از دانشجویان در تلاش هستند که در مقاطع مختلف از این دانشگاه پذیرش بگیرند. بنابراین در گام اول جهت ثبت نام در این دانشگاه باید با مراجعه به سایت دانشگاه ملبورن به آدرس unimelb.edu.au مراجعه کنید. در هر مقطعی که قصد دارید در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهید، باید برای پذیرش شدن در دانشگاه این مدارک را داشته باشید.

  • مدارک تحصیلی دوره قبل
  • حداقل معدل مورد قبول برای پذیرش در دانشگاه
  • حداقل نمره آزمون زبان

 

اخذ پذیرش در دانشگاه ملبورن برای دانشجویان به چه صورت است؟

اخذ پذیرش دانشگاه پی اس ال با آقای اپلای

افراد مشهوری که از دانشگاه ملبورن فارغ التحصیل شده اند

دانشگاه ملبورن به دلیل این که سطح علمی بالایی دارد، مورد علاقه بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا قرار گرفته است. در این میان افراد مشهوری نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که می توان به پیتر دوهرتی برنده نوبل فیزیولوژِی و پزشکی، دیوید سالمون و دیوید بوگر اعضای انجمن سلطنتی اشاره کرد. این دانشگاه از جمله دانشگاه هایی است که اساتید آن از کسانی هستند که موفق به کسب جایزه نوبل شده اند. از بنام ترین اساتید دانشگاه ملبورن می توان به پروفسور پیترز چارلز دو هرتی، پروفسور جیمز میرلس و پرفسور کلایو گرینجر اشاره کرد.

 

رشته هایی که در دانشگاه ملبورن به دانشجویان تدریس می شود

این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه هایی است که به دلیل این که مورد استقبال بیشتر دانشجویان سراسر دنیا است، رشته های متعددی در آن تدریس می شود. در این میان دانشکده های مختلفی در این دانشگاه وجود دارد که می توان به دانشکده معماری، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده بازرگانی و اقتصاد، دانشکده آموزش و پرورش، دانشکده مهندسی، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی، دندانپزشکی و علوم بهداشت، دانشکده علوم، دانشکده دامپزشکی و علوم کشاورزی و دانشکده موسیقی اشاره کرد. در این دانشکده ها در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش دانشجو از سراسر دنیا انجام می گیرد.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

رشته هایی که در دانشگاه ملبورن به دانشجویان تدریس می شود

مدارک تحصیلی مورد قبول برای اخذ پذیرش در دوره کارشناسی در دانشگاه ملبورن

اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی در این دانشگاه پذیرش شوید، بهتر است که نسبت به آماده کردن این مدارک سریعا اقدام کنید. شما باید گواهی نامه تحصیلی یا معادل مدرک تحصیلی استرالیایی داشته باشید. داشتن معدل عالی در دوره 12 ساله تحصیل، به شما کمک خواهد کرد که سریعا و راحت تر در این دانشگاه پذیرفته شوید.

مدارک تحصیلی مورد قبول برای اخذ پذیرش در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه ملبورن

اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدهید، باید دارای مدرک دوره کارشناسی باشید. شما می توانید این مدرک را از دانشگاه های ایران و دانشگاه های استرالیا کسب بکنید. برخی از دانشجویان قصد دارند که  برای پذیرش در دوره تحقیقاتی این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند، که در این میان برای پذیرش در دوره تحقیقاتی دانشگاه ملبورن باید حداقل یک لیسانس 4 ساله با معدل بالا را کسب کرده باشید. برای پذیرش در رشته های پزشکی دانشجویان موظف هستند که 80 درصد نمرات حد نصاب دانشگاه را کسب کرده باشند. در این میان برخی از دانشجویان به دلیل نداشتن معدل بالا در دوره لیسانس، سعی می کنند که برای اخذ پذیرش این مقطع با گذراندن یک دوره پژوهشی، این امتیاز را از خود نگیرند. از این رو اگر قصد دارید که در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه پذیرفته بشوید، بهتراست در دوره کارشناسی سعی خود را بکنید که معدل بالایی را کسب کنید، تا به راحتی بتوانید از این دانشگاه پذیرش بگیرید.

شرایط بورسیه شدن از دانشگاه ملبورن به چه صورت است؟

بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا در تلاش هستند که، از تحصیل رایگان در دانشگاه ملبورن استفاده کنند. چراکه برخی از دانشجویان از نظر مالی نمی توانند هزینه های مربوط به تحصیل خود را پرداخت کنند. از این رو بهتر است که قبل از ثبت نام در این دانشگاه با انواع بورسیه های موجود در این دانشگاه آشنا شوید. به طور کلی دانشجویان در هر مقطعی می توانند از شرایط بورسیه شدن استفاده کنند. به طور مثال دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند تا 56 هزار دلار ویا نصف شهریه یک دوره خود را از شرایط بورسیه شدن استفاده کنند. در این میان دانستن این نکته خالی از لطف نیست که، بورسیه های این دانشگاه به دانشجویانی تعلق می گیرد که، از نظر درسی و علمی نسبت به سایر هم دانشگاهی های خود بالاتر باشد. در این میان بهتر است که با انواع بورسیه های دانشگاه ملبورن آشنا شوید. به طور کلی شرایط بورسیه دانشگاه ملبورن با بقیه دانشگاه ها متفاوت است، و برای برخی از دانشجویان مستعد و کوشا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، تسهیلات خوبی را در نظر گرفته است. اخذ پذیرش دانشگاه مک گیل با آقای اپلای

بورسیه رزیدنتال کالج

دانشجویانی که از این نوع بورسیه استفاده می کنند، می توانند به این بورسیه به عنوان پشتوانه ای برای زندگی دانشجویی خود نگاه کنند. در این میان این نوع بورسیه به دانشجویانی تعلق می گیرد که در خوابگاه های  دانشگاهی زندگی می کنند.

بورسیه های دانشکده ها

به طور کلی دانشگاه های ملبورن استرالیا برای دانشجویان خود، کمک هزینه هایی را در نظر گرفته است، که دانشجویان می توانند با استفاده از این بورسیه ها، تا حد زیادی هزینه های مربوط به شهریه های دانشگاهی خود را کاهش بدهند.

جوایزی که در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان تعلق می گیرد

در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویانی که از نظر درسی در سطح بالایی قرار گرفته اند، جوایزی تعلق می گیرد که می تواند به آن ها در پرداخت شهریه دانشگاه کمک کند. این جوایز اگر به صورت نقدی باشد می تواند تا سقف 70000 دلار برای دانشجویان مستعد و درسخوان اختصاص یابد.

بورسیه های تحقیقاتی دانشگاه ملبورن

برخی از دانشجویان مستعد و کوشا برای تامین نیازهای مالی خود، به بورسیه هایی از طرف دانشگاه نیاز دارند، که از طریق آن بتوانند به راحتی کل طول مدتی که درس می خوانند را بورسیه بشوند. از این رو این نوع بورسیه ها می تواند برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد تا مدت زمان 2 سال تعلق بگیرد و برای دانشجویان دوره دکترا تا مدت زمان 4 سال باشد. از این رو بورسیه های تحقیقاتی از طریق خود دانشگاه به حساب دانشجویان واریز می شود. یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع بورسیه مبلغ بالای آن است و این مبلغ می تواند برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترا تا سقف 100000 دلار نیز برسد.

بورسیه های بین المللی کارشناسی ارشد پژوهش محور

برخی از دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در تلاش هستند که با انجام دادن پروژه های پژوهشی بتوانند از دانشگاه مبالغ زیادی را برای برطرف کردن نیازهای مالی خود دریافت کنند. در این میان دانشجویان مستعد و کوشایی که در مباحث پژوهشی فعالیت می کنندمی توانند تا زمانی که مشغول تحصیل هستند، از بورسیه هایی که دانشگاه به آن ها می دهند استفاده کنند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه ملبورن به چه صورت است؟

همانطور که می دانید شما برای ماندن و اقامت در استرالیا هزینه های زیادی دارید که بهتر است قبل از پذیرش شدن در این دانشگاه تمامی هزینه های خود را برآورد کنید، تا راحتتر بتوانید از پس هزینه های تحصیل خود بربیایید. در این میان هزینه های شما به دو دسته هزینه های اصلی و هزینه های فرعی تقسیم می شود، که هزینه های اصلی شما شامل شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه یا اجاره خانه، هزینه های رفت و آمد، هزینه های مربوط به خرید کتاب و اینترنت و هزینه های مربوط به تمامی امور دانشجویی از هزینه های اصلی شما به شمار می آید. در این میان هزینه های فرعی شما به هزینه های شخصی شما مرتبط می شود که این هزینه ها شامل هزینه های خوراک، پوشاک، درمانی و تفریحی است. از این رو بهتر است که قبل از اقدام به پذیرش در این دانشگاه تمامی هزینه های خود را محاسبه کنید، تا متوجه شوید که شما توانایی پرداخت این هزینه ها را دارید؟ همانطور که می دانید بیشتر دانشگاه های خارجی از دانشجویانی که از سراسر دنیا در آن جا پذیرفته می شوند، گواهی تامیین مالی را طلب می کنند. از این رو اگر حس می کنید که نمی توانید از پس هزینه های تحصیل خود در استرالیا بربیایید، بهتر است که از بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در استرالیا استفاده کنید.

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه ملبورن به چه صورت است؟

اخذ پذیرش دانشگاه تورنتو با آقای اپلای

امروزه بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا قصد دارند که در بهترین دانشگاه های دنیا تحصیل بکنند. از این رو این دانشجویان سعی می کنند که با ارائه دادن مدارک تحصیلی خوب با بهترین نمرات به طور رایگان در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل بکنند. چراکه برخی از دانشگاه ها، مانند دانشگاه ملبورن در صورت مشاهده سطح علمی بالای دانشجویان آن ها را بورسیه می کند. بنابراین اگر قصد دارید در دانشگاه ملبورن استرالیا بورسیه بشوید، بهتر است که در هر مقطع تحصیلی که قرار دارید، بهترین نمرات و معدل را کسب کنید، تا بتوانید راحتتر از شرایط بورسیه شدن در این دانشگاه استفاده کنید. همانطور که می دانید این دانشگاه در تمامی مقاطع دانشجو می پذیرد، از این رو شما می توانید برای ادامه تحصیل در تمامی مقاطع در این دانشگاه پذیرش بشوید. دانشگاه ملبورن به دلیل داشتن اساتید بنام و با تجربه سالیانه بسیاری از دانشجویان را از سراسر دنیا به سمت خود جهت ادامه تحصیل می کشاند.

2671 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته