دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون(Princeton University) یکی از قدیمیترین و پرافتخارترین دانشگاه های جهان است. این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی در آمریکا که به عنوان چهارمین دانشگاه قدیمی جهان شناخته می شود.  دانشگاه پرینستون خانه اساتیدی بزرگ همچون آلبرت انیشتین است. از سال 2001 تا 2019 این دانشگاه در رتبه بندی مؤسسه U.S. News & World Report رتبه اول و یا دوم در میان دانشگاه های آمریکا را بدست می آورد. دانشجویان بسیاری علاقمند به تحصیل در این دانشگاه پر افتخار هستند و رقابت برای گرفتن پذیرش در آن بسیار زیاد است. از صفر تا صد فرآیند اپلای دانشگاه پرینستون با شما هستیم.
 

دانشگاه پرینستون

 

دانشگاه پرینستون کجاست؟

دانشگاه پرینستون در شهر پرینستون ایالت نیوجرسی ایالات متحده قرار دارد. این دانشگاه در سال 1746 میلادی تاسیس شد و بین 9 دانشگاهی است که تاریخ تاسیس آن ها به قبل از استقلال ایالت متحده بر می گردد. این دانشگاه در سال 1969 برای اولین بار اجازه تحصیل به دانشجویان زن در مقطع کارشناسی را داد و اولین زن را در آن زمان پذیرش کرد. قبل از آن در سال 1887 پرینستون  یک شعبه از این دانشگاه را با عنوان کالج زنانه اولین(Evelyn College for Women) را افتتاح کرده بود که در سال 1969 با دانشگاه پرینستون ادغام شد. دانشگاه پرینستون در شهر پرینستون  در کنار کلیسای پروتستان آمریکا قرار گرفته است و به همین دلیل ارتباط نزدیکی با آن دارد اما از نظر مذهب به دانشجویان خود شرایط خاصی را تحمیل نمی کند. در حال حاضر این دانشگاه رشته های متنوعی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می کند.
دانشگاه پرینستون یک واحد علمی مستقل است و امروزه بیش از 1100 نفر عضو هیئت علمی و. حدود 5200 دانشجوی کارشناسی و 2600 دانشجوی کارشناسی ارشد داردو این دانشگاه دارای 34 دپارتمان و 3 مرکز آموزشی دارد. این دانشگاه همچنین دارای بیش از 40 جایزه نوبل و 20 مدال افتخار ملی  است. همچنین Princeton دارای 180 ساختمان که 10 عدد از آن ها کتابخانه است.
 

دانشگاه پرینستون کجاست؟

 

اخذ پذیرش دانشگاه پرینستون

دانشجویان زیادی از اطراف دنیا علاقمند به اخذ پذیرش از دانشگاه پرینستون می باشند. پذیرش دانضشجو در این دانشگاه بسیار سخت و بستگی به گزینش دارد. این دانشگاه در هر 3 مقطع کارشناس و کارشناسی ارشد و دکترا دانشجوی بین المللی پذیرش می کند. اما تعداد بیشتر داوطلبان بین المللی از میان مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند. برای ارسال درخواست پذیرش به این دانشگاه ها ابتدا لازم است درخواست خودرا در سایت دانشگاه ثبت کنید و منتظر پاسخ از سوی دانشگاه باشید. متقاضیان باید فرم تقاضای پذیرش خود را از نیمه ماه آگوست تا اوایل نوامبر و گاهی تا اوایل ژانویه ارسال کنند. نتایج درخواست ها در انتهای ماه می اعلام می گردد. این دانشگاه دارای دوره های درسی پیش نیاز است و داوطلبان باید قبل از ارسال درخواست این درس ها را بگذرانند.

اخذ پذیرش دانشگاه هنگ کنگ با آقای اپلای

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی

دانشجویان در مقطع کارشناسی نیز بدون هیچ تبعیضی و  بدون توجه به تابعیت دانشجو پذیرش را انجام می دهد. همچنین منابع مالی و کمک هزینه های تحصیلی نیز بر همین اساس به دانشجویان داد می شود. اگر زبان شما انگلیسی نیست و یا در مدارسی در خوانده اید که زبان اصلی آن ها انگلیسی نبوده است باید قبل از پذیرش در این دانشگاه به این زبان مسلط شوید و نتیجه یکی از آزمون های معتبر زبان (تافل و آیتلس) را به هنگام پذیرش به دانشگاه ارائه کنید. مدارک لازم برای درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی علبارتند از :
درخواست پذیرش
•    رونوشت
•    گزارش مدرسه
•    توصیه نامه از مشاور مدرسه
•    دو توصیه نامه از معلم های دبیرستان

پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی

دانشگاه پرینستون دانشجویان خود را از طریق گزینش پذیرش می کند چرا که دانشجویان متعهدند بعد از امام تحصیل تا چند سال برای دانشگاه کار کنند. دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقطع ارشد در ارزیابی اطلاعات و انجام تخقیقات آموزش می بینند و دانشجویان دکتر در یک سطح بالاتر اقدام به تحقیق و توسعه و عملی کردن تحقیقات می پردازند. تمام برنامه ها و امکانات این دانشگاه متعلق به تمام دانشجویان  هیچ تفاوتی بین دانشجویان شهروند آمریکا و دانشجویان بین المللی وجود ندارد. دانشجویان متقاضی پذیرش در تحصیلات تکمیلی باید سطح زبان آن ها بالا باشد تا مشکلی در ارتباط  با اساتید و دانشجویان دیگر برای انجام پروژه ها و غیره نداشته باشند.
دانشجویان متقاضی پذیرش در تحصیلات تکمیلی این دانشگاه باید حتما مدرک کارشناسی خود را از یک دانشگاه معتبر گرفته باشند. سپس  بعد از بررسی در سایت و انتخاب رشته و گرایش تحصیلی درخواست خود را ارسال کنید. برای اخذ پذیرش در تحصیلات تکمیلی به شرایط زیر توجه کنید:
•    به مهلت و هزینهای ارسال درخواست توجه کنید. هیچ درخواستی در زمان هایی غیر از زمان مقرر بررسی نمی شود.
•    هدف علمی از پذیرش در تحصیلات تکمیلی را به درستی مشخص کنید.
•    رزومه و برنامه درسی را نهای کنید.
•    قبل از اینکه درخواست خود را ارسال کنید از ایمیل و نام 3 توصیه کننده خود مطمئن شوید
•    هر متقاضی فقط یک بار در سال می تواند درخواست پذیرش ارسال کند.
•    ترتیب ارسال نمرات را در زمان ارسال رعایت کنید.
•    متقاضیانی که تحصیلات لیسانسشان به زبان انگلیسی نبوده باید نمرات یکی از آزمون های تافل و یا آیتلس را ارائه کند.
•    دانشگاه ممکن است برای برخی از دانشجویان در برخی از رشته های ت نمرات معتبر از آزمون GRE و GMAT بخواهد.

رتبه جهانی دانشگاه Princeton

پرینستون دائما در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار داشته است و این دانشگاه در رتبه بندی U.S. News and World Report در سال 2020 به عنوان بهترین دانشگاه در سطح ملی معرفی شود. این دانشگاه همچنین برای 6 سال متوالی رتبه اول دانشگاه ها در مقطع کارشناسی شد. در میان دانشگاه های مهندسی و فناوری جهان دانشگاه پرینستون در رتبه 6 جهان و در سطح آمریکا پس از دانشگاه MIT و در رتبه دوم قرار گرفت.

دانشکده های دانشگاه پرینستون

در دانشگاه پرینستون رشته های مختلف علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیع و مهندسی تدریس می شود. در این دانشگاه رشته های پزشکی و حقوق و الهیات و بازرگانی وجود ندارد. اما بوسیله همکاری با موسسه آموزشی «ودرو ویلسون» دوره های تخصصی در زمینه آموزش رشته های معماری، مهندسی و علوم کاربردی برای دانشجویان برگزار می کند. این دانشگاه علاوه بر رشته های متنوعی را که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می کند در مقطع دکترا نیز رشته های معماری، مدیریت مالی، روابط عمومی و مهندسی را ارائه می کند. در این دانشگاه پایان دروس مقطع کارشناسی با سمینار و کنفراس است و در مقطع کارشناسی ارشد لازم است که از پایان نامه خود دفاع کنند. البته در رشته های معماری و هنر دانشجویان پایان نامه عملی دارند و باید از پروژه خود دفاع کنند. دانشکده های دانشگاه پرینستون عبارتند از:
•    دانشکده مرکز یا معماری
•    دانشکده مهندسی و علوم کاربردی
•    مرکز وودرو ویلسون (مسائل عمومی و بین المللی)
 

دانشکده معماری

اخذ پذیرش دانشگاه استنفورد با آقای اپلای

تحصیل در دانشگاه پرینستون

برای تحصیل در دانشگاه پرینستون باید تلاش بسیار زیادی کرد. این دانشگاه در پذیرش دانشجو بسیار سخت گیر است و سعی می کند فقط دانشجویان ممتاز و نمونه را جذب کند. دانشجویان برای گرفتن پذیرش باید گزینش شوند. همچنین در زمان پذیرش دانشجویان از آن ها تعهدنامه ای را می گیرند که این تعهدنامه به عنوان نظام نامه شرافت محسوب می شوند و بر طبق این نظام نامه دانشجویان به مدت چند سال باید برای دانشگاه مشغول به کار شوند. همچنین بر اساس این نظام نامه شرافت اعضای هیئت علمی پرینستون نظارتی بر امتحانات ندارند  و دانشجویان باید خود همدیگر را زیر نظر بگیرند و در صورت مشاهده تخلف در امتحان به مسئولین دانشگاه اطلاع دهند. این دانشگاه نسبت به تخلفات انظباطی بسیار حساس است و کوچکترین تخلفات میتواند باعث تعلیق یا اخراج دانشجو گردد.

تحصیل رایگان در دانشگاه پرینستون

این دانشگاه امکانات آموزشی بسیاری را برای دانشجویان خود فراهم می کند. برای تحصیل رایگان در این دانشگاه لازم است که به دانشگاه ثابت شود که دانشجو از پی هزینه های شهریه و زندگی در پرینستون بر نمی آید. البته این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی و خارجی امکانات بسیار زیادی فراهم کرده و تمام هزینه هاثی آن ها را به عهده می گیرد. دانشگاه تمام هزینه های دانشجو مانند هزینه شهریه و خوابگاه، بلیط هواپیما، حمل و نقل درون شهر و استفاده از کتابخانه ها را پوشش می دهد.
 

تحصیل در دانشگاه پرینستون

 

شرایط بورسیه دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون همانطور که گفته شد برای دانشجویانش مخصوصا دانشجویان بین المللی فرصت یک تحصیل مقرون به صرفه و با هزینه های مناسب ایجاد کرده است. این دانشگاه در حمایت از دانشجویان متعهد است  این تهعد را به روش های مختلفی ثابت می کند. از جمله این تعهدات بودجه ای است که دانشگاه پرینستون برای هزینه های شهریه کامل و هزینه های زندگی دانشجویان PH.D  در کل دوران تحصیل آن ها به عهده گرفته است. این کمک هزینه سالیانه و با توجه به هزینه های هر سال برآورد می شود و به دانشجوبان مقطع دکترا پرداخت می شود. پرینستون برای دانشجویان متاهلی که نیاز به هزینه های بیشتری برای گذراندن دوره ای تحصیل خود دارند نیز کمک هزینه هایی را پرداخت می کند. پریسنتون از معدود دانشگاه هایی است که برای دانشجویان بین المللی متاهل این کمک هزینه را پرداخت می کند.

بورسیه هاید

این بورسیه تنها به دانشجویان برتر دکترا که در یکی از بخش های هنر، باستان شناسی، کلاسیک، مطالعات آسیای شرقی، انگلیسی، فرانسوی ، ایتالیایی، آلمانی، مطالعات خاور نزدیک و اسپانیایی و پرتغالی داده می شود. کسانی که مایل به دریافت باین بورسیه هستند باید به طور تمام وقت در دوره های دکترا یکی از رشته های نام برده ثبت نام کنند و آزمون عمومی را پشت سر گذاشته باشند. این بورسیه شامل هزینه های 10 ماه زندگی در خارج از کشور و سفر از آمریکا و بازگشت به آن است. جایزه این تحقیقات تابستانی که هاید نام دارد هزینه های اقامت کوتاه مدت دانشجویان تا تمام شدن پروژه شان را فراهم می کند.

همکار دانشمندان وودرو ویلسون

این بورس تحصیلی نیز به دانشجویان برتر وودرو ویلسون پرداخت می شود و می توان با این کمک هزینه شهریه کامل و حتی بیشتر از آن را تامین کرد و همچنین  این کمک هزینه شامل حمایت مالی جهت  انجام پروژه های تحقیقاتی است.

هزینه تحصیل در دانشگاه پرینستون

هزینه ی تحصیل در دانشگاه پرینستون با توجه به اینکه یک دانشگاه خصوصی است به نسبت دانشگاه های دولتی بالا است. هزینه ارسال درخواست به این دانشگاه باید حتما پرداخت شود. همچنین تمامی دانشجویان تحصیلات تکمیلی که به طور منظم ثبت نام می کنند یک هزینه کلی از آن ها به عنوان شهریه ثابت گرفته می شود که این هزینه شامل هزینه مورد نیاز برای بهداشت دانشجویی (SHP) است. دانشجویانی که به صورت غیر حضوری تحصیل می کنند نیز لازم است هزینه SHP را پرداخت کنند.  هزینه های تحصیل در این شضهر همچنین شامل هزینه های زندگی در آنجا نیز هست. به دانشجویان بین المللی اجازه داده می شود 20 ساعت در طول یک هفته نیز کار کنند تا از پس هزینه های تحصیل در پرینستون بر آیند.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

وام های دانشجویی در پرینستون

پرینستون برای دانشجویان خود وام های دانشجویی نیز در نظر گرفته است. این وام های بلند مدت به این جهت است که دانشجو بتواند هزینه های شهریه و تحصیل و زندگی در پرینتستون را بپردازد. برای بازپرداخت این وام های دانشجویی تا بعد از تمام شدن تحصیلات مهلت داده می شود.

شهروندان ایالات متحده آمریکا

شهروندان آمریکایی و افرادی که اقامت دائم در آمریکا دارند برای درخواست وام دانشجویی فدرال می توانند از طریق وزارت آموزش آمریکا اقدام کنند.

دانشجویان بین المللی

دانشجویان خارجی و بین المللی نمی توانند از وام های فدرال استفاده کنند و  برای گرفتن وام می توانند از منابع خصوصی، بانک ها و موسسات و اتحادیه های اعتباری درخواست وام دانشجویی بدهند.

سایت دانشگاه پرینستون

دانشجویان میتوانند برای اطلاع از اخرین خبرهای دانشگاه به سایت دانشگاه پرینستون مراجعه کنند. تاریخ ارسال درخواست و نتیجه درخواست های پذیرش ها نیز در این سایت درج می شود. متقاضیان پذیرش این دانشگاه و یا متقاضیان استفاده از بورسیه تحصیلی و کمک هزینه ها نیز می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه پرینستون تقاضاهای خود را ثبت کنند.

امکانات دانشگاه پرینستون

این دانشگاه دارای خوابگاه در محوطه دانشگاه است. این مرکز دانشجویی یک مرکز تحقیقاتی مسکونی است که فرصت یک زندگی خوب را برای دانشجویانش فراهم می کند. دانشجویان کارشناسی می توانند فرصت زندگی در یک موسسه تحقیقاتی را داشته باشند، جایی که اساتید بزرگ و کارکنان اکثر وقت خود را برای حمایت از این دانشجویان می گذارند. دانشگاه پرینستون برای هر 4 سال تحصیل دانشجویان کارشناسی مسکن را تضمین می کند. 96 درصد دانشجویا در محوطه دانشگاه می توانند سکونت کنند. البته دو سال اول تحصیل دانشجویان ملزم هستند که در یکی از خوابگاه های دانشکده های دانشگاه زندگی کنند. این دانشکده ها انواع امکانات و برنامه های متنوع فرهنگی و تفرحی  را برای دانشجویان فراهم می کنند. خوابگاه ها و کالج های مسکونی دارای سالن های غذاخور و مجموعه های ورزشی هستند و دانشجویان می توانند در آنجا به تمام علائق خود در کنار تحصیل در دانشگاه پرینستون بپردازند.
 

خوابگاه دانشجویی پرینستون

اخذ پذیرش دانشگاه بوئنوس آیرس با آقای اپلای

افراد مشهور دانشگاه پرینستون

افراد مشهور بسیاری مانند البرت انیشتین از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند. در این دانشگاه اساتیدی مانند جان فوربز نَش جونیور  John Forbes Nash, Jrکه نابغه ریاضیات قرن معاصر است تحصیل کرده اند. این دانشمند موفق به اخذ جایزه نوبل نیز در سال 1994 شد. همچنین استاد مریم میرزاخانی ریاضی دان برجسته ایرانی و تنها زن برنده مدال فیلدز نیز قبل از اینکه به عنوان استاد به دانشگاه استنفورد بپیوندد در این دانشگاه در سال 2008 مشغول تدریس بود.

درباره پرینستون بدانیم

شهر پرینستون در مرکز ایالت نیوجرسی قرار دارد. ایالت نیوجرسی از ایالت های شرقی آمریکا به حساب می آید.این ایالت از شرق به اقیانوس اطلس و از غرب به ایالت پنسیلوانیا راه دارد. جنوب آن نیز ایالت دلاویر قرار دارد. جمعیت این ایالت بیش از 8 میلیون نفر است. صنعت داروسازی در این ایالت حرف اول را در درآمد زایی می زند و اقتصاد آن بر پایه همین صنعت است. از اماکن دیدنی در این  ایالت می توان به شهربازی سیکس، موزه توپ نقره ای و عمارت درامث واکت اشاره کرد. از لحاظ حمل و نقل نیز  پرینستون و محوطه دانشگاه پرینستون در مرکز نیوجرسی قرار دارد و به راحتی امکان تردد به شهرهای فیلادلفیا و نیویورک با قطار را برای دانشجویان فراهم است.
 

ایالت نیوجرسی

دانشگاه پرینستون یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آمریکا است که به عنوان برترین دانشگاه در مهندسی و فناوری مقطع کارشناسی نیز شناخته شده است. این دانشگاه چهارمین دانشگاه قدیمی ایالت متحده به حساب می آید. دانشجویانی برتری مانند البرت انیشتین در این دانشگاه تحصیل کرده اند و اساتید به نام وم بزرگی مانند جان فوربز نش و مریم میرزاخانی نیز سابقه تدریس در این دانشگاه را دارند. این دانشگاه در مرزک ایالت نیوجرسی آمریکا قرار دارد و دانشجویان این دانشگاه به راحتی از طریق قطار می توانندبه شهرهای مجاور رفت و آمد کنند. پذیرش گرفتن در این دانشگاه کار دشواری است و این دانشگاه از دانشجویان خود تعهد می گیرد که پس از اتمام تحصیل  برای دانشگاه کار کنند. برای گرفتن پذیرش در تاریخ خاصی باید با مراجعه به سایت درخواست خود را ثبت کرد. دانشگاه پرینستون برای دانشجویان بین المللی خود بورسیه ها و کمک هزینه های مالی قرار داده و ، تمام هزینه های شهریه و زندگی آن ها به طور کامل از طرف دانشگاه پوشش داده می شود.

4313 رتبه بندی این مطلب:
3.6

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته