دانشگاه کره

Korea University یک دانشگاه پژوهشی و خصوصی بوده و در شهر سئول کره جنوبی قرار دارد. دانشگاه کره یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور کره بوده که در سال 1905 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه دارای بیش از 3000 نفر هیات علمی بوده که به دو صورت تمام وقت و پاره وقت مشغول به کار هستند. Korea University دارای بیش از بیست و پنج هزار دانشجو بوده که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می کنند. بخش های علمی دانشگاه کره بسیار گسترده بوده و دارای81 بخش در 19 کالج و همچنین 18 دانشکده تحصیلات تکمیلی گسترده است. در ادامه شما را با اپلای دانشگاه کره، بورسیه ها، هزینه های تحصیلی، رشته های تحصیلی و موارد دیگر آشنا می کنیم.


 

دانشگاه کره

دانشگاه کره کجاست؟

Korea University در شهر سئول کشور کره جنوبی واقع شده است. Buy the way و 7 eleven از فروشگاه های نزدیک دانشگاه کره هستند. از دیگر مکان هایی که نزدیک به این دانشگاه هستند، می توان از ok mart و sk energy LG نام برد. همچنین یکی از  بانک های شهر سئول به نام Kookmin bank در نزدیکی این دانشگاه قرار گرفته است. افرادی برای پیدا کردن آدرس و محل دقیق دانشگاه به سایت Korea University مراجعه کنند.
 

دانشگاه کره کجاست؟

اخذ پذیرش دانشگاه کره

برای پذیرش در Korea University باید فرآیند آن را انجام دهید تا در این دانشگاه تحصیل کرد. مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در این دانشگاه برای آزمون زبان آیلتس نمره 5.5 و تافل اینترنتی 50 مورد نیاز است. متقاضیانی که مدرک تحصیلی خود را از کشور کره جنوبی دریافت کرده اند برای اخذ پذیرش واجد شرایط هستند. کسانی هم که رشته اصلی آن ها زبان کره ای در کشورهای دیگر بوده است قادر به پذیرش از Korea University هستند. تصمیماتی که دانشگاه برای پذیرش شدن متقاضیان ارسال می کند، فقط به صورت ایمیل است. دانشجویانی که پذیرش می شوند باید از ابتدای ترم خود بیمه پزشکی شوند. متقاضیان خارجی از طریق مصاحبه یا از طریق بررسی مدارک و اسناد پذیرفته می شوند. گواهی مدرک قبلی، فرم درخواست پذیرش، صورتحساب بانکی به مبلغ 18000 دلار، هزینه درخواست 120 دلار، فتوکپی پاسپورت و دیگر ملزومات را برای پذیرش شدن فراهم کنید. برای اطلاع دقیق تر از شرایط پذیرش و مشاهده کردن مدارک لازم به سایت Korea University مراجعه کنید. اخذ پذیرش دانشگاه تورنتو با آقای اپلای

تحصیل رایگان در دانشگاه کره

تحصیل در Korea University رایگان نبوده و باید برای تحصیل در آن هزینه های تحصیلی را پرداخت کنید. البته بورسیه های مختلفی این دانشگاه برای متقاضیان مختلف در نظر گرفته است. این بورسیه ها ممکن است تمام یا قسمتی از هزینه های تحصیلی شما را شامل شوند. برای اینکه از این بورسیه ها اطلاعات دقیق و کاملی کسب کنید، به سایت دانشگاه کره مراجعه کنید.

شرایط بورسیه دانشگاه کره

Korea University انواع بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. دانشگاه کره در جشن صد سالگی خود، در سال 2005 بورس تحصیلی جهانی اختصاصی و به اسم KU را تاسیس کرد. برای این نوع بورسیه متقاضیان در نیمسال اول مقدار  بورسیه بر اساس توافق نامه ای با دانشگاه انجام می شود. نوع آن ها بورسیه سفر و بورسیه پذیرش تحصیلی بوده و از 100000 وون کره جنوبی شروع می شود. بورسیه پذیرش تا حداکثر 1600000 وون کره جنوبی به دانشجویان انتقالی جدید تعلق می گیرد. بورسیه سفر نیز از 100000 وون شروع شده و حداکثر 150000 وون کره جنوبی است. بورسیه نیمسال دوم تحصیلی این دانشگاه برای دانشجویان میهمان و تبادلی بوده که به اسم Merit Scholarship شناخته می شود. این بورسیه بر اساس لیاقت علمی به متقاضیان اهدا شده و مبلغ آن 12000000 وون است.  این بورسیه فقط برای دانشجویان انتقالی بوده و باید در برنامه یک ساله شرکت کنند. برای اطلاع از شرایط دقیق گرفتن بورسیه ها به سایت دانشگاه مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه کره

هزینه های تحصیل در Korea University بر اساس رشته و دوره تحصیلی با هم فرق می کند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی مبلغی در حدود 11222 دلار در سال می شود. هزینه های تحصیلی در رشته علوم اجتماعی و علوم انسانی در دانشگاه کره در مقطع کارشناسی ارشد و نیز دکترا 6065500 وون کره در هر نیمسال می شود. برای تحصیل در رشته های علوم طبیعی و تربیت بدنی باید دانشجویان مبلغ  7093500 وون کره جنوبی را بپردازند. برای تحصیل در رشته های هنر و مهندسی Korea University باید در هر نیمسال تحصیلی مبلغ   8076500 را بپردازید. در رشته های علوم سلامت در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا باید در مجموع 7585500 را پرداخت کنید. برای تحصیل در رشته های Medicine در مجموع هزینه ای بالغ بر 9889500 را باید پرداخت کنید. این هزینه ها مجموعه ای از مواردی مثل هزینه ورودی، هزینه دانشجویی و غیره می شود. برای اطلاع از کلیه هزینه های تحصیلی باید به سایت رسمی Korea University مراجعه کرده و هزینه ها را مشاهده کنید. اخذ پذیرش دانشگاه ملبورن با آقای اپلای

سایت دانشگاه کره

در سایت Korea University قسمتی به اسم درباره ما وجود داشته که اطلاعاتی در مورد تاریخچه، نماد ها، اطلاعاتی در مورد پردیس و موارد دیگر نوشته شده است. در قسمتی تحت عنوان Admission در مورد پذیرش در مقطع کارشناسی، مقطع تحصیلات تکمیلی، دانشجویان انتقالی و Lifelong Education نوشته شده است. اطلاعات مختلف در مورد دانشکده های مقطع لیسانس و مقطع تحصیلات تکمیلی در قسمت Schools می توان مشاهده کرد. در بخش Campus life این دانشگاه در مورد امکانات، فعالیت های دانشجویی، لینک های اجتماعی و غیره نوشته شده است. کلیه اخبار در مورد Korea University در قسمتی از سایت به اسم KU Newsroom می توان مشاهده کرد. کلیه اخبار و اطلاعات در مورد بورسیه ها و هزینه های تحصیلی از سایت دانشگاه کره قابل دسترسی است.    

رشته های تحصیلی دانشگاه کره

دانشکده های مختلفی در مقطع های کارشناسی و همچنین تحصیلات تکمیلی در Korea University وجود دارد. دانشکده هایی مثل دانشکده بازرگانی، علوم انسانی، مهندسی، دارویی، پرستاری، امنیت اطلاعات و غیره در Korea University وجود دارد. دانشکده های تحصیلات تکمیلی دانشگاه کره شامل دانشکده هایی از قبیل دانشکده حقوق، دانشکده مطالعات بین المللی، علوم بهداشتی، مدیریت فناوری و غیره هستند. رشته های تحصیلی دانشگاه کره مهندسی کشاورزی، معماری، بیولوژی، ریاضیات و غیره هستند. برنامه های تدریس خصوصی برای دانشجویان بین المللی در Korea University وجود دارد. این برنامه ها برای دانشجویان عادی بین المللی در مقطع کارشناسی است که قصد تدریس خصوصی در دانشگاه را دارند. مدرسان شما را برای حل مشکلات، تکالیف، پروژه ها، سوالات عمومی در مورد مواد سخنرانی، امتحانات و غیره راهنمایی می کنند. دانشجویان ممکن است سوالات خود را از طریق ایمیل پرسیده یا اینکه در اتاق سمینار با هم درس بخوانید. برای اطلاع از دوره ها و رشته های تحصیلی Korea University به سایت دانشگاه مراجعه کنید.

 

اخذ پذیرش دانشگاه کره

اخذ پذیرش دانشگاه موناش با آقای اپلای

رتبه دانشگاه کره

Korea University بر طبق رتبه بندی وبسایت Webometrics در رده یازدهم بهترین دانشگاه های کره قرار گرفته است. این دانشگاه بر اساس رتبه بندی همین وبسایت در رده 762 قرار گرفته است.  بر طبق رتبه بندی موسسه معتبر QS دانشگاه کره در رده شصت و نهم برترین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی قرار دارد.  بر اساس رده بندی سایت timeshighereducation دانشگاه کره در رده بیستم بهترین دانشگاه های آسیایی است. طبق رتبه بندی همین سایت این دانشگاه در رده 167 بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. بر اساس رتبه بندی وبسایت USNEWS دانشگاه کره در رده 264 بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. همچنین بر اساس رتبه بندی همین وبسایت این دانشگاه در رتبه سی و پنج بهترین دانشگاه های آسیا و رتبه سوم بهترین دانشگاه های کره جنوبی قرار دارد. بر اساس رتبه بندی موضوعی وبسایت USNEWS دانشگاه کره در رتبه هفتاد و ششم حوزه علوم مواد بهترین است. 

افراد مشهور دانشگاه کره

یکی از افراد مشهور Korea University آقای لی میونگ باک بوده که دهمین رییس جمهور کشور کره جنوبی است. وی قبل از اینکه رییس جمهور کره جنوبی شود، مدیر عامل اجرایی مهندسی و ساخت و ساز شرکت هیوندای بود. وی همچنین به عنوان شهردار شهر سئول مشغول به خدمت بوده است. خانم یانا کیم اسکیت باز نمایشی کشور کره جنوبی بوده که یکی از افراد مشهور تحصیل کرده Korea University است.  قهرمان المپیک زمستانی این رشته ورزشی در سال 2010 برای کشور چین شده و در سال 2014 میلادی مدال نقره المپک زمستانی را از آن خود کرده است. آقای Oh Se-hoon یک سیاستمدار مشهور کره جنوبی بوده که یکی از افراد مشهور تحصیل کرده در Korea Universityاست. وی بین سال های 2006 تا 2011 میلادی به عنوان شهردار شهر سئول مشغول به خدمت بوده است. خانم  Kim Ah-joong بازیگر معروف کشور کره جنوبی بوده که یکی از افراد مشهور تحصیل کرده Korea University است. وی در سال 1982 میلادی متولد شده و در فیلم ها و سریال های مختلفی بازی کرده است.   

خوابگاه دانشگاه کره

پس از پذیرش شدن برای خوابگاه های Korea University، دانشجویان موظف به تامین شهریه خوابگاه و همچنین تامین امنیت اتاق ها هستند. خوابگاه دانشجویی در دانشگاه کره شامل سه ساختمان با ظرفیت 700 نفر است که برای دانشجویان بین المللی تامین می گردد. شرایط اتاق ها به دلیل تاریخ ساخت هر ساختمان و همچنین نرخ و نوع اتاق با هم متفاوت است. هر سه ساختمان امکانات مختلفی از قبیل ارتباطات فناوری اطلاعات، اتاق های مشترک، حمام مشترک، مرکز تناسب اندام و اتاق لباسشویی را فراهم می کنند. رستوران غذایی در خوابگاه ها وجود دارد که به طور متوسط سه وعده غذایی را برای دانشجویان تهیه می کنند. همچنین اماکن اقامتی خصوصی دانشجویی به نام 'Gositel' در اطراف Korea University بسیار زیاد است. این اقامتگاه ها از نظر اندازه اتاق، میزان وعده های غذایی، نظافت و خدمات دیگر بسیار متفاوت هستند. برای اطلاع از قیمت های دقیق این نوع خوابگاه ها به سایت دانشگاه مراجعه شود.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

شهر سئول کره جنوبی

در حاضر شهر سئول در کره جنوبی در بین ده شهر برتر دانشجویی قرار داشته و دانشگاه های معتبری مثل Korea University، دانشگاه SKKU، دانشگاه سئول و غیره در این شهر قرار دارند. این شهر در میان بهترین شهرهای دانشجویی برای تحصیل کردن قرار گرفته و بسیار مشهور شده است. این شهر علاوه بر اینکه برای دانشجویان جذابیت بسیاری دارد، مقصد بسیاری از گردشگران خارجی است. شهر سئول بسیار بزرگ بوده و مکان های گردشگری زیادی در آن وجود دارد. از جاذبه های گردشگری این شهر می توان از کاخ Gyeongbokgung، میدان Gwanghwamun و کانال Cheonggyecheon نام برد. مرکز هنری شهر سئول یکی از جاذبه های هنری این شهر محسوب و یک مجموعه بی نظیر از هنرهای تجسمی مدرن و دیگر آثار است.

Korea University یکی از دانشگاه های خصوصی کشور کره جنوبی بوده و در شهر سئول واقع شده است. امکان تحصیل به طور رایگان در دانشگاه کره وجود نداشته و باید تمام شهریه های تحصیلی را پرداخت کنید. البته برای کاهش هزینه های تحصیلی Korea University بورسیه هایی را برای دانشجویان این دانشگاه در نظر گرفته است. این بورسیه ها ممکن است بسیاری از هزینه های تحصیلی شما را نیز پوشش دهد. رشته های تحصیلی که در Korea University شامل مواردی مثل معماری، کشاورزی، ریاضیات، فیزیک و غیره می شوند. افراد مشهور بسیاری در دانشگاه کره تحصیل کرده اند که از جمله آن ها می توان از لی میونگ باک، یانا کیم، Oh Se-hoon و غیره نام برد. برای اطلاع از کلیه اخبار، بورسیه ها، خوابگاه ها، پذیرش و دیگر موارد مرتبط با Korea University به سایت این دانشگاه سر بزنید.   

2814 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته