دانشگاه کیوتو

Kyoto University یکی از دانشگاه های اصلی و بسیار معتبر ژاپن بوده که در سال 1897 میلادی تاسیس شده است. دانشگاه کیوتو در شهر بزرگ و زیبای کیوتو واقع شده است. این دانشگاه به مدت حداقل صد و نوزده سال است که از طریق آزمون ورودی دانشجویان را پذیرش می کند. Kyoto University در حال حاضر بیش از دو هزار استاد و پنج هزارکارمند دارد. دانشگاه کیوتو همچنین بیش از بیست و پنج هزار دانشجو داشته که در رشته های مختلف تحصیل می کنند. Kyoto University همچنین در سال های اخیر در رده بهترین دانشگاه ها و موسسات ژاپنی قرار داشته و نیز در سطح دانشگاه های جهان نیز رتبه خوبی دارد. در این مقاله شما با اپلای دانشگاه کیوتو، هزینه های تحصیلی، بورسیه های مختلف، رشته های تحصیلی و دیگر موارد مرتبط آشنا می کنیم.

دانشگاه کیوتو

دانشگاه کیوتو کجاست؟

Kyoto University در شهر کیوتو و در کشور ژاپن قرار گرفته است. از مکان های نزدیک به این دانشگاه می توان از Yoshida Kindergarten و Shimizu Laboratory Supplies Co., Ltd. نام برد. همچنین در قسمت غربی و نزدیک به رودخانه کامو این دانشگاه Kyoto Marutamachi-Kawabata Post Office قرار دارد. برای اطلاع از آدرس دقیق و محل قرار گرفتن دانشگاه به سایت Kyoto University مراجعه کنید.
 

دانشگاه کیوتو کجاست؟

اخذ پذیرش دانشگاه کیوتو

برای پذیرش شدن در Kyoto University علاوه بر مدارک لازم باید پذیرش اولیه دریافت کرده و در آزمون ورودی نمره قبولی کسب کنید. شما تا انتهای ماه ژانویه وقت دارید که در خواست دریافت پذیرش را دریافت کنید. البته هر رشته در دانشگاه کیوتو شرایط ویژه و مختص به خود را داشته و باید شرایط آن ها را در نظر بگیرید. آزمون ورودی اکثر رشته های تحصیلی در Kyoto University به صورت معمول در ماه فوریه برگزار می گردد. برای تحصیل در هر مقطع مثل کارشناسی ارشد باید ریز نمرات مدرک های قبلی خود را به دانشگاه نشان دهید. مدرک زبان مورد نیاز امتحان آیلتس نمره 5 بوده و نمره تافل اینترنتی شما باید 61 شود. همچنین برای کلیه مقاطع علاوه بر رزومه قوی باید فرم ثبت نام این دانشگاه را پر کرده و انگیزه نامه و توصیه نامه ای را برای Kyoto University تهیه کنید. آخرین مهلت های تقاضا برای اخذ پذیرش معمولا در ماه های فوریه و می است.

تحصیل رایگان در دانشگاه کیوتو

امکان تحصیل به صورت رایگان در Kyoto University وجود نداشته و باید برای تحصیل کردن هزینه های تحصیلی را پرداخت کنید. البته کسانی که بورسیه تحصیلی این دانشجویان را دریافت می کنند، معمولا معاف از پرداخت شهریه تحصیلی می شوند. این بورسیه ها توسط دانشگاه کیوتو و منابع مختلف دیگر به دانشجویان شایسته مقطع های مختلف دانشگاه اعطا می گردد. برای اطلاع از شرایط دریافت این نوع بورسیه ها باید به سایت Kyoto University مراجعه کنید.   

شرایط بورسیه دانشگاه کیوتو

بورسیه های مختلفی برای دانشجویان بین المللی در Kyoto University وجود دارد که می توان از آن ها بهره مند شد. فرآیند های گرفتن این بورسیه ها بسیار رقابتی بوده و در اکثر دوره ها پس از پایان آن اه این بورسیه ها تعلق می گیرد. بنابراین دانشجویان باید به این نکته توجه داشته و ثبل از آمدن به شهر کیوتو منابع مالی خود را فراهم کنند. بورسیه های تحصیلی Kyoto University به شما کمک زیادی کرده تا هزینه های تحصیلی و زندگی خود را کاهش دهید. کسانی که بورسیه های دانشگاه کیوتو را دریافت می کنند، معمولا نیازی به پرداخت شهریه های تحصیلی ندارند. بورسیه های تحصیلی مقطع کارشناسی به صورت ماهیانه 117000 ین ژاپن می شود. همچنین بورسیه های تحصیلی این دانشگاه برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا به ترتیب به صورت ماهیانه 144000 و 145000 ین ژاپن می شود. این مبلغ ها به صورت کمک هزینه به دانشجویان Kyoto University اعطا می گردد. البته می توان برای اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه های مختلف تحصیلی به سازمان خدمات دانشجویی ژاپن مراجعه کرد.  

اخذ پذیرش دانشگاه دورهام با آقای اپلای

هزینه تحصیل در دانشگاه کیوتو

هزینه های تحصیل در Kyoto University برای مقاطع کارشناسی در هر سال مبلغ 535800 است. در هر نیمسال تحصیلی در دانشگاه توکیو باید 267900 پرداخت شده و هزینه آزمون ورودی در این مقطع 17000 ین ژاپن است.  هزینه تحصیل در هر سال نیز شهریه تحصیلات تکمیلی باید 535800 ین ژاپن و در نیمسال نیز باید 267900 ین ژاپن پرداخت شود. هزینه آزمون ورودی این مقطع متفاوت بوده و باید 30000 ین ژاپن پرداخت کنید. متقاضیان تحصیل در دانشکده حقوق Kyoto University باید 804000 ین ژاپن در هز سال پرداخت کنند. این متقاضیان برای تحصیل در رشته های حقوق باید 402000 ین ژاپن در هر نیمسال باید پرداخت گردد. متقاضیان دانشگاه کیوتو برای هزینه آزمون ورودی باید 30000 ین ژاپن را پرداخت کنند. دانشجویان منتقل شده از دانشکده های دیگر یا از دانشگاه های دیگر باید در هر سال تحصیلی  535800 ین ژاپن بپردازند. هزینه های تحصیلی برای این نوع دانشجویان در هر نیمسال تحصیلی 267900 ین ژاپن و مبلغ هزینه آزمون ورودی 30000 ین ژاپن است. 

سایت دانشگاه کیوتو

در سایت Kyoto University اطلاعات زیادی وجود داشته که برای بهره مندی دانشجویان این دانشگاه تهیه گردیده است. در صفحه درباره ما دانشگاه کیوتو درباره حقایق دانشگاه، تاریخچه، جوایز و افتخارات دانشگاه، پردیس ها، امکانات و غیره نوشته شده است. در قسمت Study at Kyoto اطلاعات زیادی شامل پذیرش، مقطع کارشناسی، مقطع تحصیلات تکمیلی، تحصیلات مطالعات ژاپنی، تقویم دانشگاهی و غیره وجود دارد. اطلاعات درباره پردیس های Kyoto University، بورسیه ها، تحقیقات در زمینه های مختلف، مشاغل دانشگاه و غیره در سایت دانشگاه قابل مشاهده است. همچنین برای یافتن آدرس دقیق دانشگاه و راه های ارتباطی به سایت دانشگاه کیوتو مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی 

رشته های تحصیلی دانشگاه کیوتو

Kyoto University شامل 10 دانشکده گوناگون بوده که همگی رشته های مقطع کارشناسی را به دانشجویان آموزش می دهند. دانشکده های این دانشگاه شامل دانشکده کشاورزی، حقوق، اقتصاد، مهندسی، پزشکی و دیگر دانشکده ها است. در دانشکده اقتصاد این دانشگاه انواع رشته های مرتبط با اقتصاد مثل بانکداری و دارایی، کسب و کار، مدیریت و غیره به دانشجویان آموزش داده می شود. دانشجویان با استفاده از رویکرد های آماری و ریاضیات در رشته های مختلف به تعیین و تحلیل زمینه های مختلف اقتصادی می پردازند. در دانشکده پزشکی دانشگاه کیوتو رشته های مختلف دانش پزشکی مثل علوم بهداشتی، دندانپزشکی، داروسازی و غیره آموزش داده می شوند. تمام رشته های مرتبط با مهندسی نیز در دانشکده مهندسی Kyoto University وجود دارد که شامل مهندسی مکانیک، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی شیمی و دیگر رشته های مهندسی هستند. دانشکده زبان دانشگاه انواع زبان های دنیا مثل زبان فرانسوی، زبان روسی، زبان هندی، زبان انگلیسی و دیگر زبان ها را تدریس می کنند.


 

اخذ پذیرش دانشگاه کیوتو

اخذ پذیرش موسسه علم و فناوری پیشرفته کره با آقای اپلای

رتبه دانشگاه کیوتو

Kyoto University بر اساس رتبه بندی وبسایت Webometrics در رده دوم بهترین دانشگاه های ژاپن  قرار گرفته است. بر اساس همین رتبه بندی دانشگاه کیوتو در رده نود و هفتم بهترین دانشگاه ها و موسسات علمی و آموزشی دنیا قرار گرفته است. بر اساس رتبه بندی موسسه QS این دانشگاه در رده سی و هشتم دانشگاه های جهان قرار دارد. طبق رتبه بندی وبسایت مشهور timeshighereducation دانشگاه کیوتو در رده پنجاه و چهارم بهترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته است. بر طبق رتبه بندی سایت usnews، دانشگاه کیوتو در رتبه 125 بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. دانشگاه کیوتو بر اساس رتبه بندی همین سایت در حوزه های شیمی و فیزیک در رده بیست و چهارم قرار گرفته است. همچنین Kyoto University در حوزه ایمنی شناسی در رده هفتاد و سوم قرار دارد. رتبه های برتری که این دانشگاه گرفته، آن را در بین دانشگاه های دنیا بسیار معروف کرده است.    

افراد مشهور دانشگاه کیوتو

آقای Shigefumi Mori‎ دانشمند معروف ژاپنی بوده در زمینه هندسه کار کرده و یکی از افراد مشهور Kyoto University است. وی یک ریاضیدان مشهور در حوزه هندسه بوده و بیشتر به دلیل کار کردن بر روی طبقه بندی سه برابری مشهور شده است. وی رویکرد کلاسیک را در طبقه بندی سطوح جبری به طبقه بندی سه برابر جبری تعمیم داد. آقای Shinya Yamanaka یک دانشمند مشهور ژاپنی بوده و از افراد مشهور تحصیل کرده Kyoto University است. این شخص از محققان مشهور سلول بنیادی ژاپنی بوده و یاماناکا همچنین رئیس پیشین انجمن بین المللی تحقیقات سلول های بنیادی به اسم ISSCR است. آقای ریوجی نویوری یکی از افراد مشهور تحصیل کرده Kyoto University بوده که شیمی دان بسیار معروفی است. وی در سال 2001 میلادی برنده جایزه نوبل شیمی شده و بین سال های 1963 تا 1968 میلادی در دانشگاه کیوتو مربی بود. آقای سوسومو تونگاوا دانشمند ژاپنی بوده که یکی دیگر از افراد مشهور Kyoto University است. وی در سال 1987 میلادی برنده جایزه نوبل در زمینه کشف مکانیسم ژنتیکی شده است. 

خوابگاه ها در دانشگاه کیوتو

Kyoto University دارای هفت مرکز اقامتی برای دانشجویان و نیز پژوهشگران بین المللی است. این خوابگاه ها در مناطق مختلف شهر کیوتو مثل شوگاکویین، یوشیدا، اوکازاکی، میساساگی، اوجی، اوهباکو و غیره واقع شده اند. دانشجویان بین المللی دانشگاه کیوتو در امکانات اقامتی که دانشگاه با آن ها قرارداد داشته، اقامت و زندگی می کنند. این اقمتگاه ها معمولا توسط دفاتر خدمات بین المللی به دانشجویان اعطا می گردد. خوابگاه Shugakuin در شمال شرقی شهر کیوتو و در 3.5 کیلومتری شمال پردیس اصلی دانشگاه کیوتو واقع شده است. ساختمان این دانشکده پنج طبقه ای بوده و از بتن مسلح است. هزینه این خوابگاه در ماه اول 11000 ین ژاپن به علاوه هزینه پذیرش بوده و امکانات آن شامل آب، دسترسی به اینترنت، تختخواب و سایر امکانات می شود. خوابگاه Yoshida یکی دیگر از خوابگاه های موجود برای دانشجویان بوده و در قسمت پردیس جنوبی دانشگاه کیوتو واقع شده است. ساختمان این خوابگاه چهار طبقه ای بوده و اتاق های آن شامل امکاناتی مشترک هستند. 

اخذ پذیرش دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ با آقای اپلای

شهر کیوتو

شهر Kyoto  مرکز استان کیوتو ژاپن بوده و بسیاری آن را یکی از زیباترین شهرهای دنیا لقب داده اند. با شروع فصل بهار و شکوفا شدن گل های روی درختان گیلاس زیبایی شهر کیوتو زیاد می شود. جالب است بدانید این شهر مدت ها پایتخت کشور ژاپن بوده و دربار امپراتوری این کشور در آن قرار داشته است. این شهر تغییرات آب و هوایی فراوانی داشته و معمولا نیمه مرطوب است. هتل های مختلفی و خوبی در این شهر وجود دارد که از جمله آن ها می توان از  Citadines Karasuma-Gojo و Ryokan Heianbo نام برد. هزینه خورد و خوراک در شهر کیوتو نسبت به شهری مثل توکیو ارزان تر بوده و ارزانترین رستوران در این شهر رستوران مک دونالد است.

Kyoto University در شهر بزرگ کیوتو و در کشور ژاپن قرار گرفته است. شما برای پذیرش شدن در دانشگاه کیوتو باید علاوه بر مدارک مورد نیاز در آزمون ورودی رشته خود قبول شوید. امکان تحصیل رایگان در این دانشگاه وجود نداشته و باید هزینه های تحصیلی را بپردازید. کسانی که بورسیه های مختلف این دانشگاه را قبول شوند، از پرداخت کردن شهریه های تحصیلی معاف می گردند. این بورسیه ها بسیار رقابتی بوده و باید در این بورسیه ها پذیرفته شوید. رتبه Kyoto University بر اساس رتبه بندی سایت Webometrics در رده دوم بهترین دانشگاه های ژاپن قرار گرفته است. بر طبق رده بندی موسسه QS دانشگاه کیوتو در رتبه سی و هشتم بهترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی قرار دارد. افراد مشهور بسیاری در Kyoto University تحصیل کرده اند که از جمله آن ها می توان از Shigefumi Mori، Shinya Yamanaka، ریوجی نویوری و غیره نام برد. 

2912 رتبه بندی این مطلب:
4.5
 

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته