دانشگاه دورهام

دانشگاه دورهام Durham University قدمتی زیاد دارد و از لحاظ زمان سومین دانشگاه قدیمی در انگلستان بعد از آکسفورد و کمبریج است. دانشگاه دورهام 600 سال بعد از دانشگاه آکسفورد و کمبریج تاسیس شد. این دانشگاه از بانفوذترین دانشگاه های انگلیسی زبان است و از سال 2011 در رتبه سوم معتبرترین دانشگاه های برتانیا است. پذیرش در دانشگاه دورهام مخصوصا در مقطع لیسانس بسیار سخت است. دانشگاه Durham یکی همواره در میان 10 دانشگاه برتر انگلستان بوده و بیشتریسن شهرت آن مربوط به رشته های روانشناسی، فناوری اطلاعات و زبان انگلیسی است. به طور کلی دانشگاه های انگلیستان بیشترین شهرتشان در رشته های علوم انسانی و پزشکی است. در ادامه این مطلب به ویژگی های دانشگاه دورهام و نحوه پذیرش و  اپلای از این دانشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف خواهیم پرداخت.
 

دانشگاه دورهام


دانشگاه دورهام کجاست؟

دانشگاه دورهام در سال 1832 در شهر دورهام انگلستان تاسیس شد و هم اکنون نیز این دانشگاه در همین شهر قرار دارد. دورهام شهری زیبا و با امکانات رفاهی بسیار خوب در شمال شرق انگلستان است. این شهر دارای سیستم حمل و نقل خوب و اتوبوس رایگان است. شهر دورهام در فاصله 420 کیلومتری لندن قرار دارد. نزدیک به 16000 دانشجو در  چندین کالج یا دانشکده دانشگاه دورهام در حال تحصیل هستند. از میان این تعداد دانشجو حدود 500 نفر از آن ها دانشجوی بین المللی بوده و از 156 کشور جهان برای تحصیل در این دانشگاه پذیرفته شده اند. همچنین حدود 30 درصد از کارکنان این دانشگاه نیز خارجی هستند. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا این دانشگاه را دارند عضو کالج Graduate Society می شوند و تمامی امور مربوط به تحصیل و پذیرش آن ها در این کالج انجام می شود. در ادامه این مطلب با دانشگاه دورهام و نحوه اخذ پذیرش از این دانشگاه آَشنا خواهیم شد.
 

دانشگاه دورهام کجاست؟

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

اخذ پذیرش از دانشگاه دورهام

پذیرش در دانشگاه دورهام کار مسختی به نظر می رشد چرا که این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های انگلستان و جهان است اما نشدنی نیست. بسیاری از دانشجویان علاقمند هب تحصیل در این دانشگاه هستند. یکی از مهمترین ویژگی های دانشگاه دورهام دادن مشاوره های تحصیلی و دوره آموزشی به دانشجویان و همراهی کردن آن حتی در گرفتن مسکن و ویزا است و اقامت یک ساله دانشجویان در دانشگاه را تضمین می کند. زمان ارسال درخواست پذیرش به این دانشگاه از ابتدای جولای تا نیمه های سپتامبر است. برای اطلاع دقیق از تاریخ ارسال درخواست ها باید به سایت دانشگاه مراجعه کرد. برای پذیرش در دانشگاه دورهام دانشجویان بادی شرایط تحصیلی و مهارت زبان انگلیسی بسیار بالایی داشته باشند. مدارک لازم جهت پذیرش این دانشگاه در دوره  International Foundation Year یا مقطع لیسانس عبارتند از:

  • نمرات عالی در مقطع دبیرستان
  • داشتن نمره آیلتس 6.5
  • داشتن سن بالای ۱۷ سال

همچنین برای پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد دانشجو باید شر ایط زیر را داشته باشد.

  • نمرات عالی در مقطع لیسانس
  • داشتن نمره آیلتس 7 یا 7.5
  • داشتن سن بالای ۲۰ سال

برای پذیرش در دانشگاه دورهام دانشجو باید بتواند از مهارت زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشد. البته دانشجویان این دانشگاه می توانند برای تقویت زبان خود در دوره های زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کنند.  برای پذیرفته شدن در دوره های زبان انگلیسی این دانشگاه نیز متقاضی باید بالای 17 سال سن داشته باشد و نمره آیلتس وی حداقل بالای 4 باشد. 

اخذ پذیرش دانشگاه صنعتی نانیانگ با آقای اپلای

رتبه دانشگاه دورهام

دانشگاه دورهام در سال 2011 توانسته بود رتبه سوم معتبرترین دانشگاه های بریتانیا را بدست آورده است. دانشگاه دورهام در رتبه بندی دانشگاه های جهان موسسه QS سال 2020 در رده 78 جهان قرار گرفت. دورهام همچنین در سال 2005 برنده جایزه سالیانه نشریه ساندی تایمز شد. این دانشگاه همچنین در هنر، علوم انسانی، علوم اجتماعی و حقوق همه در رده های برتر جهان و در رتبه بندی کمتر از 50 قرار دارند. دورهام در سال 2020 موفق به کسب رده 5 راهنمای گاردین شد. پروفسور استوارت معاون صدراعظم ومدیر دانشگاه دورهام در رابطه با دانشگاه دورهام می گویدکه : «دانشگاه دورهام یکی از دانشگاه های بزرگ جهان است و ما هدفمان این است که  از دانش دانشجویان و کارکنان برای الهام بخشید به موارد خارق العاده ای استفاده کنیم و خوشحالم که این امر با رتبه ها و استعداد ما جداول لیگ جهانی پدیدار می شود.»

دانشکده های دانشگاه دورهام

این دانشگاه دارای 3 گروه اصلی است که هر یک از این گروه شامل دانشکده های مختلفی می شود. این دانشکده ها رشته های متنوعی را در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می کنند. در ادامه با این 3 گروه و دانشکده های آن ها آشنا خواهیم شد.

گروه علوم اجتماعی و بهداشت

دانشکده حقوق ، دانشکده علوم اجتماعی کاربردی، گروه باستان شناسی، مدرسه بازرگانی دانشگاه دورام، مدرسه آموزش و پرورش، گروه جغرافیا و مدرسه دولتی و امور بین الملل

گروه هنر و علوم انسانی

دانشکده کلاسیک و تاریخ باستان، دانشکده مطالعات انگلیسی، دانشکده تاریخ، دانشکده موسیقی، دانشکده فلسفه، دانشکده الهیات و دین، دانشکده زبان انگلیسی، دانشکده زبانهای خارجی و مدرسه زبان ها و فرهنگ های مدرن که شامل بخش عربی، چینی، ژاپنی، روسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی است.

گروه علوم

دانشکده زیست شناسی و علوم زیستی، دانشکده شیمی ، دانشکده علوم زمین، دانشکده مهندسی و علوم رایانه، دانشکده علومریاضی، دانشکده روانشناسی
 

دانشکده گاردن ویلی دانشگاه دورهام

اخذ پذیرش دانشگاه چینی هنگ کنگ با آقای اپلای

هزینه تحصیل دانشگاه دورهام

هزینه های تحصیل در دانشگاه دورهام  و در کل دانشگاه های انگلستان بالا است. همچنین تحصیل در این کشور نیازمند تامین هزینه های زندگی و اقامت نیز هست و دانشجویان باید بتوانند تمامی این هزینه های این دانشگاه را تامین کنند. پرداخت هزینه های این دانشگاه را می توان توسط انتقال مستقیم، کارت اعتباری و چک انتقال بانکی انجام داد. شهریه هر ترم را در این دانشگاه را می توان به صورت کامل یا در 3 قسط پرداخت کرد. به همین دلیل می توان با انجام کار دانشجویی هر ماه شهریه را پرداخت کرد.

تحصیل رایگان دانشگاه دورهام

تحصیل در دانشگاه دورهام بسیار بالا است اما دانشجویان این دانشگاه می توانند با استفاد ازکمک هزینه های مالی که دانشگاه به برخی از دانشجویان خود اختصاص می دهد استفاده کنند. همچنین دانشگاه دورهام به دانشجویان خود وام های دانشجویی نیز پرداخت می کند که دانشجویان می توانند با استفاده از این وام های دانشجویی شهریه دانشگاه خود را پرداخت کنند. این دانشگاه به دانشجویان زمان می دهد که بعد از فارغ التحصیلی این وام ها را بازپرداخت کند. دانشجویان بین المللی در زمان ارسال درخواست پذیرش می توانند درخواست کمک هزینه مالی خود را نیز اعلام کنند. دانشگاه دورهام برای دانشجویان برتر نیز شرایطی را فراهم کرده است که در صورتی که مشکل مالی برای تحصیل در این دانشگاه دارند از بورسیه های این دانشگاه استفاده کنند.

شرایط بورسیه دانشگاه دورهام

دانشگاه دورهام دارای تعهدی است که بدون توجه به شرایط مالی دانشجویان را حمایت می کند. دانشگاه از طریق همکاری با سازمان های خارجی بورس های تحصیلی و کمک هزینه های مالی را برای دانشجویان تامین می کند. دانشگاه برای اعطای بورسیه تحصیلی به شرایط مالی خانوادگی و پیشرفت تحصیلی دانشجویان دقت می کند. دانشگاه بسیاری از بودجه های لازم جهت بورسیه ها را با کمک سازمان های خارجی تهیه می کند. در انگلستان بورسیه های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان در نظر گرفته می شود. هر کدام از این بورسیه از طرف دولت انگلستان، سازمان های مختلف و یا سازمان های خیریه انجام می شود. به طور کلی دانشگاه Duraham بورسیه های بسیار متنوعی را به دانشجویان می دهد که حتی شامل بورسیه های کامل تحصیلی نیز می شود. دانشگاه دورهام همچنین به دانشجویان جوایز مختلفی نیز می دهد تا به این طریق بتواند در کنار تشویق دانشجویان نمونه به آن ها کمک های مالی نیز کرده باشد و حس رقابت را نیز در دانشجویان بیشتر کند.

سایت دانشگاه دورهام

دانشجویان و متقاضیان تحصیل در دانشگاه دورهام می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه دورهام اطلاعات کاملی در مورد دوره های مختلف و رشته های که پذیرش دانشجوی بین المللی دارد، کسب کنید. همچنین اطلاعات مربوط به بورسیه های این دانشگاه و رشته هایی که بورسیه به آن ها تعلق می گیرد نیز در این سایت آمده است. اگر شما هم مایل به ارسال درخواست پذیرش به این دانشگاه هستید می توانید به این سایت مراجعه کرده و فرم های مربوطه را تکمیل کنید. دقت داشته باشید که چنانچه تمایل به اخذ بورسیه هستید در زمان ارسال پذیرش فرم درخواست اخد بورسیه را نیز پر کنید.

امکانات و خوابگاه های دانشگاه دورهام

دانشگاه دورهام دارای امکانات بسیار زیادی همچون مجموعه های ورزشی، کتابخانه ها و خوابگاه های متنوع است. Durham University  به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ضمانت یک سال اسکان را می دهد. هزینه های زندگی واجاره خانه دردورهام بسیار گران است و به همین دلیل دانشجویان باید بتوانند در همان زمان اخذ پذیرش اقدام به گرفتن خوابگاه بکنند. این دانشگاه دارای تعداد محدود خوابگاه های متاهلی است که دانشجویان باید به سرعت برای رزرو این خوابگاه ها درخواست بدهند. هزینه اقامت خوابگاه در خوابگاه های دانشگاه دورهام برای دانشجویان کارشناسی ارشد همراه با غذا و بدون غذا متفاوت است و دانشجویان می توانند هر کدام بخواند انتخاب کنند.
 

خوابگاه های دانشگاه دورهام

اخذ پذیرش موسسه علم و فناوری پیشرفته کره  با آقای اپلای

مشاهیر دانشگاه دورهام

فراد معتبر و مشاهیر زیادی در دانشگاه دورهام تحصیل کرده اند. این دانشگاه در طول سال ها فعالیت خود توانسته است تاثیرات زیادی بر علم روز بگذارد. از جمله مشاهیر که در این دانشگاه تحصیل کرده اند می توان به تیم اسمیت بنیان گذار پروژه EDen ، دیوید اسپراکستون از بنیان گذاران Aardman Animations اشاره کرد. سر جورج مالکوم براون زمین شناس مشهور انگلیسی نیز در این دانشگاه تحصیل کرده اند. دانشگاه دورهام افراد مشهور دیگری را نیز مانند اندرو اشتراوس بازیکن معروف کریکت، جاستین ولبای اسقف اعظم، سر پیتر استینوف بازیگر مشهور، جورج الگیا مجری معروف BBC و بسیاری افراد دیگر را به جامعه معرفی کرده است.

مرکز مطالعات ایرانیان

مرکز مطالعات ایران در سال 1999 به عنوان مرکزی جهت انجام تحقیقات شرکت های تابعه خاورمیانه و مطالعات اسلامی در این دانشگاه تاسیس شد. در سال 2010 این مرکز یک رابطه رسمی را با ایران شروع کرد و یک تفاهم نامه میان آن ها امضا شد تا اعضای هیئت علمی و کارشناسان در مورد پروژه های تحقیقاتی، فعالیت ها، کنفرانس، همایش ، کارگاه های آموزشی با یکدیگر تبادل نظر و همکاری داشته باشند.
 

دانشکده معماری دانشگاه دورهام


دانشگاه دورهام سومین دانشگاه قدیمی کشور انگلستان بعد از آکسفورد و کمبریج است کهدر شهر دورهام تاسیس شد. این دانشگاه در رده  78 دانشگاه های جهان در رتبه بندی موسسه QS قرار گرفت. نزدیک به 16000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند که نزذیک به500 نفر از آن ها دانشجویان بین المللی هستند. این دانشگاه دارای 3 گروه اصلی علوم اجتماعی و بهداشت، هنر و علوم انسانی و گروه علوم است. این 3 گروه دانشکده های مختلفی دارند و رشته های متنوعی را ارائه می کنند. هزینه های تحصیل و زندگی در دانشگاه دورهام بسیار بالا است. اما این دانشگاه اقامت سال اول تمام دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد را تضمین می کند. Durham University بورسیه های مختلفی را با کمک سازمان های مختلف، خیریه ها و دولت انگلستان به دانشجویان در رشته های مختلف ارائه می کند. دانشگاه Durham افراد مشهور و نامدار بسیاری را به جامعه معرفی کرده است. این دانشگاه همچنین دارای یک مرکز به نام مرکز مطالعات ایرانیان است که اجازه می دهد تبادل علم با این دانشگاه انجام شود.

3062 رتبه بندی این مطلب:
4.2

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته