دانشگاه بریستول

قیمت فرآیند اپلای : 4410000 تومان

این دانشگاه یک دانشگاه دولتی بوده و در سال 1876 میلادی ساخته شده است. The university of Bristol  یک دانشگاه پژوهشی بوده و در قسمت جنوب غربی کشور بریتانیا قرار گرفته است. این دانشگاه تا سال 1909 میلادی یک دانشگاه معمولی بود ولی در این سال نشان سلطنتی را دریافت کرد. بر اساس آخرین آمارها تعداد دانشجویان The university of Bristol در حدود 6200 نفر بوده اند. دانشگاه بریستول ارتباطی مستقیم و قوی با کارفرمایان مختلف از سراسر دنیا دارد. این دانشگاه بیش از 20 مرکز علمی و دارای بیش از صد رشته تحصیلی را در دل خود جای داده است. این دانشگاه جایزه های نوبل مختلفی را گرفته است و این جوایز باعث شهرت این دانشگاه شده اند. در این مقاله شما را با دانشگاه بریستول، نحوه پذیرش، بورسیه ها، هزینه های تحصیلی و دیگر موارد مرتبط آشنا می کنیم.
 


نمایی از دانشگاه بریستول

 

دانشگاه بریستول کجاست؟

این دانشگاه در شهر بریستول و در کشور انگلستان واقع شده است. این دانشگاه تقریبا در مرکز شهر بریستول و در نزدیکی Cabot Tower قرار گرفته است. همچنین یکی دیگر از مکان های نزدیک به دانشگاه بریستول می توان از پارکینگ خودرو به اسم trenchard street car park نام برد. برای اطلاع از آدرس دقیق دانشگاه و نیز راهای ارتباطی مختلف به سایت The university of Bristol مراجعه کنید.
 

دانشگاه بریستول انگلستان

اخذ پذیرش دانشگاه بریستول

در گذشته محدود های بسیاری در این دانشگاه وجود داشته است. اما به این نکته مهم توجه کنید که محدودیت پذیرش شدن دانشجویان جدید برای The university of Bristol برداشته شده است. این برداشته شدن در سال های اخیر موجب دو برابر شدن دانشجویان دانشگاه بریستول شده است. این دانشگاه از سال 2006 تاکنون مبالغی را برای حمایت و کمک به دانشجویانی که وضعیت مالی ضعیفی دارند، هزینه کرده است. متقاضیانی که مدرک دیپلم بین المللی را دارند برای  The university of Bristol به صورت مستقیم پذیرش می شوند.  شرایط ورود برای هر دوره و برنامه در مقطع کارشناسی متفاوت بوده و باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید. دور هایی با سطح A  تا سطح ABB تعیین شده اند، که معدل های متفاوتی در نظر گرفته می شود.

تحصیل رایگان در دانشگاه بریستول

 تحصیل در The university of Bristol به صورت رایگان نبوده و باید شهریه های تحصیلی را به طورذ کامل پرداخت کنید. برای اینکه فشار مالی بر دانشجویان بریستول کاهش یابد، این دانشگاه بورسیه هایی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. این بورسیه ها ممکن است بخشی از هزینه های تحصیلی شما را پوشش دهند. برای اطلاع از شرایط و نحوه پرداخت شهریه های تحصیلی به سایت دانشگاه بریستول مراجعه کنید. تمام اطلاعات مربوط به این موارد در این سایت قابل مشاهده است.        

شرایط بورسیه دانشگاه بریستول

بورسیه های گوناگونی در The university of Bristol وجود داشته که به دانشجویان در تامین هزینه های تحصیلی کمک زیادی می کند. دانشگاه بریستول در حال برنامه ریزی برای اختصاص مبلغ 1.75 میلیون پوندی برای بورسیه هیا تحصیلی دانشگاهی است. این بورسیه ها به دانشجویان اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای دنیا تعلق می گیرد. جایزه های دانشجویان بین المللی بین 5000 تا 10000 هزار پوند تخمین زده می شود و تمام هزینه های تحصیلی را پوشش می دهد. بورس تحصیلی برای دوره های مقدماتی این دانشگاه از اول ماه September در دسترس شما قرار می گیرد. آخرین مهلت برای درخواست دادن برای این نوع بورسیه ها در 20 مارس 2021 میلادی به اتمام می رسند. بورسیه ای تحت عنوان Aviva scholarship  در این دانشگاه برای متقاضیان در نظر گرفته شده است. برای اطلاع از تاریخ دقیق و مهلت زمانی برای درخواست دادن بورسیه های The university of Bristol به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه بریستول

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی The university of Bristol برای رشته های مختلفی با هم تفاوت بسیاری دارد. در این مقطع برای رشته های مهندسی،  علوم بهداشتی و علوم زندگی باید مبلغی 24000 پوند را به صورت سالانه پرداخت کنید. برای رشته های علوم اجتماعی و حقوق باید مبلغ 19500 پوند را در هر سال پرداخت کنید. برای مقطع تحصیلی کارشناس ارشد تحقیقاتی برای رشته های هنری باید 18300 پوند در سال پرداخت شود. برای رشته های علوم پایه و کلینیک باید به ترتیب مبلغ های 23200 و 36100 پوند را در هر سال را پرداخت کنید. برای مقطع کارشناسی ارشد به صورت  taught در رشته حسابداری و امور مالی باید در سال 25700 پوند را پرداخت کنید. برای رشته محاسبات پیشرفته مقطع کارشناسی ارشد  باید مبلغ 23800 را پرداخت کنید. این رشته به صورت taught برگزار می شود و باید تمام شهریه را پرداخت کنید. برای رشته قوانین بانکداری و دارایی باید شهریه تحصیلی بالغ بر 19100 پوند را پرداخت کنید.

سایت دانشگاه بریستول

قسمتی تحت عنوان درباره ما در سایت The university of Bristol وجود دارد. در این قسمت اطلاعات جامع و کاملی را درباره دانشگاه بریستول می توان مشاهده کرد. این اطلاعات درباره حقیقت های دانشگاه، زنان موفق دانشگاه، نقشه دانشگاه، تجربه های دانشجویان، ساختار دانشگاه و غیره را می توان مطالعه کرد. در قسمت study at Bristol اطلاعات بسیار جامعی درباره مقاطع تحصیلی مختلف دانشگاه به تفکیک ذکر شده است. منوی تحت عنوان Schools and faculties تمام دانشکده های این دانشگاه را جداگانه ذکر کرده است که می توان آن ها را به طور دقیق بررسی کرد. قسمتی به اسم اخبار در سایت  The university of Bristol وجود داشته که می توان اخبارهای دانشگاه، اخبار بیماری کووید-19 و دیگر اخبار مرتبط با دانشگاه را مشاهده کنید. همچنین برای اطلاعات دقیق درباره میزان شهریه های تحصیلی دانشگاه، بورسیه ها، مهلت های زمانی برای اخذ پذیرش و غیره به سایت رسمی The university of Bristol مراجعه کنید.      

 

رشته های تحصیلی دانشگاه بریستول

رشته های زیادی در The university of Bristol تدریس و آموزش داده می شوند که با توجه به سلیقه و علایق خود باید آن ها را انتخاب کنید. رشته ها محبوب مقطع کارشناسی شامل بیوشیمی، آناتومی کاربردی ،حسابداری و امور مالی، کارشناسی مهندسی هوا و فضا بوده که بعضی از آن ها همراه با یک سال تحصیل در صنعت همراه است. بعضی از رشته ها نیز در قاره اروپا یا در خارج از کشور بریتانیا برگزار می شوند. رشته های مختلفی نیز در مقطع فوق لیسانس در The university of Bristol وجود دارند که بعضی از آن ها بسیار محبوب هستند. برخی از این رشته ها مواردی مثل مهندسی هوا و فضا، مردم شناسی، بیولوژی، پزشکی مولکولی و بافت سلولی و غیره هستند. لازم به ذکر است بعضی از رشته های مقطع فوق لیسانس نیز در خارج از شکور برگزار شده و در برخی باید تحصیل را در قاره اروپا ادامه دهید.

رتبه دانشگاه بریستول

این دانشگاه بر اساس USNEWS در رده هشتاد و شش بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. براساس آخرین رتبه بنید موسسه QS دانشگاه بریستول در رده پنجاه و هشتم بهترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته است. The university of Bristol بر اساس رتبه بندی timeshighereducation  در رده نود و یکم بهترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته است. بر اساس رده بندی سایت Webometrics دانشگاه بریستول  در رده یازدهم بهترین دانشگاه های بریتانیا قرار گرفته و رتبه بسیار خوبی است.
 

نمایی از دانشگاه معتبر بریستول

 

افراد مشهور دانشگاه بریستول

سیمون پگ یکی از افراد مشهور تحصیل کرده The university of Bristol است. دلیل شهرت سال های اخیر این بازیگر مشهور بازی در سری فیلم های ماموریت غیر ممکن بوده است.از فیلم های دیگری که این بازیگر در آن ها به ایفای نقش پرداخته می توان از Hot fuzz، Free jimmy، Shaun of the dead و غیره را می توان نام برد. دیوید ویلیامز یکی افراد مشهور دیگری است که در The university of Bristol تحصیل کرده است. وی یک بازیگر انگلیسی بوده که بیشتر در فیلم های سبک کمدی بازی کرده است. وی از سال 2012 میلادی یکی از مجریان برنامه تلویزیونی معروف کشور بریتانیا به نام Britain's Got Talent بوده که این برنامه از شبکه آی تی وی پخش می شود. آقای Paul Dirac یکی دیگر از افراد مشهوری است که در The university of Bristol تحصیل کرده است. وی فیزیکدانی بسیار برجسته بوده و از پایه گذاران اصلی فیزیک کوانتومی است. وی در سال 1933 میلادی برنده جایزه مهم نوبل شده است و از او به عنوان نابغه دنیای فیزیک نام برده می شود.

شهر بریستول

شهر بریستول یکی از شهر های باستانی کشور بریتانیا بوده و جاذبه ها و مکان های تاریخی زیادی در این شهر وجود دارند. این شهر در بخش جنوب غربی کشور بریتانیا قرار گرفته و از شهر لندن 169 کیلومتر فاصله دارد. این شهر به نسبت شهر های دیگر یکی از گرم ترن شهر های بریتانیا است. فرودگاه اصلی شهر Bristol یکی از مهمترین فرودگاه های کشور بریتانیا بوده و در سیزده کیلومتری این شهر قرار دارد. شهر بریستول یک شهر دانشجویی نام گرفته و هزینه های این شهر بسیار کم است. هاستل های زیادی هم در شهر بریستول وجود داشته که مسافران و گردشگران از آن ها استفاده می کنند. هتلی به اسم مرکور در این شهر وجود داشته که یک هتل چهار ستاره بوده و بسیار معروف است. ویژگی های ممتاز زیادی این هتل دارد که می توان از استخر، سالن های بدنسازی و نیز کارمندان حرفه ای نام برد.

مکان های دیدنی بریستول

کلیسای جامع شهر بریستول یکی از مکان های تماشایی در شهر بریستول است. این کلیسا از زیباترین کلیساهای کشور بریتانیا بوده و در دوره نورمن ها ایجاد گردیده است. هیچ گردشگر و مسافری دوست ندارد این مکان بسیار باشکوه را از دست دهد. تورهای رایگانی در کلیسای جامع وجود دارد که در روزهای شنبه و سه شنبه می توان از ان ها استفاده کرد. خیابان King نیز در شهر بریستول یکی از مکان های گردشگری بسیار جذاب است. این خیابان تاریخی در سال 1650 میلادی ساخته شده ات و پذیرای بسیار یاز گردشگران از سراسر دنیا است. بسیار جالب است که یان مکان محل خالی کردن بسیاری از بارهای کشتی ها بوده است. امروزه این مکان دارای کافه ها و رستوران های بسیار زیبایی است که می توان مدتی را در آن جا سپری کرد. بازار سنت نیکلاس یک بازار بسیار جالب بوده و فروگاه های بسیاری در آن وجود دارد. در این محل انواع فروشگاه ها مثل فروشگاه های محصولات کشاورزی، کتاب های قدیمی و دسته دوم، لباس و غیره وجود دارد.

 

جمع بندی
دانشگاه بریستول در شهر بریستول و در جنوب غربی بریتانیا قرار گرفته است. بسیاری از محدودیت های سابق The university of Bristol برادشته شده و این موضوع موجب جذب دانشجویان بسیاری شده است. تحصیل در دانشگاه بریستول انگلستان رایگان نبوده و باید هزینه های تحصیلی این دانشگاه را به طور کامل پرداخت کنید. سایت معتبر Webometrics که آمارهای معتبری از رتبه های دانشگاه های سراسر بریتانیا را تهیه می کند، رتبه 11 را برای The university of Bristol در نظر گرفته است. رشته های محبوبی در مقطع کارشناسی این دانشگاه مثل حسابداری و امور مالی، کارشناسی مهندسی هوا و فضا وجود دارند. افراد معروف بسیاری در دانشگاه بریستول تحصیل کرده اند که از جمله آن ها می توان از سیمون پگ، دیوید ویلیامز و فیزیکدانی به اسم Paul Dirac نام برد.

 

63 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته