دانشگاه توکیو

University of Tokyo در سال 1877 میلادی در شهر توکیو ژاپن ساخته شده است. دانشگاه توکیو جزو نخستین دانشگاه های مهم و سلطنتی کشور ژاپن بوده است. جوایز متعددی مثل نوبل، جایزه پریتزکر، مدال فیلدز و غیره به این دانشگاه اعطا شده است که افتخارات زیادی را نصیب این دانشگاه کرده است. در سال 1947 پس از شکست خوردن ژاپن در جنگ جهانی دوم نام اصلی خود را دوباره به خود گرفت. در پاییز 2012 میلادی برای اولین بار این دانشگاه در دوره کارشناسی رشته هایی را به زبان انگلیسی و برای دانشجویان بین المللی اختصاص داد. University of Tokyo به عنوان یک موسسه برتر تحقیقاتی نیز شناخته شده و پژوهش های زیادی در این دانشگاه انجام می گردد. در ادامه این مقاله شما را با اپلای دانشگاه توکیو، بورسیه های دانشگاه توکیو، هزینه تحصیل و غیره آشنا می کنیم.
 

دانشگاه توکیو

دانشگاه توکیو کجا است؟

University of Tokyo در شهر توکیو کشور ژاپن و در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. این دانشگاه در نزدیکی Hongo post office و ایستگاه پلیس Motofuji Police Station واقع شده است. این دانشگاه معتبر دارای پنج نوع پردیس دانشگاهی در کومابا، هونگو، کاشیوا، ناکانو و شیرواکنه است. برای اطلاع از آدرس دقیق و محل قرار گرفتن University of Tokyo به سایت این دانشگاه مراجعه کنید.
 

دانشگاه توکیو کجاست

 

اخذ پذیرش از دانشگاه توکیو

برای کلیه مقطع های تحصیلی دانشگاه توکیو باید در ابتدا برای امتحان ورودی ثبت نام کنید. تنها در صورت قبولی در این دانشگاه است که می توان به ادامه تحصیل پرداخت. به طور کلی برای این دانشگاه هر چه نمرات زبان انگلیسی شما برای دوره های انگلیسی بیشتر شود، شانس پذیرش شما بالاتر می رود. برای تحصیل به زبان ژاپنی در University of Tokyo باید این زبان را تا حد بالایی یاد بگیرید. دانشجویانی که قصد تحصیل به مدت بیش از سه ماه در دانشگاه توکیو را دارند، باید ویزای دانشجویی کشور ژاپن را دریافت کنند. برای مشاهده کردن کلیه شرایط پذیرش برای هر رشته تحصیلی باید به سایت University of Tokyo مراجعه کرده یا با این دانشگاه ارتباط برقرار کنید. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه ییل با ما همراه باشید.

تحصیل رایگان در دانشگاه توکیو

امکان تحصیل به صورت رایگان در دانشگاه وجود ندارد و باید هزینه های تحصیلی را پرداخت کنید. البته هزینه های معقولی را این دانشگاه برای تحصیل کردن دانشجویان در نظر گرفته که می توان آن ها را پرداخت کرد. برای پوشش دادن این هزینه ها نیز دانشگاه بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان اعطا می کند. این بورسیه ها در تمامی مقاطع تحصیلی به دانشجویان دانشگاه توکیو اعطا می گردد. برای اطلاع یافتن از هزینه ها و اینکه چه نوع بورسیه هایی برای دانشجویان در نظر گرفته شده، به سایت University of Tokyo مراجعه کنید.

شرایط بورسیه دانشگاه توکیو

بورسیه تحصیلی مختلفی در University of Tokyo وجود داشته که برای دانشجویان مختلفی وجود دارد. اکثر این بورسیه ها توسط نهاد ها و بنیاد های خارجی به دانشجویان دانشگاه توکیو اعطا می گردند. برخی از این بورسیه قبل از ورود به ژاپن و برخی دیگر بعد از ورود شما به ژاپن به دانشجویان اعطا می گردد. بورسیه تحصیلی دولتی ژاپن تحت عنوان MEXT بوده که به دانشجویان این دانشگاه تعلق می گیرد. از طریق برنامه های این بورسیه، University of Tokyo فقط دانشجوبان تحقیقاتی و دانشجویان مقطع کارشناسی را می پذیرد. بورسیه ویژه ای دانشگاه توکیو برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. این بورس تحصیلی در سال 2004 میلادی ایجاد شده است و کمک هزینه پژوهشی به دانشجویان بین المللی اعطا می کند. دریافت کنندگان این نوع بورسیه به صورت ماهیانه بین 150000 تا 200000 ین ژاپن را دریافت می کنند. از زمان تاسیس این بورس تا به حال نزدیک به 571 از این نوع بورسیه به دانشجویان اعطا شده است.

هزینه تحصیل در دانشگاه توکیو

هزینه های تحصیل در University of Tokyo با هم فرق می کند. هزینه پذیرش برای کلیه مقاطع در دانشگاه توکیو 282000 ین ژاپن است. هزینه تحصیل در این دانشگاه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس 535800 ین ژاپن بوده و هزینه تحصیل در مقطع دکترا 520800 ین ژاپن است. تمام این هزینه ها به صورت سالانه از متقاضی مورد نظر دریافت می گردد. بعضی از رشته ها نیاز به امتحان ورودی داشته که برای نیمسال اول 4000 و برای نیمسال دوم 13000 ین ژاپن دریافت می شود. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی رشته حقوق و همچنین رشته های پزشکی این دانشگاه با بقیه فرق می کند. هزینه پذیرش دانشجوی تحقیقاتی 84600 ین ژاپن و هزینه ثبت نام 9800 ین ژاپن است. هزینه های تحصیلی برای دانشجوی تحقیقاتی نیز به صورت ماهیانه 28900 و به صورت سالیانه 346800 ین ژاپن است. دانشجویان حسابرسی برای تحصیل در این دانشگاه نیز هزینه هایی جداگانه دارند، که کل این هزینه ها عددی بالغ بر 52800 ین ژاپن می شود. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کپنهاگ با ما همراه باشید.

سایت دانشگاه توکیو

قسمتی در سایت University of Tokyo به نام درباره ما وجود دارد که درباره تاریخچه دانشگاه، حقایق دانشگاه، انتشارات، ماموریت ها و غیره نوشته شده است. قسمتی تحت عنوان WHY Tokyo در این سایت وجود داشته که درباره دلایل انتخاب کردن این موسسه آموزشی نوشته شده است. در قسمت Prospective Students اطلاعاتی درباره دانشکده ها، خوابگاه ها، هزینه های تحصیلی و بورسیه های این دانشگاه و غیره مطالب زیادی وجود دارد. قسمتی برای دانشجویان حال حاضر این دانشگاه وجود دارد که به صورت مجزا در مورد آن ها نوشته شده است. در مورد دانش آموختگان University of Tokyo نیز بخشی جداگانه در این سایت وجود داشته که با بقیه بخش ها کاملا جدا است. اطلاعات زیادی درباره شغل های دانشگاه در سایت دانشگاه توکیو وجود دارد. کلیه اطلاعات درباره پردیس های دانشگاه، نحوه دسترسی به این پردیس ها را می توان در سایت University of Tokyo مشاهده کرد.

رشته های تحصیلی دانشگاه توکیو

دانشکده های گوناگونی در University of Tokyo وجود دارد که انواع رشته های متنوع را به دانشجویان آموزش می دهند. دانشکده های از قبیل دانشکده پزشکی، داروسازی، هنر، علوم کشاورزی، اقتصاد و غیره در این دانشگاه وجود دارد. در دانشکده مهندسی انواع بخش ها مثل مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مواد، مهندسی مکانیک و غیره وجود دارد. در هر کدام رشته های مختلفی تدریس و به دانشجویان اموزش داده می شود. برای مثال در دانشکده مهندسی کامپیوتر گرایش های مختلفی مثل نرم افزار، سخت افزار و غیره به دانشجویان آموزش داده می شود. در دانشکده های مختلف نیز گرایش های مختلف مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی معماری، برق، الکترونیک و غیره تدریس می گردد. دانشکده های مختلف و رشته های دانشگاه در سایت University of Tokyo نوشته شده است. در واقع خود این دانشکده ها نیز سایتی مجزا از خود دارند که می توان با مراجعه به سایت دانشگاه توکیو آن ها را مشاهده کرد.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی
 

دانشگاه توکیو ژاپن


رتبه دانشگاه توکیو

 بر اساس رده بندی سایت Webometrics دانشگاه توکیو بهترین دانشگاه ژاپن و در رده اول قرار دارد. بر اساس رتبه بندی همین سایت University of Tokyo در رده شصت و پنجم بهترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی جهان قرار گرفته است. بر طبق رتبه بندی موسسه QS دانشگاه توکیو رتبه بیست و چهارم را از آن خود کرده است. بر اساس رتبه بندی سایتtimeshighereducatio  که با تازگی منتشر شده، University of Tokyo در رده سی و ششم بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارد. رتبه بندی سایت USNEWS نیز که به تازگی منتشر شده، دانشگاه توکیو در رتبه هفتاد و سوم برترین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی قرار گرفته است. بر اساس رتبه بندی همین سایت که برای هر موضوع انجام شده، این دانشگاه در زمینه شیمی رتبه بیست و پنجم را از آن خود کرده است. همچنین این دانشگاه در موضوع فیزیک رتبه هفت و رتبه رشته بیولوژی و بیوشمی سی و شش است. این رتبه ها دانشگاه توکیو را به شهرت جهانی رسانده و باعث جذب دانشجویان بسیاری از سراسر جهان می شود.

افراد مشهور دانشگاه توکیو

آقای ایساکو ساتو نخست وزیر سابق ژاپن یکی از افراد مشهور تحصیل کرده در University of Tokyo است. وی در سال 1964 میلادی به عنوان نخست وزیر ژاپن انتخاب شده و تا سال 1970 در این پست بود. وی دومین نخست وزیر در ژاپن است که دوران نخست وزیری طولانی داشته است. وی همچنین به همراه آقای شان مک براید جایزه صلح نوبل را از آن خود کرده است. آقای کیتاساتو شیباسابورو یکی از افراد معروف University of Tokyo است که دانشمندی معروف در زمینه باکتری شناسی در ژاپن بوده که به عنوان پدر باکتری شناسی ژاپن نیز شناخته می شود. کیچی میازاوا سیاستمدار معروف ژاپنی یکی دیگر از افراد مشهور تحصیل کرده درUniversity of Tokyo است. این شخص از سال 1991 تا 1993 میلادی به عنوان نخست وزیر ژاپن خدمت کرد. دولت وی قانونی را تصویب کرد که به ژاپن اجازه می دهد نیروهای خود را برای مأموریت های صلح و همچنین مذاکره در مورد توافق تجاری با ایالات متحده به خارج از کشور بفرستد. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه هاروارد با ما همراه باشید.

خوابگاه های دانشگاه توکیو

دفتری به اسم Housing Office در دانشگاه توکیو وجود داشته که به دانشجویان برای گرفتن خوابگاه در University of Tokyo کمک می کنند. خوابگاه هایی که این دفتر برای دانشجویان تهیه می کند معمولا کیفیت بالایی داشته و از لحاظ هزینه مقرون به صرفه است. ای خوابگاه ها در حال حاضر در مناطقی مثل شیروکنادای، اویوکه، کومابا و کاشیوا وجود دارند که خدمات مختلفی را برای دانشجویان فراهم می آورند. اطلاعات مربوط به محل های اقامت اجاره ای از طریق آژانس های خصوصی نیز در وب سایت Housing Office موجود است. همچنین اگر خود قصد گرفتن آپارتمان در داخل شهر توکیو را دارید، دانشگاه به عنوان یک ضامن عمل کرده و به شما کمک می کند. صفحه ای تحت عنوان "سیستم ضامن دانشگاه" برای این امور وجود دارد.
 

خوابگاه های دانشگاه توکیو

 

امکانات دانشگاه توکیو

سیستم کتابخانه University of Tokyo بسیار عظیم و گسترده است و دارای کتابخانه های بسیاری در پردیس های مختلف است. سیستم کتابخانه دانشگاه توکیو شامل کتابخانه عمومی در پردیس هنگو، کتابخانه کومابا در پردیس کومابا، کتابخانه کاشیوا در پردیس کاشیوا و 32 کتابخانه دیگر در دانشکده های تحصیلات تکمیلی است. دانشگاه توکیو دارای هشت موزه است که زمینه های گوناگونی مثل پزشکی، کشاورزی و هنر را پوشش می دهد. امکانات ورزشی زیادی در دانشگاه توکیو وجود داشته که از جمله آن می توان از  Gotenshita Memorial Arena و Kemigawa Athletic Grounds and Kemigawa Seminar House نام برد. همچنین امکاناتی بهداشتی در مکانی به نام Sportia وجود دارد که در این مکان امکانات ورزشی علاوه بر بهداشتی برای دانشجویان این دانشگاه وجود دارد.

University of Tokyo جزو بهترین دانشگاه های ژاپن بوده که در شهر توکیو ژاپن واقع شده است. برای پذیرش شدن در دانشگاه توکیو باید حتما در امتحان ورودی شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنید. امکان تحصیل رایگان در University of Tokyo وجود نداشته و شما برای تحصیل در این دانشگاه باید شهریه های تحصیلی را پرداخت کنید. بورسیه های مختلفی در دانشگاه توکیو وجود داشته که با آن ها می توان بسیاری از هزینه های تحصیلی را پوشش داد. رشته ها و گرایش های مختلفی مثل مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، شیمی و غیره در این دانشگاه وجود داشته که برای اطلاعات دقیق به سایت دانشگاه باید مراجعه کنید. University of Tokyo برترین دانشگاه ژاپن بر اساس رتبه بندی وبسایت Webometrics است. مکان های ورزشی و بهداشتی زیادی در دانشگاه توکیو وجود داشته که می توان از آن ها استفاده کرد. ایساکو ساتو و کیچی میازاوا نخست وزیران سابق ژاپن بوده که در دانشگاه توکیو تحصیل کرده اند.

2942 رتبه بندی این مطلب:
4.5

1 نظر در مطلب "دانشگاه توکیو" ثبت شده است

Avatar image

jason

سلام ممنون از مقالتون

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته