دانشگاه هاروارد

University Harvard از برترین دانشگاه های دنیا است و یک دانشگاه خصوصی است که در شهر کمبریج ایالت ماساچوست آمریکا قرار گرفته است. دانشکده های پزشکی و بازرگانی دانشگاه هاروارد در شهر مجاور کمبریج یعنی بوستون قرار دارند. همچنین این دانشگاه عضو "لیگ دانشگاه های آیوی" یا "مجتمع نیلوفری" است. این مجمتع از هشت دانشگاه معتبر جهان که عمدتا در دانشگاه های شمال شرقی ایالات متحده آمریکا واقع شده اند تشکیل شده است و به طور حتم یکی از مهمترین آن ها University Harvard است. شدت نفوذ و قدرتی که این دانشگاه دارد آن را به یکی از مشهورترین دانشگاه‌های جهان تبدیل کرده‌ است. هاروارد در میان تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در دنیا از بزرگترین پشتوانه های مالی بهره مند است. در این مطلب قصد داریم شما را با اپلای دانشگاه هاروارد و همچنین تحصیل در این دانشگاه آشنا کنیم.
 

نمایی از یک روز در دانشگاه هاروارد

 

دانشگاه هاروارد کجاست؟

University Harvard در شهر کمبریج در ایالت ماساچوست در کشور آمریکا واقع شده است. یک شهر جذاب بوده و فرهنگ های بسیاری از کشورهای دیگر در این شهر جای گرفته اند. در شهر کمبریج علاوه بر هاروارد که یکی که یکی از مطرح ترین دانشگاه های دنیا است، دانشگاه دیگری به نام MIT هم در این شهر قرار گرفته است، که در واقع شهر کمریج یک شهر کاملا دانشگاهی است. در این شهر به طور معمول 40 اینچ باران به صورت سالیانه می بارد و زمستان ها در این شهر بسیار سرد و برفی است. نوریستر یا Nor'easter که در مقیاس بزرگ به طوفان هایی گفته می شود، که در امتداد ساحل شرقی ایالات متحده آمریکا و غرب اقیانوس اطلس شمالی و کانادا رخ می دهد و این طوفان در شهر کمبریج در ماه های زمستان به طور مرتب رخ می دهد. از امکانات حمل و نقل در این شهر می توان به چندین مسیر دوچرخه، اتوبوس ماساچوست و همچنین دسترسی راحتی در اطراف دانشگاه کمبریج به حمل و نقل عمومی وجود دارد.
 

دانشگاه هاروارد

 

اخذ پذیرش دانشگاه هاروارد

برای ورود و تحصیل در مقطع کارشناسی در University Harvard، باید نمره آزمون زبان SAT شما از 1520 بیشتر بود و برای آزمون ACT باید نمره ای بیش از 34 کسب کنید. البته برای مقطع کارشناسی وجود مدرک زبان یکی از این آزمون ها کافی است. دانشجویان در این دوره، تقریبا 4 سال مشغول به تحصیل می شوند. برای مقطع فوق لیسانس  و رشته مهندسی شما نیاز به داشتن مدرک زبان GRE هستید و برای رشته های مدیریت مدرک GMAT لازم است. داشتن مدرک لیسانس معدل لیسانس آمریکایی،  معدل حداقل 3.7 از 4 نمره GPA ، اثبات مهارت زبان انگلیسی آیلتس با نمره 7.5 یا تافل با نمره 90 به بالا، انگیزه نامه دانشجو و خلاصه ای از سوابق کاری، و مصاحبه بستگی به رشته فرد از جمله عواملی است که باعث پذیرش شما در مقطع فوق لیسانس می شود. تحصیل دکتری در University Harvard یعنی قرار گرفتن شما در یکی از فعال ترین و موثرترین جوامع علمی دنیا است. تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه هاروارد دو مدل مجزا به نام های دکتری تخصصی در علوم به نام PH.D و دیگری دکتری رهبری علوم به نام ED.L.D است. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کوئینزلند با ما همراه باشید.

رتبه بندی دانشگاه هاروارد

University Harvard از برترین دانشگاه های جهان بوده و در طی سال های پیاپی توانسته رتبه یک در بین دانشگاه های دنیا را از آن خود کند. دانشگاه هاروارد رتبه یک را بر اساس کیفیت آموزشی و فعالیت های علمی و تحقیقاتی بدست آورده است. این دانشگاه بر حسب نظرسنجی ها و آمارهایی که از سایت هایی مثل US news، webometrics و shanghai رتبه یک را از آن خود کرده است. بر اساس نظر سنجی و آمار برترین دانشگاه های دنیا که QS انجام داده، هاروارد در دنیا رتبه سوم را دارد که یک رتبه بسیار عالی است. همچنین بر طبق آمار ها و نظر سنجی هایی که Times انجام داده، رتبه ششم را به خود اختصاص داده است.

تحصیل رایگان در دانشگاه هاروارد

دوره هایی به صورت کاملا آنلاین در University Harvard برگزار می شود که می توانید به راحتی در آن ها شرکت کنید. این دانشگاه فرصت های آموزشی بسیاری مانند دوره ها و آموزش های آنلاین را برگزار می کند که از سراسر دنیا می توانید در آن ها شرکت کنید که البته در این دوران بیماری ویروس کرونا بسیار خوب است. دیگر امکانی که می توانید به تحصیل رایگان در University Harvard بپردازید، بورسیه تحصیلی دانشگاه هاروارد است که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. بهترین و بیشترین نوع این بورسیه ها در مقطع دکترا ارائه می شود، که شامل کمک هزینه تحصیلی به مدت پنج سال، حق بیمه زندگی برای سال های دوم و سوم، ترکیبی از کمک هزینه ها و کمک های تحقیقاتی و بورسیه های تحصیلی است. بورسیه دانشجویان در مقطع کارشناسی به کسانی که درآمد خانواده آن ها از 65000 دلار کمتر است تعلق می گیرد و شامل کل شهریه تحصیل و گرفتن اتاق در این دانشگاه است دریافت می کنند. بورسیه یا کمک هزینه در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه نسبت به دو مقطع دیگر محدود و بسیار کمتر است.
 

دانشگاه هاروارد یکی از بهترین دانشگاه های جهان است.

 

شرایط بورسیه پزشکی دانشگاه هاروارد

مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد یا به اختصار HMS، دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد است و در شهر بوستون در ایالت ماساچوست آمریکا قرار گرفته است. کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه پزشکی هاروارد را دارند، حتما باید    لیسانس علوم پایه را در خود دانشگاه های آمریکا بگذرانند. بورس تحصیلی ICRT یک نوع بورس برای دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه هاروارد است که برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی برای پژوهش های پزشکی در نظر گرفته شده است. اگر از تحقیق و پژوهش کردن لذت برده و قصد دارید در دانشکده پزشکی University Harvard تحصیل کنید، نباید این فرصت خوب و استثنائی را از دست بدهید. دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد که به آن HMS می گویند، کمک هایی مقدماتی را برای برنامه آموزش علمی بالینی را برای دانشجویان علاقه مند ارائه می دهد. این دوره یک دوره زمانی شش ماهه برای افرادی که مایل به کسب تخصص و علم در زمینه تحقیقات بالینی است. اهداف برنامه ICRT، شامل توصیف کردن مفاهیم اصلی اپیدمیولوژی و آمار زیستی، ساختن یک سوال پژوهشی، ارزیابی کردن انتقاد از ادبیات پزشکی و غیره است.
 

دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های دنیا است

 

هزینه تحصیل در دانشگاه هاروارد

University Harvard یک دانشگاه خصوصی و از معتبرترین دانشگاه های درجه یک دنیا محسوب می گردد. از این جهت از بسیاری از دانشگاه های دنیا هزینه بیشتری دریافت می کند اما از بورسیه های مختلفی برای پوشش دادن هزینه های دانشجویان خود استفاده می کند. هزینه های این دانشگاه که به صورت سالیانه دریافت می گردد بسیار زیاد است. برای مثال تحصیل در مقطع فوق لیسانس رشته معماری تقریبا بین 45000 دلار تا  54000 دلار برای شما هزینه در بر دارد. با توجه به درآمد بالایی که دانشگاه هاروارد کسب می کند، بورسیه هایی را هم به دانشجویان  آمریکا و  دانشجویان بین المللی در نظر می گیرد. دانشجویانی که از دانشگاه هاروارد پذیرش دریافت کنند و درآمد خانواده آن ها از 65000 دلار کمتر است، واجب شرایط دریافت بورسیه هستند. بر اساس یک امار که از University Harvard گرفته شده است، تقریبا 55 درصد دانشجویان دانشگاه هاروارد بورسیه تحصیلی دریافت نموده اند. 

سایت دانشگاه هاروارد

قسمتی از سایت دانشگاه تحت عنوان "درباره ما" درباره اخبار دانشگاه هاروارد، مطالبی درباره اخبار دانشگاه، تجربه های آکادمیک دانشگاه، مطالب مدیران دانشگاه و غیره نوشته شده است که می توانید از آن ها بهره مند بشوید. همچنین در این سایت در مورد بورسیه های دانشگاه، مکان های دانشگاه مثل کتابخانه، دانشکده ها، رویداد ها، راه های ارتباطی با دانشگاه و همچنین شغل هایی که در این دانشگاه ممکن است پیدا کنید، نوشته شده است. همچنین در این سایت به دلیل شیوع ویروس کرونا که این اواخر در کشور آمریکا بسیار شیوع پیدا کرده است، مطالب و نکاتی برای جلوگیری از این ویروس نوشته شده است. همچنین در این سایت تمام کورس ها، تمام رشته ها و نحوه پذیرش گفته شده است.

افراد مشهور دانشگاه هاروارد

University Harvard در بعضی از در رشته هایی مثل علوم، ادبیات و فلسفه چهره‌ها و افراد شناخته شده‌ای از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند که امروزه از "مشاهیر جهان" محسوب می‌شوند. همچنین هشت رییس جمهور در تاریخ آمریکا مثل باراک اوباما، جرج بوش پسر، تئودور روزولت، جان اف کندی و غیره از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که در نوع خود یک رکورد بی نظیر است. بیشتر از 150 برنده نوبل در این دانشگاه تحصیل کرده اند و به نوعی با این دانشگاه در ارتباط بوده اند. البته افرادی مثل بیل گیتس و مارک زاکربرگ در ابتدا در این دانشگاه تحصیل کرده اند اما بعد از مدتی ترک تحصیل کرده اند. این دانشگاه را در بعضی از نقاط مثل ایران و آمریکا به اسم دانشگاه آدم معروف ها می شناسند و دلایل آن رتبه بالا آن در جهان و معروف بودن افراد مشهور این دانشگاه و دیگری اهمیت فراوان University Harvard به دانشجویانی که در مقاطع مختلف به تحصیل می پردازند.
 

تصویری از باراک اوباما در دوران دانشجویی در دانشگاه هاروارد آمریکا

برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه ییل با ما همراه باشید.

شرایط کاری برای فارغ التحصیلان دانشگاه هاروارد

University  Harvardیکی از بهترین دانشگاه‌هایی است که زمینه را برای اشتغال دانشجویان فارغ‌التحصیل خود فراهم آورده است و در جهان خاص است. مسلما آینده فارغ التحصیلان ایرانی دانشگاه هاروارد تضمین شده است و مدارک آنها مورد تایید در کل جهان بوده و به راحتی می توانند برای هر شرکت، شغل و کارفرمایی مشغول به کار شوند. University Harvard با استفاده از یک پلتفرم (ساختار آموزشی) تحت عنوان Crimson Careers که از سوی اداره خدمات دانشگاه هاروارد ارائه شده، دانشجویان و فارغ التحصیلان خود را به سوی شغل مورد علاقه خود هدایت می کند.

چند ویژگی ممتاز دانشگاه هاروارد

کتابخانه University Harvard از بزرگترین کتابخانه های دانشگاهی در دنیا بوده و بیش از هشت میلیون کتاب را در خود جا داده است. سیستم مرکزی کتابخانه دانشگاه هاروارد در کتابخانه وندرنر در محلی به نام Harvard- Yard قرار گرفته ‌است که مشتمل بر هشتاد کتابخانه مستقل شامل حدود پانزده میلیون نسخه کتاب است. از این مجموعه پرطرفدارترین ها برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی هستند، کتابخانه هایی مثل لامونت و کابوت است. در آن ها انواع آثار و هنرها مثل چینی، اسلامی، اروپایی و غیره به چشم می خورد. در این کتابخانه ها اسناد و کتاب های نایاب و بسیار قدیمی به فراوانی وجود دارد. معتبر ترین و قدیمی ترین سند ها درباره جغرافیا و فرهنگ های آمریکا در این کتابخانه ها وجود دارد و امکان دسترسی به آن ها برای همه آزاد است. همچنین University Harvard صاحب چندین موزه هنری، علمی و فرهنگی است و موزه هنری دانشگاه هاروارد از سه موزه جدا از هم تشکیل شده است.
 

نمایی از کتابخانه بزرگ و بی نظیر دانشگاه هاروارد

شرایط اخذ تابعیت و اقامت کشور آمریکا پس از اتمام تحصیل

داشتن یک کار تمام وقت وقتی که به خصوص در رابطه با مهارت فرد است و به نوعی آن فرد به خاطر شغل خود و در حیطه شغلی خود فرد مثبت و مزیت خوبی برای کشور آمریکا و جامعه آن اعمال کند، می تواند موجبات اخذ گرین کارت آمریکا و اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی در آمریکا را برای خود مهیا کند. باید دانشجویانی که متقاضی گرین کارت آمریکا هستند، باید دانسته ها و اطلاعات در مورد کارفرمایان را از راه ایمیل و تلفن زدن یا با مراجعه به وبسایت خود شرکت بدست بیاورند. همچنین متقاضیان باید توانمندی ها و رزومه کاری و پژوهشی خود را پیش از مصاحبه برای کار فرمای مورد نظر ارسال کنند و این کار به آن ها برای استخدام کردن شما انگیزه  می دهد.

مدل های مختلف ویزای دانشجویی برای کشور آمریکا

یکی از معمول ترین این نوع ویزاها، ویزای F1 است که یک نوع ویزای غیر مهاجرتی بوده و مدت آن بستگی به زمان تحصیل دانشجو دارد. دانشجویانی که این نوع ویزا را دارند، به مدت 20 ساعت در هفته می توانند، یک کار پاره وقت و اختیاری انجام بدهند. همچنین دارندگان این نوع ویزا برای همسر و فرزندان خود می توانند در خواست ویزای F2  بدهند، که به آن ویزای همراه شخص هم گفته می شود. نوع دیگری از ویزا به نام M1 وجود دارد که این نوع ویزا برای کسانی است که قصد یادگیری مطلبی غیر آکادمیک در یک موسسه آموزشی آمریکایی را دارند صادر می شود. در این نوع ویزا با درخواست متقاضی ، یک ویزای نوع M2 صادر می شود که برای همراهان آن فرد مثل زن و بچه است. ویزای نوع M1 نوع برای دوره های تحصیلی فنی است. ویزای j1  نوع دیگری از ویزای دانشجویی است که برای برنامه های ترکیبی کاری و تحصیلی و برنامه هایی مثل تبادل دانشجو بین دانشگاه های مختلف انجام می شود. این نوع ویزا، همچنین برای محققان و پژوهشگرانی که نیاز به آموزش عملی که در کشور خود امکان آن را ندارند، بسیار مناسب است.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

درباره شهر کمبریج در ایالت ماساچوست

شهر کمبریج که در کنار رودخانه چارلز در ایالت ماساچوست قرار گرفته است و دلیل نام کمبریج به افتخار دانشگاه کمبریج در کشور انگلستان به این اسم نامیده شده است. شهر کمبریج پنجمین شهر پرجمعیت ایالت ماساچوست است. مساحت شهر کمبریج تقریبا 18 کیلومتر مربع است، که از این عدد 17 کیلومتر مربع آن زمین است و بقیه آن یعنی 1 کیلومتر آن آب است. به دلیل نزدیکی شهر کمبریج به بوستون طرح های مختلفی برای پیوستن کمبریج به بوستون پیگیری شد ولی هیچ کدام از این طرح ها پذیرفته نشدند. از مکان های دیدنی شهر کمبریج می توان از موزه هنرهای زیبا، کلیسای قدیمی شمال، موزه علوم، قایق های قو شکل بوستون و غیره نام برد. میدان کندل در شهر کمبریج، با کار و تمرکز زیاد بروی "کار آفرینی" و "کیفیت نوآوری" از سال 2010 تحت عنوان "نوآورترین مایل مربعی در روی کره زمین" نامیده می شود. دین بیشتر مردم در این شهر کاتولیک است و اکثر مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند.
 

شهر کمبریج در ایالت ماساچوست

برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کپنهاگ با ما همراه باشید.

حمل و نقل عمومی و دانشگاه ها در کمبریج

شهر کمبریج دارای تعداد بسیار زیادی مسیر دوچرخه سواری است، که یکی از این مسیرها در امتداد رودخانه چارلز است و منظره زیبایی است. این مسیر پارک خطی Minuteman Bikeway را به مسیر جامع سامر ویل به هم متصل می کند و می توانید حتی به سایت پارک خطی Minuteman Bikeway  سر زده و اطلاعات بیشتری از آن بدست آورید. پارکینگ برای دوچرخه سواران بسیار زیاد است و در بسیاری از خیابان های این شهر مسیر دوچرخه سواری وجود دارد و دوچرخه سواری کردن در قسمت های خاص از پیاده رو ها که ترافیک "عابر پیاده" است، ممنوع است. شهر کمبریج، قسمتی از سازمان حمل و نقل ماساچوست تحت عنوان MBTA است که علاوه برخدمات کشتیرانی، مورد هایی مثل مترو واگن برقی، خطوط اتوبوس و تقریبا 1919 مایل از خطوط راه آهن را مدیریت و کنترل می کند. دانشگاه های هاروارد، MIT، لسلی و دانشکده بازرگانی هولت دانشگاه کمبریج انگلستان در این شهر قرار گرفته اند.
 

سیستم حمل و نقل عمومی در شهر کمبریج

 

درباره ایالت ماساچوست

پایتخت این ایالت شهر بوستون آمریکا است که بیشتر مردم آن از ایرلندی های اصیل هستند. ایالت ماساچوست هفتمین ایالت کوچک کشور آمریکا، از لحاظ وسعت و از لحاظ تراکم سومین ایالت امریکا است. نام ایالت ماساچوست از سرخپوستان بومی آمریکا به معنای "نزدیک کوه کوچک" است. ماساچوست از اولین مناطق اسکان و مستقر شدن "مهاجران اروپایی" است. اکثر جمعیت ایالت ماساچوست در شهر بوستون بوده، که در این شهر دو دانشکده بازرگانی و پزشکی دانشگاه هاروارد در آن قرار گرفته اند. بعضی شهرهای این ایالت کمبریج، بوستون، فرانکلین، تانتون، وست فیلد و غیره است. از جمله افراد این ایالت مشهورجان آدامز، جان هانکوک، امیلی دیکنسون، ریچارد آرمیتاژ و غیره هستند. از لحاظ اقتصادی ایالت ماساچوست، از تولید ناخالص داخلی بالایی بهره مند است. این ایالت دارای وزارتخانه های متعددی مثل وزارت بهداشت و خدمات انسانی و وزارت بیمه است. خانم "مایا جمال الدین" اولین زن مسلمان و محجبه در ایالت ماساچوست و شهر ملروز است.

کتابخانه University Harvard یکی از بزرگترین کتابخانه های دانشگاهی در دنیا بوده و بیش از هشت میلیون کتاب را در خود جا داده است. علاوه برآن این دانشگاه دارای چندین موزه مثل هنری، علمی و همینطور فرهنگی است و موزه هنری دانشگاه هاروارد خود از سه موزه جدا از هم تشکیل شده است. دانشگاه Harvard در شهر کمبریج در ایالت ماساچوست در کشور آمریکا واقع شده است. یک شهر با جذاب بالا بوده و فرهنگ های بسیار مختلفی از کشورهای دیگر در این شهر جای گرفته اند. بورس تحصیلی ICRT یک نوع بورس برای دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه هاروارد است که برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی برای پژوهش های پزشکی در نظر گرفته شده است. اگر از تحقیق و پژوهش کردن لذت برده و می خواهید در دانشکده پزشکی Harvard University تحصیل کنید  نباید این فرصت خوب و استثنائی را از دست بدهید. هشت رییس جمهور در تاریخ آمریکا مثل باراک اوباما، جرج بوش پسر، تئودور روزولت، جان اف کندی و غیره از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که در نوع خود یک رکورد بی نظیر است.

19996 رتبه بندی این مطلب:
3.7

6 نظر در مطلب "دانشگاه هاروارد" ثبت شده است

Avatar image

قاسم رضايي

آنتی فوتون

پدیده گرم شدن جهانی زمین و آثار مخرب آن در تغییر شرایط اقلیمی یکی از موضوعات روز دنیا است. سالیانه جلسات بین المللی متعددی در این خصوص برگزار شده و مراکز تحقیقاتی راهکارهایی را ارائه می دهند. پیشنهاد می گردد با استفاده از تکنولوژی های قرن ۲۱، در ادامه اختراع ادیسون، نوعی لامپ یا دستگاهی با عملکرد متضاد تولید کرد که به جای تابش فوتون، از آن آنتی فوتون ساطع شود كه در این مورد "سایه" تولید شود. بر اساس تئوری عمومی، اگر ذره ای با پادذره خودش برخورد کند ذره نابود میشود. همچنین انرژی این تکنولوژی میتواند با استفاده از انرژی رایگان خورشیدی و یا توربین بادی تامین شود.

از مزایای این آنتی فوتون میتوان به موارد زیر اشاره کرد که در کل باعث کاهش دمای کره زمین خواهد شد:

- حفاظت از تاسیسات نفتی، پتروشیمی، گازی، نظامی و فضایی،

- استفاده در استودیوم های ورزشی، پیاده روها، سطح شهر و مراکز تفریحی،

- استفاده در فرودگاه ها، پارکینگ ها، انبار های گمرک و انبارهای روباز،

- استفاده در ساختمان ها، کارخانه ها، صنایع و شرکت ها،

- مکان های پرورش گل و گیاه آپارتمانی و انواع قارچ،

- استفاده در سواحل دریا که مردم از چتر و سایه بان استفاده میکنند،

- جهت کارگران ساختمانی و مزارع،

- جهت نصب بر روی وسایل نقلیه مانند خودرو ها، قطار ها، کشتی ها و هواپیما ها،

- محافظت از گونه های جانوری و گیاهی،

- جلوگیری از تخریب و فرسایش آثار باستانی،

- کاهش درجه حرارت هوا در مناطق گرمسیری و جزایر گرم،

- استفاده در روز های برگزاری جلسات مذهبی، ملی و اعیاد،

- جلوگیری از تاثیرات مخرب تغییرات اقلیمی و آب شدن یخهای قطبی،

- جلوگیری از تبخیر آب سطح زمین و حفظ تالاب ها،

- صرفه جویی در مصرف آب و برق وکولر ها،

- جلوگیری از گرمازدگی،حفظ زیبایی پوست و محافظت از آفتاب سوختگی،

- ماندگاری بیشتر مواد غذایی،

- جهت حفظ رطوبت هوا،

- کم شدن وزش تندبادها، طوفان شن و ریزگرد ها،

- تاثیر مثبت در بیماران دیابتی و بیماران عصبی،

- کمک به ترمیم لایه اوزون،

- کم کردن تاثیر منفی گرمای زیاد.

موفق باشید. قاسم رضایی09173024525


Avatar image

Unknown

ببخشید برای گرفتن پذیرش از اینجا محدودیت هوشی وجود دارد؟


Avatar image

mahdi

i. I am Mehdi Mir Moeini, CEO of deanat Daro Nobahar Pharmaceutical Company in Iran. I have invented a very powerful drug to treat incurable wounds such as diabetic foot ulcers and bed sores that heal all wounds. If your scientists and academics want to work together to register and mass-produce drugs, please send me a message. Contact number: 09188523220 Email: s.m.mirmoeni53@gmail.com Thank you.


Avatar image

امرالله میرزاده

در این دانشگاه تاریخ دین اسلام تدریس میشود یا خیر ؟


Avatar image

رها

سلام وقتتون بخیر

دوره لیسانس علوم پایه رو خود دانشگاه هاروارد داره؟


نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته