دانشگاه ییل

دانشگاه ییل (Yale University) یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آمریکا و جهان است. ییل یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان است که افراد نامی زیادی در آن تحصیل کرده اند. بسیاری از روسای جمهور ایالت متحده فارغ التحصیل این دانشگاه بودند. دانشکده حقوق این دانشگاه همیشه رتبه اول را در میان تمام دانشگاه های آمریکا بدست می آورد. تحصیل در دانشگاه در ییل می تواند یکی از بهترین تجربیات هر فرد باشد. این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی اهمیت زیای قائل است و همواره امکانات بسیاری را برای جذب و پذیرش دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. دانشجویان در سراسر جهان علاقمند به تحصیل در دانشگاه های آمریکا از جمله دانشگاه ییل هستند. این امر به دلیل سطح علمی بالا و حضور اساتید برجسته در این دانشگاه ها است و اینکه این مراکز بازار کار خوبی برای دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی دارند. در ادامه به بررسی اپلای دانشگاه ییل می پردازیم.
 

دانشگاه ییل

 

دانشگاه ییل Yale University  کجاست؟

دانشگاه ییل در سال 1701 در شهر نیوهیونایالت کنتیکت آمریکا تاسیس شد و به عنوان  یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان جهان به حساب می آید. این دانشگاه خصوصی محل تحصیل بسیاری از افراد مشهور و بزرگ آمریکا و جهان است. این دانشگاه از زمان تاسیس در راستای گسترش دانش و به اشتراک گذاری پژوهش های علمی و استفاده از خلاقیت در اجرای تحقیقات و حفظ اطلاعات فرهنگی و علمی برای نسل های بعد، تلاش کرده است.  دانشگاه ییل به دلیل واقع شدن در نیوهیون و ایالت کنتیکت و برنامه های نمایشی و موسیقی عالی در این شهر، سازمان های دانشجویی مختلفی مانند Yale Whiffenpoofs  شکل گرفت. و به دلیل رقابت با دانشگاه هاروارد مشهور شد.
 

دانشگاه ییل کجاست


دانشگاه ییل توسط هیئت امنایی نظارت و  به طور رسمی با نام شرکت ییل شناخته می شود. این شرکت همچنین توسط کابینه دانشگاه یک نهاد توسط رییس جمهور که تشکیل شده از روسا و معاونان رییس جمهور و سایر رهبران ارشد دانشگاهی و اداری است. داین دانشگاه یک دانشگاه بزرگ تحقیقاتی است که دارای برنامه های مختلف  گروها، مرازک، موزه ها، مدارس و سازمان های زیادی که به آن وابسته است.
ییل در مقطع کارشناسی قریب به 6000 نفر دانشجو ثبت نام می کند و به عنوان  یکی از بزرگترین دانشگاه های آمریکا محسوب می شود.  وسعت این دانشگاه  آن 373 هکتار و دارای یک پردیس مرکزی با 260 هکتار مساحت است. ساخت ساختمان های آن به قرن 18 برمی گردد و متشکل از 14 واحد است. این دانشگاه شامل چندین دانشکده مختلف است.

اخذ پذیرش در دانشگاه Yale

داشنگاه ییل  بیشتر رشته های تحصیلی را در مقاطع مختلف کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می کند. همچنین این دانشگاه علاوه بر ارائه دروس در مقاطع تحصیلی، دوره هایی را نیز در بدون ارائه مدرک در حوزه های مختلف ارائه می کند. این دوره ها به افراد اجازه می دهند تا بدون تحصیل و داشتن یک برنامه درسی طبق ارائه دانشگاه به مطالعه و تحقیق در حوزه دلخواهشان بپردازند. اما باید بدانید که گرفتن پذیرش از دانشگاهی که قدمتی 300 ساله دارد و افرادی همچون جورج بوش رییس جمهور در آنجا تحصیل کرده اند قطعا کار سختی است و به توانایی های شما بستگی دارد. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کارنگی ملون با ما همراه باشید.
پذیرش در این دانشگاه به ارائه مدارکی کامل و داشتن یک رزومه علمی خوب بستگی دارد. اما باید بدانید که در میان مدارک آنچه از همه برای دانشگاه مهمتر است ارائه یک انگیزه نامه مناسب است.. ارائه یک انگیزه نامه خوب می تواند به دانشگاه کمک کند که شخصیت متقاضی را به درستی بشناسند. پذیرش دانشجویان در دانشگاه ییل فقط بر اساس رزومه شخصی افراد و بدون توجه به شرایط مالی آن ها انجام می گیرد. دانشجویانی که واجد شرایط تحصیل در این دانشگاه باشند حتی با وجود پر کردن فرم های درخواست کمک مالی نیز می توانند پذیرفته شوند. دانشگاه برای این دانشجویان تلاش می کند که از طریق کمک هزینه ها، وام های دانشجویی و اشتغال به کارهای دانشجویی و بعد از فارغ التحصیلی هزینه های آن ها را تلاش کند.
 

کتابخانه دانشکده حقوق دانشگاه Yale

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه ییل

ثبت نام در این دانشگاه برای تمامی دانشجویان و متقاضیان در سراسر جهان یکسان است. ثبت نام در این دانشگاه و ارسال درخواست برای پذیرش در این دانشگاه برای دانشجویان داخلی و بین المللی یکسان است. دانشگاه ییل در بررسی درخواست ها به درخواست های کمک مالی دانشجویان توجه نمی کند و تلاش برای پذیرش دانشجوی توانمد برای آن ها در اولویت است.  شما برای ثبت نام در این دانشگاه باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید و فرم درخواست پذیرش را ارسال کنید و در کنار آن مدارک دیگرتان را نیز آماده داشته باشید.
مدارک لازم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی
تمامی دانشجویان برای ثبت نام در مقطع کارشناسی باید فرم های درخواست پذیرش را پر کنند و هزینه درخواست پذیرش را نیز پرداخت کنند. سایر مدارک لازم برای ثبت نام در در مقطع کارشناسی:

 • گزارش نمرات اواسط سال و گزارش نهایی
 • گزارش مدرسه همراهخ با متن
 • توصیه از دو معلم و یک توصیه نامه از مشاور مدرسه
 • نتایج آزمون SAT  و ACT (برای پذیرش در این دانشگاه هیچ حداقل نمره ای لازم نیست و فقط ارائه نتایج امتحان ضروری است.)
 • نتایج آزمون مهارت انگلیسی

 

مدارک لازم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

برای ثبت نام در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا نیز باید در زمانی که به این دانشگاه فرم پذیرش را ارسال می کنید هزینه ارسال درخواست را ارسال کنید و مدارک زیر را برای ثبت نام در دانشگاه آماده داشته باشید:

 • انگیزه نامه به زبان انگلیسی
 • ارائه مدرک زبان معتبر (تافل و یا آیتلس)
 • ارائه رزومه ( دربرخی از رشته ها مثل هنر و یا مهندسی با نمونه کار ارائه گردد)
 • لیستی از تمام دانشگاه هایی که دانشجو تحصیل کرده  و یا فقط برای آن ها درخواست ارسال کرده بود.
 • ارائه 3 توصیه نامه از نفر با درجات علمی بالا. (پس از اینکه اسم و فامیل 3 نفر را به دانشگاه ارائه کردید خود دانشگاه برای آن ها لینکی می فرستد که بتوانند توصیه نامه را خودشان شخصا برای دانشگاه ارسال کنند.)
 • واریز هزینه ای برای بررسی مدارک ارائه شده و یا ارسال مدارک برای چشم پوشی از هزینه (شخص متقاضی اگر توانایی پرداخت هزینه بررسی مدارک نیست میتواند درخواست جلسه چشم پوشی کند. در آن جلسه اگر تشخیص داده شود که توان پرداخت ندارید از این هزینه ها چشم پوشی می شود.)

برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کلمبیا با ما همراه باشید.

رتبه جهانی دانشگاهی ییل

دانشگاه ییل در رتبه بندی سال 2020 موسسه QS در رتبه 17 دنیا و نهم آمریکا قرار می گیرد. همچنین این دانشگاه در رده بندی دانشگاهی موسسه تایمز در سال 2020 در رتبه هشتم جهان قرار گرفت. دانشگاه ییل در رنکینگ دانشگاهی آمریکا در رتبه پنجم قرار دارد. ییل همچنین در رتبه های زیر قرار گرفته است.

 • رتبه 3 در دانشگاه های ملی
 • رتبه 14 در تدریس برتر کارشناسی
 • رتبه 3 در برترین مدارس
 • رتبه 33 در خلاقترین مدارس آمریکا

 

دانشکده های Yale University

دانشگاه ییل دارای 14 واحد است که متشکل از چندین دانشکده، دانشکده تحصیلات تکمیلی هنر و علوم، کالج کارشناسی و 12 مدرسه حرفه ای است. دانشگاه ییل دارای رشته های متنوع بسیاری است و تقریبا تمامی رشته ها تدریس می شود. ییل همچنین دارای 12آموزشگاه حرفه ای است که از طریق دانشکده تحصیلات تکمیلی هنر و علوم  تدریس می شوند. این 12 آموزشگاه عبارتند از:

 • دانشکده حقوق
 • مدرسه الوهیت
 • مدرسه پزشکی
 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده هنر
 • دانشکده نمایش
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده محیط زیست
 • دانشکده بهداشت عمومی
 • دانشکده مهندسی و علوم کاربردی

 

دانشکده نمایش


هزینه تحصیل در دانشگاه ییل

هزینه های تحصیل در دانشگاه ییل بسیار زیاد است و یکی از گرانترین دانشگاه های جهان محسوب می شود. هزینه های این دانشگاه حتی برای خانواده های  ثروتمند نیز بالاست. اما این دانشگاه متعهد می شود که متقاضیانی که توانایی های بالایی دارند نگرانی بابت هزینه های دانشگاه و اقامت در آنجا نداشته باشند. این دانشگاه تضمین می کند که وضع مالی خانواده تاثیری بر وضعیت پذیرش دانشجویان نگذارد. دانشگاه ییل یکی از معتبرترین دانشگاه های خصوصی  ایالت متحده است که عضور آیوی لیگ نیز هستند. عضویت در آیوی لیگ  نشان اعتبار و درجه علمی مدارس و دانشگاه های خصوصی آمریکا است.

تحصیل رایگان در دانشگاه ییل

سیاست های دانشگاه ییل تضمین می کند که تمام نیاز های دانشجو را از شهریه و اقامت در دانشگاه تامین کند. دانشگاه ییل با اینکه شهریه های سنگینی دارد اما به دلیل کمک های مالی که به دانشجویان می دهد تحصیل در آن مقرون به صرفه است. این کمک هزینه ها با توجه به نیاز دانشجو پرداخت می شود. دانشجویانی که نمی توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند ولی توان پرداخت تمام هزینه هارا هم ندارند می توانند از وام های دانشجویی و اشتغال در دانشگاه بهره بگیرند. دانشجویانی نیز که بورسیه تحصیلی می گیرند نیز ممکن است به دلیل شرایط سخت مالی بتوانند از گرفتن وام های دانشجویی نیزه بهره مند شوند.  86 درصد دانشجویان دانشگاه در سال 2018 بدون بدهی وام دانشجویی فارغ التحصیل شدند. تمامی دانشجویان ییل می توانند وام های دانشجویی دریافت کنند.

شرایط بورسیه دانشگاه ییل

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه ییل بر اساس معیار های مختلفی داده می شود. دانشجویانی که کمک هزینه دریافت کرده اند نیز می توانند از موقعیت های تابستانی بهره بگیرند و در خارج از کشور دوره های تحصیلی بگذرانند. این دانشجویان در کنار کمک هزینه های دیگر کمک های مالی برای دوره ها تابستانی خارج از کشور نیز دریافت می کنند. جایزه ها و کمک های مالی تابستانی هم به صورت داخلی و هم خارجی اعطا می شود که دانشجویان بتوانند از دوره های تحصیلی تابستانه چه در داخل و چه در خارج از کشور استفاده کنند. دانشگاه Yale  در سال تحصیلی 2019-2020 حدود 180 میلیون دلار صرف هزینه کمک های مالی به دانشجویان و بورسیه های تحصیلی کرد. ا بورسیه های تحصیلی که در ییل پرداخت می شود در یکی از 3 دسته زیر قرار می گیرد.

 • بورسیه های تحصیلی که از بودجه دانشگاه به دانشجویان مقطع کارشناسی تعلق می گیر د  و اعطای آن فقط بر اساس نیاز مالی دانشجویان است.
 • کمک هزینه های مبتنی بر استحقاق دانشجو که به دلیل عملکرد دانشجو در ورزش یا زمینه های دیگر توسط شرکت های خصوصی و غیرانتفاعی پرداخت می شود.
 • کمک های حقوقی که بر اساس نیاز فدرال و یا ایالت محل سکونت  داده می شود.

دانشگاه ییل همچنین فرصت کارهای دانشجویی برای دانشجویان خود ایجاد کرده است. این کار ها می تواند  مشاغل پاره وقت فدرال و یا کارهای دانشجویی در بخش های مختلف دانشگاه باشند. دانشجویان می توانند در قسمت های مختلف دانشگاه از قبیل آزمایشگاه های تحقیقاتی، کالج های اقامتی، مجموعه های ورزشی، واحد های اداری و غیره مشغول به کار شوند.

امکانات دانشگاه ییل

دانشگاه ییل برای دانشجویان خود امکانات و تسهیلاتی فراهم کرده است که دانشجویان برای اقامت در دانشگاه  مشکلی نداشته باشند. این دانشگاه مسئولیت تامین محل سکونت در دانشگاه و یا در اطراف محوطه دانشگاه را بر عهده دارد. دانشجویان می توانند در محیطی ایمن و آرام زندگی کنند و از امکاناتی متنوع بهره بگیرند. دالنشجویان در کنار بهره بردن از فضای آموزشی دانشگاه می توانند از امکانات فرهنگی، ورزشی و رفاهی نیز بهره بگیرند. این دانشگاه دارای مجموعه های ورزشی بزرگ و با کیفیت از جمله زمین گلف، مراکز تنیس، قایقرانی، هاکی روی یخ، چوگان و سالن های مناسب ورزش های تیمی است و این دانشگاه دارای بیش از 30 تیم ورزشی در رشته های مختلف است.
دانشگاه ییل همچنین دارای مجله طنز دانشگاهی  و در واقع رکورد قدیمی ترین  مجله طنز دانشگاهی در آمریکا را دارد. این دانشگاه به خاطر داشتن انجمن های مخفی در تمام کشور مشهور است. انجمن هایی چون انجمن Skull and Bones Society که اعضایی مثل جورج دبلیو بوش و جان کری است.
 

خوابگاه دانشگاه ییل

برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کوئینزلند با ما همراه باشید.

سایت دانشگاه ییل

برای ثبت درخواست پذیرش در این دانشگاه ابتدا باید به سایت دانشگاه مراجعه کرده و تمام شرایط تحصیل در این دانشگاه را مطالعه کنید. قبل از ارسال درخواست  دقت کنید که تمام مدارک لازم را آماده ارائه دارید تا درصورت قبولی درخواست بتوانید در سریعترین وقت ممکن مدارک را ارسال کنید. شما می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه اطالاعات کاملی از این دانشگاه و افتخارات آن در طول این 300 سال فعالیت را مشاهده کنید.

افراد مشهور دانشگاه ییل

دانشگاه ییل یکی از دانشگاه های معتبر در آمریکا است که افراد مشهور و نامی بسیار در طول سال های متوالی در آن جا تحصیل کرده و فارغ التحصیل شدند. دانشجویان بسیاری در این دانشگاه افتخارات بسیاری به نام دانشگاه و کشورشان آفریدند. در ادامه به برخی از افراد مهم و مشهور تحصیل کرده در این دانشگاه اشاره می کینم.

 • بیل کلینتون ؛ چهل و دومین رییس جمهور ایالات متحده از سال 1993 تا 2001
 • هیلاری کلینتون ؛ نامزد ریاست جمهوری در سال 2016 ایالات متحده
 • جان کری ؛ وزیر امور خارجه در دولت اوباما و نامزد ریاست جمهوری در سال 2204 ایالات متحده
 • جورج دبلیو بوش ؛ چهل و سومین رییس جمهور ایالات متحده آمریکا از سال 2001 تا 2009
 • جورج هریت واکر بوش ؛ رییس جمهور ایالات متحده آمریکا در سال های 1989 تا 1993
 • ریچارد فورمن ؛ کارگردان، نویسنده، نمایشنامه نویس و روشن فکر مشهور آمریکایی
 • ساموئل هانتینگتون ؛ متخصص علوم سیاسی

این دانشگاه توانسته است که کارگردانان، بازیگران و هنرمندان بسیاری به عرصه سینما معرفی کند. خیلی از بزرگان سینمای هالیوود مانند: مریل استریب، الیور استون،الیاس کازانوغلو،پل نیومن و افراد مشهور دیگری فارغ التحصیل این دانشگاه بودند.  Yale University محل تحصیل بسیاری از نامداران آمریکا و جهان بوده است و در زمره معروف ترین دانشگاه های جهان قرار دارد.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

نیوهیون در کجا قرار دارد؟

دانشگاه ییل در شهر نیوهیون ایالت کنتیکت در کشور آمریکا قرار گرفته است. نیوهیون یکی از بزرگترین شهر های ایالت کنتیکت است و سومین شهر بزرگ آمریکا نیز به حساب می آید. شهر نیوهیون در جنوب ایالت کنتیکت و در کنار خلیج لانگ آیلند است.  این شهر یک فرودگاه محلی  به نام توئید نیوهیون دارد و  از مهمترین اماکن  قدیمیش می توان به ساختمان های دانشگاه ییل اشاره کرد. ایالت کنتیکت با ایالت های نیویورک، ماساچوست و رودآیلند و لانگ آیلند سوند مرز مشترک دارد و  آب و هوای غالب این ایالت قاره ای مرطوب با زمستان های سرد و تابستان های گرم است.
 

نیوهیون


دانشگاه ییل یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آمریکا و جهان است که در سال 1701 تاسیس شد. این دانشگاه از دانشگاه های معتبر و مشهور در ایالت متحده است که افراد نامدار زیادی مانند بیل کلینتون و جورج بوش در آن جا تحصیل کرده اند. این دانشگاه در رتبه بندی سال 2020 موسسه QS دانشگاه رتبه 17 جهان و رتبه نهم را به خود اختصاص داد. برای پذیرش در این دانشگاه لازم است که به سایت مراجعه کرده و درخواست پذیرش این دانشگاه را برای آن ها ارسال کنید. هزینه تحصیل این دانشگاه خصوصی در حالت عادی بسیار بالا است. اما این دانشگاه به متقاضیان توانمند این اطمینان را می دهد که به دلیل مشکلات مالی خانوادگی پذیرش آن ها دچار مشکل نگردد. این دانشگاه تلاش دارد که در پذیرش دانشجویان فقط رزومه علمی و شخصی آن ها مد نظر قرار می گیرد.  دانشگاه Yale برای دانشجویان خود امکانات مختلفی همچون بورسیه های تحصیلی، کمک هزینه های مالی، کار های دانشجویی، امکانات رفاهی و اقامتی فراهم کرده است. به دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند توصیه می شود که با اماده کردن مدارک کامل پذیرش خود را در زمان مناسب ارسال کنند.

4873 رتبه بندی این مطلب:
3.5

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته