دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ University of Copenhagen قدیمی ترینموسسه دانشگاهی و پژوهشی کشور دانمارک است. نزدیک به 40000 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه تحصیل می کنند. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های کشور دانمارک به حساب می آید و به عنوان بهترین دانشگاه اسکاندیناوی نیز معرفی می شود. Copenhagen یکی از پرافتخارترین دانشگاه های دانمارک است و دارای چندین جایزه نوبل و تورینگ است. این دانشگاه محبوبیت زیادیث در دانمارک و کشور های اسکاندیناوی دارد و دانشجویان زیادی برای پذیرش در آن درخواست می دهند. در ادامه مطلب درباره اپلای دانشگاه کپنهاگ و مشخصات این دانشگاه خواهیم خواند.

 
 

دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ کجاست؟

دانشگاه کپنهاگ از دانشگاه های قدمی کشور دانمارک است که در سال 1479 میلادی در شهر کپنهاگ میلادی تاسیس شد. این دانشگاه در رده های بالای جهانی و در میان 100دانشگاه برتر جهان قرار دارد. بسیاری از دانشمندان بزرگ جهان در این دانشگاه تحصیل کرده اند. دانشگاه در رابطه با اشتغال دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی رتبه بسیار  بالایی دارد و دانشجویان این دانشگاه اکثرا  بعد از فارغ التحصیلی به راحتی مشغول به کار می شوند. برای پذیرش و تحصیل در این دانشگاه متقاضیان باید دارای رزومه قوی باشند. این دانشگاه دارای 6 دانشکده مختلف است و رشته های متنوعی در آن برای مقاطع مختلف عرضه می شود. بیشتر دوره ها و کلاس های این دانشگاه به زبان دانمارکی است اما چندین دوره این دانشگاه نیز به زبان انگلیسی و برخی از آن ها نیز به زبان آلمانی عرضه می شوند.
 

اخذ پذیرش دانشگاه کپنهاگ

اخذ پذیرش دانشگاه کپنهاگ

برای پذیرش در دانشگاه کپنهاگ دانشجو باید رزومه خوبی داتشه باشد چرا که این دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. برای ارسال پذیرش در این دانشگاه باید طبق تاریخ معین شده پذیرش ها به دانشگاه ارائه گردد. تاریخ ارسال پذیرش ها در دانشگاه کپنهاگ معمولا برای ترم پاییزب 15 ژانویه و در ترم بهار 1 سپتامبر است. یکی از مهمترین شرط های تحصیل در این دانشگاه، در سطوح خاصی که سطح A و B و C دانمارکی است را دریافت کرده اند. متقاضیان بایستی این سطوح را در دبیرستان و یا دانشگاه ها گذرانده باشند.  دانشجویان متقاضی برای ارسال درخواست پذیرش باید مدارک زیر را در تاریخ های گفته شده برای دانشگاه ارسال کنند.

 • پرداخت هزینه ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه؛ این هزینه غیر قابل پرداخت است.
 • مدرک آخرین مقطع تحصیلی به همراه ترجمه رسمی آن به زبان دانمارکی یا انگلیسی
 • رزومه علمی و کاری دانشجو
 • توصیه نامه از دو معلم یا اساتید اخرین مقطع تحصیلی
 • انگیزنامه
 • نمرات زبان انگلیسی 

برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کلمبیا با ما همراه باشید.

اخذ نمرات 83 تافل، 6.5 آیلتس، گواهی مهارت زبان انگلیسی کمبریج، گواهی زبان پیشرفته کمبریج در تحصیلات تکمیلی لازم است. همچنین اخذ مدرک مهارت زبان دانمارکی برای تحصیل در مقطع کارشناسی لازم است. 
متقاضیان غیر دانمارکی که مایل به تحصیل در این دانشگاه هستند در صورتی درخواستشان پذیرفته می شود که مدرک اخرین مقطع تحصیلی او معتبر باشد و کشور دانمارک و دانشگاه کپنهاگ آن را هم سطح با مدارک متقاضیان دانمارکی باشد. برای اطلاع دقیق از ارزش مدرک و دانشگاهتان می توانید به سایت دانشگاه کپنهاگ مراجعه کنید. 

رتبه دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی در سطح اروپا و جهان است. این دانشگاه را به عنوان برترین دانشگاه اسکاندیناوی شناخته می شود. در رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال 2020 دانشگاه در رده 81 و همچنین در رتبه بندی موسسه تایمز در سال 2020 نیز این دانشگاه در رده 101 جهان قرار گرفت. این دانشگاه همچنین در رتبه بندی موسسه ARWU رتبه 30 را کسب کرد. 

دانشکده های دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ دارای 6 دانشکده مختلف است. هر کدام از این دانشکده برای پذیرش دانشجویان قوانین خاص به خود را نیز دارند که دانشجویان باید قبل از اقدام به اخذ پذیرش شرایط هر یک از رشته های تحصیلی و پذیرش در هر یک از آن ها ار بررسی کنند. نام 6 دانشکده این دانشگاه به شرح زیر است:

 • دانشکده علوم پزشکی و بهداشت
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده الهیات 

رتبه دانشگاه کپنهاگ

هزینه تحصیل در دانشگاه کپنهاگ 

این دانشگاه از دانشگاه های دولتی کشور دانمارک است و دانشجویان دانمارکی لازم نیست هیچ گونه شهریه ای پرداخت کنند. البته این شرایط فقط برای دانشجویان دانمارکی نیست و دانشجویان اروپایی نیز می توانند بدون پرداخت هیچ شهریه ای در این دانشگاه تحصیل کنند. دانشجویان خارجی از کشورهای غیراروپایی ملزم به پرداخت شهریه تحصیلی به ان دانشگاه هستند. البته دانشجویانی که دارای اقامت دائمی در این کشور هستند می توانند مانند متقاضیان کشورهای اروپایی از دادن شهریه معاف هستند. هزینه های تحصیل در این دانشگاه بستگی به نوع رشته و مقطع تحصیلی دارد و برخی دوره ها در دانشگاه  کپنهاگ بسیار ارزان و برخی دیگر قیمت های بالایی دارد. هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بالاست اما به دلیل آسایش و کیفیت بالای زندگی بسیاری از مردم خواهان تحصیل در این کشور هستند. 

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

تحصیل رایگان در دانشگاه کپنهاگ

تحصیل در دانشگاه Copenhagen برای دانشجویان مقیم کشور های اروپایی و دانمارک کاملا رایگان است و دانشجویان فقط باید به فکر هزینه های زندگی باشند. دی این میان دانشجویانی وجود دارند که رزومه های علمی قوی دارند اما نمی توانند از پس هزینه های تحصیل و زندگی دراین کشور برآیند. این دانشگاه برای دانشجویان خارجی و بین المللی که این شرایط را دارند کمک هزینه های مالی را اختصاص داده است. این دانشگاه همچنین به دانشجویان خارجی اجازه می دهد که در حین تحصیل در این دانشگاه به کار دانشجویی به مدت 10 الی 20 ساعت در هفته بپردازند. 


 

ساختمان جنوبی دانشگاه

برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کوئینزلند با ما همراه باشید.

شرایط بورسیه دانشگاه کپنهاگ

کشور دانمارک برای دانشجویان بین المللی خود شرایطی را فراهم کرده است که در صورتی که توان مالی پرداخت هزینه های شهریه و زندگی در این شهر را ندارند نیز بتوانند درخواست پذیرش دهند. بورسیه تحصیلی این کشور برای دانشگاه ها و رشته های مختلف ارائه می شود و دانشجویان می توانند از بورسیه هایی که دولت دانمارک به این دانشجویان اختصاص داده است برای تحصیل در این دانشگاه استفاده کنند. بورسیه های تحصیلی این کشور به صورت گوناگون هستند و مبالغ مختلفی دارد. بیشتر بورسیه های این کشور به دانشجویان تحصیلات تکمیلی تعلق می گیرد. دانشجویانی که مایل به استفاده از بورسیه های تحصیلی این کشور هستند باید در زمان اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش دانشگاه اقدام به تکمیل فرم درخواست بورسیه کنند. در زیر به معرفی 5 بورسیه مهم کشور دانمارک جهت اقامت تحصیلی در این کشور را نام می بریم:

 • نوردپلاس: بورسیه Nordplus می تواند امکان تحصیل در دانشگاه های اسکاندیناوی را فراهم کند. این کمک هزینه همکاری بین مدارس، مراکز آموزشی کشور های نوردیک و بالتیک پشتیبانی می کند.
 • مدرک کارشناسی ارشد مشترکErasmus Mundus : این برنامه برای آموزش در دانمارک صدق می کند و برای دانشجویان EU / EEA و غیر EU / EAA امکان پذیر است. این بورسیه بیشتر برای مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته می شود.
 • کمیسیون فولبرایت: این بورسیه جهت تحصیل دانشجویان آمریکایی در دانمارک است. شهروندان آمریکایی امکان پذیرش و انجام تحقیقات در دانمارک را از طریق این بورسیه دارند.
 •     بورسیه های دولتی با توافق نامه های فرهنگی: این بورسیه برای دانشجویانی است که مایل به مطالعه راجع به زبان و فرهنگ دانمارکی دارند. این بورسیه در دسترس مردم کشورهای اروپایی، روسیه، چین، ژاپن، مصر و رژيیم صهیونیستی است. 
 • بورسیه دولتی برای دانشجویان غیرواجد شرایطEU / EEA: این بورسیه به دانشجویان غیراروپایی و سوییس تعلق می گیرد.

سایت دانشگاه کپنهاگ 

اطلاعات لازم برای تحصیل در این دانشگاه و شرایط تحصیلی در هر مقطع تحصیلی در سایت دانشگاه موجود می باشد. دانشجویان برای اطلاع از هزینه های رشتههای مختلف دانشگاه نیز می توانند به این سایت مراجعه کنند. سایت دانشگاه کپنهاگ شامل تمامی اطلاعات لازم جهت رزرو خوابگاه، اخذ بورسیه و غیره است و متقاضیان قبل از اقدام برای تکمیل فرم پذیرش بهتر است به سایت دانشگاه مراجعه کنند و در جریان اخرین خبرهای این دانشگاه قرار بگیرند. 

خوابگاه های دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ امکانات رفاهی مختلفی را برای دانشجویان خود فراهم می کند. دانشجویان در سال اول تحصیل می توانند از خوابگاه های دانشگاه استفاده کنند. این دانشگاه امکانی را فراهم کرده است که دانشجویان در سال اول تحصیل نگرانی جهت محل سکونت نداشته باشند. البته دانشجویانی که مایل به استفاده از خوابگاه هستند لازم است بعد از پذیرفته شدن در دانشگاه و قبل از ورودشان به دانمارک درخواست خود را برای دانشگاه ارسال کنند. در واقع برای رزرو خوابگاه باید حداقل دو ماه قبل از ورود به کپنهاگ اقدام کرد. برای این کار شما باید به سایت دانشگاه مراجعه کرده و به صورت آنلاین هزینه رزرو را پرداخت می کنند. دانشجویان بعد از اولین سال تحصیل به کمک دانشگاه می توانند در شهر محلی را برای سکونت خود اجاره کنند. دانشجویان می توانند در زمان تحصیل خود در کپنهاگ مشغول به کار شوند و هزینه های خورد و خوراک و اقامت در این کشور را تامین کنند.  
 

کتابخانه دانشگاه کپنهاگ

برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه ییل با ما همراه باشید.

مشاهیر دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ از پرافتخارترین دانشگاه های اروپا محسوب می شود و فارغ التحصیلان این دانشگاه توانستند 8 جایزه نوبل و 1 جایزه تورینگ را کسب کنند. از معروفترین فارغالتحصیلان این دانشگاه نیلز بور فیزیکدان معروف دانمارکی است. نیلز بور به علت رد کردن مدل اتمی ارنست رادرفورد و ابداع مدل اتمی منظومه ای که به نام خودش نیز ثبت شده است شهرت پیدا کرده است. این دانشمند بزرگ تلاش های بسیار در زمینه شناخت اتم و مکتنیک کوانتوم کرده بود و به همین دلیل نیز در سال 1922 برنده جایزه نوبل شد. یکی دیگرز از مشاهیر این دانشگاه هانس کریستین فیزیکدان دانمارکی است که برای کشف جریان الکتریکی تولیدی از میدان مغناطیسی و قانون دست راست الکترومغناطیس شهرت پیدا کرد. اکتشاف این دانشمند باعث کشف کار دینام شد. 

کپنهاگ کجاست؟

کپنهاگ یکی از شهر های تاریخی و قدیمی کشور دانمارک است. این شهر از لحاظ حمل و نقل بیشترین پیاده روی های جهان را دارد و به عنوان بزرگترین شهر پیاده نام دارد. اگرچه این شهر شاخصه های میراث تاریخی مانند یک شبکه خیابانی قرون وسطایی اعتبار زیادی دارد  اما به صورت مداوم در جهت بهبود کیفیت زندگی خیابانی خود درحال فعالیت بوده است. این شهر همچنین دارای حجم ترافیک کمی است و شمار ماشین ها در مرذزک شهر بسیار پایین است. همچنین این شهر دارای مترو است و از سال 2002 تاسیی شد که دارای 2 خط و 22 ایستگاه است. سیستم حمل و نقل این شهر که شامل قطار ها، متروها و اتوبوس ها می شود بسیار قابل اعتماد است. متروی شهر کپنهاگ در طول هفته فعال است و در روزهای شلوغی توقف بین 2 تا 4 دقیقه فاصله دارد. این شهر دارای آب و هوای نسبتا معتدل با روز های بلند و شب های بسیار کوتاه است. 

دانشگاه کپنهاگ قدیمی ترین دانشگاه دانمارک است که در قرن 14 هجری در شهر کپنهاگ تاسیس شد. University of Copenhagen یکی از بهترین دانشگاه های اروپا است و به عنوان برترین دانشگاه اسکاندیناوی شناخته می شود. دانشگاه  Copenhagen از سراسر جهان دانشجو می پذیرد و دانشجویان می توانند با مکراجعه به سایت دانشگاه اقدام به تکمیل فرم پذیرش در این دانشگاه کنند. دانشگاه کپنهاگ دارای 6 دانشکده مختلف است که نزدیک به 40000 دانشجو را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا سالیانه در آن تحصیل می کنند. دانشجویان این دانشگاه در سال اول تحصیل خود می توانند از امکان خوابگاه نیز استفاده کنند. این دانشگاه در شهر کپنهاگ که یک شهر قدیمی و تاریخی است، قرار دارد. این شهر به بزرگتررین شهر پیاده جهان معروف است و مردم آن بیشتر مسیر های خود را با پیاده روی در شهر طی می کنند. 

31241 رتبه بندی این مطلب:
4.2

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته