دانشگاه ججیانگ

Zhejiang University در شهر هانگژو چین قرار داشته و در سال  1897 میلادی تاسیس شده است. دانشگاه ججیانگ یکی از باستانی ترین و معتبر ترین موسسات آموزشی و علمی کشور چین بوده و از نوع دولتی است. کتابخانه ای که در این دانشگاه قرار دارد یکی از بزرگترین کتابخانه ها در بین دانشگاه های چین بوده و دارای بیش از شش میلیون جلد کتاب است. Zhejiang University بیشترین تمرکز خود را بر روی نوآوری، خلاقیت و پژوهش بر روی حوزه فناوری گذاشته است. دانشگاه ججیانگ هم اکنون بیش از 40000 دانشجو را در مقاطع مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد در خود جای داده است. در مقطع دکترا Zhejiang University این دانشگاه بیش از هشت هزار نفر دانشجو داشته و اعضای هیات علمی آن بیشتر از 3000 نفر است. در این مقاله شما را با اپلایدانشگاه ججیانگ، بورسیه دانشگاه ججیانگ، رشته های تحصیل، هزینه های تحصیل و دیگر موارد مرتبط آشنا می کنیم.
 

دانشگاه ججیانگ


دانشگاه ججیانگ کجاست؟

Zhejiang University در شهر هانگژو و در کشور چین قرار گرفته است. پردیس اصلی این دانشگاه در حدود صد و پنجاه کیلومتری جنوب غربی شهر شانگهای قرار گرفته است. رستورانFujian Shaxian  و مغازه اسباب بازی Yizhi Toy store از مکان های نزدیک به این دانشگاه هستند. برای اطلاع از آدرس دقیق و محل دانشگاه ججیانگ به سایت این دانشگاه مراجعه کنید.
 

دانشگاه ججیانگ کجاست؟

 

اخذ پذیرش دانشگاه ججیانگ

برای پذیرش در مقطع لیسانس دانشگاه صنعتی ججیانگ باید معدل شما بالای 18 بوده و نمره زبان آیلتس 5 مورد نیاز است. برای پذیرش در Zhejiang Universityباید نمره تاقل اینترنتی برابر با 60 را کسب کنید. دانشجویانی که زبان مادری آن ها انگلیسی است، نیازی به مدرک زبان انگلیسی ندارند. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی حداکثر 4 سال بوده و مدت زمان تحصیل کارشناسی ارشد حداکثر سه سال است. برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد باید ریز نمرات مقطع کارشناسی و توصیه نامه از استاد بگیرید. متقاضیان باید 18 سال به بالا بوده و مدرک زبان آیلتس با نمره 5 را فراهم کنند. اسکن کپی معاینه جسمانی در 6 ماه گذشته را به دانشگاه نشان دهید. متقاضیان برای پذیرش در مقطع دکترا باید مدرک کارشناسی ارشد داشته و توصیه نامه از دو استاد را آماده کنند. همچنین باید مدرک زبان آیلتس با نمره 5 یا تافل با نمره 60 را کسب کنند. برای کلیه مقاطع در Zhejiang University باید سه قطعه عکس رنگی اخیر خود که پس زمینه سفید دارد را تهیه کنید. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه توکیو با ما همراه باشید.

تحصیل رایگان در دانشگاه ججیانگ

امکان تحصیل به صورت رایگان در Zhejiang University وجود نداشته و باید شهریه های تحصیلی پرداخت گردد. البته بورسیه هایی را دانشگاه به دانشجویان اعطا می کند که می توان از پرداخت شهریه تحصیلی معاف شد. این بورسیه ها معمولا با رقابت کردن بین دانشجویان ایجاد می گردد. برای اطلاع دقیق از مبلغ هزینه های تحصیلی و نیز گرفتن بورسیه ها به سایت Zhejiang University مراجعه کنید.

شرایط بورسیه دانشگاه ججیانگ

بورسیه های مختلفی در Zhejiang University به دانشجویان اعطا می گردد. بورسیه تحصیلی به دانشجویان متقاضی اعطا شده که بر اساس رقابت پذیری، سوابق تحصیلی و سایر استانداردهای دیگر تعلق می گیرد. برنامه این بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب حداکثر 3 و 4 سال مدت زمان دارد. بورس تحصیلی نوع A از پرداخت شهریه تحصیلی معاف شده و کمک هزینه زندگی به صورت ماهیانه واریز می گردد. محل اقامت شما در دانشگاه ججیانگ به صورت رایگان شده و بیمه پزشکی جامع برای شما در نظر گرفته می شود. بورسیه ای تحصیلی از نوع B وجود داشته که شامل محل اقامت رایگان، کمک هزینه زندگی ماهیانه و  بیمه پزشکی جامع برای دانشجویان بین المللی می گردد. این نوع بورسیه ها به صورت ماهیانه برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب 1700 و 2000 یوان چین می شود. دانشجویانی که بورسیه می شوند کمک هزینه زندگی خود را به صورت ماهیانه دریافت می کنند. بعد از فارغ التحصیلی نیز دانشجویان به مدت 15 روز کمک هزینه زندگی را دریافت می کنند.  

هزینه تحصیل در دانشگاه ججیانگ

تمام هزینه های تحصیلی که برای تحصیل در Zhejiang University باید پرداخت کنید، باید به واحد یوان چین پرداخت شود. هزینه ثبت نام در دانشگاه ججیانگ 400 یوان چین بوده و هزینه های تحصیلی رشته های تحصیلی با هم تفاوت دارد. برای تحصیل در رشته فرهنگ و زبان چینی باید 18000 یوان چین در سال و در هر ترم باید 9000 یوان چین پرداخت شود. برای رشته علوم انسانی مقطع کارشناسی در هر سال باید 19800 یوان چین پرداخت گردد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی رشته های مهندسی، اقتصاد، تجارت، حقوق کشاورزی دانشگاه ججیانگ باید سالانه 24000 یوان چین پرداخت شود. برای تحصیل کردن در رشته های علوم دارویی و هنر در مقطع کارشناسی باید به صورت سالانه 29800 یوان چین پرداخت گردد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته های علوم انسانی باید مبلغ 22800 یوان را در هر سال به Zhejiang University پرداخت کنید. برای تحصیل در رشته های مهندسی، کشاورزی، اقتصاد و تجارت باید 28800 یوان به صورت سالانه پرداخت گردد. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه علم و فناوری چین با ما همراه باشید.   

سایت دانشگاه ججیانگ

قسمتی به اسم "درباره ما" در Zhejiang University وجود داشته که درباره ماموریت های دانشگاه، حقایق، چشم انداز دانشگاه، تاریخچه و غیره نوشته شده است. اخبار و رویداد هایی که مربوط به دانشگاه ججیانگ می شوند را می توان در سایت این دانشگاه مشاهده کرد. قسمتی به اسم “global” در این سایت وجود داشته که  درباره رویدادها و مجمع های بین المللی که در این دانشگاه برگزار میش ود، مطالب زیادی را درج کرده است. اخبار و رویدادهای مربوط به دانشگاه را در قسمت “News and Event” می توان مشاهده کرد.کلیه اطلاعات درباره شرایط بورسیه، آدرس دانشگاه، راه های ارتباطی و غیره را می توان در سایت دانشگاه مشاهده کرد.      

رشته های تحصیلی دانشگاه ججیانگ

دانشکده های مختلفی در Zhejiang University وجود داشته که هر کدام رشته های خاص خود را تدریس می کنند. در دانشگاه ژجیانگ دانشکده هایی مثل مهندسی، کشاورزی و محیط زیست، علوم اجتماعی و غیره در این دانشگاه وجود دارد. رشته های کارشناسی ارشد در دانشگاه ججیانگ علاوه بر زبان چینی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شوند. در دانشکده مهندسی این دانشگاه رشته ها و گرایش های مختلفی مثل مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی اطلاعات، اتوماسیون و غیره وجود دارد. دانشکده حقوق این دانشگاه یکی از برجسته ترین و قدیمی ترین دانشگاه های حقوق این کشور بوده که رشته های مختلفی در آن تدریس می شوند. برنامه کارشناسی ارشد حقوق چین دانشکده حقوق دانشگاه ژجیانگ به دانشجویان بین المللی برجسته از نظر فکری فرصت پیگیری مطالعات حقوقی پیشرفته در فرهنگ چینی را می دهد. رشته های مختلفی در دانشکده هنر و علوم انسانی Zhejiang University مثل روانشناسی تربیتی، حرکت شناسی انسانی، فناوری آموزشی، آموزش ورزشی و غیره وجود دارند.
 

رشته های تحصیلی دانشگاه ججیانگ

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

رتبه دانشگاه ججیانگ

بر اساس رتبه بندی وبسایت مشهور Webometrics دانشگاه ججیانگ در رده چهارم بهترین دانشگاه های کشور چین است. بر اساس رتبه بندی همین وبسایت  Zhejiang University در رده هشتاد و یکم بهترین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی جهان قرار گرفته است. بر اساس رده بندی موسسه معتبر QS دانشگاه ججیانگ هم اکنون در رده پنجاه و سوم بهترین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی قرار دارد. بر طبق رتبه بندی وبسایت timeshighereducation که به تازگی انجام شده Zhejiang University در رده 94 بهترین دانشگاه ها جای گرفته است. طبق رتبه بندی همین وبسایت مشهور دانشگاه ججیانگ در رده سیزدهم بهترین دانشگاه های آسیا قرار دارد. رتبه ای که وبسایت USNEWS به این دانشگاه داده رتبه 135 جهان است. بر اساس رده بندی همین وبسایت Zhejiang University در حوزه های بیوتکولوژی و شیمی به ترتیب در رتبه های 18 و 15 در بین دانشگاه های جهان قرار دارد. این دانشگاه همچنین در حوزه های مهندسی و برق به ترتیب رتبه های هشتم و یازدهم بهترین دانشگاه های دنیا را از آن خود کرده است.

افراد مشهور دانشگاه ججیانگ

آقای کوانگ-هسیان هسو یک شیمی دان معروف چینی بوده که یکی از افراد مشهور تحصیل کرده در Zhejiang University است. وی به عضویت آکادمی علوم چین در آمده و به دلیل تحقیقات بر روی شیمی نظری و تجربی مورد احترام بسیاری از مردم چین است.  این شخص رئیس سابق انجمن شیمی چین بوده و به عنوان "پدر شیمی زمین های نادر چین" نیز شناخته می شود. خانم چن هانگ یکی از گیاه شناسان معروف چینی بوده که یکی از افراد مشهور تحصیل کرده در Zhejiang University است. چن بنیانگذار اصلی مرکز تحقیقات سبزیجات مدرن پکن بوده و از کالج کشاورزی ژجیانگ فارغ التحصیل شده است. وی در حال حاضر به عنوان استاد نیمه وقت در دانشگاه ججیانگ مشغول به فعالیت است. آقای لو یونگشیانگ رییس آکادمی علوم چین بوده و یکی از افراد مشهور دانشگاه ججیانگ است. وی مدتی به عنوان نایب رییس کمیته ملی خلق کشور چین و نیز رییس انجمن مهندسی مکانیک چین مشغول به فعالیت بوده است. خانم Zhou Suhong یکی دیگر از افراد مشهور دانشگاه ججیانگ بوده که یک والیباست مشهور است. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه مالایا با ما همراه باشید.

خوابگاه دانشگاه ججیانگ

محدوده هزینه خوابگاه از 35 یوان برای هر نفر در روز است. کسانی که مدت زمان سکونت آن ها کمتر از 4 ماه می شود، از دادن هزینه های آب و برق مستثنی هستند. شما می توانید انواع مختلف اتاق ها را در دانشگاه ژجیانگ به صورت آنلاین رزرو کنید. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد محل اقامت خود را در فرم تقاضانامه اعلام می کنند. این خوابگاه ها در پردیس های مختلف Zhejiang University مستقر هستند که بیشتر دانشجویان بین المللی از آن ها استفاده می کنند. پردیس های مختلفی مثل پردیس Yuquanlu، پردیس Zijingang، پردیس هوچی و غیره از پردیس های دانشگاه ججیانگ هستند.

شهر هانگژو

سیستم حمل و نقل در این شهر اتوبوس و تاکسی بوده که مردم این شهر بیشتر از آن ها استفاده می کنند. این اتوبوس ها و تاکسی ها در مسیرهای مختلف شهر فعال هستند. متروی این شهر در سال 2012 میلادی افتتاح شده و هم اکنو ن تنها یک خط دارد. البته توسعه این مترو ادامه داشته که می توان با ان به هر جای شهر رفت و آمد کرد. چایی در شهرHangzhou درست مانند شهر لاهیجان کشور ایران بوده و شهرت زیادی در بین دیگر شهرهای چین دارد. دریاچه West یکی از جاذبه های معروف گردشگری در کشور چین بوده که شش کیلومتر وسعت آن است. موزه The Chinese National Silk Museum یکی از جاذبه های مشهور گردشگری بوده که باید هنگام سفر به این شهر از آن بازدید کرد. ابریشم های این شهر بسیار با کیفیت و مرغوب بوده و حتما هنگام بازدید از هانگژو ابریشم تهیه کنید.

Zhejiang University یکی از دانشگاه های دولتی چین بوده که در شهر زیبای هانگژو قرار گرفته است. امکان تحصیل به صورت رایگان در دانشگاه ججیانگ وجود نداشته و شما باید برای تحصیل در این دانشگاه هزینه های تحصیلی را بپردازید. بورسیه های مختلفی برای دانشجویان در نظر گرفته شده که می توان هزینه های زندگی و تحصیل را پوشش داد. دانشکده های مختلفی مثل مهندسی، کشاورزی و محیط زیست، حقوق و غیره در Zhejiang University وجود داشته که دارای رشته های مختلفی هستند. افراد مشهور بسیاری در دانشگاه ججیانگ تحصیل کرده اند که می توان از کوانگ-هسیان هسو، خانم چن هانگ و غیره نام برد. برای اطلاع از کلیه شرایط دانشگاه مانند هزینه های تحصیلی، بورسیه ها، پذیرش و غیره به سایت دانشگاه مراجعه کنید.

2761 رتبه بندی این مطلب:
2.8
 

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته