دانشگاه علم و فناوری چین

امروزه بسیاری از دانشجویان ایرانی در تلاش هستند، که در یکی از بهترین دانشگاه های جهان ادامه تحصیل بدهند. چراکه ادامه تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های جهان این امکان را به شما می دهد، که شما بتوانید در بهترین موقعیت های تحصیلی و شغلی قرار بگیرید. دانشگاه علم و فناوری چین University of Science and Technology of China‎ یکی از دانشگاه های برتر در آسیا است که برای سال های متوالی در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد. دانشگاه علم و فناوری چین که به اختصار USTC نام دارد، عضو انجمن C9 دانشگاه های چین است. دانشگاه علم و فناوری چین دارای بیش از 15000 دانشجو کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است. هر سال دانشجویان زیادی از سراسر جهان مخصوصا از اطراف آسیا برای تحصیل در این دانشگاه درخواست پذیرش ارسال می کنند. در ادامه با  اپلای دانشگاه علم و فناوری چین، دانشکده ها، امکانات و مشخصات این دانشگاه و نحوه اخذ پذیرش از آن آشنا خواهیم شد.

دانشگاه علم و فناوری چین


دانشگاه علم و فناوری چین کجاست؟

دانشگاه علم و فناوری چین از دانشگاه های کشور چین است که در سال 1958در شهر هفئی (Hefei) تاسیس شد. هفئی پایتخت استان آن هوئی (Anhui) است و در شرق چین در آن سوی رود های یانگسه و هوآی هه قرار دارد و با 6 استان مختلف هم مرز است. دانشگاه علم و فناوری چین دارای چندین دانشکده و پردیس در اطراف شهر هفئی و شهر های دیگر است. دانشگاه عهلم وفناوری چین بیشتر رشته های فنی و مهندسی را ارائه می کند. دانشکده علوم طبیعی، شیمی و علوم مواد این دانشگاه در میان 50 دانشکده برتر در جهان قرار دارند. ما بقی دانشکده های USTC از بهترین ها آسیا و جهان هستند و دانشجویان بسثیار زیای از سرتاسر جهان هر ساله جهت تحصیل در آن ها درخواست پذیرش به دانشگاه ارسال می کنند.
 

دانشگاه علم و فناوری چین کجاست؟


اخذ پذیرش دانشگاه علم و فناوری چین

دانشجویان بسیاری هر سال برای اخذ پذیرش از دانشگاه علم و فناوری چین درخواست پذیرش می دهند. این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان مدارک و شراتیط خاصی را قرار داده است. دانشجویان برای ورود به این دانشگاه و تحصیل در آن در قدم اول باید فرم درخواست آنلاین پذیرش دانشگاه که در سایت دانشگاه وجود دارد را تکمیل کنند و هزینه ارسال درخواست را پرداخت کنند. در خواست پذیرش را باید در تاریخ های مشخص شده توسط موسسه بنیاد چین برای دانشگاه ارسال کنید. جهت ثبت نام و تحصیل در دانشگاه USTC، دانشجو باید شرایط و مدارک زیر را داشته باشد.

 • آخرین مدرک تحصیلی و یا کپی برابر اصل شده
 • پاسپورت دارای بیش از 6 ماه اعتبار
 • کپی رسمی و ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • کپی مدرک HSK4 برای شرکت در رشته های چینی آموزش داده شده
 • گواهی مدرک زبان تافل یا آیلتس
 • انگیزه نامه یا برنامه تحقیقی 800 کلمه ای برای ثبت نام در تحصیلات تکمیلی
 • دو توصیه نامه از اساتید دانشکده لیسانس ( فقط برای برنامه های تحصیلات تکمیلی)
 • مقالات منتشر شده برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی

برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه هاروارد با ما همراه باشید.

رتبه دانشگاه علم و فناوری چین

دانشگاه USTC در میان دانشگاه های چین دارای تعداد بالایی مقالات پژوهشی بین المللی و میزان استناد به مقالات این دانشگاه نیز بسیار زیاد است. از سال 1996 این دانشگاه در رتبه 4 دانشگاه های چین و در سال 1999 در رتبه 1 تعداد مقالات منتشر شده در نشریات تاثیرگذار درمیان دانشگاه های جهان است. دانشگاه علم و فناوری چین در اخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال 2021 که توسط موسسه QS انجام شد در رتبه 93 جهان قرار گرفت. همچنین در اخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان موسسه تایمز که در سال تحصیلی 2021 انجام شد رتبه 87 جهان را بدست آورد . دانشکده علوم طبیعی دانشگاه علم و فناوری چین در میان 50 دانشکده برتر و در رتبه 35 جهان قرار دارد. دانشگاه USTC دارای رتبه دوم در میان دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی جهان از نظر تعداد مقالات نانو پژوهشی است. این دانشگاه در سال 2011 به عنوان دومین دانشگاه برتر در چین شناخته شد.

دانشکده های دانشگاه علم و فناوری چین

دانشگاه علم و فناوری چین دارای 15 دانشکده و 5 پردیس مختلف است. مساحت ساختمان های این دانشگاه 890000 متر مربع است. پنج پردیس این دانشگاه با نام های پردیس غربی، شرقی، جنوبی، شمالی و مرکزی شناخته می شوند. پردیس اصلی این دانشگاه به تازگی ساخته شده است و دارای کتابخانه ای با بیش از یک و نیم میلیون کتاب و 3000 مجله به زبان چینی و 4000 مجله به زبان انگلیسی است. کتابخانه این دانشگاه دارای بیش از 600000 نسخه کتاب الکترونیکی و 20000 مجله الکترونیکی به زبان انگلیسی و چینی است. این دانشگاه همچنین دارای 5 مرکز آموزشی دولتی در جهت انجام تحقیقات در زمینه های علوم فیزیکی، علوم زیستی، دانش اطلاعات، مهندسی و علم مواد و مراکز استفاده از تابش سنکترون است. این 5 مرکز در حال حاضر در دست احداث است. 15 دانشکده این دانشگاه عبارتند از :

 • دانشکده علوم ریاضی
 • دانشکده تربیت بدنی
 • دانشکده شیمی و علم مواد
 • دانشکده علم و فناوری هسته ای
 • دانشکده علوم زندگی
 • دانشکده علوم و فناوری اطلاعات
 • دانشکده علوم و فناوری کامپیوتر
 • دانشکده علوم زمین و فضا
 • دانشکده مهندسی نرم افزار
 • دانشکده تجارت
 • دانشکده علوم محیطی و فناوری الکترواپتیکال
 • دانشکده مهندسی مواد

 

دانشکده های دانشگاه علم و فناوری چین


هزینه تحصیل دانشگاه علم و فناوری چین

هزنیه های زندگی در چین به نسبت اینکه کشور توسعه یافته ای است و اقتصاد بسیار قوی در آسیا و جهان دارد بسیار مناسب است. شهریه دانشگاه علم و فناوری چین نیز مانند دیگر دانشگاه های کشور چین قیمت مناسبی دارد. این دانشگاه یکی زا دانشگاه های دولتی و تحقیقاتی چین است و هزینه های آن برای دانشجویان چینی رایگان است. اما این هزینه ها برای دانشجویان بین المللی نیز بسیار مناسب است. دانشجویان بین المللی می توانند با استفاده از امکاناتی که این دانشگاه جهت تحصیل و زندگی فراهم کرده است در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی کنند. هزینه های تحصیل در این دانشگاه فقط شامل شهریه نمی شود بلکه باید دانشجو بتواند هزنیه های دیگر را نیز تامین کند. در زمان اخذ ویزای تحصیلی دانشجو باید تمکن مالی خود و یا بورسیه شدن از طرف دانشگاه را به اثبات برساند. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کپنهاگ با ما همراه باشید.

تحصیل رایگان در دانشگاه علم و فناوری چین

جهت تحصیل رایگان در این دانشگاه دانشجو باید از طرف کشور چین و یا کشور خودش بورسیه شده باشد و یا دانشگاه او را بورسیه کند. دانشگاه علم و فناوری چین در رشته های مختلف دانشجویان بین المللی را بورسیه می کند. البته برای تامین هزینه های این دانشگاه دانشجو میتواند در زمان تحصیل مشغول به کار شود. کشور چین به دانشجویان این اجازه را می دهد که در حین تحصیل مشغول به کار شوند و هزینه های تحصیل و تحقیقات خود را تامین کنند. دانشگاه USTC در کنار تمامی امکاناتی که برای دانشجویان فراهم کرده است برای کمک به دانشجویانی که توان مالی پرداخت شهریه ها را ندارند امکان اخذ کمک هزینه های تحصیلی و یا وام ها یدانشجویی را فراهم کرده است.

شرایط بورسیه دانشگاه علم و فناوری چین

دانشگاه علم و فناوری چین به دانشجویانم بین المللی و داخلی بورسیه هایی را اختصاص می دهد. دانشجویان برتری با رزومه های قوی می توانند در زمان ارسال درخواست آنلاین پذیرش در دانشگاه، درخواست بورسیه تحصیلی را نیز به دانشگاه ارسال کنند. مهمترین شرط اخذ بورسیه های تحصیلی از این دانشگاه بالا بودن نمرات تحصیلی دانشگاه و انگیزه بالای او از تحصیل رد آن دانشگاه است. دانشگاه با اطمینان از جویای علم بودن دانشجو شرایط دیگر دانشجو را نیز بررسی می کند. شرط دیگر اخذ بورسیه تحصیلی توان مالی دانشجو در پرداخت شهریه و هزینه های زندگی در آن کشور و شهر است.چنانچه دانشجویی توان مالی تحصیل و زندگی در این شهر را ندارد و درخواست بورسیه تحصیلی دهد بعد از برسی تمامی شرایط دانشجو به او بورسیه دادهمی شود. بورسیه های تحصیلی دانشگاه علم و فناوری برای تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و زبان چینی در دسترس است. بورسیه های تحصیلی معمولا مواردی چون تحصیلات تکمیلی، هزینه تحصیل، خوابگاه و هزینه های بیمه درمانی را پوشش می دهند.

سایت دانشگاه علم و فناوری چین

سایت دانشگاه علم و فناوری چین شامل تمامی اطلاعات لازم از تمام دانشکده های مختلف است. برای پذیرش در دانشگاه University of Science and Technology of China دانشجویان باید به سایت دانشگاه مراجعه کنند. همچنین برای رزرو خوابگاه و درخواست بورسیه نیز باید از طریق این دانشگاه اقدام کنید.

مشاهیر دانشگاه علم و فناوری چین

دانشگاه علم و فناوری چین یکی از دانشگاه های برتر در کشور چین است است و بسیاری از بزرگان کشور چین در این دانشگاه تحصیل کردهاند. دانش آموختگان  این دانشگاه در زمینه های مختلف بعد از فارغ التحصیلی در مکان ها یمهم مشغول به کار شدند. بسیاری از آنها در حال حاضر در دانشگاه های استنفورد، هاروارد و پرینستون تدریس می کنند. یکی از افراد مهمی که در این دانشگاه تحصیل کرده است یوانچینگ یانگ  موسس شرکت لنوو است. از دیگر افراد سرشناس تحصیل کرده در این دانشگاه وو جونگ چائو است که یکی از شاگردان استیون هاوکینگ است و هم اکنون یکی از اساتید این دانشگاه است.
 

مشاهیر دانشگاه علم و فناوری چین

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

مزایای تحصیل در چین

چین امروزه به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از مقاصد برتر جهان برای تحصیل، آموزش های بین المللی، کار و زندگی است. در سال های اخیر کشور چین با اهداف بلند مدتی تلاش دارد که در تمامی زمینه های علمی ، اقتصادی و غیره در جهان پیشرفت کندو در رتبه های بالای جهانی قرار بگیرد. همین مسئله باعث شده است که در سال های اخیر دانشگاه هیا این کشور با سرعت بسیار زیادی پیشرفت کنند و در رتبه های علمی بالایی قرار بگیرند. د رزیر به برخی از مهمترین دلایلی که باعث می شود افراد زیادی در جهان تمایل به تحصیل در دانشگاه های چین پیدا کنند، را نام برده ایم.

 • اقتصاد پایدار و قدرتمند
 • رتبه های جهانی دانشگاه
 • خدمات آموزشی و کمک های مالی
 • تمایلات نژادی و دینی بسیار کم
 • محیط چند فرهنگی
 • امنیت بالای و سیستم های امنیت و سلامت

برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه توکیو با ما همراه باشید.

مزایای تحصیل در چین


دانشگاه علم و فناوری چین یکی از برترین دانشگاه های چین، آسیا و جهان است.  این دانشگاه در میان 100 دانشگاه برت جهان قرار دارد و عضو انجمن C9 دانشگاه های چین است. دانشگاه University of Science and Technology of China دارای 15 دانشکده و 5 پردیس مختلف در محوطه دانشگاهی است. این دانشگاه در کنار فراهم کردن امکاناتی همچون خوابگاه، کتابخانه و غیره به دانشجویانی که تمایل دارند بورسیه های تحصیلی نیز ارائه می دهد. درخواست بورسیه های تحصیلی این دانشگاه در تاریخ به خصوصی انجام می شود و دانشجویان می توانند برای درخواست بورسیه از طریق سایت این دانشگاه به صورت آنلاین اقدام کنند. تحصیل در چین دارای مزایای بسیار زیادی است که از مهمترین مزایای آن کشور چند فرهنگی بودن و پیرشفت سریع آن در زمینه های مختلف است. یکی دیگر از دلایل تحصیل در دانشگاه USTC و در کشور چین خدمات آموزشی و کمک های مالی است که به دانشجویان بین المللی اختصاص می دهد. تحصیل در این دانشگاه می تواند باعث پیشرفت سریع دانشجو و یافتن جایگاه مناسب شغلی وی می گردد.

1941 رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته