دانشگاه دوک

این روزها دغدغه بسیاری از دانشجویان و جوانان در سراسر دنیا، داشتن تحصیلات آکادمیک در بهترین دانشگاه های دنیا است. درس خواندن در یک دانشگاه معتبر و نمونه برای بسیاری از دانشجویان آرزو است، چراکه آن ها آینده خوب و موفق را در گرو تحصلات آکادمیک در بهترین و نمونه ترین دانشگاه های دنیا می بینند. از این رو برای بسیاری از دانشجویان سطح علمی اساتید دانشگاه، نوع دانشگاه و درجه بندی دانشگاه بیشتر از هر موردی در انتخاب آن ها برای محلی که می خواهند ادامه تحصیل بدهند، تاثیر گذار است. این روزها علوم پزشکی، مهندسی، هنر، کامپیوتر و رشته های علوم انسانی در بیشتر کشورهای دنیا بیشترین دانشجو را به خود اختصاص داده است. به علاوه بسیاری از دانش آموزان ایرانی نیز پس از اتمام دوره دیپلم خود در ایران قصد می کنند، که برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای خارجی مهاجرت کنند. در این میان بسیاری از دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز، در برخی از موارد به عنوان یک محقق یا پژوهشگر علمی از ایران به کشورهای خارجی، جهت توسعه فعالیت های علمی خود می روند. در این میان بسیاری از دانشجویان پس از تحقیقات گسترده و بررسی سطح درجه و رتبه بندی دانشگاه های خارجی یکی از آن ها را انتخاب می کنند، که ما قصد داریم تا در این مقاله شما را با اپلای دانشگاه دوک آشنا کنیم.

 

دانشگاه دوک

 

دانشگاه دوک در کجاست و در کدام کشور قرار دارد؟

دانشگاه دوک در ایالت متحده آمریکا، و در شهر دورهام در ایالت کارولینای شمالی آمریکا قرار گرفته است. این شهر یکی از پرجمعیت ترین شهرهای ایالت کارولینای شمالی است، وجود دانشگاه دوک در این شهر باعث شده که بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا در این شهر ساکن شوند، و جمعیت این شهر را افزایش دهند.

 

دانشگاه دوک در کجاست و در کدام کشور قرار دارد؟


اخذ پذیرش در دانشگاه دوک برای دانشجویان به چه صورت است؟

بسیاری از دانشجویان که علاقه دارند، بورسیه تحصیلی در آمریکا دریافت کنند، به دلیل رتبه خوبی که این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه ها کسب کرده است، تمایل دارند که این دانشگاه را انتخاب کنند. از این رو دانشگاه دوک تمامی دانشجویان را موظف کرده است، که مدارک خود را در زمان مقرر برای دانشگاه ارسال کنند. بنابراین اگر قصد دارید، تا در این دانشگاه تحصیل کنید، بهتر است این مدارک را تهیه کنید.

 • گزارش تحصیلی
 • ارسال رزومه
 • ارسال کلیه مدارک تحصیلی و ریز نمرات به صورت ترجمه شده
 • ارائه فرم درخواست به صورت آنلاین
 • پرداخت هزینه ثبت نام
 • ارسال گواهی توانایی مالی
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • نمرات قبولی در آزمون های SAT و ACT
 • ارائه مدرک زبان معتبر TOFEL،  IELTS
 •  پاسپورت

به طور کلی ممکن است براساس رشته تحصیلی که برای ادامه تحصیل انتخاب می کنید، مدارک ارائه شده به دانشگاه کمی فرق کند. از این رو در صورت داشتن مقالات علمی، بهتر است آن ها را نیز به دانشگاه دوک ارائه کنید. به طور کلی برخی از دانشجویان متقاضی در رشته های هنری و معماری، بهتر است که نمونه کارهای خود را که به صورت عملی هستند را، به صورت عکس و فیلم درآورده و در یک لوح فشرده ضمیمه پرونده خود بکنند.

 

آزمون آیلتس

اخذ پذیرش دانشگاه بیرمنگام با آقای اپلای

رتبه بندی دانشگاه دوک، از نظر معیارهای جهانی

این دانشگاه به دلیل معتبر بودن و استفاده از اساتید بنام و با تجربه در تدریس دروس مختلف، از نظر موسسه QS رتبه 25 در جهان و رتبه 13 در بین دانشگاه های مطرح آمریکا به خود اختصاص داده است. دانشگاه دوک در سال 2020 از نظر موسسه تایمز توانسته است، رتبه 20 را در بین تمامی دانشگاه های جهان کسب کند. این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه ها در ایالت آمریکا، نمره خوب و از همه مهم تر اعتبار زیادی را کسب کرده است.
 

دانشگاه دوک از نظر رتبه بندی

افراد مشهوری که در Duke University ادامه تحصیل داده اند، چه کسانی هستند؟

دانشگاه دوک به عنوان معتبر ترین دانشگاه در ایالات آمریکا شناخته شده است، که به دلیل داشتن اساتید علمی با تجربه و متخصص توانسته است، بسیاری از افراد بنام و مشهور در کل دنیا را پرورش دهد. در این میان چارلز هارد تاونز و رابرت کلمن ریچاردسون دو فیزیکدان معروف و بنامی هستند، که توانسته اند از Duke University فارغ التحصیل شوند. در این میان علاوه بر فیزکدان مطرح می توان به چارلی رز، میلیندا گیتس و ران پال اشاره کرد.

برای اخذ پذیرش در دانشگاه دوک باید به چه سایتی مراجعه کنید؟

اگر قصد دارید که در دانشگاه دوک ادامه تحصیل بدهید، بهتر است قبل از اقدام به اخذ پذیرش در این دانشگاه به سایت آن جهت مطلع شدن از رشته های موجود، اساتید و تعداد ترم ها و واحدها به سایتduke.edu مراجعه کنید. شما می توانید در صورت تمایل به ادامه تحصیل در رشته های چون هنر، حقوق، الهیات، داروسازی، پرستاری، محیط زیست، مهندسی، تجارت، علوم سیاسی و رشته های پزشکی نسبت به پذیرش در دانشگاه معتبر دوک در ایالت کارولینای شمالی اقدام کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه دوک به چه صورت است؟

بسیاری از دانشجویان هنگامی که می خواهند برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا، پذیرش بدهند، اولین موضوعی که ذهن آن ها را درگیر می کند، بودجه است. از این رو بهتر است اگر قصد دارید در دانشگاه های خارج از کشور، مخصوصا دانشگاه معتبر دوک ادامه تحصیل بدهید، هزینه های اصلی و فرعی خود را برآورد و بررسی کنید. به علاوه هزینه تحصیل شما در دانشگاه دوک، بستگی به مقطعی که در آن تحصیل خواهید کرد، نیز دارد. از این رو هزینه های شما در مقطع کارشناسی، با هزینه های مقطع دکترا یکسان نیست. هزینه های اصلی شما برای تحصیل در دانشگاه دوک، شامل هزینه های مربوط به شهریه، هزینه اجاره مسکن، خوراک، خرید کتاب های دانشگاهی، حمل و نقل درون شهری و هزینه های اینترنت است. از این رو شما باید در ابتدا این هزینه ها را بررسی کنید. به علاوه شما می توانید با کارکردن در ساعاتی که به دانشگاه نمی روید، هزینه های مربوط به تحصیل خود را تامین کنید. چراکه تمامی دانشگاه های ایالت آمریکا برای دانشجویان خود زمانی را برای کارکردن و کسب درآمد اختصاص داده اند.

 

هزینه تحصیل

اخذ پذیرش دانشگاه جان هاپکینز با آقای اپلای

تحصیل رایگان در دانشگاه دوک طبق چه ضوابطی انجام می شود؟

بسیاری از دانشجویان علاقه دارند، که بتوانند به صورت رایگان در دانشگاه های آمریکایی تحصیل کنند. ولی این تحقق این اندیشه کمی سخت است. از این رو شما می توانید با انجام دادن برخی از کارها، تاحدودی هزینه های مربوط به دانشگاه خود را کاهش بدهید. یکی از بهترین و آسان ترین راه برای کاهش هزینه های مربوط به دانشگاه استفاده از فاندهای دانشجویی است. در واقع فاندهای دانشجویی به دانشجویان مقاطه کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می گیرد. از این رو شما می توانید پس از ثبت نام خود ، در دانشگاه نسبت به استفاده از مزایای این فاندها اقدام کنید. به عبارت دیگر فاندهای دانشجویی به شما کمک می کنند که هزینه های مربوط به تحصیل شما، تا حد قابل توجه ای کاهش پیدا کند. برای اخذ فاند های دانشجویی باید به عنوان دو دستیار، در دانشگاه دوک آماده خدمت رسانی به دانشجویان باشید. از این روما قصد داریم تا در این بخش انواع دستیار ها و دوره های دستیاری را به شما معرفی کنیم.

دستیار آموزشی

شما اگر به عنوان یک دانشجو در مقاطع ارشد و دکترا، قصد دارید که از سوی دانشگاه حمایت مالی بشوید، می توانید دستیاری آموزشی را انتخاب کنید. به بیان ساده دستیار آموزشی وظیفه دارد که به استاد و دانشجویان در فهم بهتر درس و مباحث آموزشی کمک کند. به طور کلی دستیاران آموزشی وظیفه های بسیاری را به عهده دارند، که با انجام دادن این وظایف مسئولیت های اساتید دانشگاهی را کمتر می کنند، تا بازده آموزشی دانشجویان افزایش پیدا کند. به طور کلی دستیاران آموزشی باید به تمرین های کلاسی، پروژه های دانشجویان و امتحان های دانشجویان رسیدگی کنند. دستیاران آموزشی می توانند مسئولیت آموزش دادن درس های آزمایشگاهی را به عهده بگیرند. از این رو این دستیاران با انجام دادن مسئولیت های خود به درستی، می توانند علاوه بر تامین هزینه های مالی و کمک هزینه ای خود، نحوه برخورد با دانشجویان، نحوه تدریس کردن استاد و از همه مهم تر شیوه های برخورد با دانشجویان را یاد بگیرند.

 

دستیار آموزشی

دستیار پژوهشی

در دانشگاه هایی که بیشتر در زمینه پژوهش کار می کنند، استفاده از دستیار پژوهشی بیشتر به چشم می خورد. در دانشگاه هایی که بیشتر به مباحث پژوهشی می پردازند، استادان وظیفه دارند، برای شروع یک موضوع تحقیقاتی، هزینه ای را از یک نهاد علمی دریافت کنند، و به ازای آن مبلغ به مدت 10 الی 20 ساعت، دانشجویانی را استخدام کند، که این فعالیت های پژوهشی را انجام دهند. در این میان دستیاران پژوهشی برای انجام دادن این پروژه به کمک استادان می آیند. در این میان قصد داریم به برخی از وظایف دستیاران پژوهشی اشاره کنیم.

 • انجام آزمایش ها، شبیه سازی و مدلسازی ها
 • نوشتن مقاله ها در حوزه موضوعی که روی آن تحقیق و پژوهش می شود.
 • ساخت دستگاه های آزمایشگاهی

اگر قصد دارید علاوه بر گرفتن فاند دانشجویی از مزایای دستیار بودن نیز بی نصیب نمانید، می توانید برای ارتقا رزومه خود، دستیار پژوهشی را انتخاب کنید. دستیار پزوهشی بودن، می تواند توصیه نامه معتبری را برای شما برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر به ارمغان بیاورد. اگر شما به عنوان دستیار پژوهشی مشغول به کار بشوید، می توانید علاوه بر دریافت تخفیف در شهریه دانشگاه خود، از کمک هزینه های زندگی نیز استفاده کنید.

دانشگاه دوک برای دانشجویان، چه ساعتی را برای کارکردن در نظر گرفته است؟

به طور کلی تمامی دانشگاه های آمریکایی در تلاش هستند تا با در نظر گرفتن ساعتی برای کار دانشجویان، به آن ها در کسب درآمد و از همه مهم تر تامین هزینه های تحصیلی آن ها کمک کند. از این رو این دانشگاه برای تمامی دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا 20 ساعت کار در هفته را در نظر گرفته است. از این رو دانشجویان می توانند از این 20 ساعت کار برای تامین هزینه های تحصیلی خود استفاده کنند. در این میان دانشجویان مقطع دکترا، نیز می توانند در این 20 ساعت زمانی را که برای کار آن ها در نظر گرفته شده است، به کارهای تحقیقاتی و پژوهشی بپردازند، چراکه انجام کارهای پژوهشی نسبت به سایر کارها، درآمد بیشتری را برای دانشجویان مقطع دکترا به دنبال دارد.

تحصیل در دانشگاه های آمریکایی به خصوص دانشگاه دوک چه مزایایی را برای دانشجویان به همراه دارد؟

اگر قصد دارید در دانشگاه های آمریکایی ادامه تحصیل بدهید، باید آگاه باشید که این انتخاب علاوه بر سختی هایی که به همراه دارد، مزایای زیادی را برای شما به ارمغان می آورد. در این بخش قصد داریم برخی از ویژگی های مهم تحصیل در آمریکا را به صورت خلاصه به شما توضیح دهیم.

 • امکان اقامت پس از تحصیل در آمریکا
 • هزینه تحصیل بین 14 تا 60 هزار دلار
 • امکان کار پس از تحصیل
 • همراه بودن خانواده با دانشجو در تمامی مدت تحصیل
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • تحصیل در همه مقاطع تحصیلی

 

اقامت دائم در آمریکا

اخذ پذیرش دانشگاه پنسیلوانیا با آقای اپلای

تحصیلات در آمریکا چگونه می تواند بر روی رشد شخصی و اجتماعی دانشجویان تاثیر گذار باشد؟

کشور آمریکا به دلیل داشتن سیستم آموزشی برتر و نمونه، می تواند یکی از کشورهایی باشد، که سالیانه بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا، برای ادامه تحصیل به این دانشگاه می آیند. از این رو شما می توانید اگر قصد دارید، در بهترین دانشگاه های دنیا ادامه تحصیل بدهید، آمریکا را به عنوان یک کشور مهم، برای این کار انتخاب کنید. داشتن تحصیلات عالیه از دانشگاه های بنام آمریکا چون دانشگاه دوک سبب شده است که، دانشجو از نظر علمی به پیشرفت های زیادی در زندگی فردی و اجتماعی خود دست پیدا کند. تحصیل در دانشگاه دوک آمریکا سبب شده که فرد، با دانشی به روز شده بتواند، در زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی به کسب درآمد بپردازد. در این میان افرادی که از دانشگاه های آمریکایی فارغ التحصیل شده اند، در مقایسه با سایر دانشجویان و دانش آموختگان موقعیت بهتری را برای کسب موقعیت های مختلف تحقیقاتی در سراسر دنیا کسب می کنند. بنابراین اگر قصد دارید، در یکی از کشورهای خارجی ادامه تحصیل بدهید، بهتر است با توجه به موارد گفته شده، دانشگاه های آمریکایی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

تحصیل در دانشگاه دوک در مقطع کارشناسی به چه صورت است؟

اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آمریکا ادامه تحصیل بدهید، باید به این نکات توجه کنید. شما می توانید پس از گرفتن مدرک 12 ساله خود که به صورت دیپلم است، برای پذیرش در دانشگاه دوک در مقطع کارشناسی اقدام کنید. پس از پذیرش در دانشگاه، چه به صورت فوق دیپلم و چه به صورت کارشناسی، شما پس از سال دوم کالج باید یکی از رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تحصیل در دانشگاه دوک در مقطع کارشناسی ارشد به چه صورت است؟

برخی از افراد علاقه مند هستند که در مقطع کارشناسی ارشد، ادامه تحصیل بدهند. از این رو آن ها باید 16 سال تحصیلات رسمی داشته باشند. 12 سال برای اخذ مدرک دیپلم به علاوه 4 سال برای اخذ مدرک لیسانس که مجموعا 16 سال تحصیلات رسمی داشتن، می تواند فرد را به سمت کارشناسی ارشد، سوق دهد. دانشگاه های آمریکا نیز مانند دانشگاه های ایران، در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره 2 ساله را در نظر گرفته است.

تحصیل در دانشگاه دوک در مقطع دکترا به چه صورت است؟

به طور کلی دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند، باید به این موضوع توجه کنند که، تحصیل کردن در این مقطع دستیابی به بالاترین مدرک، در کشور آمریکا است. از این رو آن ها موظف اند که در مدت 3 تا 6 سال درس خود را تمام کنند. به طور کلی دانشجویانی که قصد دارند، در دانشگاه های ارزان آمریکایی ادامه تحصیل بدهند، بهتر است دانشگاه های دولتی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

 

پذیرفته شدن در دوره دکترا

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

برای پذیرفته شدن در دانشگاه های آمریکایی باید چه کارکرد؟

اگر قصد دارید در دانشگاه های آمریکایی ادامه تحصیل بدهید، بهتر است در گام اول سعی کنید که تسلط خود بر روی زبان انگلیسی را تا حد زیادی افزایش دهید، چراکه اگر تسلط شما به زبان کافی نباشد، شما نه می توانید در آزمون تافل یا آیلتس نمره قبولی را دریافت کنید، و نه می توانید به راحتی در آمریکا زندگی کنید. از این رو سعی کنید سریعا تسلط خود بر روی زبان انگلیسی را افزایش دهید. در گام دوم برای رفتن به آمریکا و پذیرش در دانشگاه های معتبر، شما نیازمند توصیه نامه بهترین اساتید دانشگاهی خود هستید. از این رو شما باید در مدتی که در ایران مشغول به تحصیل هستید، توصیه نامه خوبی را از بهترین اساتید دانشگاهی خود، جهت پذیرش در دانشگاهی دوک آمریکا کسب کنید. و در انتها اگر قصد دارید که به راحتی و آسانی در بهترین دانشگاه های آمریکا مشغول به تحصیل بشوید، بهتر است زمانی که در ایران هستید، بیشتر زمان خود را صرف پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی بکنید، چراکه مقالات علمی و نمونه کارهای شما می تواند رزومه خوبی برای پیشرفت شما محسوب شود.

این روزها بسیاری از افراد در تلاش هستند که برای ارتقا سطح علمی خود، پیشرفت در زندگی و کسب درآمدهای بالا در دانشگاه های آمریکایی ادامه تحصیل بدهند. از این رو شما می توانید با برآورد هزینه های ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکایی نسبت به ادامه تحصیل در این دانشگاه ها اقدام کنید. در این میان اگر هنوز در ایران هستید و برای پذیرش خود اقدامی نکرده اید، به شما توصیه می کنیم که در گام اول با افزایش تسلط خود بر روی زبان انگلیسی، مهارت های خود را بالا ببرید. در گام بعدی بهتر است فعال باشید، در کارها و فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی شرکت کنید، و سعی کنید که برای خود در ایران رزومه ای پربار تولید کنید. سپس می توانید با مراجعه به موسسات مهاجرتی مجاز، نسبت به پذیرش در دانشگاه دوک آمریکا اقدام کنید.

2873 رتبه بندی این مطلب:
3.0

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته