دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا University of Pennsylvania)  ) یکی از دانشگاه های خصوص و عضو آیوی لیگ آمریکا است که در ایالت پنسیلوانیا واقع است. این دانشگاه در آمریکا به یو پن (UPenn) نیز معروف است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است.  این دانشگاه همیشه در میان 20 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و در سال های اخیر توانسته است است جایزه های نوبل بسیاری دریافت کند. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان است که در سال 1740 . قبل از به استقلال رسیدن آمریکا تاسیس شد. این دانشگاه در رشته های مختلفی فعالیت دارد و یکی از برترین دانشگاه های آمریکا و جهان در حوزه تحقیقات علمی و پژ وهشی به حساب می آید. در ادامه به بررسی اپلای دانشگاه پنسیلوانیا می پردازیم.
 

دانشگاه پنسیلوانیا

 

دانشگاه پنسیلوانیا کجاست؟

دانشگاه پنسیلوانیا در سال 1740 میلادی در شهر فیلادلفیا ایالت پنسیلوانیا تاسیس شد اما افتتاح آن به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی به ده سال پس از آن  موکول شد. در سال 1749 بنجامین فرانکلین از بنیانگذاران دانشگاه پنسیلوانیا در یک مجله مقاله معروف «پروپوزال های مربوط به آموزش جوانان» منتشر کرد و بر طبق شرایطی که در آن مقاله اومده بود توانست 24 شهروند معتمد از فیلادلفیا رو به عنوان آموزش عالی دانشگاه معرفی کرد. سپس در سال 1751 آکادمی و مدرسه خیریه ای در پنسیلوانیا احداث شد که در حال حاضر این موسسه 299 هکتار وسعت دارد. این دانشگاه بیش از 1800 ساختمان دارد که شامل بناهای برجسته کشور مانند اولین استادیوم دو طبقه فوتبال  و اولین اتحادیه دانشجویی کشور است.
دانشگاه یوپن به عنوان چهارمین دانشگاه قدیمی در آمریکا و جهان به حساب می آید. یوپن اولین دانشگاه در آمریکا بود که به طور همزمان مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را ارائه کرد. از افتخارات دیگر این دانشگاه می توان به احداث اولین دانشکده تجارت، اولین کامپیوتر دیجیتالی قابل برنامه ریزی سایز بزرگ نیز اشاره کرد. این دانشگاه همچنین برای اولین بار یک رییس زن  را در آیوی  لیگ (IVY)  معرفی کرد. لیگ آیوی یک مجموعه متشکل از معروفترین گروه دانشگاه های خصوصی کشور آمریکا است.
 

دانشگاه پنسیلوانیا کجاست


اخذ پذیرش در دانشگاه پنسیلوانیا

هر دانشگاهی در جهان برای پذیرش دانشجوی بین المللی شرایطی دارد. در صورتی که قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه را داریم باید حتما شرایط پذیرش و مدارک لازم را قبل از ارسال درخواست به آن بررسی کنیم. یکی از شرایط مهم برای اخذ پذیرش در این دانشگاه در مقطع کارشناسی همانطور که گفته شد شرط قبولی در دانشگاه کشور خودتان است.
 اما یکی دیگر از موارد مهمی که قبل از پذیرش گرفتن از دانشگاه پنسیلوانیا باید به آن دقت کرد داشتن نمره قبولی در آزمون های معتبر زبان است. داشتن  مدرک زبان انگلیسی بین المللی معتبر تافل (TOFFEL) و یا آیتلس (IELTS) یکی از شرط های ورود به دانشگاه پنسیلوانیا است. این دانشگاه همچنین در سال های اخیر به جمع دانشگاه هایی که مدرک بین المللی زبان برنامه دولینگو (Duolingo English Test) را قبوا می کنند اضافه شد. ممکن است با توجه به رشته ای که قصد دارید در آن پذیرش بگیرید از شما خواسته شود که در مصاحبه حضوری نیز شرکت کنید. مصاحبه های حضوری در بعضی از رشته های این دانشگاه الزامی است.
اما مورد بسیار مهم دیگر که باید در گرفتن پذیرش در دانشگاه یوپن رد مقطع کارشناسی به آن دقت کرد قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های آمریکا نظیر آزمون های SAT و آزمون ACT است. این دانشگاه در رزو های کرونایی شرکت در این آزمون ها را از حالت اجباری به اختیاری تغییر داد اما در شرایط عادی شرکت در این آژمون ها و گرفتن نمره مورد نظر یکی از شرایط ورود به دانشگاه یوپن است. اخذ پذیرش دانشگاه برکلی با آقای اپلای

مدارک لازم برای تحصیل در University of Pennsylvania

جهت اخذ پذیرش در دانشگاه پنسیلوانیالازم است که قبل از ارسال درخوایت به این دانشگاه مدارک لازم جهت درخواست پذیرش را آماده داشته باشید. برای گرفتن پذیرش در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی باید مدارک زیر را داشته باشید.

 • ارسال فرم درخواست پذیرش
 • پر کردن فرم انگیزه نامه موجود در سایت
 • توصیه نامه از اساتید و یا معلم های اخرین دوره تحصیلی
 • مدرک تحصیلی و ریز نمرات برای ثبت نام در مقطع کارشناسی
 • داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • رزومه تحصیلی برای دانشجویان متقاضی در تحصیلات تکمیلی
 • لیست مقاله های بین المللی دانشجویان متقاضی پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی در صورت وجود
 • داشتن مدرک زبان بین المللی (تافل، آیتلس و یا دولینگو)، البته این دانشگاه مدرک تافل را بهتر می پذیرد.
 • اخذ ویزای تحصیلی بعد از پذیرش
 • داشتن گواهی تمکن مالی

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

رتبه جهانی دانشگاه Pennsylvania

دانشگاه Pennsylvania در سال های اخیر همیشه در میان برترین دانشگاه های جهان قرار داشته است. این دانشگاه در اخرین رتبه بندی دانشگاه ها که توسط QS در سال 2020 انجام گرفت در رتبه 15 دانشگاههای برتر جهان و رتبه هستم دانشگاه های آمریکا قرار گرفت. این دانشگاه بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز که رد سال 2020 انجام شد نیز توانیت رتبه بندی 11 را بدست بیاورد. استادان و فارغ التحصیلان این دانشگاه در ده سال اخیر موفق شدند 9 جایزه نوبل را کسب کنند.
دانشگاه پنسیلوانیا طبق گزارش موسسه U.S. News & World Report  در سال 2012 دانشگاه یوپن رتبه ی پنج را در میان دانشگاه های آمریکا بدست آورد. این دانشگاه یکی از دانشگاه هایی است که به سختی دانشجویان را پذیرش می کند و روش پذیرش آن به صورت گزینشی است. این دانشگاه گزینشی ترین دانشگاه در میان دانشگاه های کشور امریکا است.

رشته های تحصیلی دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه یوپن از زمان شروع تدریس و افتتاحش رشته های متنوعی را در مقاطع مختلف تدریس میکرد. این دانشگاه دارای ساختمان های وسیعی است و دانشکده های مختلفی دارد. در حال حاضر دانشگاه پنسیلوانیا دارای 12 دانشکده مختلف است. دانشکده های دانشگاه یوپن عبارتند از:

 • دانشکده هنر و علوم
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده ارشد آموزش
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده تجارت وارتون
 • دانشکده طراحی و نقشه‌کشی
 • دانشکده علوم سیاسی
 • دانشکده دندانپزشکی

 دانشگاه یوپن علاوه بر اینکه دارای دانشکده های مختلف است که در آن ها در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تدریس می شود، دارای مدرسه نیز است. مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا از قدیمی ترین و معتبرترین مدارس در آمریکا است. در این مدرسه دروس بازرگانی و مدیریت و اقتصاد تدریس می شود و در رشته های مدیریتی و اقتصاد در رتبه 1 در بین مدارس جهان قرار دارد.
 

مدرسه وارتون

اخذ پذیرش دانشگاه بیرمنگام با آقای اپلای

تحصیل در دانشگاه یوپن

دانشگاه یوپن یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان است و بلطبع برای تحصیل در آن باید شرایطی که برای پذیرش گذاشته شده است رعایت شود. برای تحصیل در این دانشگاه حتما باید شرایط لازم برای پذیرش شدن در آن را در سایت مطالعه و بررسی کنیم تا بعدا دچار مشکل نشویم. افرادی که قصد پذیرش در مقطع کارشناسی را دارند باید حتما 12 سال مقطع دبیرستان را گذرانده باشند و اجازه ورود به دانشگاه را داشته باشند. در واقع افراد باید در کشور خودشان مشکلی برای ورود به دانشگاه نداشته باشند. کنکور دادن و کسب رتبه بالا در کنکور  میتواند یکی از روش هایی باشد که می توان با آن به دانشگاه یوپن ثابت کرد که هیچ مشکلی برای ورود به دانشگاه نداریم.
 

دانشکده هنر دانشگاه یوپن

 

هزینه تحصیل در دانشگاه پنسیلوانیا

هزینه های تحصیل در دانشگاه یوپن در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی متفاوت است. هزینه های تحصیل شامل هزینه های شهریه و هزینه های خوابگاه، خورد و خوراک، خرید کتاباست و همچنین هزینه های زندگی در آمریکا که شامل مخارج شخصی و حمل و نقل در این شهر است. این دانشگاه برای دانشجویان برتر و ممتاز بورسیه هایی را نیز ارائه می کند. اما این بورسیه و کمک هزینه ها در شرایطی به دانشجویان تعلق می گیرد که فرد در هنگام چپذیرش درخواست بورسیه کند. کمک هزینه هایی که دانشگاه به دانشجویان خود به خصوص در مقطع کارشناسی می دهد نمی تواند همه هزینه های دانجو را پوشش دهد. اما دانشجو می تواند به کارهای دانشجویی و تحقیقاتی در دانشگاه بپردازد و ما بقی هزینه ها را از این طریق تامین کند.
برای تحصیل در این دانشگاه پس از اخذ پذیرش لازم است که فرم قبولی را برای گرفتن ویزای تحصیلی به سفارت بفرستد برای گرفتن ویزای تحصیلی سفارت آمریکا از شما می خواهد که فرم تمکن مالی را به آن ها اعطا کنید. این فرم نشان می دهد که شخص می تواند هزینه های یک سال زندگی در آمریکا را بپردازد. این فرد باید هزینه های یک زندگی را در حجساب خود داشته باشد.  

تحصیل رایگان در دانشگاه پنسیلوانیا

این دانشگاه برای داانشجویان بین المللی خود شرایطی را ایجاد کرده است که بتوانند هزینه های تحصیل در این دانشگاه را تامین کنند. تحصیل رایگان در این دانشگاه برای دانش آموزان و دانشجویانی برتری است که توان مالی برای تحصیل در آن دانشگاه را نداشته باشند. معمولا برای دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویانی که دارای رزومه قوی هستند  و مقالات بین المللی با امتیازات بالا هستند هزینه ها با اخذ کمک هزینه های تحصیلی کمتر می شود. دانشجویان مقاطع تحصیلی برای انجام کارهای تحقیقاتی خود و تحصیل از دانشگاه کمک هزینه هایی را دریافت میکنند.

شرایط بورسیه دانشگاه پنسیلوانیا

این دانشگاه برای دانشجویان خود بورسیه های تحصیلی را ارائه می کند. بورسیه های تحصیلی این دانشگاه جهت پشتیبانی از دانشجویان با استعداد و نمونه داده می شود. این دانشگاه هر ساله بودجه ای را به بورسیه ها و کمک هزینه ها تحصیلی اختصاص می دهد. برای گرفتن بورسیه های تحصیلی دانشجویان بین المللی باید به هنگام ارسال درخواست پذیرش درخواست خود را برای گرفتن بورسیه نیز ارسال کنند. دانشگاه پس از بررسی رزومه متقاضی و همچنین بررسی  میزان قدرت مالی او درباره اعطای بورسیه تحصیلی تصمیم می گیرد. دانشجویانی که هنگام ارسال فرم پذیرش درخواست بورسیه نکنند دیگر در طول تحصیل در دانشگاه برایشان امکان تقاضای بورس ندارند.

امکانات و خوابگاه های یو پن

دانشگاه یوپن نیز مثل تمام دانشگاه های برتر در آمریکا برای دانشجویان خود محیط اسکانی فراهم کرده است. سیستم اسکان در دانشگاه پنسیلوانیا دارای 12 ساختمان است. تقریبا حدود 5500 دانشجو کارشناسی در این خوابگاه ها زندگی می کنند. خوتبگاه های دانشگاه یوپن دارای امکانات رفاهی و اجتماعی جهت رفاه حال دانجویان است. دانشجویان تحصیلا تکمیلی نیز در خوابگاه های Sansom اسکان داده می شوند. حدود 500 نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی در این خوابگاه ها زندگی می کنند. برای اینکه شانس بیشتری در گرفتن خوابگاه در این دانشگاه داشته باشید باید در زمان مناسب اقدام کنید. زمان اقدام کردن برای گرفتن خوابگاه از طرف دانشگاه برای شما ایمیل می گردد شما بعد از گرفتن ایمیل در اسرع وقت اقدام به درخواست خوابگاه کنید.
 

خوابگاه های دانشگاه یوپن

اخذ پذیرش دانشگاه جان هاپکینز با آقای اپلای

سایت دانشگاه پنسیلوانیا

شما برای اینکه درخواست پذیرش به این دانشگاه ارسال کنید لازم است که ابتدا وارد سایت این دانشگاه گردید. مهمترین خبرهای مربوط به دانشگاه در این سایت بارگذاری می گردد. دانشجویا برای اطلاع از اخرین تحقیقات این دانشگاه می توانند به این سایت مراجعه کنند. دانشگاه یوپن در سال های اخیر توانسته است که رتبه 5 در بین دانشگاه های تحقیقاتی را بدست آورد و همین مسئاه باعث شده است که اخبار تحقیقات مهم این دانشگاه در سایت درج شود. با مراجعه به سایت دانشگاه می توانید با اساتید برتر و دارندگان جایزه نوبل این دانشگاه آشنا شوید.

افراد مشهور دانشگاه پنسیلوانیا

در این دانشگاه افراد مشهور و فرهیخته ای به تحصیل یا تدریس پرداختند. اساتید و دانشجویان فارغ التحصیل این دانشگاه در چند سال اخیر توانیتد جوایز و مدال های بسیار را از آن خود کنند. این افراد فرهیخته موفق به کسب 9 جایزه نوبل نیز برای این دانشگاه شدند و برای دانشگاه پنسیلوانیا افتخارات زیادی را آفریدند.  اقای نادر انقطاع محقق ایرانی که برنده مدال ایزاک نیوتن شده است در دانشگاه پنسیلوانیا مشغول به تدریس بود. این دانشمند ایرانی آمریکایی در دانشکده های مهندسی برق و سیستم ها، مهندسی پزشکی، فیزیک و نجوم این دانشگاه همکاری میکند. این استاد فرهیخته ایرانی از پیشتازان علم نانوتکنولوژی در جهان هستند. تحقیقات او در زمینه ی متا مواد و نور در نانو بر علم نجوم و علوم کامپیوتر تاثیرات بسیاری گذاشته است.

درباره پنیسلوانیا بدانیم

پنسیلوانیا ایالتی در شمال شرق آمریکا است که در حوضه دریاچه های بزرگ قرار دارد. ایالت پنسیلوانیا یکی از ایالت های ساحلی است و در کنار اقایونس اطلس قرار دارد. پایتخت ایالت پنسیلوانیا هریسبورگ است و شهر های مهم این ایالت پیستبورگ و فیلادلفیا هستند. پنسیلوانیا از لحاظ آب و هوا در شهر های مختلف اب و هوای گوناگونی دارد اما در مجموع زمستان های سرد و تابستا های شرجی دارد. 80 درصد جمعیت این ایالت را سفید پوستان و 10 درصد آن نیز سیاه پوست هستند و مابقی آن ها از نژادهای دیگر مثل سرخ پوست و بومیان هاوایی و دیگر نژادها می باشند.

حمل و نقل ایالت پنسیلوانیا و شهر فیلادلفیا

در رابطه با سیستم حمل و نقل این ایالت باید بدانید که ششمین آژانس ترابری در ایالت متحده است. این ایالت دارای سیستم های ترابری آبی، زمینی و هوایی است. این ایالت دارای راه آهن و مترو است و به طور اختصاصی در فیلادلفیا سیستم اتوبوس شهری  نیز دارد. شرکت این خطوط مترو شهری هریسبورگ را به فیلادلفیا متصل می کنند. پنسیلوانیا دارای 7 فرودگاه بزرگ است که یکی از این 7 فرودگاه در فیلادلفیا به صورت بین المللی در حال فعالیت است.

معرفی شهر فیلادلفیا

فیلادلفیا پنجمین شهر پرجمعیت ایالت متحده آمریکا است. در ساحل شرقی آمریکا فیلادلفیا به عنوان دومین شهر بزرگ بعد از نیویورک شناخته می شود. فیلادلفیا در گذشته اولین پایتخت آمریکا به حساب می آید. اولین قطار شهری در این شهر در سال 1907 افتتاح شد و این شهر دارای 75 ایستکاه قطار شهری است. از مراکز مهم دیدنی این شهر می توان به باغ وحش فیلادلفیا اشاره کرد. این باغ وحش در سال 1874 افتتاح شد و به عنوان قدیمی ترین باغ وحش در آمریکا شناخته می شود. موزه هنر فیلادلفیا نیز یکی از اماکن دیدنی مهم این شهر است که دارای 240 هزار اثر هنری از هنرمندان سراسر جهان در رشته های مختلف هنر است. دانشگاه پنسیلوانیا نیز که از قدیمی ترین دانشگاه های جهان به حساب می آید در مرکز این شهر قرار گرفته است و خود نیز به عنوان یکی از آثار به یاد ماندنی در آمریکات محسوب می شود.
 

فیلادلفیا


دانشگاه پنسیلوانیا (Pennsylvania University of) در آمریکا در ایالت پنسیلوانیا و در شهر فیلادلفیا واقع است و به نام یوپن شهرت دارد. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آمریکا و جهان است که در سال 1740 تاسیس و در سال 1751 کار خود را آغاز کرد. این دانشگاه در رتبه بندی اخیر موسسه QS ر تبه پانزدهم و در رتبه بندی موسسه تایمز سال 2020 رتبه 11 در بین دانشگاه های جهان را تنواست از آن خود کند. پذیرش در این دانشگاه بسیار سخت است چرا که پذیرش در آن به صورت گزینشی انجام می گیرد. دانشگاه پنسیلوانیا دارای 12 دانشکده در رشته های مختلف است و همچنین دارای یک مدرسه است که در رشته های بازرگانی، اقتصاد و مدیریت فعالیت دارد. برای اخذ بورسیه در این دانشگاه لازم است حتما در زمان ارسال درخواست پذیرش به این دانشگاه اقدام کنید و همزمان برای بورسیه نیز درخواست بفرستید. این دانشگاه دارای چندین ساختمان خوابگاه است و خوابگاه های دانشجویان کارشناسی آن از دانشجویان تحصیلات تکمیلی کاملا جدا است. چنانچه مایل به اخذ پذیرش این دانشگاه هستید تمام شرایط مربوط به تخذ پذیرش در سایت را مطالعه کنید و با داشتن مدارک لازم در زمان مناسب اقدام کنید.

7437 رتبه بندی این مطلب:
3.8

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته