دانشگاه ساسکاچوان

قانون تاسیس و تشکیل دانشگاه برای استان ساسکاچوان ، در سال ۱۹۰۷ و توسط قانونگذار استان به تصویب رسید. این قانون در ۱۹ مارس ۱۹۰۷ ، دانشگاه ساسکاچوان را به منظور فراهم کردن تسهیلات برای آموزش عالی در سراسر این استان ، تاسیس کرد. تمامی دانشجویان بدون توجه به نژاد ، عقیده یا مذهب خود ، قادر به استفاده از حداکثر مزایای این دانشگاه خواهند بود. دانشگاه ساسکاچوان (Saskatchewan University) ، بزرگترین موسسه آموزشی اپلای در استان ساسکاچوان کانادا می باشد و از امکانات بی نظیری برخوردار است. دانشگاه ساسکاچوان یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا (بر اساس تعداد کرسی‌ های تحقیقاتی کانادا) و عضو گروه U15 دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا (15 دانشگاهی که بیشترین تحقیقات را در کانادا دارند) است.

Image

دانشگاه ساسکاچوان کجاست؟

دانشگاه ساسکاچوان کجاست ؟ دانشگاه ساسکاچوان (U of S یا USask) ، یک مرکز تحقیقاتی و علمی کانادایی است که در سال ۱۹۰۷ تأسیس شد و در سمت شرقی رودخانه ساسکاچوان جنوبی در ساسکاتون (ساسکاچوان، کانادا ) واقع شده است. این دانشگاه به عنوان یک کالج کشاورزی در سال ۱۹۰۷ شروع به کار کرد و اولین بخش ترویجی مستقر در کانادا را در سال ۱۹۱۰ تاسیس کرد.

اخذ پذیرش دانشگاه سایمون فریزر با آقای اپلای

Image

شرایط پذیرش دانشگاه ساسکاچوان

شرایط پذیرش دانشگاه ساسکاچوان (Saskatchewan University) ، با توجه به سن ، رشته تحصیلی مورد نظر و مقطع تحصیلی که قصد ادامه آن را دارید متفاوت می باشد. دانشجویان محترم ، باید با در نظر گرفتن معیار ها و شرایط دانشگاه ، از ددلاین مربوط به این مرکز با خبر شده و اقدام به پذیرش کنند. یکی از مهمترین و قابل تامل ترین شرایطی که دانشگاه ساسکاچوان برای دانشجویان خود ضروری می داند ، ارائه مدرک زبان معتبر و تسلط بر زبان انگلیسی جهت ارتباط بیشتر با اساتید و دانشجویان دیگر می باشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه ساسکاچوان

مهمترین مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه ساسکاچوان به شرح زیر می باشد ؛

  • ارائه مدارک مربوط به ریز نمرات و معدل آخرین دوره تحصیلی
  • ارائه مدرک زبان معتبر
  • حداقل نمره آیلتس ۶/۵
  • حداقل نمره تافل ۲۷۳
  • حداقل نمره دولینگو ۱۱۵
  •  ارائه انگیزه نامه مناسب و قانع کننده به مراجع دانشگاهی
  • ارائه رزومه و سابقه درخشان ( مقالات معتبر ، ترجمه کتب و غیره)
  • گواهی اقامت دائمی
  • پرداخت هزینه ابتدایی درخواست پذیرش

مطلب پیشنهادی: دانشگاه مونترال

بورسیه دانشگاه ساسکاچوان

بورسیه دانشگاه ساسکاچوان ، بر اساس میانگین پذیرش شما اعطا می شود. این بورسیه به دانش آموزان فعلی دبیرستان که قصد دارند پس از فارغ التحصیلی به USask بیایند اعطا می شود. جهت دریافت بورسیه ، باید سطح علمی بالا و مقالات معتبری را داشته باشید ؛ مقالاتی که در ژورنال های معتبر بین المللی چاپ شده و مورد رفرنس قرار می گیرد. جوایز ورودی رقابتی ، شامل  بورسیه تحصیلی و بورسیه های متعددی است که بسیاری از دانشجویان با تجربیات متنوع می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

لیست دانشکده های دانشگاه ساسکاچوان

لیست دانشکده های دانشگاه ساسکاچوان (Saskatchewan University) به شرح زیر می باشد ؛

●    دانشکده کشاورزی و منابع زیستی 
●    دانشکده هنر های زیبا
●    دانشکده دندانپزشکی 
●    دانشکده تجارت ادواردز 
●    مهندسی 
●    دانشکده محیط زیست و پایداری 
●    کینزیولوژی
●    دانشکده حقوق 
●    دانشکده داروسازی
●    پرستاری 
●    تغذیه 
●    دانشکده علوم توانبخشی 
●    دانشکده بهداشت عمومی 
●    دانشکده تحصیلات تکمیلی سیاست عمومی 
●    جانسون-شویاما 
●    دامپزشکی

اخذ پذیرش دانشگاه واترلو با آقای اپلای

هزینه تحصیل دانشگاه ساسکاچوان

هزینه تحصیل دانشگاه ساسکاچوان کاملا بستگی به شرایط تحصیل ، رشته مد نظر ، نحوه اسکان و دیگر مسائل مشابه خواهد داشت. هزینه تحصیل به ازای هر ترم‌ در رشته های مختلف به شرح زیر می‌ باشد ؛

●    رشته هنر ؛ ۶۵۰۰ دلار
●    رشته پرستاری ؛ ۸۳۰۰ دلار
●    رشته کینزیولوژی ؛ ۶۷۰۰ دلار
●    رشته دندانپزشکی ؛ ۳۷ هزار دلار
●    رشته پزشکی ؛ ۱۸ هزار دلار
●    رشته حقوق ؛ ۱۵ هزار دلار
●    انواع رشته های مهندسی ؛ ۸۷۰۰ دلار

به مبالغ فوق ، باید هزینه های جانبی و دیگر را نیز اضافه کرد که شامل ؛ هزینه خورد و خوراک ، هزینه اقامت و خوابگاه ، هزین بیمه سلامت ، هزینه حمل و نقل و غیره می باشد.

مهاجرت تحصیلی با آقای اپلای

رتبه دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان در بین بهترین دانشگاه های جهان ، در رتبه ۵۱۰ قرار دارد. رتبه دانشگاه ساسکاچوان در رتبه‌ بندی آکادمیک دانشگاه‌ های جهان که توسط دانشگاه شانگهای جیائو تونگ اعلام شد ؛ رتبه ۳۰۰ را به خود اختصاص داده است و بر اساس بررسی‌ های دانشجویان در Studyportals ، یکی از برترین مراکز آموزشی از نظر امکانات آموزشی و تحصیلات تکمیلی می‌ باشد. اگر قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه معتبر و بی نظیر را دارید ، بهتر است که کمی پیش از شروع ددلاین اقدام کنید. 

شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه ساسکاچوان

چندین خوابگاه با ویژگی ها و شرایط متنوعی در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار گرفته است و به طور کلی ، شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه ساسکاچوان (Saskatchewan University) بسیار ایده آل و مناسب می باشد. خوابگاه CQR ، فضایی حدودا ۸۰۰ تخت خوابی را ارائه می دهد و از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار است. این اتاق ها ، عموما ۴ ، ۳ و۲ تخته هستند. Voyageur Place ، یکی از بی نظیر ترین خوابگاه ها می‌ باشد ؛ چرا که در مرکز دانشگاه ساسکاچوان قرار گرفته و به مرکز اصلی نزدیک می باشد. McEown Park ، یک خوابگاه ۴ طبقه می باشد که در ضلع جنوبی دانشگاه واقع شده و مختص دانشجویان سال آخر می باشد. 

مطلب پیشنهادی: دانشگاه ویندزور

رشته های دانشگاه ساسکاچوان

رشته های دانشگاه ساسکاچوان ، دارای تنوع و کثرت بسیاری می‌ باشند. 
●    کشاورزی ، گیاهان و حیوانات 
●    تجارت و اقتصاد 
●    مهندسی ، ریاضی ، فیزیک و فناوری 
●    محیط زیست و علوم زمین 
●    بهداشت و سلامتی
●    تاریخ ، فرهنگ و هنر
●    برنامه های بومی 
●    زبان ها و ارتباطات 
●    علوم زیستی و شیمی 
●    حقوق و جامعه شناسی

سایت دانشگاه ساسکاچوان

جهت اقدام به اپلای و اخذ پذیرش از این دانشگاه ، می توانید به سایت دانشگاه ساسکاچوان به نشانی www.usask.ca مراجعه کرده و درخواست خود را به ثبت برسانید. دانشگاه ساسکاچوان ، یکی از برترین و بهترین دانشگاه های کشور کانادا بوده و کیفیت بالایی از نظر امکانات رفاهی و آموزشی را به دانشجویان خود ارائه می دهد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش دانشگاه یورک با مشاورین ما همراه باشید.

891 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته