دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال (Montreal University) ، جز ۵ دانشگاه برتر کانادا و یکی از بهترین دانشگاه ها در سطح جهانی می باشد. این دانشگاه بیش از ۶۰۰ برنامه در مقطع کارشناسی و برنامه های کارشناسی ارشد و حدود ۸۰ برنامه دکترا را ارائه می دهد. برای اطلاع از موقعیت اصلی دانشگاه مونترال و مسائل مربوط به هزینه ها ، در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا بیشتر در مورد اپلای دانشگاه مونترال صحبت کنیم. هزینه تحصیل دانشگاه مونترال ، به صورت ترمی حساب شده و به طور معمول مبلغی حدود ۷۵۰۰ دلار می باشد.

Image

دانشگاه مونترال کجاست؟

دانشگاه مونترال کجاست ؟ دانشگاه مونترال ، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی فرانسوی زبان در مونترال (کبک ، کانادا) می باشد. پردیس اصلی دانشگاه در محله Côte-des-Neiges واقع شده و امکانات بی نظیری را برای دانشجویان خود فراهم می کند. این موسسه شامل ۱۶ دانشکده و بیش از شصت دپارتمان اصلی است. 

اخذ پذیرش دانشگاه واترلو با آقای اپلای

Image

شرایط پذیرش دانشگاه مونترال

شرایط پذیرش دانشگاه مونترال ، شامل ارسال مدارک شناسایی ، اسناد پشتیبانی ، مدارک بین المللی زبان (فرانسوی و انگلیسی) و توصیه نامه از اساتید معتبر ؛ برای انجام این کار ، باید اطلاعات تماس توصیه کنندگان خود را در مرکز دانشجویی خود وارد کنید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه مونترال

به عنوان یک قاعده کلی ، پس از ارسال درخواست ، به مدت ۱۰ روز به شما اجازه داده می شود تا مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه مونترال ( انگیزه نامه ، رزومه ، ریز نمرات ، مدرک زبان) را ارسال کنید. با این حال ، مهلت ها ممکن است بر اساس نوع سند مورد نیاز متفاوت باشد. لطفا به مهلت ارسال مدارک خود توجه کنید ، زیرا تمامی پرونده های درخواستی ناقص بسته می شود.

مطلب پیشنهادی: دانشگاه ویندزور

بورسیه دانشگاه مونترال

بورسیه دانشگاه مونترال (Montreal University) برای هر یک از مقاطع تحصیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی متفاوت می باشد. مبلغ بورسیه این دانشگاه برای تحصیلات تکمیلی ، از ۶ هزار دلار شروع شده و تا ۱۵ هزار دلار ادامه می یابد. در مقطع دکترا نیز بورسیه ای بین ۹-۱۸ هزار دلار بسته به شایستگی دانشجویان به آنها اعطا خواهد شد. بورسیه تحصیلی این دانشگاه ، به طور کامل رقابتی بوده و براساس صلاحیت علمی دانشجو به آن پرداخت خواهد شد.

لیست دانشکده های دانشگاه مونترال

این دانشگاه ، از ۱۶ دانشکده مختلف و با تمامی امکانات تشکیل شده است. لیست دانشکده های دانشگاه مونترال ، با توجه به رشته های تدریس شده در هر یک ، به شرح زیر می باشد. 

1.    دانشکده علم و هنر
2.    دانشکده دندانپزشکی
3.    دانشکده آموزش
4.    دانشکده طراحی محیطی
5.    دانشکده کینزیولوژی
6.    دانشکده حقوق
7.    دانشکده پزشکی
8.    دانشکده موسیقی
9.    دانشکده بینایی سنجی
10.    دانشکده پرستاری
11.    دانشکده بهداشت عمومی
12.    دانشکده داروسازی
13.    دانشکده دامپزشکی
14.    دانشکده حسابداری
15.    دانشکده پلی تکنیک مونترال
16.    دانشکده HEC

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش دانشگاه یورک با مشاورین ما همراه باشید.

Image

هزینه تحصیل دانشگاه مونترال

هزینه شهریه شما به این بستگی دارد که دانشجوی کانادایی مقیم کبک هستید یا خیر. توجه داشته باشید که ممکن است علاوه بر هزینه های مربوط به شهریه ، مجبور به پرداخت هزینه های دیگری نیز باشید. در زیر ، نمونه ای از بودجه ماهانه برای مهاجرت تحصیلی است که شامل هزینه های اولیه زندگی و مبالغی اضافه بر هزینه شهریه دانشگاه برای یک دانشجو می‌ باشد. شما می توانید این بودجه را بر اساس نیاز خود تنظیم کنید.

●     اجاره و خدمات شهری 600 دلار 
●    غذا 350 دلار 
●    حمل و نقل 80 دلار 
●    تلفن و اینترنت 75 دلار 
●    هزینه های متفرقه 200 دلار 
●    مجموع 1300 دلار

رتبه دانشگاه مونترال

در آخرین رتبه‌ بندی معتبر دانشگاه‌ های جهانی آموزش عالی تایمز (2022) ، رتبه دانشگاه مونترال ، ۸۸ جهان بوده و تنها دانشگاه فرانسوی زبان کانادایی است که در رتبه‌ بندی دانشگاه‌ های بزرگ بین‌ المللی در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار دارد. دانشکده HEC مونترال ، به طور مرتب به عنوان یکی از برترین مدارس کسب و کار در کانادا و سراسر جهان در رتبه بندی هزاران موسسه آموزشی شناخته می شود.

مطلب پیشنهادی: دانشگاه ساسکاچوان

شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه مونترال

متوسط اجاره یک آپارتمان دو خوابه در شهر های بزرگ کانادا مانند مونترال ، ۹۰۰ دلار به طور ماهیانه می باشد. به نظر شما ، چه چیزی یک شهر دانشجویی عالی را می سازد ؟ طبیعتاً مجموعه ای کامل از فاکتور ها ؛ دانشگاه های برتر ، زندگی دانشجویی پر جنب و جوش ، فرصت های شغلی خوب و البته مقرون به صرفه بودن تمام مولفه هایی است که شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه مونترال (Montreal University) را از سایر دانشگاه ها متمایز می کند. 

رشته های دانشگاه مونترال

رشته های دانشگاه مونترال ، به طور گسترده و در تنوع بسیار بالایی به دانشجویان ارائه می شود. اشاره به تمامی رشته ها امری ممکن نمی باشد ؛ بنابراین در این مطلب ، به تعدادی از این رشته ها اشاره خواهیم کرد ؛

●    فارماکوتراپی
●    تاریخ 
●    آنتروپولوژی
●    تاریخ هنر
●    حسابداری
●    آئودیولوژی
●    بیوفورماتیک
●    بیولوژی
●    حقوق
●    مهندسی پزشکی
●    پزشکی ، دندانپزشکی ، پرستاری
●    داروسازی
●    کسب و کار

سایت دانشگاه مونترال

در صورتی که قصد ثبت نام و اخذ مجوز ورود به رشته های دلخواه خود در دانشگاه مونترال هستید ؛ ضروری است که به وب سایت دانشگاه مونترال به نشانی www.umontreal.ca/en مراجعه کنید. شما می توانید از آخرین اخبار و مقررات مربوط به این دانشگاه مطلع شوید. همچنین اطلاعات دقیق و کامل تری را در مورد هزینه های مربوط به خوابگاه و شهریه دانشگاه کسب خواهید کرد.

اخذ پذیرش دانشگاه سایمون فریزر با آقای اپلای

شهریه دانشگاه مونترال

همانطور که بیان شد ، شهریه دانشگاه مونترال به صورت ترمی محاسبه شده و اگر بخواهیم به صورت سالانه بیان کنیم ، هزینه ای حدود ۱۸ هزار دلار را برای دانشجویان خواهد داشت. شما می توانید با کسب نمرات مناسب و شایسته ، از سهمیه بورسیه دانشجویان بین المللی بهره مند شده و از کمک های دانشگاه و دولت کانادا بهره ببرید.

اساتید دانشگاه مونترال

از بین اساتید دانشگاه مونترال (Montreal University) ، یک نام ایرانی به چشم می خورد و آن کسی نیست جز دکتر علی نیکنام. ایشان یکی از کرسی های هیئت علمی این دانشگاه را در رشته مهندسی مکانیک در اختیار داشته و جز افتخارات این سرزمین محسوب می شود. در کارنامه ایشان ، مدیریت روابط بین الملل دانشگاه علم و صنعت را نیز می توان دید.

807 رتبه بندی این مطلب:
4.0
 

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته