دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو (Waterloo University) ، برنامه های آکادمیکی را ارائه می دهد که توسط شش دانشکده و سیزده مدرسه مبتنی بر دانشکده اداره می شود. دانشگاه واترلو با بیش از ۲۰ هزار دانشجوی کارشناسی که در برنامه تعاونی دانشگاه ثبت نام کرده اند ، بزرگترین برنامه آموزش تعاونی پس از متوسطه را در جهان اجرا می کند. واترلو یکی از اعضای U15 ، گروهی از دانشگاه های تحقیقاتی فشرده در کانادا می باشد.

Image

دانشگاه واترلو کجاست؟

دانشگاه واترلو کجاست ؟ دانشگاه واترلو (UWaterloo یا واترلو) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی با پردیس اصلی در واترلو (انتاریو، کانادا) می باشد که به واسطه کیفیت بالای دوره ها و اساتید خود ، شهرت جهانی دارد. پردیس اصلی این دانشگاه ، در مجاورت "آپ تاون" واترلو و پارک اصلی واترلو است. این دانشگاه همچنین دارای سه پردیس و چهار کالج دانشگاهی وابسته است.

اخذ پذیرش دانشگاه ویندزور با آقای اپلای

Image

شرایط پذیرش دانشگاه واترلو

تمامی دانشجویان متقاضی ، باید ترتیبی دهند که ریز نمرات خود برای دانشگاه ارسال کرده تا بررسی شود. اگر به مطالعات پاره وقت یا آنلاین علاقه دارید ، یک فرآیند درخواست جداگانه وجود دارد که می توانید با توجه به شرایط پذیرش دانشگاه واترلو ، آن‌‌ را ثبت کنید. حتما تا آخرین مهلت درخواست (1 فوریه برای اکثر برنامه ها) درخواست دهید. ظرف دو هفته پس از دریافت درخواست شما از سوی دانشگاه واترلو ، شماره دانشجویی و هر اقدامی را که ممکن است لازم باشد برای شما ایمیل خواهد شد. 

مهاجرت تحصیلی با آقای اپلای

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه واترلو

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه واترلو (Waterloo University) شامل چه مواردی می شود ؟ تمام اسناد و مدارک برای همه برنامه ها باید در مهلت مقرر ارائه شود. 

●    فرم اطلاعات پذیرش نتایج آزمون زبان انگلیسی (در صورت وجود) 
●    ریز نمرات (آخرین مقطع تحصیلی) 
●    برنامه های حسابداری و مدیریت مالی (AFM) و مدیریت پایدار و مالی (SFM) دارای ارزیابی هستند. 
●    برای برنامه های مهندسی توصیه می شود که دانشجویان متقاضی ، یک مصاحبه ویدیویی را در مهلت مقرر انجام دهند.

مطلب پیشنهادی: دانشگاه یورک

بورسیه دانشگاه واترلو

تعداد ۲۰ بورسیه تحصیلی که هر کدام به ارزش ده هزار دلار می باشد ، سالانه به دانشجویان برجسته بین المللی که در سال اول یک برنامه مقطع کارشناسی پذیرفته شده اند ، اعطا می شود. دانشجویان بین المللی پذیرفته شده با میانگین پذیرش ۹۰ درصد یا بالاتر در نظر گرفته خواهند شد. بورسیه دانشگاه واترلو بر اساس پیشرفت تحصیلی همراه با سایر معیارهای بورسیه تحصیلی خاص دانشکده خواهد بود. 

لیست دانشکده های دانشگاه واترلو

لیست دانشکده های دانشگاه واترلو به شرح زیر می باشد و در هر یک از این دانشکده ها ، تعداد کثیری از رشته ها و دروس تدریس می شود. شما می توانید برای هر یک از رشته های مد نظر خود اقدام به اپلای کرده و تحصیل خود را در این دانشکده ها ادامه دهید.

●    هنر 
●    مهندسی 
●    محیط 
●    بهداشت و سلامت 
●    ریاضیات 
●    علوم پایه

هزینه تحصیل دانشگاه واترلو

هزینه تحصیل دانشگاه واترلو (Waterloo University) ، در طول یک ترم محاسبه می شود. دانش آموزانی که در یک برنامه واجد شرایط یا غیر مدرک پذیرفته می شوند ، هزینه های هر دوره مربوط به برنامه خود را پرداخت می کنند. هزینه های آموزش تعاونی هزینه ای به مبلغ ۷۳۰۰ دلار به ازای هر ترم کاری چهار ماهه از دانشجویانی که از خدمات آموزش تعاونی و مرکز اقدام شغلی استفاده می کنند دریافت می شود. 

اخذ پذیرش دانشگاه سایمون فریزر با آقای اپلای

رتبه دانشگاه واترلو

رتبه دانشگاه واترلو در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS که در سال ۲۰۲۲ انجام گرفت ؛ در ۲۹ مورد از ۵۱ موضوع علمی ، جز برترین دانشگاه های جهان قرار گرفت. عملکرد بالای این دانشگاه در زمینه‌ های موضوعی کلیدی ، نشان‌ دهنده این واقعیت است که واترلو ، جز برترین دانشگاه ها در سطح جهانی می باشد.

●    علوم کامپیوتر (بیست و پنجم جهان) 
●    مهندسی برق و الکترونیک (سی و سوم جهان) 
●    ریاضیات (چهل و یکم جهان) 
●    آناتومی و فیزیولوژی (چهل و هشتم جهان) 
●    مهندسی مکانیک (چهل و نهم جهان)

شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه واترلو

دانشجو بودن به معنای کشف خود و دنیای اطراف است ؛ زندگی در محل سکونت با اجازه دادن به شما برای ایجاد ارتباط و یافتن حمایتی که برای رشد ، یادگیری و کشف نیاز دارید ، به تحقق این امر کمک می کند. شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه واترلو (Waterloo University) با توجه به کمپ ها و خوابگاه های دانشجویی بی نظیر و با نظم خود ، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. با پرداخت شهریه سالانه خوابگاه (۲۵۰۰ الی ۳۵۰۰ دلار)  و پرداخت هزینه غذا و دیگر امکانات رفاهی ، می توانید دوران بسیار ایده آلی را در این دانشگاه سپری کنید.

مطلب پیشنهادی: دانشگاه مونترال

Image

رشته های دانشگاه واترلو

رشته های دانشگاه واترلو از کیفیت و تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و اشاره کردن به تمامی آنها کار غیر ممکنی به نظر می رسد. اما در این مطلب ، به تعداد اندکی از آنها اشاره خواهیم کرد.

●    حسابداری 
●    جامعه شناسی 
●    ریاضیات کاربردی
●    معماری 
●    مهندسی عمران
●    مهندسی کامپیوتر
●    زیست شناسی 
●    زمین شناسی
●    مهندسی الکترونیک
●    تجارت ، کارآفرینی و فناوری
●     کسب و کار و کارآفرینی 
●    مهندسی شیمی 
●    نانو فناوری
●    روانشناسی
●    پرستاری ، پزشکی ، دندانپزشکی و …

سایت دانشگاه واترلو کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از آخرین ددلاین های دانشگاه ، می توانید به سایت دانشگاه واترلو کانادا (Waterloo University) به نشانی https://uwaterloo.ca مراجعه کنید. با مراجعه به این وب سایت ، می‌ توانید از نحوه دقیق پذیرش و هزینه های مربوط به اخذ پذیرش دانشگاه واترلو ، اطلاعات کاملی را کسب نمایید. این دانشگاه ، فعالیت های فوق برنامه ای را ارائه می دهد که طیف وسیعی از تجربیات را در اختیار دانش آموزان قرار خواهد داد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش دانشگاه ساسکاچوان با مشاورین ما همراه باشید.

اساتید ایرانی دانشگاه واترلو

از اساتید ایرانی دانشگاه واترلو می توان به بهزاد مشیری اشاره کرد که در سال ۱۳۶۳ مدرک مهندسی مکانیک از دانشگاه علم و صنعت ایران (IUST) دریافت کرد و سپس با ادامه تحصیل در دانشگاه منچستر ، موفق به اخذ مدرک phd شد. وی اکنون یکی از اساتید برجسته دانشگاه واترلو به شمار می‌ رود. از دیگر اساتید ایرانی دانشگاه واترلو ، می توان به غلامحسین بردبار اشاره کرد که در رشته فیزیک و هوا و فضا فعالیت داشته است.

1262 رتبه بندی این مطلب:
4.7
 

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته