دانشگاه شفیلد

این روزها بسیاری از دانشجویان در تلاش هستند که در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا، ادامه تحصیل بدهند. از این رو یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین انتخاب در آینده شغلی هر فرد، می تواند انتخاب دانشگاهی که در آن درس می خواند، باشد. از این رو ادامه تحصیل در یک دانشگاهی که سطح علمی بالایی دارد، می تواند یکی از مهمترین انتخاب های هر فردی به شمار آید. از این رو شما می توانید با در نظر گرفتن رتبه هر دانشگاه، نسبت به پذیرش شدن در آن دانشگاه اقدام کنید. بنابراین اگر قصد دارید در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا پذیرفته شوید، بهتر است که در همان مقطعی که قرار دارید، سعی کنید که سطح علمی خود را ارتقا دهید، و در گام بعد با مسلط کردن خود به زبان انگلیسی زمینه های پذیرش در بهترین دانشگاه های دنیا را برای خود فراهم کنید. از این رو ما قصد داریم تا در این مقاله شما را با اپلای یکی از بهترین دانشگاه های دنیا، بنام دانشگاه شفیلد (the university of sheffield) آشنا کنیم.

دانشگاه شفیلد

دانشگاه شفیلد کجا است؟

اگر به دنبال یکی از مهمترین و معتبرترین دانشگاه های کشور انگلستان می گردید، بهتر است که دانشگاه شفیلد را انتخاب کنید. این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های تحقیقاتی شناخته شده است. این دانشگاه در یورکشایردر جنوب انگلستان واقع شده است.
 

دانشگاه شفیلد کجا است؟

اخذ پذیرش در دانشگاه شفیلد

امروزه بسیاری از دانشجویان در تلاش هستند که در یکی از معتبرترین دانشگاه های انگلستان تحصیل کنند. در این میان دانشجویانی که قصد دارند در دانشگاه شفیلد ادامه تحصیل بدهند در مقطع کارشناسی باید 3 سال ادامه تحصیل بدهند. دانشجویان کارشناسی ارشد در این مقطع 1 سال و دانشجویان مقطع دکترا نیز می توانند تا 4 سال در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهند. از این رو اگر قصد دارید، هزینه های مربوط به ادامه تحصیل خود را کاهش بدهید، این دانشگاه به دلیل کوتاه بودن زمانی که برای ادامه تحصیل در نظر گرفته است، می تواند سبب شود که هزینه های تحصیلی شما به شدت کاهش پیدا کند. از این رو برای پذیرفته شدن در این دانشگاه بهتر است در گام اول با مراجعه به سایت دانشگاه شفیلد به آدرس sheffield.ac.uk از شرایط پذیرفته شدن در این دانشگاه آگاهی پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

اخذ پذیرش در دانشگاه شفیلد


شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه شفیلد در دوره کارشناسی
برخی از دانش آموزان ایرانی می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی از این دانشگاه پذیرش دریافت کنند. از این رو برای پذیرفته شدن در این دانشگاه باید این شرایط را داشته باشید.

 • داشتن سابقه تحصیلی خوب
 • نمره زبان آیلتس و تافل بالا
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • پاسپورت

اخذ پذیرش دانشگاه هایدلبرگ با آقای اپلای

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه شفیلد در دوره کارشناسی ارشد

بسیاری از دانشجویان در تلاش هستند که در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهند. از این رو شما می توانید اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش از این دانشگاه دریافت کنید، بهتر است در مقطعی که قرار گرفته اید، سطح علمی خود را در حد قابل توجه ای بالا ببرید. از این رو برای پذیرش یافتن در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه بهتر است پس از اتمام دوره لیسانس خود، خود را برای آزمون و مصاحبه این دانشگاه آماده کنید. این دانشگاه برای دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی ارشد تدارکات و تسهیلات ویژه ای را در نظر گرفته است. از این رو شما می توانید پس از پذیرفته شدن در این دانشگاه، از تسهیلات و.یژه این دانشگاه استفاده نمایید. در این میان شما پس از پذیرفته شدن در این دانشگاه، باید 2 ترم را برای ادامه تحصیل در این دانشگاه بگذرانید.

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه شفیلد در دوره دکترا

در این میان بسیاری از دانشجویان در تلاش هستند که در مقطع دکترا در این دانشگاه پذیرفته شوند. از این رو شما می توانید با انجام دادن فعالیت های تخصصی و پژوهشی دوره دکترا خود را به آسانی در این دانشگاه سپری کنید. از این رو شما برای پذیرفته شدن در این دانشگاه باید نمرات بالایی را در مقطع قبلی کسب کرده باشید، و در ضمن نمره بالایی را در آزمون زبان انگلیسی به دست آورده باشید. اگر قصد دارید در این مقطع  به آسانی پذیرفته بشوید، بهتر است که در دوره های  قبل به خصوص دوره کارشناسی ارشد، رزومه های خود را در سطح بالایی به دانشگاه ارائه کنید. دانشجویانی که در تلاش هستند که هزینه های مربوط به ادامه تحصیل خود را کاهش بدهند، بهتر است که سوابق علمی و پژوهشی خود را در سطح بالایی ارتقا بدهند. در این میان برخی از دانشجویان از مقالات ISI برای بالا بردن شانس خود برای پذیرفته شدن در مقطع دکترا استفاده می کنند.

شرایط اخذ بورسیه از دانشگاه شفیلد

برخی از دانشجویان در تلاش هستند که بتوانند بورسیه شوند، و برای تحصیل در این دانشگاه حداقل هزینه و شهریه را داشته باشند. از این رو شما می توانید اگر در مقطع دکترا تحصیل می کنید از بورسیه هایی که این دانشگاه به دانشجویان خود ارائه می کند، استفاده بکنید. از این رو این دانشگاه هرساله در برخی از رشته های دوره دکترا دانشجویان را بورسیه می کند. از این رو  ممکن است در همان سالی که شما در دانشگاه پذیرفته می شوید، بتوانید بورسیه تحصیلی رشته خود را از دانشگاه بگیرید. یکی از نکات مهمی که باید آن را بدانید این است که بورسیه تحصیلی تنها به دانشجویانی تعلق می گیرد که از نظر سطح علمی نسبت به سایر دانشجویان سطح بالایی را به خود اختصاص داده اند. از این رو در مقطع قبلی یعنی کارشناسی ارشد، تلاش کنید که سطح علمی خود را بالا بیاورید، تا بتوانید از بورسیه های دوره دکترا استفاده کنید. در این میان بسیاری از دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز در تلاش هستند که تحصیل رایگان در دانشگاه شفیلد داشته باشند، ولی متاسفانه این دانشگاه برای این دانشجویان بورسیه ای را در نظر نگرفته است. در این میان برخی از دانشجویان در تلاش هستند که از انواع بورسیه های دولتی و خصوصی این دانشگاه استفاده کنند. در این میان دو نوع فاند تحصیلی بنام  Chevening و  Commonwealth  به دانشجویان مقطع دکترا ارائه می شود. در این میان قصد داریم شما را با این دو نوع بورسیه آشنا کنیم.

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه شفیلد در دوره دکترا

اخذ پذیرش دانشگاه ام آی تی با آقای اپلای

بورسیه   Chevening

این نوع بورسیه بودجه خود را از وزارت امور خارجه انگلستان و کشورهای مشترک المنافع و دانشگاه ها به دست می آورد. اگر جزو دانشجویان خوش شانسی باشید که این بورسیه را دریافت می کنید، می توانید آن را به صورت هدیه  از دانشگاه بگیرید.

بورسیه Commonwealth

این نوع بورسیه تنها به دانشجویانی تعلق می گیرد، که جزو اتباع کشورهای مشترک المنافع هستند. از این رو دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ادامه تحصیل می دهند، می توانند از این بورسیه استفاده کنند.

دانشکده هایی که در دانشگاه شفیلد وجود دارد

در این میان این دانشگاه به دلیل بزرگ بودن دارای دانشکده هایی است که دانشجویان در هر رشته ای که علاقه دارند، می توانند در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهند. از این رو ما قصد داریم در این بخش شما را با دانشکده های این مجموعه بزرگ آشنا کنیم.

 • دانشکده هنر
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده پزشکی، دندانپزشکی و بهداشت
 • دانشکده علوم پایه
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده بین المللی

 

دانشکده هایی که در دانشگاه شفیلد وجود دارد


رشته هایی که در دانشگاه شفیلد تدریس می شود

بسیاری از دانشجویان که قصد دارند، در این  دانشگاه ادامه تحصیل بدهند، باید با رشته هایی که در این داشنگاه تدریس می شود آشنا شوند. از این رو ما قصد داریم در این بخش شما را با انواع رشته های این دانشگاه آشنا کنیم.

 •  هنر
 • حقوق
 • مدیریت
 • علوم اجتماعی
 • علوم شهری و شهرسازی
 • معماری
 • زمین شناسی
 • ریاضی
 • موسیقی
 • •پزشکی
 • دندانپزشکی

اخذ پذیرش دانشگاه سوربن با آقای اپلای

هزینه تحصیل در دانشگاه شفیلد در مقاطع مختلف

اگر قصد دارید که برای ادامه تحصیل به انگلستان بروید، و در آن جا ادامه تحصیل بدهید، بهتر است که با هزینه های مربوط به تحصیل خود آشنا باشید. همانطور که می دانید با بالا رفتن مقطع شما، هزینه مربوط به تحصیل شما نیز به همان میزان افزایش خواهد یافت. از این رو می توانید قبل از پذیرش شدن در این دانشگاه تمامی هزینه های مربوط به ادامه تحصیل خود را محاسبه کنید. از این رو شما می توانید با محاسبه هزینه های اصلی خود که شامل هزینه های مربوط به شهریه دانشگاه، خرید کتب درسی و خرید اینترنت است اگر در مقطع دکترا پذیرفته شده اید، با استفاده از فاندهای تحصیلی هزینه های خود را کاهش بدهید. در این میان شما علاوه بر هزینه های اصلی هزینه های دیگری نیز دارید که بهتر است آن ها را محاسبه کنید.
 

هزینه تحصیل در دانشگاه شفیلد در مقاطع مختلف

 

راه هایی برای کاهش هزینه های خود در دانشگاه شفیلد

اگر قصد دارید که هزینه های خود را کاهش بدهید، می توانید برای اقامت در انگلستان از خوابگاه های دانشجویی برای پایین آمدن هزینه های مربوط به تحصیل خود استفاده کنید. از این رو بهتر است در هر مقطعی که قرار گرفته اید، یکی از خوابگاه های دانشجویی را برای کم کردن هزینه های مربوط به تحصیل خود انتخاب کنید.

افراد مشهوری که از دانشگاه شفیلد فارغ التحصیل شده اند

این دانشگاه به دلیل داشتن اساتید علمی قوی و حرفه ای سعی دارد که دانشجویانی را تربیت کند، که از نظر سطح علمی از سایر دانشجویان دانشگاه های دیگر دنیا، بالاتر و قوی تر باشند. از این رو به طور کلی دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند، بعدها به عنوان افراد مشهور و فرهیخته معرفی می شوند. از این رو شما می توانید پس از فارغ التحصلی از این دانشگاه به عنوان یک فرد شناخته شده و موفق به دنیا معرفی شوید. یکی از دلایل این موضوع این است که این دانشگاه از نظر استانداردهای جهانی توانسته است در رتبه 75 دانشگاه های برتر و نمونه دنیا قرار گرفته است. دانشگاه شفیلد در مقایسه با سایر دانشگاه های انگلستان رتبه 13 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه از نظر استانداردهای مجموعه تایمز توانسته است رتبه 106 را به خود اختصاص دهد.

مزایای درس خواندن در دانشگاه شفیلد

در این میان اگر قصد دارید در یکی از بهترین و نمونه ترین دانشگاه های دنیا ادامه تحصیل بدهید، بهتر است که مزایای ادامه تحصیل در انگلستان  را بدانید. از این رو ما قصد داریم تا در این بخش شما را با مزایای و تسهیلات ادامه تحصیل در دانشگاه شفیلد آشنا کنیم.

 • بالا بردن سطح علمی خود
 • داشتن اساتید علمی حرفه ای و قوی
 • نزدیک بودن انگلستان به ایران
 • مسلط بودن به یک زبان
 • استفاده از فاند تحصیلی در مقطع دکترا
 • پژوهش محور بودن دانشگاه
 • کسب موقعیت خوب شغلی

قبل از پذیرش شدن در دانشگاه شفیلد، بهتر است به چه نکاتی توجه کنید

اگر قصد دارید در این دانشگاه پذیرفته بشوید، بهتر است قبل از اقدام به پذیرش در این دانشگاه به این نکات توجه کنید.

 • رتبه دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه ها
 • تسلط خود بر زبان انگلیسی
 • بررسی امکانات و تسهیلات دانشگاهی
 • بررسی کمک هزینه های دانشگاهی
 • داشتن موقعیت شغلی خوب

در این میان بسیاری از دانشجویان در تلاش هستند که در بهترین و معتبرترین دانشگاه های سراسر دنیا ادمه تحصیل بدهند. از این رو یکی از نمونه ترین و معتبرترین دانشگاه های دنیا که در انگلستان واقع شده است، دانشگاه شفیلد است. از این رو شما می توانید با داشتن شرایط پذیرش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در یکی از بهترین رشته های پر طرفدار این دانشگاه پذیرفته شوید. از این رو بهتر است که در مقطعی که قرار گرفته اید، سطح علمی خود را تا حد بالایی افزایش دهید و در کنار ان بر روی تسلط خود بر روی زبان انگلیسی کار کنید، تا بتوانید به راحتی در این دانشگاه پذیرفته شوید.

2998 رتبه بندی این مطلب:
3.0

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته