دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کوئینزلند University of Queensland یکی از دانشگاه کشور استرالیا است که در ایالت کوئینزلند قرار دارد. این دانشگاه به اختصار UQ نامیده می شود و یکی از بزرگترین دانشگاه های ایالت کوئینزلند هستند. دانشگاه کوئینزلند یکی از 5 دانشگاه برتر پژوهشی استرالیاست. دانشگاه Queensland  در رشته های زیست شناسی و تحقیقات کشاوری  درمیان دانشگاه های کشور از شهرت بالایی برخوردار است. این دانشگاه سالیانه دانشجویان زیادی از سراسر کشور و جهان را پذیرش می کند. این دانشگاه هرساله دانشجویان بسیاری را علی الخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا را از سراسر جهان پذیرش می کند و  یک سوم تعداد دانشجویانش در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند. در ادامه به بررسی اپلای دانشگاه کوئینزلند می پردازیم.
 

دانشگاه کوئینزلند

 

دانشگاه کوئینزلند کجاست؟

دانشگاه کویینزلند در ایالت کویینزلند استرالیا در شهر بریزبن و در کنار رودخانه بریزبن قرار دارد. شهر بریزبن سومین شهر پرجمعیت استرالیا بعد از سیدنی است. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه ایالت کویینزلند است و در سال 1909 تاسیس گردید. مرکز این دانشگاه در سال 1927 به پردیس جدید در منطقه سنت لوشیا منتقل شد. این دانشگاه سالیانه حدود 37000 دانشجو دارد که از این تعداد نزدیک به 10000 نفر را دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد تشکیل داده اند. کوئینزلند در سال های اخیر دائما در میان 50 دانشگاه برتر جهان قرار داشت.  
 

نقشه دانشگاه کوییز لند


اخذ پذیرش در دانشگاه کوئیزلند

برای پذیرش از این دانشگاه لازم است که مدارک تحصیلی مورد نیاز دانشگاه و نمره قبولی زبان برای اخذ پذیرش را به دانشگاه ارائه دهیم. شرایط و مدارک مورد نیاز این دانشگاه در مقاطع مختلف متفاوت که هر کدام را جداگانه در ادامه توضیح می دهیم.
شرایط اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی
برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید.

 • گذراندن سال دوازدهم کوئینزلند و یا تحصیلات استرالیایی و یا بین المللی معادل آن
 • تحصیلات سابق دانشگاهی : کسب نمره قبولی

برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کارنگی ملون با ما همراه باشید.

رتبه دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کویینزلند در رتبه بندی سال 2019 موسسه QS توانست که رتبه 28 جهانی را بدست بیاورد. این دانشگاه در رتبه بندی موسسه تایمز رتبه 69 را بدست آورد. کوئینزلند در سال 2016  رتبه 51 دانشگاه های جهان قرار گرفت. در سال 1999 این دانشگاه به عنوان بهترین دانشگاه استرالیا شناخته شد. کوئینزلند همچنین رتبه 55 در رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان و رتبه 52 در رتبه بندی دانشگاههای از نظر اخبار آمریکا را به خود اختصاص داد.  رشته های دانشگاه کوئینزلند
 

دانشکده تکنولوژی و فناوری


هزینه تحصیل در دانشگاه کوئینزلند

هزینه های تحصیل در این دانشگاه با توجه به رشته و گرایش دانشجو متفاوت است. هزینه های دروس در رشته و مقاطع مختلف در سایت جامع دانشگاه وجود دارد و دانشجو با انتخاب رشته مورد نظرش میتواند از مبلغ دقیق شهریه ها اطلاع پیدا کند. کوئینزلند یک دانشگاه دولتی است و هزینه هایش نسبت به دانشگاه های خصوصی کشور بسیار پایین تر است. همچنین این دانشگاه شهریه ای را به عنوان شهریه ثابت برای تحصیل در مقاطع مختلف در نظر گرفته است.

تحصیل رایگان در دانشگاه کوئینزلند

دنشجویان زیادی علاقمند به تحصیل آن هم به صورت رایگان در دانشگاه های معتبری همچون دانشگاه کوئینزلند هستند. دانشجویان برای اینکه بتوانند به صور ت رایگان در استرالیا و در این دانشگاه تحصیل کنند باید در زمان ارسال درخواست پذیرش درخواست کمک هزینه های مالی خود و یا اپلای بورسیه را نیز پر کنند. دانشگاه کوئینزلند سالیانه بودجه معینی را به بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های مالی به دانشجویانش اختصاص می دهد. چنانچه دانشجویی سطح علمی بالایی داشته و  رزومه تحصیلیش پر بار باشد می تواند از بورسیه های این دانشگاه استفاده کند. در ادامه راجع به چگونگی اخذ پذیرش و دریافت بورسیه به طور کامل توضیح خواهیم داد. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه دوک با ما همراه باشید. 

بورسیه دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کوئینزلند به دانشجویان داخلی و بین المللی خود بورسیه های را اختصاص داده است. شرایط بورسیه دانشگاه کوئینزلند در رشته ها و مقاغطع مختلف متفاوت است و ما در ادامه هر کدام از انواع بورسیه ها را به اختصار توضیح می دهیم.. برخی از این بورسیه ها فقط به دانشجویان خارجی اختصاص دارد و برخی دیگر را همه دانشجویان می توانند درخواست کنند. مبالغ این بورسیه ها نیز فرق دارد و به هر کدام از دانشجویان با رشته ها و مقاطع مختلف مبلغ به خصوصی اختصاص داده میشود. در ادامه با انواع بورسیه های دانشگاه کوئینزلند آشنا می شویم.

بورسیه های دوره های تحقیقاتی

دانشجویانی که درخواست بورسیه های تحصیلی داده باشند باید منتظر باشند تا دانشگاه در یکی از بورسیه های زیر آن ها را پذیرش کند. برخی از بورسیه های دوره های تحقیقاتی موارد زیر هستند:

 • بورسیه IPRS : این بورسیه خاص دانشجویان این دوره است و شامل هزینه های شهریه و بیمه دانشجویی است.
 • بورسیه UQCent : در این بورسیه سالانه مبلغ خاصی جهت هزینه های زندگی به دانشجویان تعلق می گیرد.
 • بورسیه UQI : این بورس مختص دانشجویان خارجی است و سالانه مبلغی جهت هزینه زندگی و در موارد کمی کسری از شهریه را نیز پرداخت می کند.
 • بورسیه UQAdv : این بورسیه به دانشجویانی که یکی از بورسیه های UQCent  و IPRS را دریافت کرده باشند تعلق می گیرد و هزینه های زندگی این دانشجویان را شامل می شود.
 • بورسیه APAI : مبلغ این بورسیه برای افراد در رشته هاش مختلف متفاوت است و برای آن هر سال یک سقف حدااکثری تعیین می شود.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

بورسیه های دوره های ارشد تحصیلی

این نوع بورسیه ها به دو صورت عمومی برای تمام دانشجویان در تمام رشته ها و اختصاصی برای دانشجویان هر دانشکده اختصاص داده شده اند.هر کدام از این بورسیه ها را در ادامه توضیح خواهیم داد.

 • بورسیه های عمومی

  بورسیه های عمومی دانشگاه کویینزلند در دوره های ارشد 3 نوع هستند. در نوع اول که از طرف دانشگاه پرداخت می گردد مبلغی به دانشجویان که صلاحیت دارند اعطا می شود. و نوع دیگر آن بورسیه نخست وزیر استرالیا است که سالیانه به 20 نفر از دانشجویان آسیایی از طرف نخست وزیر اعطا می گردد. بورسیه دیگری که به دانشجویان ارشد تحصیلی تعلق می گیرد بورسیه سفراست.

 • بورسیه های اختصاصی برای هر دانشگاه

  این نوع بورسیه از طرف دانشکده ها به برخی از دانشجویان اختصاص داده می شود.

بورسیه های دورهای کارشناسی

بورسیه های دوره های کارشناسی نیز مانند بورسیه های ارشد تحصیلی در دو دسته تقسیم بندی می شوند.

 • بورسیه های عمومی

  بورسیه های عمومی مقطع کارشناسی 4 دسته هستند. بورسیه رئیس دانشگاه که به مدت 5 سال حداکثر پرداخت می شود. بورسیه عالی کارشناسی که به مدت 4 سال پرداخت می گردد و دانشجویان معدن و انرژی در اولویت دریافت این بورسیه هستند. بورسیه های دیگر نیز بورسیه کمک هزینه تحصیلی کارشناسی و بورسیه سفر هستند. بورسیه کمک هزینه تحصیلی فقط برای ترم اول دانشگاه پرداخت می شود.

 • بورسیه های اختصاصی هر دانشکده

  این بورسیه مانند بورسیه های اختصاصی مقطع ارشد از طرف دانشکده ها پرداخت می گردد.

تاریخ درخواست بورسیه های تحصیلی

مهلت ارسال درخواست برای دریافت بورسیه تحصیلی دوبار در سال است. این تاریخ در سایت دانشگاه کوئیزلند آمده است و برای  درخواست باید تا قبل از اتمام مهلت، درخواست ها ارسال شود. ددلاین درخواست هر کدام از بورسیه های گفته شده متفاوت است.

خوابگاه های دانشگاه کوئینزلند

رزرو خوابگاه های داخل محوطه دانشگاه در تاریخ به خصوصی انجام می شود و دانشجویان بادی در آن تاریخ اقدام به پرداخت بیعانه و رزرو خوابگاه کنند. این دانشگاه جهت رفاه حال دانشجویانش انواع خوابگاه های زیر را فراهم کرده است.

 • رزیدنتال کالج های داخل پردیس
  در داخل پردیس های کویینزلند 11 رزیدنتال وجود دارد که اکثر این خوابگاه ها دارای امکانات سرو تمامی وعده های غذایی برای دانشجویان کارشناسی و سرو برخی از وعده های غذایی برای دانشجویان کارشناسی ارشد هستند.
 • اقامتگاههای تجاری تامین کنندگان خصوصی
  این اقامتگاه ها اکثرا اتاق های تک نفره هستند و سالن نشیمن و آشپزخانه ای آن ها را با دانشجویان دیگر شریک می شوند.
 • اقامتگاه های خانگی
  این اقامتگاه ها در فاصله 10 کیلومتری پردیس سنت لوسیا قرار دارند و معمولا همراه با سرو همه وعده های غذایی در اخرهفته ها و سرو صبحانه و شام در طول روزهای هفته است.
 • اقامتگاه های مناسب برای خانواده هایی با یک بچه

 

خانه های دانشجویی دانشگاه کویینزلند

برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کلمبیا با ما همراه باشید.

 سایت دانشگاه کوئینزلند

سایت دانشگاه کوئینزلند شامل تمامی اخبار دانشگاه است و متقاضیانی که قصد ورود و پذیرش به این دانشگاه را دارند می توانند با مراجعه به این سایت در جریان اخرین خبرهای دانشگاه و نحوه پذیرش دانشگاه می شوند. تاریخ های پذیرش در دانشگاه، تاریخ درخواست بورسیه و تاریخ و فرم رزرو خوابگاه همگی در سایت دانشگاه قرار دارد. دانشجویان می توانند با مراجعه به این سایت تمام کارهای مربوط به ثبت نام را انجام دهند.

افراد مشهور دانشگاه کوئینزلند

افراد مشهور بسیاری در این دانشگاه تحصیل کرده اند. از فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه می توان به جرارد برنان وکیل و حقوق دان برجسته استرالیایی یاد کرد که به عنوان دهمین رئیس دادگستری استرالیا خدمت کرد. از دیگر فارغ التحصیلان این دانشگاه می توان به اولین زن فرماندار استرالیا، رییس دانشگاه کالیرفرنیا سان فرانسیسکو، رییس قضاوت سابق استرالیا و رییس کالج کینگ لندن اشاره کرد. در بین فارغ التحصیلان این دانشگاه نام افرادی همچون جفری راش برنده جایزه اسکار و تیم مونرو برنده جایزه گرمی سه گانه نیز به چشم می خورد. دو نفر از فارغ التحصیلان و کارمندان این دانشگاه نیز موفق به کسب جایزه نوبل شده اند.

ایالت کویینزلند

کوئینزلند یکی از ایالت های وسیع در استرالیا است که مساحت آن کمی بیشتر از مساحت ایران است. این ایالت از شرق و شمال به اقیانوس آرام می رسد. دانشگاه کوئینزلند در شهر بریزبن پایتخت این ایالت قرار دارد. جمعیت این ایالت 4 میلیون نفر است. از اماکن دیدنی این ایالت می توان دیواره بزرگ مرجانی، پارک ملی دینتری، جزیره فریزر، جزایر وایت ساندی، بندر داگلاس و مکان های دیدنی بی نظیر دیگر است. تحصیل در این ایالت حتما می تواند یکی از بهترین تجربه های زندگی هر دانشجویی باشد.
 

عکس هوایی دانشگاه

 

دانشگاه کوئینزلند مرکزی

از دیگر دانشگاه های مهم ایالت کوئینزلند می توان به دانشگاه کوئینزلند مرکزی که یک دانشگاه دولتی است اشاره کرد. رتبه جهانی این دانشگاه 601 بر اساس رتبه بندی جهانی موسسه QS  است. این دانشگاه دارای پردیس های بزرگ در شهر های مختلف استرالیا است. دانشگاه  کوئینزلند در شهرهای بریزبن، سیدنی،پرت و آدلایدپردیس دانشگاهی دارد وهزینه تحصیل در این دانشگاه به نسبت دانشگاه های دیگر استرالیا بسیار پایین تر و مقرون به صرفه تر است.

دانشگاه صنعتی کوئینزلند

دانشگاه فناوری کوئینزلند Queensland University of Technology را به اختصار QUT گفته می شود. QUT در رتبه 14 دانشگاه های استرالیا و در رتبه 276 جهانی بر اساس رتبه بندی موسسه  QS قرار دارد. این دانشگاه دارای 3 پردیس در مناطق مختلف شهر  بریزبن است. 6000 دانسجوی بین المللی از 90 کشور جهان در حال تحصیل دراین دانشگاه هستند.
 

دانشگاه فناوری کوئینزلند


دانشگاه کویینزلند که به اختصار به نام  UQ نامیده می شود یکی از بزرگترین و برترن مراکز آموزشی در استرالیا است. این دانشگاه در شهر بریزبن ایالت کوئینزلند و در کنار رودخانه بریزبن قرار گرفته است. دانشگاه Queensland در یکی از مناطق خوش آب و هوای شهر قرار گرفتهاست و دارای پردیس های بسیاری در مناطق مختلف شهر و کشور است. این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های موسسه QS در سال 2019 رتبه 28 جهانی را کسب کرد. بسیاری از مشاهیر کشور استرالیا و جهان فارغ التحصیل این دانشگاه هستند. دانشگاه کوئینزلند برای دانشجویان برتر خود بورسیه ها و کمک هزینه های مالی اختصاص داده است تا برای تحصیل در این دانشگاه دچار مشکلات مالی نگردند. این دانشگاه دارای امکانات اقامتی، رفاهی بسیاری برای دانشجویان است و دانشجویان برای رزرو خوابگاه و درخواست بورسیه درتاریخ های مشخص شده شده اقدام کنند. چنانچه قصد تحصیل در این دانشگاه و درایالت زیبا و دیدنی ایالت کوئینزلند را دارید باید بدانید که این می تواند  یکی از بهترین تجارب در زندگی شما باشد.

3578 رتبه بندی این مطلب:
3.0

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته