دانشگاه واشنگتن

دانشگاه واشنگتن University of Washington در سال  1861 در شهر سیاتل تاسیس شد ودر حال حاضر دارای پردیس هایی نیز در شهر های تاکوما و بوتهل  نیز است. تحصیل در دانشگاه واشنگتن از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه است و یکی از دانشگاه های معتبر آمریکاست که دانشجویان علاقه زیادی به تحصیل در آن هستند. بیشتر دانشجویان واشنگتن پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه  مشغول به کار مرتبط با رشته ی تحصیلی می شوند. در این مقاله قصد داریممطالبی را درباره اپلای و تحصیل در واشننگتن وشرایط اخذ پذیرش و بورسیه از آن را را بیان می کنیم.
 

دانشگاه واشنگتن


دانشگاه واشنگتن کجاست؟

 دانشگاه واشنگتن در شهر سیاتل در ایالت واشنگتن ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این دانشگاه به نام های اختصاری (UW) و (U-Dub) نیز شهرت دارد. دانشگاه Washington 46000 هزار داتنشجو دارد که این دانشجویان در رشته های مختلف در 18 دانشکده مشغول به تحصیل هستند. پردیس های دانشگاه واشنگتن در سال 1990 تاسیس شدند تا بتوانند خدمات بیشتری به دانشجویان خود ارائه دهند. University of Washington دارای مساحتی نزدیک به 20 میلیون متر مربع است . بیش از 500 ساختمان آموزشی و رفاهی دارد. دانشگاه واشنگتن برای اینکه رشد علمی بیشتری داشته باشد و رتبه خود را در رتبه بندی جهانی بالا آورد مبلغ 1.5 میلیارد دلار در سال 2018 هزینه کرد. این دانشگاه با موسسه و شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت و بوئینگ همکاری می کند.
 

دانشگاه واشنگتن


اخذ پذیرش در دانشگاه واشنگتن

دانشگاه وانگتن از متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می خواهد که قبل از ارسال درخواست حتما تمام مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش را بررسی کند. همچنین دانشججویان باید قبل از ارسال درخواست تواناییی های خود را بسنجند و دانشگاه از توانایی های دانشجو اطلاع پیدا کند. دانشجویانی که در کشورهایی با زبان انگلیسی تحصیل کرده اند نیازی نیست که در آزمون های ورودی شرکت کنند اما دانشجویانی که از کشور هایی با زبان هایی غیر از انگلیسی قصد پذیرش در این دانشگاه را دارند باید نمرات آزمون های SAT و ACT را به دانشگاه ارائه کند. نمره قبولی در این آزمون حداقل 430 برای آزمون SAT و حداقل نمره 17 برای آزمون ACT  است. متقاضیان باید قبل از اتمام فرصت ارسال درخواست پذیرش نمرات این آزمون ها را برای دانشگاه ارسال کنند. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو با ما همراه باشید. حتما در نظر داشته باشید به هنگام ارسال درخواست پذیرش و مدارک دیگر باید هزینه بررسی درخواست را نیز بپردازید که این هزینه برگردانده نمی شود. این دانشگاه نمراتن آزمون های زبان تافل و آیلتس و یا آزمون های MLT را قبول نمی کند. در این دانشگاه رشته های مهندسی و کامپیوتر متقاضی بیشتر دارد و رقابت برای پذیرش در این رشته ها بسیار سخت است. در رشته های دیگر رقابت کمتر است و تعداد پذیرش نیز بیشتر است. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه واشنگتن به اختصار عبارتند از:

 • ارسال فرم درخواست
 • پرداخت هزینه درخواست پذیرش(Application fee)
 • ارائه رزومه شخصی و تحصیلی و ریز نمرات رسمی با ترجمه رسمی
 • ارائه مقالات داخلی و ISI
 • اراسال نمرات آزمون زبان و یا آزمون SAT و ACT به عنوان آزمون جایگزین

ترم های تحصیلی Washington of University در آمریکا در قالب 4 ترم زیر برنامه ریزی می گردد.

 • ترم تابستان ؛ آغاز ترم در تاریخ 19 ژوئن و پایان آن در آگوست است
 • ترم پاییز؛ آغاز این ترم در تاریخ 27 سپتامبر است و پایان آن در 15 دسامبر
 • ترمک زمستان؛ آغاز ترم در تاریخ 3 ژانویه و پایان آن در تاریخ م16 مار است.
 • ترم بهار در 26 مارس اغاز می شود و تا ابتدای ژوئن طول می کشد.

آزمون زبان در دانشگاه واشنگتن

این دانشگاه به عنوان جایگزین به دانشجویان اجازه می دهد که به جای آزمون زبان در آزمون های ورودی دانشگاه های آمریکا شرکت کنند و نمرات قبولی آن ها را ارائه کنند. اما در صورت شرکت در آزمون های زبان لازم است نمره های حد نصاب این آزمون ها را بگیرند. حداقل نمره مورد قبول دانشگاه واشنگتن در آزمون آیلتس نمره 6 است. و در آزمون تافل بر پایه اینترنت حداقل نمره 76 است.

رتبه بندی دانشگاه واشنگتن

دانشگاه واشنگتن در رشته های متنوع رتبه های متنوعی را کسب می کند. اما در رنکینگ کلی دانشگاه های جهان دانشگاه وانگتن در رتبه 68 جهان از نظر موسسه Qs قرار گرفت. موسسه تایمز نیز در اخرین رتبه بندی دانشگاه ها در سال 2020 دانشگاه Washington در رتبه 26 جهان قرار گرفت بنابر گزارش موسسه U.S news دانشگاه وانگتن در رتبه 11 دانشگاه های ملی قرار دارد. این دانشگاه بر اساس دانشکده و رشته های مختلفش نیز رتبه بندی می شود که اکثر دانشکده های آن ها در بین 50 دانشکده برتر جهان قرار می گیرند.
 

دانشکده مهندسی


دانشکده های دانشگاه واشنگتن

دانشگاه واشنگتن رشته های دانشگاهی را  در دانشکده های مختلفی ارائه می کنند. دانشکده های دانشگاه واشنگتن همه در سطح عالی دانشگگاه های جهان هستند و طبق آمار رسمی دانشگاه 71 درصد دانشجویان فارغ التحصیل در مکان مناسب با رشته تحصیلیشان مشغول به کار می شوند. دانشکده های دانشگاه واشنگتن عبارتند از :

 • کالج علوم و هنر
 • کالج مهندسی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • کالج محیط‌ زیست
 • دانشکده بهداشت عمومی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم اطلاعات
 • کالج آموزش و تحصیلات
 • دانشکده اقیانوس‌شناسی
 • دانشکده مطالعات بین المللی
 • دانشکده سیاست و حکومت
 • دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر
 • دانشکده آبزیان و علوم شیلات

هزینه تحصیل در دانشگاه واشنگتن

هزینه تحصیل در دانشگاه واشنگتن یک از دغدغه های دانشچویا به هنگام شروع تحصیل است. دانشجویان بین المللی بسیار بیشتر دغدغه هزینه های تحصیل و زندگی را دارند. هزینه دانشگاه واشنگتن با توجه به اینکه یک دانشگاه دولتی است بسیار کمتر از دانشگاه های خصوصی است. شهریه های این دانشگاه به همراه قیمت خواتبگاه و هزینه های شخصی هر دانشجو در سایت دانشگاه وجود دارد. این لیست قیمت عهر چند وقت یک بار به روز رسانی می شود. دانشگاه واشنگتن اعتقاد دارد که هیچ دانشجویی نباید وجود داشته باشد که به دلیل مشکلات مالینتواند تحصیل کند. این دانشگاه برای افرادی که نیاز های مالی دارند طوری برنامه ریزی می کنذ تا با کمترین فشار مالی به تحصیل خود ادامه دهند. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کارولینا شمالی در چپل هیل با ما همراه باشید.

تحصیل رایگان در دانشگاه واشنگتن

دانشگاه واشنگتن هر ساله چندین نوع بورسیه و کمک هزینه و وام دانشجویی به دانشجویان خود ارائه می دهد تا دانشجویان بتوانند بدون درگیری ذهنی به تحصیلات خود برسند. دانشجویانی که مشکل مال دارند باید حتما مشکلات مالی خود را به دانشگاه اطلاع دهند و درخواست کمک های دانشجویی خود را به دانشگاه ارائه کنند. کمک های دانشجویی در قالب فرم FAFSA و WASFA از دانشگاه درخواست می گردد. این دو فرم حاوی اطلاعاتی راجع به مسائل مالی یک خانواده جمع آوری شده اند. دانشجویان با ارائه این مدرک رسمی به دانشگاه می توانند به دانشگاه نیاز مالی خود را ثابت کنند.

شرایط بورسیه دانشگاه واشنگتن

دانشگاه Washington در سال های اخیر بیش از 100 بورسیه برای دانشجویان خودفراهم می کند. دانشجویان بین المللی باید در نظر داشته باشند که بورسیه تحصیلی دانشگاه واشنگتن به دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی بورسیه نمی دهد. بورسیه های تحصیلی دانشگاه واشنگتن 3 نو هستند که به صورت خلاصه هر کدام را توضیح می دهیم.

بورسیه تحصیلی ریاست جمهوری

این بورسیه های تحصیلی از طرف ریاست جمهوری هر ساله به دانشجویان نمونه و برتر جهت هرینه های سال تحصیلثی بعد داده می شود.

بورسیه های تحصیلی بنفش و طلا

این بورسیه های تحصیلی به دانشجویان غیر آمریکایی داده می شود که کارت اقامت دائم و شهروندی این کشور را دارند. مبلغ این نوع بورسیه با توجه به شرایط مالی دانشجو پرداخت می شود.

بورسیه های تحصیلی خیرین

این بورسیه های هر ساله از طرف خیرین و شرکت های مشاغل آزاد جمع آوری می شود که دانشجویانی که بیشترین نیاز مالی را دارند بتوانند از آن برای تحصیل استفاده کنند. دانشجویانی که برای گرفتن این نوع بورسیه اقدام می کنند حتما باید فرم های گفته شده را  تا قبل از تاریخ اعطای بورسیه ها تکمیل کرده باشند.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه واشنگتن

University of Washington   برای دانشجویانش بیش از 50 آپارتمان خوابگاه فراهم کرده است. هر سال 1000 دانشجو در این مکان ها زندگی می کنند. این آپارتمان ها در بیرون از محوطه دانشگاه قرار دارند. این مجموعه های مسکونی شامل سالن های غذا خوری نیز هستند که برای افراد با مشکلات و سلایق مختلف غذا فراهم می کنند. افرادی آلرژی های غذایی دارند،دانشجویانی که از نظر پزشکی محدودیت های غذایی دارند ، دانشجویان با رژیم غذایی گیاهخواری و دانشجویانی که محدودیت غذایی به علت مذهب یا سنت های خاص دارند، هیچ نگرانی بابت غذاهایشان نخواهند داشت و غذا برای همه گروه ها آماده می گردد. یک مرکز درمانی نیز در این دانشگاه وجود دارد که بیماری های سرپایی را درمان کند.
 

اپارتمان های اقامت دانشجویان

 

سایت دانشگاه واشنگتن

برای اخذ پذیرش در این دانشگاه می توان به سایت دانشگاه واشنگتن مراجعه کرد و با پر کردن فرم های درخواست پذیرش منتظر بررسی های دانشگاه شوند. سایت دانشگاه دارای اطلاعاتی کامل درباره تاریخچه دانشگاه ، تمامی اطلاعات دانشکده ها و رشته های مختلف است. هر دانشجو برای تحصیل در این دانشگاه با توجه به رشته ی تحصیلی می تواند به سایت دانشگاه و دانشکده مد نظرش مدارک لازم را بررسی کند تا بعد از اقدام به تحصیل در این دانشگاه مشکللی برایش ایجاد نگردد.

مشاهیر دانشگاه واشنگتن

برخی از فارغ التحصیلان این دانشگاه در کارهای مختلف به موفقیت و شهرت رسیدند که ما در اینجا به معرفی چند نفر از آن ها می پردازیم:

 • بروس لی (Bruce Lee) متولد 1940 و درگذشت 1973 است. او استاد بزرگ هنر های رزمی چینی ،بازیگر فیلم های اکشن، فیلسوف، نظریه پرداز و بنیانگذار روش رزمی جیت کان دو است
 • آنا فاریس (Anna Kay Faris) بازیگر معروف هالیوودی متولد 1976 میلادی  که بیشترین دلیل شهرتش بازی بسیار خوبش در فیلم ترسناک و گمشده در ترجمه مشهور است.
 • استنلی جی لاو (Stanley G. love) که در سال 1965 میلادی متولد شد و یکی  از فضانوردان ایالات متحده آمریکا است.

 

واشنگتن در کجا قرار دارد؟

واشینگتن ایالتی در غرب آمریکاست و پایتخت آن اولمبیا و شهرهای مهم آن سیاتل، واشینگتن و اسپوکین هستند. این ایالت به افتخار ریسس جمهور ایالات متحده جرج واشینگتن به این نام نامگذاری شد. واشینگتن دارای بزرگراه ایالتی است که معروف به مسیر ایالتی است. این شهر دارای راه های آبی نیز هست و دارای یک سیستم کشتی رانی بزرگ است که رتبه اول در آمریکا و رتبه سوم در دنیا را به خود اختصاص دهد. واشنگتن دارای 140 فودگاه در شهرهی مختلفش است که از این تعداد 16 فرودگاه دولتی هستند. فرودگاه تاکوئما در سایتل یکی از بزرگترین فرودگاه های این ایالت  و همچنین فرودگاه صحرائی بوئینگ از شلوغترین فرودگاه های سیاتل است.

معرفی شهر سیاتل

یکی از شهر های مهم ایالت واشینگتن است که در 160 کیلومتری مرز امریکا و کانادا قرار گرفته است. این شهر در تابستان آب و هوای خشک و در زمستان در بیشتر مواقع بارانی است. دفتر اصلی شرکت های بزرگ مایکروسافت ، آمازون و دفتر اصلی شرکت هواپیمایی بوئنگ در این شهر قرار گرفته اند. شهر سیاتل در زمینه تکنولوژی و IT دارای کار فراوان است و دانشجویانی که در این رشته ها در دانشگاه واشنگتن تحصیل کنند به راحتی می توانند مشغول به کار شوند.
از افراد مهم این شهر می توان  بیل گیتس، رایان کیلی، کریس کرنل و غیره را نام برد. از دیدنی های شهر سیاتل می توان به موزه هنر این شهر و موزه فرهنگ پاپ اشاره کرد. همچنین برج سوزان فضایی  که 184 متر ارتفاع دارد و در مرکز شهر سیاتل قرار گرفته است. این برج در کنار رودخانه می سیسی پی قرار دارد و مهمترین علت شهرتش مقاومتش در برابر زلزله های قدرتمند است. ایرانیان زیادی نیز در این شهر زندگی می کنند.
 

شهر سیاتل

 

شرایط تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در کشور آمریکا در کنار بررسی شرایط زندگی در آمریکا ضروروی است. کشور آمریکا از 50 ایالت و یک فدرال تشکیل شده است. کشور ایالات متحده همچنین  دارای 5 سرزمین خود مختار است. زبان رسمی در تمام ایالت های این کشور زبان انگلیسی است و یکی از شرایط مهم تحصیل در این دانشگاه، تسلط به زبان انگلیسی است. افرادی که قصد تحصیل در در آمریکا را دارند باید حتما مدرک دیپلم 12 ساله  و مدرک زبان آیلتس یا تافل داشته باشند. دانشجویان کارشناسی در کنار تحصیل می توانند با اخذ مجوز از اداره مهاجرت ملی به کاراهای دانشجویی خارج از دانشگاه نیز مشغول شوند. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه گلاسگو با ما همراه باشید.
در تحصیلات تکمیلی افراد علاوه بر مدارک قبل باید رزومه علمی خود را همراه با مقالات بین المللی به دانشگاه ارائه کنند. دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکترا می توانند به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند. تمام افرادی که متقاضی تحصیل در آمریکا هستند می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا بگیرند و ان ها را با خود همراه کنند.

اخذ ویزای همراه برای افراد متقاضی تحصیل در آمریکا

افراد زیادی در جهان سالانه متقاضی تحصیل در کشور آمریکا هستند که یکی از بزرگترین موانع مهاجرت این افراداخذ ئیزای همراه است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور آمریکا را دارند باید باید قبل از اقدام، شرایط اخذ ویزای همراه را بررسی کنند. یکی از مهمترین مشکلات دانشجویان همراه کردن خانواده خود در این  مهاجرت تحصیلی است. طبق قوانین  بین المللی آمریکت افرادی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی می شوند می توانند همسر و فرزندانشان را با گرفتن ویزای همراه با خودشان همراه کنند.افرادی که به عنوان همراه وارد آمریکا شدند می توانند در صورت تمایل به صورت تمام وقت در این کشور مشغول به کار شوند. همچنین فرزندانشان می توانند در آن کشور تحصیل کرده و از خدمات تحصیلی و دولتی بهره بگیرند. دقت داشته باشید که در قوانین بین المللی شما نمی توانید پدر و مادرتان را به عنوان همراه با خود بیاورید. پدر و مادر نمی توانند ویزای همراه دریافت کنند.
مدارک مورد نیاز دانشجویان برای اخذ ویزای همراه عبارتند از: پاسپورت معتبر، مدارک تحصیلی، مدارک زبان در صورت وجود ، مدارک ازدواج و تولد فرزند، مدارک سابقه کاری و مدارک تمکن مالی. این افراد باید ابتدا ویزای تحصیلی خود را بگیرند و سپس برای اخذ ویزای همراه اقدام کنند. ویزای تحصیلی زمانی بهرای دانشجویان صادر می گردد که بتوانند مدرک قبولی و پذیرفته شدنشان در یکی از دانشگاه های کشور را به سفارت ارائه کنند. برای اخذ ویزای تحصیلی لازم است که تمامی مدارک نمورد نیاز برای صدور ویزای تحصیلی را به سفارت ارائه کنید.  
 

دانشکده مهندسی


این دانشگاه در ایالت واشنگتن و در شهر سیاتل واقع شده و یکی از دانشگاه های دولتی این شهر است. اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی کمی دشوارتر به نظر می آید اما تحصیل در این دانشگاه ها بسیار کم هزینه است. برای اخذ پذیرش در این دانشگاه ضروری است که اسناد و مدارک لازم را از قبل از اقدا برای ارسال درخوواست آماده کنید. این دانشگاه از دانشجویان می خواهد که حتما در آزمون های SAT و ACT نمرات قبولی بگیرند . این ازمون ها می توانند جایگزین آزمون های زبان نیز باشند. هزینه تحصیل در Washington of University نسبت به دانشگاه های خصوصی زیاد نیست اما چنانچه فردی مشکلات مالی دارد با پر کرد فرم FAFSA و یا  فرم  WASFA  میتواند از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های مالی دانشگاه استفاده کند. دانشگاه Washington یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان است و در اخرین رتبه بندی سال 2020 موسسه QS در رتبه 67 و در رده بندی موسسه تایمز در رتبه 26 جهان قرار گرفت.

5497 رتبه بندی این مطلب:
2.7

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته