دانشگاه گلاسگو

دانشگاه گلاسگو اسکاتلند یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اسکاتلند و جهان بوده که در سال 1451 میلادی تاسیس شده است. University of Glasgow در شهر گلاسگو اسکاتلند واقع شده و از بهترین دانشگاه های انگلیسی زبان جهان است. این دانشگاه اداراتی را اطراف دریاچه لوموند در شهر گلاسگو اسکاتلند در اختیار گرفته است. University of Glasgow یکی از بهترین دانشگاه های دولتی کشور اسکاتلند بوده و بودجه ای بیش از 600 میلیون پوند در اختیار ان قرار می گیرد. به دلیل رتبه های بالایی که این دانشگاه کسب کرده است، شهرت بسیار خوبی در سطح جهان دارد. کتابخانه دانشگاه گلاسگو واقع در خیابان هیل هد روبروی ساختمان اصلی قرار گرفته که از قدیمی ترین و بزرگترین کتابخانه های موجود در قاره اروپا است. در ادامه این مقاله شما را با اپلای دانشگاه گلاسگو، تحصیل رایگان،  بورسیه و دیگر موارد مرتبط با دانشگاه آشنا می کنیم.
 

نمایی از دانشگاه گلاسگو

 

 دانشگاه گلاسگو کجاست؟

University of Glasgow در شهر گلاسکو و در کشور اسکاتلند واقع شده است. پردیس اصلی این دانشگاه در غرب شهر گلاسگو واقع شده است. این دانشگاه در نزدیکی رودخانه River Kelvin قرار گرفته که یک رودخانه در شهر گلاسکو است. البته دانشکده زیست شناسی University of Glasgow در مکانی به اسم میلپورت در جزیره کامبری قرار دارد. پردیس دیگر دانشگاه گلاسگو اسکاتلند در شهر دامفریز واقع شده که به اسم کریکتون شناخته می شود. مکان تاریخی kibble palace در نزدیکی دانشگاه گلاسکو اسکاتلند قرار گرفته است. برای اطلاع از آدرس دقیق دانشگاه و نیز دانشکده خود به سایت University of Glasgow مراجعه کنید.
 

دانشگاه گلاسگو

 

اخذ پذیرش دانشگاه گلاسگو

پذیرش در این سال های اخیر در University of Glasgow افزایش یافته و این دانشگاه دانشجویان زیادی را جذب کرده است. روند پذیرش شدن در دانشگاه گلاسگو بسیار رقابتی بوده و باید مدارک زیادی را فراهم کنید. پذیرش در University of Glasgow بستگی به رشته یا گرایش مد نظر شما داشته و با توجه به آن ها شرایط پذیرش فرق می کند. برای مثال هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی سیستم های کامپیوتری باید در هر سال مبلغی در حدود 25000 یورو را پرداخت کنید. متقاضیان بین المللی باید 1000 پوند به عنوان ودیعه نیز بپردازند. همچنین در هر مقطع بستگی به مدارک مورد نظر دانشگاه، شرایط آن ها با همدیگرفرق می کند. برای بعضی مقطع ها و رشته ها برای پذیرش شدن باید هزینه ثبت نام برای امتحانات را پرداخت کنید. برای اطلاع از شرایط دقیق و نیز مدرک هایی که برای پذیرش به دانشگاه نشان دهید، باید به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو با ما همراه باشید.

تحصیل رایگان در دانشگاه گلاسگو

شما برای تحصیل در دانشگاه گلاسگو اسکاتلند باید شهریه تحصیلی را پرداخت کرده و تحصیل در این دانشگاه رایگان نیست. شهریه هایی که این دانشگاه دارد، هزینه هایی بسیار معقول و مقرون به صرفه است. البته بورسیه هایی را University of Glasgow برای کاهش هزینه ها در نظر گرفته که می توان نصف هزینه های تحصیل را پوشش داد. بورسیه هایی که از دانشگاه احتمالا دریافت می کنید، هزینه های تحصیلی شما را پایین می آورند.  البته با وجود اینکه متقاضیان اسکاتلندی شهریه های بسیار پایینی دارند، اما باید به هر دلیل شهریه تحصیلی را پرداخت کنند.

شرایط بورسیه دانشگاه گلاسگو

تعدادی بورسیه برای مقطع کارشناسی را University of Glasgow در نظر گرفته است که این بورسیه ها شرایطی دارند. این دانشجویان باید تاییدیه عالی بودن زبان انگلیسی خود را برای دانشگاه فراهم آورند. این کمک هزینه های تحصیلی به صورت سالانه داده شده و برای هر دانشجو مبلغ پنج هزار پوند اختصاص داده شده است. این بورسیه تا پایان کارشناسی به دانشجویان اعطا می گردد و بیشتر از چهار مرتبه نیز تمدید نمی شود. متقاضی دارای نتایج عالی در مقطع قبلی بوده و حتما یک دانشجوی بین المللی است. متقاضیان بعد از دو هفته که دعوت نامه دانشگاه فرستاده شده است، برای پذیرفته شدگان ایمیلی ایمیلی مبنی بر تعلق گرفتن این کمک هزینه فرستاده می شود. لازم به ذکر است برای این بورسیه، محدودیت زمانی وجود ندارد. بورسیه ای تحت عنوان Chevening Scholarships در University of Glasgow وجود دارد. این بورسیه دولت بریتانیا بوده و دانشجویان تحصیلات تکمیلی تعلق می گیرد. بورسیه تحصیلی برای دانشجویان آمریکایی به اسم Fulbright Awards در دانشگاه گلاسکو وجود دارد.  

هزینه تحصیل در دانشگاه گلاسگو

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی University of Glasgow در هر سال در حدود 18000 پوند می شود. هزینه تحصیلی در هر ترم در حدود 9000 پوند شده و برای دوره های هنر و علوم اجتماعی حدود 20000 پوند می شود. رشته جراحی دندان پزشکی در دانشگاه گلاسگو اسکاتلند در مقطع کارشناسی مبلغی در حدود 47000 پوند می شود. این دانشگاه رشته ای در مقطع کارشناسی به اسم دامپزشکی و جراحی دارد که باید برای تحصیل در این رشته حدود 32000 پوند را پرداخت کنید. کلیه دوره های مهندسی، علوم، علوم زندگی و غیره هزینه ای در حدود 23000 پوند از شما می گیرند. در مقطع کارشناسی ارشد هزینه ای که باید به University of Glasgow  پرداخت کنید، چیزی در حدود بیست هزار پوند می شود. علاوه بر اینها هزینه های زندگی مبلغی بین 589 تا 1164 پوند در ماه را شامل می شود. این هزینه زندگی علاوه بر هزینه های تحصیل بوده و باید تمام این مبالغ را پرداخت کنید. برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه کارولینا شمالی در چپل هیل با ما همراه باشید.   

سایت دانشگاه گلاسگو

در سایت University of Glasgow اطلاعات مختلفی درباره دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین مقطع دکترا نوشته شده است. در قسمت پژوهش سایت دانشگاه گلاسگو اطلاعاتی درباره نانو، کوانتوم، فرهنگ، اقتصاد و غیره را مشاهده می کنید. اخبار مختلف را که بیشتر در این اواخر مربوط به بیماری کووید-19 بود، را می توان در سایت University of Glasgow مشاهده کرد. اطلاعات مختلفی درباره شهر گلاسگو، دانشکده های دانشگاه، کالج ها و همینطور کلیه خدمات دانشگاه را به راحتی می توان با یک کلیک مشاهده کرد. اخبار رویداد ها و مناسبت های University of Glasgow را همیشه در سایت این دانشگاه مشاهده کنید. برای اطلاع پیدا کردن از بورسیه های این دانشگاه به سایت دانشگاه مراجعه کنید.   

رشته های تحصیلی دانشگاه گلاسگو

دانشکده های مختلفی در University of Glasgow وجود داشته که رشته های مختلف و متنوعی در آن قرار گرفته است. برای مثال در دانشکده علوم محاسباتی رشته هایی از قبیل علوم کامپیوتر، ریاضیات در علوم محاسباتی، ریاضیات در مهندسی کامپیوتر وجود دارد. سیستم های اپلیکشین وب و غیره به دانشجویان آموزش داده می شود. همچنین انواع زبان ها در University of Glasgow تدریس داده شده که شامل مواردی مثل زبان فرانسه، زبان آلمانی، زبان ایتالیایی، زبان یونانی و غیره است. همچنین رشته ها متنوعی در زمینه تجارت در دانشگاه گلاسگو اسکاتلند وجود داشته که شامل مدیریت ارتباط با مشاغل، چالش ها در بازاریابی خدمات، مدیریت در تغییرات و غیره است. رشته ای به اسم فرهنگ اسکاتلندی که بیشتر درباره کشور اسکاتلند و مطالعات این کشور است در University of Glasgow وجود دارد. انواع رشته های مرتبط با سیاست مثل شهروندی و دموکراسی، سیاست خارجی ایالات متحده، سیاست های اروپای غربی و غیره جزو موضوعات رشته سیاست هستند.  

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

رتبه دانشگاه گلاسگو

دانشگاه گلاسگو  بر اساس رتبه بندی سایت Webometrics  در رده دوازدهم بهترین دانشگاه های کشور برتانیا قرار گرفته است. این دانشگاه همواره یکی از برترین دانشگاه های کشور بریتانیا بین دانشگاه قرار داشته است. بر اساس آخرین رتبه بندی موسسه مشهور QS این دانشگاه در رده هفتاد و هفتم بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. همچنین این دانشگاه از نظر تدریس و آموزش بر اساس آخرین رده بندی سایت timeshighereducation در رده هجدهم دانشگاه های برتر اروپا قرار گرفته است. از لحاظ شهرت جهانی University of Glasgow در رتبه ای بین 101 تا 125 قرار گرفته است.

افراد مشهور دانشگاه گلاسگو

عامر انور یک وکیل مشهور کشور اسکاتلند است که در دانشگاه گلاسگو تحصیل کرده است. این فرد رئیس سابق دانشگاه گلاسگو بوده و و به یک فعال دانشجویی تبدیل شد. این فرد در بیمارستان دندانپزشکی شهر گلاسگو مبارزه ای را علیه نژادپرستی آغاز کرد. آقای Kenneth Calman پزشک معروف اسکاتلندی است که قبلا در دانشگاه گلاسگو تحصیل کرده است. وی بین سال های 2008 تا 2011  رییس موسسه ملی تحقیقات سرطان بود. جرارد باتلر بازیگر معروف اسکاتلندی بوده که در University of Glasgow تحصیل کرده است. معروفترین فیلم این بازیگر فیلم 300 است که وی با این فیلم بسیار در سطح جهان مطرح شد. از فیلم های دیگر این بازیگر می توان از گرینلند،  Den of Thieves، Angel Has Fallen، All-Star Weekend نام برد. خانم ژوسلین بل بورنل فیزیکدان برجسته بریتانیایی بوده که از افراد مشهور تحصیل کرده University of Glasgow است. وی حتی در یک برنامه تلویزیونی مستند به اسم Break the Science Barrier که مختص برنامه های علمی است، به ایفای نقش پرداخته است.

خوابگاه در دانشگاه گلاسگو

خوابگاه های University of Glasgow برای دانشجویان مقطع کارشناسی و همینطور کارشناسی ارشد به صورت جداگانه اختصاص داده می شود. در خوابگاه های دانشجویان مقطع کارشناسی، امکاناتی مثل اینترنت پرسرعت، پارکینگ ماشین، اتاق تلویزیون، اتاق غذاخوری، تلفن و غیره وجود دارد. اتاق های تک نفره در اندازه های مختلف و با قیمت هایی بین 112 تا 4000 پوند یافت می شوند. تمام هزینه های محل اقامت باید از طریق حساب MyCampus شما به دانشگاه پرداخت شود. باید پیش پرداختی به قیمت 600 پوند در زمان پیشنهاد پرداخت شود. اگر هزینه های اقامت خود را با Direct Debit پرداخت کرده اید هنگام تکمیل ثبت نام، گزینه Direct Debit را در حساب MyCampus خود انتخاب کنید. هزینه های پرداختی برای خوابگاه شامل عضویت در GU Sport و بیمه گروهی بوده و باید قرار داد امضا کنید. انواع اتاق های این خوابگاه ها شامل مواردی مثل اتاق های Studios، 3 bedrooms، 2 bedrooms ، Houses و غیره است. بستگی به بودجه خود باید یکی از این خوابگاه ها را انتخاب کنید.
 

نمایی از دانشگاه گلاسگو اسکاتلند

برای اطلاع از اخذ پذیرش دانشگاه رایس با ما همراه باشید.

شهر گلاسگو

شهر Glasgow بزرگترین شهر کشور اسکاتلند بوده و دانشگاه معروف گلاسکو در این شهر قرار گرفته است. جذابیت های بسیاری در شهر اسکاتلند مثل مکان های تاریخی، موزه ها، پارک ها و غیره وجود دارد. آب و هوای خوبی در شهر گلاسگو وجود داشته و در هر زمان می توان به شهر گلاسگو سفر کرد. بهترین وسیله حمل و نقل عمومی برای دانشجویان در این شهر، متروی شهری Glasgow است. همچنین به دلیل کوچکی شهر گلاسگو، بهترین گزینه اقامت مرکز شهر است. جالب است بدانید که بیشتر موزه های شهر Glasgow هزینه ورودی از بازدید کنندگان دریافت نمس کنند. با اقامت در مرکز شهر، به راحتی می توان در همه جای شهر گلاسگو گشت بزنید. مکان های گردشگری کلیسای جامع گلاسگو، باغ های گیاهشناسی گلاسگو، میدان جرج و غیره است.

University of Glasgow در شهر گلاسگو اسکاتلند واقع شده و از قدیمی ترین دانشگاه موجود درجهان است. در سال های اخیر دانشجویان زیادی جذب دانشگاه گلاسگو اسکاتلند شده و پذیرش در این دانشگاه بسیار رقابتی است. برای کاهش هزینه ها University of Glasgow بورسیه هایی را برای کلیه مقاطع و به خصوص مقطع کارشناسی در نظر گرفته است. برای یافتن اطلاعات کامل در مورد شرایط اخذ پذیرش، هزینه های تحصیلی و رشته های تحصیلی به سایت دانشگاه مراجعه کنید. این دانشگاه رتبه های بسیار خوبی در سطح جهان و همچنین بریتانیا کسب کرده است. افراد مشهور بسیاری در University of Glasgow تحصیل کرده اند که از جمله آن ها می توان از عامر انور، Kenneth Calman، و بازیگر معروف جرارد باتلر نام برد.

4620 رتبه بندی این مطلب:
3.2
 

3 نظر در مطلب "دانشگاه گلاسگو" ثبت شده است

Avatar image

طاهره پورصادقی

چگونه میتوان اقدام به پذیرش کرد..آیا وکیلی است که راهنمایی کتد.با سپاس از مهرتان


Avatar image

Mojde Ghafourian

من چطور می تونم اپلای یک کالج را داشته باشم


Avatar image

حمیدرکنی

سلام.من یک جنین حیوان دارای اسکلت داخل یک سنگ پیداکردم وهمینطور شهاب سنگهای کمیاب. چطوری باشماتماس بگیرم

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته