دانشگاه کارنگی ملون

این روزها بسیاری از جوانان و دانشجویان سراسر دنیا، تمایل دارند که در برترین و بهترین دانشگاه های جهان درس بخوانند. چراکه داشتن مدرک از یک دانشگاه معتبر می تواند، در مراحل بعدی زندگی فردی و اجتماعی آن فرد بسیار تاثیر گذار باشد. داشتن مدرک از دانشگاه های معتبر سراسر کشور، سبب شده است که بسیاری از افراد پس از به اتمام رساندن درس خود سریعا در بهترین و نمونه ترین شرکت ها، کارخانه ها، دانشگاه ها و مدارس ها مشغول به کار شوند. این روزها بسیاری از دانشجویان ایرانی نیز در تلاش هستند، تا بتوانند در بهترین دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کنند. از این رو آن ها می توانند با توجه به قابلیت ها، توانایی ها، بودجه و زبان خود یکی از کشورهای خارجی را انتخاب و برای درس خواندن در دانشگاه های معتبر آن کشور اقدام کنند. در این میان یکی از دانشگاهای معتبر و نمونه از نظر رتبه بندی در سراسر دنیا، دانشگاه کارنگی ملون (carnegie mellon university) به شمار می آید، که ما قصد داریم در این مقاله درباره اپلای دانشگاه کارنگی و نوع فعالیت آن به شما دانشجویان ایرانی اطلاعاتی جامع و کامل بدهیم.
 

دانشگاه کارنگی ملون

 

دانشگاه کارنگی ملون کجاست و در کدام کشور قرار دارد؟

carnegie mellon university جزو معروف ترین و معتبر ترین دانشگاه های ایالت متحده آمریکا به شمار می رود. این دانشگاه در شهر پیتسبرگ قرار گرفته است. پیتسبرگ یکی از شهرهای مهم در ایالت پنسیلوانیا، که پنسیلوانا نیز یکی از ایالت های مهم، آمریکا به شمار می رود. شهر پیتسبرگ یکی از مهم ترین شهرهای این ایالت مهم به شمار می رود. این شهر از نظر جاذبه های گردشگری بسیار غنی است، از این رو می توانید در صورت پذیرش در دانشگاه کارنگی ملون، از رود الگنی، رود مانانگهلا، رودخانه اوهایو، آسمان خراش ها، دژ مربوط به دوران پیش از انقلاب آمریکا، قلعه دوکین و خانه آبشار اثر فرانک لوید رایت دیدن کنید.
 

دانشگاه کارنگی ملون کجاست و در کدام کشور قرار دارد؟


اخذ پذیرش در دانشگاه کارنگی ملون به چه صورت است؟

تمام افرادی که برای پذیرش در دانشگاه carnegie mellon university درخواست پذیرش می دهند، باید در دو آزمون SAT  و ACT  شرکت کرده باشند. آزمون SAT به آزمونی گفته می شود که، افرادی که قصد دارند با اتمام دوره دبیرستان خود، به دانشگاه بروند برای ورود به دانشگاه مورد نظر خود باید از این آزمون استفاده کنند. آزمون ACT یکی از آزمون های معتبر در ایالت های آمریکا است، که بسیاری از بومی های آن برای رفتن به دانشگاه ها از این آزمون استفاده می کنند. برخی از افراد معتقد هستند که آزمون های ACT نسبت به آزمون های SAT معتبر تر هستند. از این رو در برخی از ایالت های آمریکا، آزمون های ACT در سطح بین الملی برگزار می شود. به عبارت دیگر افرادی که قصد ورود به این دانشگاه را دارند، باید در این دو آزمون نمرات بالایی کسب کنند، تا بتوانند در این دانشگاه پذیرفته شوند. این دانشگاه تصمیم گرفته است که در پاییز سال 2021 از تمامی دانشجویانی که قصد ورود به این دانشگاه را دارند، نمرات آزمون های SAT  و ACT را نخواهد. چراکه این دانشگاه قصد در سال 2021 تمامی تصمیمات خود را به صورت منصفانه و دقیق بگیرد، و صرفا به نتایج آزمون ها اکتفا نکند. ولی اگر قصد دارید که در پاییز 2021 در این دانشگاه پذیرش شوید، باید حداقل نمرات آزمون TOEFL و IELTS  را کسب کنید. همانطور که می دانید حداقل نمره آزمون TOEFL 102 و بالاتر و حداقل نمره برای آزمون IELTS 7.5 به بالا به شمار می رود. یکی دیگر از آزمون هایی که در هنگام پذیرش در این دانشگاه به آن نیاز پیدا می کنید آزمون GRE  است، این آزمون یکی دیگر از امتحان هایی است که برای سنجش زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه های سراسر جهان، مورد ارزیابی دانشجویان قرار می گیرد. نمره بالا در این آزمون یکی دیگر از مدارک لازم برای ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکترا در تمامی دانشگاه های ایالت های آمریکا به شمار می رود. از این رو شما علاوه بر اخذ نمره قبولی در آزمون های TOEFL و IELTS  به نمره قبولی در این آزمون نیز احتیاج دارید.

رتبه بندی دانشگاه کارنگی ملون، در مقایسه با سایر دانشگاه ها در سطح جهان

دانشگاه کارنگی ملون از نظر رتبه بندی براساس نظام QS رتبه 14 را در کل دنیا به خود اختصاص داده است. سطح علمی استید دانشگاه ها، سطح کیفی اساتید، بورس های داده شده به دانشجویان، تجهیزات آزمایشگاهی و تجهیزات پژوهشی که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد، می تواند بر روی رتبه بندی دانشگاه ها تاثیر گذار باشد. به طور کلی سطح کیفی آموزشی، تعداد دانشجویان فارغ التحصیل و میزان جوایز و هدایایی اخذ شده در سطح جهان، می تواند بر روی رتبه بندی دانشگاه ها تاثیر گذار باشد. به طور کلی برای رتبه بندی کردن دانشگاه ها در سراسر دنیا، از سیستمی به نام QS، سیستم رتبه بندی شانگهای و رتبه بندی براساس فاکتور جی می توان به میزان اعتبار یک دانشگاه در سطح دنیا پی برد.

 

رتبه بندی دانشگاه کارنگی ملون

اخذ پذیرش دانشگاه دوک با آقای اپلای

نکات تکمیلی درباره اخذ پذیرش در دانشگاه carnegie mellon university

اگر شما بیش تر از یکبار در آزمون تافل شرکت کرده اید، دانشگاه بالاترین نمره شما را در نظر خواهد گرفت. از دیگر نکات مهمی که باید به آن توجه کرد، اسم شما در آزمون تافل است، چراکه به هیچ عنوان اسم ذکر شده در آزمون تافل نباید با اسم شما در گذرنامه و پاسپورت شما مغایر باشد. از دیگر نکاتی که بهتر است قبل از در خواست برای این دانشگاه بدانید، هزینه درخواست برای پذیرش در این دانشگاه 55 دلار است، که شما با پرداخت کردن آن می توانید کار خود را شروع کنید.

شرایط بورسیه شدن در دانشگاه کارنگی ملون چیست؟

اگر قصد دارید در دانشگاه کارنگی ملون تحصیل کنید بهتر است قبل از اقدام به پذیرش در این دانشگاه، درباره شرایط  بورسیه تحصیلی در این دانشگاه اطلاعات مهمی را به دست آورید، تا شرایط پذیرش شما راحتتر انجام شود. برای بورسیه شدن در این دانشگاه باید این مدارک را تهیه کنید. برای مراجعه به سایت دانشگاه کارنگی ملون می توانید به این آدرس cmu.edu مراجعه کنید.

 • تمامی مدارک شما باید در مراکز معتبر ترجمه شده باشد
 • دریافت ریز نمرات تحصیلی
 • اخذ مدرک TOEFL و IELTS
 • آزمون GRE
 • آزمون ACT  و آزمون SAT که شما می توانید برای پذیریش در این دانشگاه از یکی از این آزمون ها استفاده کنید.
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه

 

آزمون SAT

 

شرایط تحصیل در دانشگاه کارنگی ملون در مقطع کارشناسی به چه صورت است؟

اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در این دانشگاه پذیرش داشته باشید، باید دارای مدرک 12 ساله باشید، که در کشور ایران شما در نظام قدیم پس از اتمام سال سوم دبیرستان، مدرک 12 ساله خود را اخذ می کردید. ولی در نظام جدید آموزشی در ایران، شما پس از اتمام دوره پیش دانشگاهی، می توانید مدرک 12 ساله خود را اخذ کنید. پس از پذیرش در این دانشگاه شما هر ترم می توانید 12 واحد را انتخاب کنید. شما اگر به عنوان یک دانشجوی تمام وقت در این دانشگاه پذیرفته شوید، می توانید به میزان 20 ساعت در هفته نیز در بیرون از دانشگاه کار بکنید. شرایط بورسیه شدن در دانشگاه carnegie mellon university در مقطع لیسانس داشتن تمامی مدارک به جز مدرک آزمون GRE است.

شرایط تحصیل در دانشگاه کارنگی ملون در مقطع کارشناسی ارشد به چه صورت است؟

اگر قصد دارید که در شهر پیتسبرگ تحصیلات تکمیلی خود را بگذرانید، می توانید برای پذیرش در دانشگاه کارنگی ملون در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید. برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، شما باید مقطع کارشناسی خود را به مدت 4 سال گذرانده باشید. پس از پذیرش در این دانشگاه شما می توانید در هر ترم 9 واحد از دروس دانشگاهی خود را انتخاب کنید. دانشگاه در برنامه ریزی که برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، در نظر گرفته است، برای آن ها 20 ساعت در هفته ساعت کاری در نظر گرفته است، تا دانشجویان در این زمان بتوانند با کار کردن هزینه های خود را تامین کنند.

شرایط تحصیل در دانشگاه کارنگی ملون در مقطع دکترا به چه صورت است؟

به طورکلی کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند، نسبت به سایر مقاطع تحصیلی از حساسیت های بالایی برخوردار هستند. چراکه کسانی که در مقطع دکترا اقدام به تحصیل می کنند، نباید به هیچ عنوان از نظر علمی پایین و معمولی باشند. از این رو دانشگاه کارنگی ملون قصد دارد تا، کسانی در مقطع دکترا پذیرش کند که دارای این ویژگی ها باشند. معدل او بالای 14 باشد، و از همه مهم تر منقطع کارشناسی ارشد خود را به صورت 2 ساله گذرانده باشد. اگر فردی در ایران مقطع کارشناسی ارشد را گذرانده باشد، باید تمامی اطلاعات او از جمله نمرات، سال ورود به دانشگاه و سال فارغ التحصیلی او در وزارت علوم کشور ایران به تایید رسیده باشد.
دانشجویان دکترا در صورتی که دارای شرایط مناسب علمی و تحصیلی باشند، می توانند از شرایط کاری بسیار خوبی برخوردار شوند. از این رو اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های ایالت های آمریکایی را دارید، بهتر است با مطالعه کردن روز به روز، تقویت زبان خود و از همه مهمتر پژوهش های علمی و تحقیقاتی در دانشگاه، جایگاه خوبی را در بین سایر دانشجویان در این دانشگاه کسب کنید. به طور کلی دانشجویان دوره دکترا نیز مانند دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند با 20 ساعت کار کردن در طول هفته، هزینه های مربوط به تحصیل خود را فراهم کنند. از این رو شما می توانید با طی کردن دوره های دستیاری در زمینه های پژوهشی، تدریس، کارشناسی و کارشناسی ارشد هزینه های مربوط به تحصیل خود را فراهم کنید.

 

تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا

اخذ پذیرش دانشگاه پنسیلوانیا با آقای اپلای

هزینه تحصیل در دانشگاه کارنگی ملون شامل چه مواردی است؟

به طور کلی اگر قصد دارید تا در مقطع کارشناسی در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازید، بهتر است قبل از اقدام به پذیرش در این دانشگاه تمامی هزینه های خود را در خصوص حمل ونقل، اجاره خانه، غذا، خرید کتاب های دانشگاهی و هزینه های مربوط به اینترنت و تکنولوژی را محاسبه کنید. همانطور که می دانید شما علاوه بر هزینه های اصلی، هزینه های فرعی نیز دارید، که ممکن است آن هزینه ها در برخی از ماه های سال، از هزینه های اصلی شما بیشتر شود. از این رو بهتر است قبل از اقدام به پذیرش در این دانشگاه با توجه به شناختی که از خود کسب کرده اید، تمامی هزینه های مربوط به خود را محاسبه و برآورد کنید، تا بتوانید راحتتر از پس هزینه های زندگی خود در آمریکا بر بیایید. ما قصد داریم تا در این بخش برخی از هزینه های مهم در مقطع کارشناسی در این دانشگاه را به شما توضیح دهیم، تا با بررسی هزینه های خود، برای پذیرش گرفتن از این دانشگاه راحتتر اقدام کنید. چناچه قصد دارید، تحصیل رایگان در دانشگاه کارنگی ملون را تجربه کنید، بهتر است برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی از انواع مراکز های مهاجرتی مجاز، جهت کسب اطلاعات استفاده کنید.

 • شهریه دانشگاه در هر ترم 29 دلار
 • هزینه رفت و آمد در هر ترم 122 دلار
 • هزینه اجاره اتاق 5 دلار
 • هزینه غذا 4 دلار
 • خرید کتب دانشگاهی و سایر نوشت افزارهای مربوط به آن 1200 دلار
 • هزینه اینترنت 220 دلار

هزینه ویزای تحصیلی در دانشگاه های آمریکایی به چه صورت است؟

به طور کلی اگر قصد دارید در کشور آمریکا تحصیل کنید، بهتر است که با انواع ویزاهای تحصیلی و دانشجویی در آن جا آشنا شوید. به طور کلی ویزاها در این ایالت به سه صورت ویزای F، ویزای J  و ویزای M به دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، ارائه می شود.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

 

ویزا جهت اقامت در آمریکا

ویزای F

 این نوع ویزا یکی از ویزاهایی است که به افرادی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند، تعلق می گیرد. این ویزا به دو صورت تقسیم بندی می شود که نوع اول ویزا، F-1 است. ویزای F-1 به کسانی تعلق می گیرد، که خودشان به تنهایی می خواهند در آمریکا به تحصیل بپردازند. از این رو برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها و کالج های آمریکا از جمله دانشگاه کارنگی ملون، اخذ این ویزا برای دانشجویان الزامی است. نوع دوم ویزا، F-2 است. این نوع ویزا به بستگان درجه 1 دانشجو تعلق می گیرد، به طور مثال اگر دانشجو متاهل باشدو فرزند زیر 18 سال داشته باشد، برای همسر و فرزند خود می تواند ویزای F-2 استفاده کند. برخی از دانشجویان برای بردن خانواده خود به آمریکا، از این ویزا بهره می گیرند.

ویزای J

برخی از افراد به عنوان اساتید دانشگاه و محققین قصد دارند که در دانشگاه های آمریکایی مشغول شوند. از این رو آن ها برای اقامت در آن کشور باید از ویزای J  استفاده کنند. به طور کلی این ویزا نیز مانند ویزای F دونوع است که ویزای J-1  برای یک فرد است که قصد دارد، در دانشگاه های آمریکایی تدریس کند، و ویزای نوع J-2 برای خانواده افرادی است که قصد دارند در آمریکا کارهای تحقیقاتی، پژوهشی و درس دادن را ادامه دهند. خانواده این افراد نیز در صورت کسب مجوزهای مهم، می توانند در دانشگاه های آمریکایی ادامه تحصیل بدهند.

ویزای M

یکی دیگر از ویزاهای مهم برای تحصیل در دانشگاه های آمریکایی ویزای M است. این ویزا به صورت موقت است و به دانشجویان بین الملی این فرصت داده می شود که، در مدارس معتبر فنی و حرفه ای ادامه تحصیل داشته باشند. این ویزا تنها به کسانی داده می شود که باید درس خود را در زمان مقرر شروع و در طی زمان تعیین شده تمام کنند. مدت زمان این ویزا 1 ساله است که امکان تمدید آن نیز برای دانشجویان وجود دارد. ویزای M  نیز مانند سایر ویزاها دو نوع است که نوع اول آن به فردی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکایی را دارد، تعلق می گیرد، و نوع دوم آن ها به بستگان درجه یک دانشجو تعلق می گیرد. به طور کلی همسر، فرزند زیر 21 سال به شرطی که مجرد باشد، می توانند به عنوان بستگان درجه یک همسران و پدرو مادر های خود محسوب شوند، که به آن ها ویزای M-2 تعلق می گیرد.
اخذ پذیرش دانشگاه جان هاپکینز با آقای اپلای

افراد مشهوری که از دانشگاه کارنگی ملون فارغ التحصیل شده اند، چه کسانی هستند؟

شاید برایتان جالب باشد که چه کسانی در چه سال هایی به این دانشگاه آمده اند، و در چه سال هایی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. در این میان به افرادی چون ادوار بریج بازیگر و تهیه کننده معروف آمریکایی، جوزف مایکل بازیگر آمریکایی، هالی پاتریشیا باریگر و تهیه کننده آمریکایی و رابرت دویل مارشال اشاره کرد. شاید برایتان جالب باشد که یک فرد ایرانی رییس دانشگاه کارنگی ملون باشد، فرنام جهانیان به عنوان دهمین رییس، در بخش پژوهش های کامپیوتری در این دانشگاه فعالیت می کند. رابرت مهرابیان به عنوان دومین ایرانی رییس دانشگاه کارنگی ملون بوده است. رابرت مهرابیان از سال 1990 تا 1998 در این دانشگاه به عنوان رییس فعالیت کرده است.

چنانچه قصد داریدبرای ادامه تحصیل در هر مقطعی به کشور آمریکا بروید، می توانید دانشگاه کارنگی ملون را به عنوان یکی از دانشگاه های معتبر و نمونه برای ادامه تحصیل انتخاب کنید. همانطور که می دانید شما به دلیل این که با مسائل حقوقی و نحوه اقدام به تحصیل در کشور آمریکا آشنا نیستید، بهتر است از یک موسسه حقوقی برای گرفتن مشاوره در خصوص رفتن، اخذ گذرنامه، اخذ ویزا، میزان هزینه شما در دانشگاه های آمریکایی و نحوه رفت و برگشت خود به ایران مشاوره ای دریافت کنید. از این رو شما می توانید در صورت آماده کردن مدارک مورد نظر خود، جهت  رفتن به دانشگاه کارنگی ملون، از خدمات موسسه های مهاجرتی مجاز در ایران استفاده کنید، تا بتوانید در صورت بردن اعضای خانواده خود، به آن کشور دچار مشکل نشوید.

3521 رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته