دانشگاه کرنل

University Cornell یک دانشگاه خصوصی است که در شهر ایتاکا ایالت نیویورک و توسط دولت فدرال ایالات متحده آمریکا و بر طبق واگذار کردن زمین تاسیس شده است. دانشگاه کرنل به سال 1865 میلادی توسط دو نفر به نام های "عزرا کرنل" و "اندرو دیکسون وایت" ایجاد شده است. آرزوی عزرا کرنل که در شعار دانشگاه هم آمده، این بود که موسسه ای بسازد که هر کسی آموزش های مورد نظر خود را در هر زمینه ای فرا بگیرد. در واقع این دانشگاه بر روی مزرعه سناتور عزرا کرنل در شهر ایتاکا تاسیس گردید و سناتور اندرو دیکسون وایت چون تجربه های آموزشی و تحصیلی فراوانی داشت، ریاست دانشگاه را در آن زمان بر عهده گرفت. هدف از تاسیس این دانشگاه فراهم کردن بسیاری از زمینه های علمی و اهداف آموزشی ایجاد گردیده است. در هر سال برای ماموریت های خاص آموزشی و تحقیقاتی، کمک هزینه ای از دولت ایالتی نیویورک به Cornell University پرداخت می شود که برای توسعه و پیشرفت دانشگاه، بسیار خوب است. به مرور زمان دانشگاه کرنل تبدیل به یکی از مهمترین و پیشروترین مراکز دانشگاهی گردید. از صفر تا صد فرآیند اپلای دانشگاه کرنل با شما هستیم.
 

نمایی از دانشگاه کرنل در شهر ایتاکا

 

دانشگاه کرنل کجاست؟

Cornell University آمریکا در یک شهر دانشگاهی به نام ایتاکا در ایالت نیویورک آمریکا تاسیس و ساخته شده است. دانشگاه کرنل بر روی تپه ای موسوم به East Hill  قرار گرفته است و این تپه نیز به شهر اشراف کاملی دارد. کالج ایتاکا نیز بر روی تپه ای به اسم south Hill قرار گرفته است. برای اطلاع از ادرس دقیق و محل دانشگاه به سایت دانشگاه مراجعه کنید.
 

دانشگاه کرنل

 

اخذ پذیرش در دانشگاه کرنل

متقاضیانی که خواهان تحصیل در دانشگاه 2021 میلادی هستند، مدارک و اسناد متنوعی از سوی دانشگاه Cornell از شما دریافت می شود. باید به این نکته توجه کنید، که این مدارک در کلیه مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری یکسان است. مبلغ ثبت نام در این دانشگاه 80 دلار آمریکا است و باید مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات در تمامی مقاطعی که قبلا تحصیل کرده اید، را به دانشگاه ارائه بدهید. در مورد مدرک زبان باید نمره تافل اینترنتی شما از 100 بالاتر بوده و نمره آزمون زبان شما باید حداقل نمره 7 است.

رشته های دانشگاه کرنل

این دانشگاه دارای چهارده دانشکده مجزا است که رشته های مختلفی را در این دانشکده ها آموزش می دهند. دانشکد های علوم، مهندسی، تجارت، مدیریت هتل داری، حقوق، علوم پزشکی و تکنولوژی از جمله دانشکده هایی هستند که در دانشگاه کرنل واقع شده اند. از رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شوند، می توان از رشته معماری، مهندسی کامپیوتر، مهندسی معماری، مدیریت بازرگانی، هتل داری و غیره نام برد.

تحصیل رایگان در دانشگاه کرنل

ادامه تحصیل در دانشگاه Cornell رایگان نبوده و شما باید برای تحصیل در این دانشگاه شهریه و هزینه تحصیل خود را به دانشگاه پرداخت کنید. البته طبق نظرسنجی هایی که انجام شده است، دانشگاه کرنل جزو دانشگاه هایی است که شهریه کمتری را نسبت به بسیاری از دانشگاه های آمریکا دریافت می کنند و این یک مزیت بسیار خوب برای دانشگاه Cornell است. این مزیت سبب شده است که بسیاری از متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند یکی از مقاصد اصلی خود را دانشگاه کرنل انتخاب کنند.

شرایط بورسیه دانشگاه کرنل

در دانشگاه Cornell آمریکا، امکان گرفتن بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. برای گرفتن بورسیه تحصیلی دانشگاه کرنل شما باید موقعی که مدارک خود را به دانشگاه برای پذیرش شدن می دهید،  بورسیه گرفتن را هم باید اعلام کنید، زیرا امکان گرفتن بورسیه از همان ترم اول در دانشگاه کرنل وجود دارد. در واقع دانشگاه Cornell در هنگام اخذ بورسیه در مقایسه با سایر دانشگاه ها بسیار متفاوت عمل می کند و باید به این مسئله دقت کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه کرنل

برای پرداخت هزینه در دانشگاه Cornell شما باید این رقم را به صورت سالیانه به دانشگاه پرداخت کنید. شهریه این دانشگاه در حال حاضر 58586 دلار آمریکا است و برای فعالیتی که دانشجو انجام میدهد باید حداقل 240 دلار نیز پرداخت کند، که این علاوه بر شهریه دانشگاه است. به غیر از این موارد، برای هزینه درمان باید 456 دلار آمریکا، برای کتاب و وسایل کمک آموزشی 990 دلار آمریکا، برای مسکن در خود دانشگاه 15706 دلار آمریکا باید پرداخت کنید. در مجموع نیز با توجه به هزینه های شخصی که انجام می دهید، که حداقل بالغ بر 2400 دلار می شود، باید چیزی در حدود 79000 دلار آمریکا را خرج کنید. البته باید بگوییم شهریه و حتی هزینه هایی که در خود دانشگاه Cornell انجام می دهید، قابل مقایسه با سایر دانشگاه ها نبوده و بسیار پایین تر است.

سایت دانشگاه کرنل

در سایت دانشگاه Cornell قسمت های مختلفی مثل درباره ما، زندگی دانشجویی، و غیره وجود دارد که شما را بیشتر با این دانشگاه آشنا می کند. همچنین برای اطلاع از نحوه دقیق گرفتن پذیرش از دانشگاه کرنل باید حتما به خود سایت دانشگاه مراجعه کرده و از دیگر سایت های دیگر چشم پوشی کنید. زیرا ممکن است، با توجه به مهلت زمانی که دانشگاه تعیین کرده است، این زمان را از دست بدهید و بهترین مرجع خود سایت دانشگاه است. در سایت دانشگاه کرنل به تازگی اخبار درباره ویروس خطرناک کرونا درج شده است که اطلاعات خوبی درباره این بیماری را بدست می دهد.
 

فصل پاییز و درختان زیبا در دانشگاه کرنل

اخذ پذیرش دانشگاه منچستر با آقای اپلای

افراد مشهور دانشگاه کرنل

این دانشگاه مشاهیر و افراد معروف بسیاری را تربیت کرده است، که هر کدام توانسته اند افتخاری برای این دانشگاه محسوب گردند. شخصی به اسم ماریو گارسیا رییس جمهور کشور و بین سال های 1913 میلادی تا 1921 میلادی بود، از دانشگاه Cornell فارغ التحصیل شده است. وی عضو بسیار معروف حزب محافظه کار کشور کوبا بود و در جریان جنگ برای استقلال از زیر سلطه اسپانیا خانواده وی مجبور به ترک کشور شدند. آقای منوکال بیشتر تحصیلات خود را در کشور آمریکا گذارنده و همان طور که گفتیم از دانشگاه کرنل فارغ التحصیل شده است. از دیگر افراد سرشناس فارغ التحصیل این دانشگاه میتوان از Christopher Reeve نام برد که از بازیگران فیلم سوپرمن است. وی در شهر نیویورک به دنیا آمده و در فیلم های بسیاری مثل سری فیلم های سوپرمن 2 و 3، فیلم پنجره عقبی، تله مرگ، ساعات باقیمانده روز و غیره بازی کرده است. وی بعدها علاوه بر نمایش نامه نویسی به تهیه کنندگی فیلم های مختلفی روی آورد. وی کتابی تحت عنوان "هیچ چیز غیر ممکن نیست" را نوشته است. خانم آیرین روزنفلد کارآفرین و مدیر عامل اجرایی شرکت غذائی Kraft Foods از فارغ التحصیلان معروف دانشگاه Cornell است.
 

بازیگر مطرح فیلم های سوپر من Christopher Reeve تحصیل کرده دانشگاه کرنل

 

درباره ایالت نیویورک

ایالت نیویورک ایالتی بسیار پرجمعیت در شمال شرقی ایالات متحده آمریکا واقع است. این ایالت از سمت جنوب خود با ایالت های نیوجرسی و پنسیلوانیا هم مرز بوده و از سمت شرق با ایالت های ماساچوست، ورمانت و کنتیکت هم مرز است. این ایالت مرزهای بین المللی هم دارد و با ایالت کبک از سمت غرب و ایالت انتاریو از سمت شمال هم مرز است. این ایالت دو اسم دارد که state of new York یا new York state نامیده می شود. در سال 2014 با توجه به زندگی کردن جمعیتی بالغ بر نه میلیون نفر در شهر نیویورک، این شهر پرجمعیت ترین شهر آمریکا در آن زمان لقب گرفت. با قرار گرفتن سازمان ملل متحد در شهر نیویورک، این شهر به یکی از مهمترین مراکز دیپلماتیک و سیاسی در سطح دنیا تبدیل شده است. بیشتر جاهای دیدنی ایالت نیویورک در شهر نیویورک واقع شده اند که از مهترین آن ها می توان از مجسمه آزادی نیویورک، پل بروکلین، پارک مرکزی نیویورک، کلیسای جامع سنت پاتریک و غیره نام برد. از شهر های مهم ایالت نیویورک می توان از نیویورک سیتی، ایتاکا، بوفالو، روچستر و غیره نام برد.

درباره شهر ایتاکا در ایالت نیویورک

این شهر در ایالت نیویورک در شرق کشور آمریکا واقع شده است و یک شهری است که مراکز عمده آموزشی در آن واقع شده اند. این شهر در واقع خانه و مقر اصلی دانشگاه کرنل آمریکا است. دنشجویان این شهر بسیار زیاد و قابل توجه است و در حال حاضر بیش از 25000 دانشجو در اینش هر مشغول به تحصیل و فعالیت هستند. آموزش و پرورش شهر ایتاکا، که شامل خود ایتاکا و نواحی حاشیه ای این شهر است، شامل هشت مدرسه در مقطع ابتدایی، دو مدرسه مقطه راهنمایی و دبیرستان معروف ایتاکا است. در این شهر همچنین چندین مدرسه ابتدایی و همینطور دبیرستان وجود دارد. شهر ایتاکا در سال 1888 میلادی نام شهر به خود گرفت. نام این شهر از جزیره ای به همین نام، که در کشور یونان و در دریای یونان وجود دارد، بر گرفته شده است.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

پردیس ایتاکا دانشگاه کرنل

این پردیس اصلی ترین پردیس Cornell University است و در بخش East Hill شهر ایتاکا و در کنار دریاچه "کایوگا" واقع شده است. این پردیس که پردیس مرکزی هم نامیده می شود، شامل کتابخانه ها، ساختمان های مرکزی مدیریت، مجموعه های ورزشی، موزه ها و همچنین تعداد زیادی دانشکده های اصلی و ساختمان های آموزشی Cornell University می شود. در مرکز پردیس ایتاکای دانشگاه کرنل خوابگاه دانشجویی و یک سالن برای اجرای هنرهای نمایشی به نام "شوارتز" قرار گرفته است. معماری زیبا و جدیدی براساس انواع سبک های معماری مثل گوتیک دانشگاهی، ویکتورین و نوکلاسیسم در این پردیس انجام شده است. اکثر ساختمان ها در این پردیس به صورت چسبیده به هم و بدون هیچ ترتیبی ساخته شده اند. در اولین طرحی که به فردریک لااولمستد که یک مهندس معمار فضای سبز بود واگذار گردید، وی پیشنهاد داد که حیاط اصلی دانشگاه مشرف به دریاچه کایوگا ساخته بشود. بسیاری از ساختمان های این پردیس مثل تالار بیلی، کاخ سفید اندرو دیکسون، تالار موریل و غیره جزو آثار تاریخی قلمداد شده اند. پردیس ایتاکا منظره ای شگفت انگیز دارد، زیرا در بین دره دریاچه فینگر و نزدیکی دریاچه کایوگا قرار گرفته است.

پردیس Weil دانشگاه کرنل

یکی از پردیس های دانشگاه کرنل به نام "Weil" که دانشکده علوم پزشکی دانشگاه کرنل است، در شهر نیویورک قرار گرفته است. به این پردیسWeil Cornell  نیز گفته می شود و بین دانشجویان به این اسم شهرت دارد. در این پردیس دو نوع آموزش که به صورت عمومی و دیگری به صورت آموزشی در بیمارستان پروتستان نیویورک است. در سطح عمومی پذیرای دانشجویان کارشناسی و همچنین دانشجویان پزشکی عمومی است. بخش دیگر که از سال 1927 میلادی وجود داشته است، یک بخش آموزشی است که با بیمارستان پروتستان نیویورک همکاری داشته و به دانشجویان مختلف آموزش های لازم را می دهد. بخش های آکادمیک این پردیس تعاملات بسیاری با دانشگاه کلمبیا آمریکا دارند و بعضی اوقات پژوهش های متنوعی را با هم انجام می دهند. بسیاری از اعضای هیئت علمی این دانشکده دارای مطب در مراکزی مثل بیمارستان جراحی های خاص نیویورک، مرکز سرطان Memorial Sloan Kettering هستند که این مراکز ارتباط بسیار خوبی با دانشکده پزشکی دانشگاه کرنل دارند. ارتباط پزشکی بسیار با مراکز پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه های مختلف از ویژگی های بارز این دانشکده است.
 

نمایی بسیار زیبا از پردیس پزشکی دانشگاه کرنل به نام Weil Cornell

اخذ پذیرش دانشگاه آوکلند با آقای اپلای

پردیس Cornell Tech

در ماه دسامبر سال 2011 میلادی، دانشگاه Cornell به همراه دانشگاه تخنیون، در یک مناقصه زمین در نیویورک برنده شده و مبلغی بالغ بر صد میلیون دلار آمریکا را برای ایجاد پردیس دانشکده فناوری و مهندسی در شهر نیویورک پرداخت کردند. این مناقصه در آن سال توسط شهردار معروف نیویورک مایکل بلومبرگ برای افزایش یافتن کارآفرینی و اشتغال زایی بیشتر در قسمتی از شهر که زمینه فناوری در آن وجود داشت، برگزار گردید. برای طراحی معماری این پردیس نیز کار آن به مهندس معمار و معروف آمریکایی به نام "تام مین" سپرده شد. زمین مورد نظر در جزیره روزولت منهتن و دارای مساحتی در حدود 0.2 کیلومتر مربع است. این پردیس همچنین جدیترین پردیس دانشگاه کرنل از زمان تاسیس تاکنون بوده است.

زندگی و فعالیت دانشجویان دانشگاه کرنل

از مزیت های خوابگاه های دانشجویی دانشگاه کرنل این است که انواع مجتمع های ورزشی، فرهنگی و تفریحی را در خود جا داده اند. همچنین انواع و اقسام ورزش ها مثل فوتبال و قایق رانی و انواع هنرها مثل موسیقی و تئاتر در آن ها انجام می شود. یک تیم دانشجویی در دانشگاه کرنل به نام "تیم دانشجویی سازمان ملل دانشگاه کرنل" وجود دارد و این تیم حائز رتبه 16 در بین دانشگاه های مختلف آمریکا است. همچنین یک انجمن به نام "اتحادیه همکاری های مذهبی دانشگاه کرنل" در این دانشگاه وجود دارد که با دانشجویانی که بین دانشجویان ادیان مختلف همکاری صورت می گیرد. این اتحادیه به ابعاد روحانی دانشجویان در طول دوره تحصیل کمک می کند. همچنین یک تشکل دانشجویی به نام "جامعه کاتولیک های کرنل" در پردیس ایتاکا وجود دارد که بزرگترین نهاد کاتولیک دانشگاه کرنل است. یکی از گروه های موسیقی معروف در دانشگاه کرنل که از بین دانشجویان عضو می پذیرد، گروه Cornell Big red Marching band است. این گروه قدیمی ترین گروه موسیقی بین دانشگاه های اتحادیه دانشگاه های معروف خصوصی آمریکا "آیوی لیگ" است. نهاد های دانشجویی بسیاری مثل گروه کنسرت ها و غیره در این دانشگاه وجود دارد.
 

یک تیم ورزشی در دانشگاه کرنل آمریکا

اخذ پذیرش دانشگاه صنعتی مونیخ با آقای اپلای

ایرانیان معروف دانشگاه کرنل

از جمله ایرانیان معروفی که در دانشگاه کرنل تحصیل کرده است، جمشید آموزگار نخست وزیر سابق ایران است. جمشید آموزگار در شهرستان استهبان استان فارس به دنیا آمد و بین سال های 1356 تا 1357 نخست وزیر ایران بود. وی تنها نخست وزیر ایران است که در آمریکا تحصیل کرده است و درسال 1395 شمسی در ایالت مریلند آمریکا دار فانی را وداع گفت. در سال 2004 میلادی دو ایرانی به نام های هوشنگ انصاری و شهلا انصاری با اهدا کردن مبلغی بالغ بر پانزده میلیون دلار "مرکز پژوهش های سلول های بنیادین"  را در دانشگاه کرنل ایجاد کردند. از دانش آموختگان ایرانی دیگر این دانشگاه می توان از پروفسور عبدالله قشقایی، فرزند ایلخان معروف قشقایی به اسم ناصر قشقایی نام برد.

وضعیت مسلمانان در دانشگاه کرنل

دانشگاه Cornell یک دانشگاه غیر مذهبی است اما به دانشجویان که ادیان مختلفی دارند، احترام ویژه ای می گذارد. در این دانشگاه چندین نهاد مذهبی وجود دارد که بدون هیچ مشکلی به فعالیت خود می پردازند. نماز جمعه بین انواع مختلف دانشجویان مسلمان این دانشگاه برگزار شده و مراسمی مثل افطار، و بزرگداشت عیدهای مذهبی هیچ مانعی در دانشگاه Cornell ندارد. انجمنی تحت عنوان انجمن فرهنگی و تحصیلی مسلمانان در دانشگاه کرنل وجود دارد که این انجمن محل اصلی ملاقات طیف های مختلف دانشجویان مسلمان است.
 

نمایی از دانشگاه کرنل

 

تشکیلات مدیریتی در دانشگاه کرنل

دانشگاه کرنل، یک سازمان غیر انتفاعی و غیر دولتی است که هیئت مدیره ای با شصت و چهار نفر عضو دارد. این اشخاصی که عضو هیئت مدیره می شوند، جزو افراد عمومی و خصوصی ایالت نیویورک هستند. سه نفر از این 64 نفر عضو هئیت مدیره توسط فرماندار ایالت نیویورک انتخاب می شوند. یکی از این کرسی ها ثابت بوده و به مسن ترین نوادگان "عزرا کرنل" داده می شود. دو کرسی به متخصصان بازرگانی و نیز کشاورزی که در ایالت نیویورک فعالیت می کنند، داده می شود. هشت کرسی نیز از فارغ التحصیلان خود دانشگاه و بر اساس رای گیری انتخاب می شوند. دو نفر از اعضا نیز با برگزاری انتخاب از بین "اعضای هیئت علمی" پردیس های مختلف دانشگاه انتخاب می شوند. دو نفر دیگر با برگزاری انتخابات عادلانه در داخل دانشگاه از میان "دانشجویان لیسانس و تحصیلات تکمیلی" انتخاب می شوند. یک نفر دیگر از بین "پردیس های مختلف" دانشگاه کرنل و توسط کارکنان انتخاب می شود. سی و هفت نفری که باقی می مانند، براساس همفکری کردن و مشورت بین فرماندار، سناتورها، مدیر کل دانشگاه و رییس مجلس ایالتی انتخاب می شوند.

دانشگاه معروف و معتبر کرنل آمریکا در شهری به اسم ایتاکا در شرق آمریکا و در ایالت نیویورک واقع شده است. شهر ایتاکا شهری است که مراکز عمده آموزشی در آن واقع شده اند. این شهر در واقع خانه اصلی "دانشگاه کرنل" آمریکا است و اسم این شهر از یک جزیره ای یونانی به همین نام گرفته شده است. پردیس ایتاکا که در شهر ایتاکا واقع شده است، اصلی ترین و پرجمعیت ترین پردیس دانشگاه کرنل آمریکا است. پردیس پزشکی دانشگاه کرنل در شهر نیویورک واقع شده و آن را به اسم Weil Cornell آن را می شناسند. جدیدترین پردیس این دانشگاه در سال 2011 و به نام Cornell Tech آن را می شناسند. شهریه مناسب، این دانشگاه را به مقصد بسیاری از متقضیان ادامه تحصیل در سراسر جهان تبدیل کرده است. با وجود اینکه دانشگاه کرنل یک دانشگاه غیر مذهبی است، اما به بسیار دین های مذهبی احترام گذاشته و برگزاری تمام مراسمات مذهبی در این دانشگاه بلامانع است.  

3322 رتبه بندی این مطلب:
4.5

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته