دانشگاه کلمبیا

University Columbia پنجمین دانشگاه قدیمی ایالات متحده آمریکا به شمار می رود و بیش از 250 سال قدمت و سابقه دارد. دانشگاه کلمبیا یک دانشگاه خصوصی بوده، که به دستور پادشاه وقت انگلستان جرج دوم ساخته شده است. بسیاری از اختراعات مهم تاریخ بشر مثل LSD، لیزر، پروتئین فلورسانت و بسیاری اختراعات مهم پزشکی دیگر در این دانشگاه رخ داده است. معتبرترین و مشهورترین جایزه روزنامه نگاری در کشور آمریکا که به نام جایزه پولیتزر شناخته می شود، در هر سال با نظارت دانشگاه کلمبیا برگزار می شود. سطح علمی و کیفیت تدریس اساتید این دانشگاه در سطح آمریکا و حتی جهان بسیار بالا است. از افتخارات این دانشگاه می توان به کسب بیش از 83 جایزه نوبل اشاره کرد که خود یک رکورد بی نظیر در بین بسیاری از دانشگاه های سطح بالای دنیا است. دانشگاه بزرگ و بسیار معتبر کلمبیا این امکان را فراهم کرده است که شما در بیش از 1100 رشته تحصیلی در این دانشگاه به ادامه تحصیل  بپردازید و از این رو این دانشگاه در تعداد رشته ها تنوع فراوانی دارد. در ادامه به بررسی تمام شرایط موجود برای اپلای دانشگاه کلمبیا می پردازیم.
 

نمایی از دانشگاه کلمبیا که در شهر نیویورک آمریکا قرار گرفته است

 

دانشگاه کلمبیا کجاست؟

 University Columbia در "شهر نیویورک" در ایالت نیویورک آمریکا قرار دارد. این دانشگاه از قدیمی ترین دانشگاه موجود در شهر نیویورک در بین دانشگاه هایی مثل دانشگاه راکفلر، دانشگاه پلی تکنیک نیویورک و برخی دیگر موسسات آموزشی و پژوهشی است. قدمت این دانشگاه حتی از "آکادمی نظامی وست پوینت" آمریکا هم قدیمی تر است.
 

دانشگاه کلمبیا در نیویورک

 

اخذ پذیرش دانشگاه کلمبیا

باید به این نکته دقت کنید که، شروع ترم های تحصیلی دانشگاه کلمبیا در ترم های پائیز، بهار و زمستان انجام می شود و باید با مراجعه به سایت University Columbia تاریخ ها و روند گرفتن پذیرش را مطالعه کنید. فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه کلمبیا، برای همه افراد و با تابعیت های مختلف و نژاد های گوناگون از هر کشوری یکسان است. با توجه به رشته و بر اساس نیاز ممکن است قبل از اخذ پذیرش شدن در این دانشگاه مصاحبه بدهید، که یا به صورت "حضوری" یا به صورت "غیر حضوری" است. برای پذیرش در دوره لیسانس نیاز به ریز نمرات دوران متوسطه یا یک توصیه نامه از دبیرستان است. ولی به صورت کلی برای پذیرش در مقاطع مختلف باید ریز نمرات مقاطع قبلی، توصیه نامه حداقل از دو استاد، درخواست پذیرش با مبلغ 85 دلار آمریکا و همچنین رزومه قابل توجهی از خود ارائه دهید. نمره زبان تافل برای تافل اینترنتی و آیلتس با حداقل نمره 7 لازم است. این دانشگاه جزوه اولین دانشگاه هایی است که نمره زبان آزمون دولینگو را برای پذیرش قبول دارد. داشتن یکی از این نمرات زبان برای پذیرش شدن در Columbia University قابل قبول بوده و کفایت می کند. اخذ پذیرش دانشگاه پنسیلوانیا با آقای اپلای

تحصیل رایگان در دانشگاه کلمبیا

تحصیل در Columbia University رایگان نیست و دانشجویانی که متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستند، براساس رشته، گرایش و مقطع تحصیلی خود، شهریه هایی را به صورت سالانه پرداخت می کنند. در واقع این دانشگاه بر اساس میزان "تمکن مالی" و توانایی مالی دانشجو شرایط دیگر دانشجویان را بررسی می کند. کسانی که شرایط مالی آن ها با شرایط مالی University Columbia مناسب است، می توانند برای این دانشگاه اقدام کنند. دانشگاه کلمبیا که در شهر نیویورک واقع شده است، با دادن وام ها و کمک هزینه هایی دانشجویان را برای ادامه تحصیل "بدون نگرانی" یاری می کند. مبلغ هایی به اسم "هدیه" به دانشجویان دانشگاه Columbia برای کاهش یافتن شهریه تحصیلی تعلق می گیرد.
 

نمایی از دانشجویان دانشگاه کلمبیا آمریکا در حال عبور از دانشگاه

 

رشته های دانشگاه کلمبیا

بیشتر از هزار رشته تحصیلی در دانشکده های مختلف University Columbia در مقاطع مختلف کارشناسی و دکترا دانشجو می پذیرد. برخی از رشته های کارشناسی ارشد و نیز دکتری عبارتند از محیط زیست، ترجمه روسی، مطالعات قرون وسطی و رنسانس، مطالعات اروپای مدرن، زبان و فرهنگ شرق آسیا و غیره است. برای اطلاع از رشته های تحصیلی به سایت دانشگاه مراجعه کنید.
 

یک دانشجو در مراسم فارغ التحصیلی در دانشگاه کلمبیا با لباس فارغ التحصیلی

 

شرایط بورسیه در دانشگاه کلمبیا

با توجه به اینکه هزینه های تحصیل در کشور آمریکا بسیار بالا است، بسیاری از متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل را دارند، به دنبال گرفتن "بورسیه تحصیلی" هستند. بورسیه های موجود در کشور ایالات متحده آمریکا، بورسیه های دولتی و ایالتی را شامل می شوند. این بورسیه ها برای دانشگاه کلمبیا شامل دانشجویان بین المللی نمی شود و فقط شهروندان آمریکا می توانند از این نوع بورسیه ها استفاده لازم را ببرند. کمک هزینه هایی از نهادهای خصوصی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می شود که هر چند کم بوده اما شهریه  Columbia University را کم می کند.

هزینه تحصیل در دانشگاه کلمبیا

موقعی که شما قصد دارید برای مهاجرت کردن به یک کشور اقدام کنید، موضوعی که بیشتر از دیگر موارد پیگیری می کنید، هزینه های آن کشور است. برای مهاجرت کردن به روش "تحصیلی" شهریه تحصیلی و همچنین هزینه زندگی کردن در شهر مورد نظر بسیار مهم است. هزینه های زندگی به طور متوسط در شهر نیویورک تقریبا بین 16000 دلار تا 25000 دلار آمریکا در ماه می شود و اگر ویزای همراه هم درخواست بدهید، به ازای هر نفر یک 500 دلار به این هزینه ها اضافه کنید. شهریه لازم برای University Columbia در رشته های فنی-مهندسی و کالج ها به طور متوسط حدودا 71000 دلار آمریکا برای یک سال تحصیلی می شود. برای رشته های پزشکی و پرستاری این هزینه بالاتر بوده و باید تقریبا 63000 دلار آمریکا هزینه بدهید. در مجموعه باید برای زندگی کردن در شهر نیویورک باید صرفه جویی کنید زیرا نیویورک از گران ترین شهرهای امریکا و جهان است.
 

نمایی زیبا از دانشگاه کلمبیا آمریکا

اخذ پذیرش دانشگاه دوک با آقای اپلای


آشنایی با رتبه بندی در دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا یکی از برترین دانشگاه های آمریکا بوده که با رتبه دو رقمی هیجده، در صدر دانشگاه های برتر دنیا در حال حاضر است. براساس آخرین رتبه تایمز، این دانشگاه رتبه بسیار خوب 16 را در سال 2020 میلادی به خود اختصاص داد. همچنین بر اساس آخرین رتبه بندی سال 2020 میلادی توسط موسسه معتبر US NEWS این دانشگاه عالی در رتبه تک رقمی شش قرار گرفته است. دانشکده های بسیاری در این دانشگاه قرار گرفته اند، که از مهمترین آن ها می توان از دانشکده مطالعات عمومی، دانشکده امور بین الملل، دانشکده پرستاری، دانکشده پزشکی و دندانپزشکی، دانشکده علوم بهداشت، دانشکده مددکاری و مطالعات اجتماعی نام برد.
 

نمایی از دانشگاه کلمبیا در فصل زمستان

 

سایت دانشگاه کلمبیا

در سایت University Columbia اخباری در مورد دانشگاه و مسائل مرتبط، اطلاع پیدا کردن از نحوه پذیرش، زندگی در دانشگاه و غیره را مشاهده می کنید. همچنین در این سایت اطلاعاتی در مورد خود دانشگاه که در قسمت "درباره ما" است، می توانید مشاهده کنید. با مراجعه به سایت University Columbia شما می توانید اطلاعاتی درباره دانشکده های مختلف دانشگاه و همچنین اخبار و اطلاعاتی درباره ویروس کرونا کسب کنید. در قسمت پایین سایت می توانید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود، وارد صفحه شخصی خود بشوید.

افراد مشهور دانشگاه کلمبیا

یکی از افرادی مشهوری که در University Columbia تحصیل کرده است، می توان از بازیگر معروف هالیوود به نام جیک جیلنهال نام برد. وی بازیگری را از سن ده سالگی شروع کرد و پسر استیون جیلنهال کارگردان است. همچنین خواهر وی، مگی جیلنهال  از بایگران مطرح هالیوود است. وی اولین نقش اصلی اش، را در فیلم آسمان اکتبر در سال 1999 میلادی بازی کرد. وی در سال 2001 در فیلمی  علمی-تخیلی به اسم دانی دارکو نقش یک نوجوان روان پریش را بازی کرد. یکی دیگر از افراد معروفی که در University Columbia تحصیل کرده است تیموتی شالامی است، که یک بازیگر فرانسوی-آمریکایی است و با بازی در فیلم مرا با نام خودت صدا بزن، نام خود در سینمای آمریکا مطرح کرد. علاوه بر آن، این بازیگر در فیلم های متعددی مثل Lady Bird و مردان-زنان-فرزندان نقش آفرینی کرده است. آیزاک آسیموف از دیگر افراد معروفی است که در دانشگاه کلمبیا تحصیل کرده است. وی مدرک دکترای زیست شناسی خود را از دانشگاه کلمبیا دریافت کرده و نویسنده ای بسیار برجسته در زمینه رمان های علمی-تخیلی است.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

 

تصویری از بازیگر معروف هالیوود به نام جیک جیلنهال تحصیل کرده دانشگاه کلمبیا آمریکا

 

نکاتی درباره دانشگاه کلمبیا

University Columbia یکی از بهترین دانشگاه ها در ارائه خدمات خوابگاهی به دانشجویان است. در خوابگاه های دانشگاه کلمبیا اتاق هایی کاملا خصوصی به صورت "یک نفره" و همچنین بعضی اتاق های خصوصی "دو نفره" وجود دارد. این خوابگاه ها از امکانات رفاهی بسیار مناسبی برخوردار هستند. در خوابگاه های University Columbia مستخدم به صورت 24 ساعته وجود داشته و در خوابگاه ها و سالن ها امکان استفاده کاملا "رایگان" از اینترنت وجود دارد. ماشین خشک شویی و لباس شویی، و همچنین آشپزخانه هایی مجهز به امکاناتی مثل فر، اجاق گاز و غیره از دیگر موارد موجود در این نوع خوابگاه ها است. University Columbia کتابخانه ای شامل بیش از 400000 جلد کتاب دارد، که یکی از بزرگترین کتابخانه های دنیا برای موضوعاتی مثل هنر و معماری است.

درباره ایالت نیویورک مکان دانشگاه کلمبیا

 ایالت نیویورک ایالتی بسیار پرجمعیت در شمال شرقی ایالات متحده آمریکا واقع است. این ایالت از سمت جنوب خود با ایالت های نیوجرسی و پنسیلوانیا هم مرز بوده و از سمت شرق با ایالت های ماساچوست، ورمانت و کنتیکت هم مرز است. این ایالت مرزهای بین المللی هم دارد و با ایالت کبک از سمت غرب و ایالت انتاریو از سمت شمال هم مرز است. ایالت نیویورک سیستم دانشگاهی منحصر به فرد خود را دارد که به اسم state university of new York یا به اختصارSUNY نامیده می شود. ایالت نیویورک تحت عنوان Empire State شناخته می شود. از شهر های مهم ایالت نیویورک می توان از نیویورک سیتی، ایتاکا، بوفالو، روچستر و غیره نام برد. از دانشگاه های دانشگاه خصوصی و معروف ایالت نیویورک می توان از دانشگاه کرنل نام برد. دانشگاه ایالتی نیویورک و دانشگاه ایالتی بوفالو از جمله دانشگاه های دولتی در این ایالت هستند.

درباره شهر نیویورک مکان دانشگاه کلمبیا

شهر نیویورک که دانشگاه کلمبیا در آن قرار گرفته است، پرجمعیت ترین و معروف ترین شهر ایالت نیویورک آمریکا است. بیشترین تعداد برج های دنیا با تعداد بیش از پنجاه و سه برج، متعلق به شهر نیویورک است که از این لحاظ بیشترین تعداد را در بین شهر های مختلف دنیا دارد. یکی از مهمترین مزاکز یا سازمان های مهم دیپلماتیک و سیاسی جهان تحت عنوان سازمان ملل متحد در شهر نیویورک واقع شده است. مجسمه معروف آزادی که از آن به عنوان مهمترین نماد ایالات متحده آمریکا نام می برند، در این شهر قرار دارد. نیویورک شهری است که بسیاری از نژاد ها و اقوام گوناگون در سراسر جهان را در خود جا داده است. از محله های مهم شهر نیویورک می توان از منهتن، برانکس، بروکلین، استیتن آیلند و غیره نام برد. مهمترین و ثروتمندترین آن ها محله اعیان نشین منهتن است و افراد ثروتمند زیادی در این محله زندگی می کنند. اخذ پذیرش دانشگاه کارنگی ملون با آقای اپلای

چند نکته حیرت انگیز درباره شهر نیویورک

در سال 1780 سرمای شهر نیویورک از سرمای قطب جنوب هم شدیدتر بود، به طوری که در آن زمان مردم این شهر به راحتی از جزیره استاتن به منهتن رفت و آمد می کردند. پناهگاهی لوکس در زیر زمین و در منطقه "کوئینز" واقع شده است، که اگر بمباران هوایی صورت گرفت، زنده بمانید. جالب است که شرکت بسیار بزرگ Walmart صاحب بزرگترین فروشگاه های زنجیره ای مواد غذائی، سوپرمارکت ها و هایپر مارکت ها در سراسر آمریکای شمالی و حتی جهان است، هیچ شعبه ای در شهر نیویورک ندارد.

جاذبه های فرهنگی شهر نیویورک

شهر نیویورک جاذبه های فرهنگی بسیاری را در خود جای داده است که اکثر آن ها در سطح جهان مطرح هستند. مجسمه آزادی یکی از آن ها است، که از طرف کشور فرانسه در بین سال های 1876 تا 1886 ساخته شد و به کشور آمریکا هدیه داده شد. یکی دیگر از این مراکز فرهنگی پارک مرکزی شهر نیویورک است و اطراف آن گرانترین زمین های موجود در شهر نیویورک است و سالانه بیشتر از 30 میلیون نفر بازدید کننده دارد. در نزدیکی این پارک بسیار بزرگ که با 342 هکتار وسعت، به جرات بزرگترین پارک درون شهری جهان است، ساختمان داکوتا قرار گرفته است. ساختمان داکوتا یکی از قدیمی ترین و همچنین گران ترین ساختمان های محله منهتن نیویورک است. شهرت ساختمان داکوتا به خاطر ساکنینی مشهوری مثل جان لنون است که مدتی در آن به زندگی مشغول بوده اند. در جلوی این ساختمان بود که جان لنون توسط مارک دیوید چپمن با ضرب چهار گلوله متوالی به قتل رسید. در مجاورت پارک مرکزی نیویورک موزه گوگنهایم، موزه تاریخ طبیعی آمریکا، موزه متروپولیتن نیویورک قرار داده اند که محتویاتی که در این موزه ها مشاهده می کنید، در هیچ جای دنیا نظیر آن ها را پیدا نمی کنید.

سفر جنجالی محمود احمدی نژاد به آمریکا

در سال 1386 شمسی و در جریان بازدید و سخنرانی از شهر نیویورک، دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک از رییس جمهور وقت ایران برای سخنرانی دعوت به عمل آورد. دانشگاه کلمبیا که در میان شهروندان امریکا محبوب بود در میان ایرانیان نیز از آن زمان تاکنون شهرت بیشتری بدست آورد. از آن زمان تاکنون جعیت ایرانیان دانشگاه کلمبیا دو برابر شده است و بسیاری از کارشناسان علت این امر را سخنرانی جنجالی محمود احمدی نژاد می دانند. این سخنرانی به دعوت رسمی دانشگاه کلمبیا آمریکا در آن زمان انجام شد.

شرایط کار هنگام تحصیل در دانشگاه کلمبیا

با توجه به اینکه هزینه های تحصیل در دانشگاه کلمبیا برای بعضی از دانشجویان بالا است، اما کار کردن باعث پوشش دادن قسمتی از مخارج زندگی یا تحصیلی آن فرد است. دو مدل کار در هنگام تحصیل در دنشگاه کلمبیا وجود دارد، یکی کار کردن در داخل خود دانشگاه و دیگری کار کردن در بیرون از دانشگاه است که در هر دو مدل شما 20 ساعت در هفته مجاز به کار کردن هستید. هر دانشجویی که از دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل می شود، به مدت حداقل یک سال زمان در اختیار خود دارد تا به دنبال کار مورد علاقه خود برود. در صورتی که فرد استخدام بشود، ویزای تحصیلی او به کاری تبدیل شده و می تواند برای اخذ تابعیت آمریکا اقدام کند.
 

دانشجویان در دانشگاه خصوصی کلمبیا آمریکا در شهر نیویورک


Columbia University آمریکا برای کاهش شهریه دانشجویان این دانشگاه، کمک هزینه ها و وام هایی را به دانشجویان می دهد. افراد مشهوری در دانشگاه کلمبیا تحصیل کرده اند که از جمله آن می توان از آیزاک آسیموف، جیک جیلنهال و تیموتی شالامی نام برد که با شهرت خود، نام دانشگاه کلمبیا را در سطح جهان پرآوازه کردند. شروع ترم های تحصیلی دانشگاه کلمبیا در پائیز، بهار و زمستان انجام شده و باید با مراجعه به سایت دانشگاه کلمبیا از تاریخ های آن ها و همچنین روند گرفتن پذیرش اطلاعات دقیق را کسب کنید. فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه کلمبیا، برای همه افراد و با تابعیت های مختلف و نژاد های گوناگون از هر کشوری برابر است. دو مدل کار در هنگام تحصیل در دنشگاه کلمبیا وجود دارد، یکی کار کردن در داخل خود دانشگاه و دیگری کار کردن در بیرون از دانشگاه است که در هر دو مدل شما 20 ساعت در هفته مجاز به کار کردن هستید.  

4817 رتبه بندی این مطلب:
3.2

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته