دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری (Calgary University) دانشگاه از ۱۴ دانشکده و بیش از ۸۵ موسسه و مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است. پردیس اصلی دانشگاه کلگری ، در ربع شمال غربی شهر در نزدیکی رودخانه بو و یک پردیس جنوبی کوچکتر در مرکز شهر واقع شده است. پردیس اصلی این دانشگاه ، اکثر امکانات تحقیقاتی را در خود جای داده و با آژانس های تحقیقاتی و نظارتی استانی و فدرال کار می کند که تعدادی از آنها در کنار محوطه دانشگاه مانند سازمان زمین شناسی کانادا قرار دارند. انعطاف‌ پذیری در دانشگاه های کانادا ، به شما این امکان را می‌ دهد تا در صورت داشتن نمرات خوب ، اعتبارات خود را به یک موسسه با رتبه بالاتر منتقل کنید. دانشجویانی که قصد اپلای دارند در دوره کارشناسی بپیوندند اما هنوز رشته خود را مشخص نکرده اند ، می توانند برای این برنامه درخواست دهند و بعداً رشته خود را انتخاب کنند. 

Image

دانشگاه کلگری کجاست؟

دانشگاه کلگری کجاست ؟ دانشگاه کلگری (U of C یا UCalgary) ، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در کلگری (آلبرتا ، کانادا) واقع شده است. دانشگاه کلگری در سال ۱۹۴۴ به عنوان شعبه کلگری از دانشگاه آلبرتا شروع به کار کرد و در سال ۱۹۰۸ تاسیس شد. کشور کانادا ، طیف بسیار متنوعی از گزینه های آموزش عالی را در مقایسه با هر کشور دیگری در جهان ارائه می دهد. با چنین گزینه های گسترده ای برای فرصت های یادگیری ، صرف نظر از توانایی یا جاه طلبی های شما ، دوره های عالی جهت کسب گذراندن و کسب علم برای شما وجود خواهد داشت. 

اخذ پذیرش دانشگاه کنکوردیا با آقای اپلای

Image

شرایط پذیرش دانشگاه کلگری

برای درخواست باید به وب سایت دانشگاه کلگری مراجعه کنید. در بیشتر موارد ، برای ارائه اطلاعات اولیه ، ارسال نسخه اسکن شده مدارک و پرداخت هزینه های درخواست ؛ باید در وب سایت دانشگاه حسابی ایجاد کنید. از طریق این اکانت از روند درخواست و مراحل آن مطلع خواهید شد. در این وب سایت ، می توانید مهاجرت تحصیلی و شرایط پذیرش دانشگاه کلگری را به طور کامل مورد مطالعه قرار داده و از هزینه ها و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام ، باخبر شوید.

اپلای دانشگاه کلگری

اپلای دانشگاه کلگری (Calgary University) ، این امکان را به شما می دهد تا در رشته مورد نظر خود تحصیل کرده و به نتایج دلخواه خود دست یابید. شما می توانید دسترسی و ارتباطات خود را افزایش دهید تا پس از اتمام دوران تحصیل خود ، به سرعت وارد بازار کار شده و درآمد خود را کسب نمایید. شما می توانید با مراجعه به سایت مربوطه و اپلای دانشگاه کلگری ، تصمیم بسیار ارزشمندی را برای ادامه تحصیل خود بگیرید.

مطلب پیشنهادی: دانشگاه مونترال

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه کلگری

به مانند هر دانشگاه دیگری در کانادا ، یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه کلگری ، مدرک زبان معتبر می باشد. 

●    آیلتس ۶/۵ به بالا ، یکی از ملزومات ارائه شده برای تمامی استان های کانادا به شمار می رود.

●    ارائه انگیزه نامه و یک متن مناسب ، جهت مجاب کردن اساتید دانشگاه هدف.

●    اسکن پاسپورت و مدارک شخصی مربوطه.

●    ترجمه معتبر برگه کارنامه و ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی.

●    جمع آوری رزومه قوی و ارائه آن به مسئولان دانشگاه.

بورسیه دانشگاه کلگری

بورسیه دانشگاه کلگری ، سالانه به دانشجویان بین‌ المللی در مقطع کارشناسی که وارد سال اول هر مقطع کارشناسی در ترم پاییز آینده می‌ شوند و شرایط مهارت زبان انگلیسی دانشگاه را برآورده می‌کنند ، ارائه می‌ شود. قابل تمدید در سال دوم ، سوم و چهارم در دانشگاه کلگری می باشد ؛ مشروط بر اینکه دریافت کنندگان معدل 2.60 یا بیشتر را بیش از حداقل 24.00 واحد در ترم های پاییز و زمستان قبلی کسب کنند. 

اخذ پذیرش دانشگاه واترلو با آقای اپلای

لیست دانشکده های دانشگاه کلگری

این دانشگاه (Calgary University) دارای ۱۴ دانشکده است که بیش از ۲۵۰ برنامه دانشگاهی را ارائه می دهند. لیست دانشکده های دانشگاه کلگری شامل ؛ دانشکده های هنر ، علوم ، حرکت شناسی و تحصیلات تکمیلی ، مدارس حرفه ای شامل دانشکده بازرگانی هاسکاین ، دانشکده مهندسی شولیخ ، دانشکده پزشکی کامین ، دانشکده حقوق و دانشکده معماری ، دانشکده آموزش Werklund ، دانشکده مددکاری اجتماعی ، دانشکده پرستاری و دانشکده دامپزشکی جزئی از این دانشگاه به شمار می رود.

هزینه تحصیل دانشگاه کلگری

هزینه تحصیل دانشگاه کلگری ، بر اساس سطح دوره ارزیابی می شود. بنابراین ، دانشجویان مقطع کارشناسی که دوره های کارشناسی ارشد را می گذرانند ، هزینه دوره تحصیلات تکمیلی را پرداخت خواهند کرد. دانشجویان فارغ التحصیل در دوره لیسانس هزینه دوره کارشناسی را پرداخت خواهند کرد. شهریه و هزینه ها بر اساس برنامه یا دانشکده متفاوت است. شهریه با نرخ مشخص شده برای دانشکده/برنامه ارائه دهنده دوره ارزیابی می شود. 

Image

رتبه دانشگاه کلگری

در ژوئن ۲۰۲۱ ، رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS منتشر شد. رتبه دانشگاه کلگری در این آمار ، در رتبه دهم کانادا و رتبه ۲۳۵ جهان قرار گرفت. به عنوان یکی از اعضای U15 ، دانشگاه کلگری همچنین یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی کانادا (بر اساس تعداد کرسی های تحقیقاتی کانادا) است. 

مطلب پیشنهادی: دانشگاه یورک

شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه کلگری

در مرحله اول ، باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید در محل اقامت تحت مدیریت دانشگاه زندگی کنید یا با یک صاحبخانه خصوصی. اقامت در خوابگاه های تحت نظارت دانشگاه ، به شما امکان استفاده از سلف و غذا را می دهد. هر کجا که برای زندگی انتخاب می کنید ، باید مطمئن شوید که حقوق و مسئولیت های قراردادی خود را می دانید. در بیشتر موارد ، از شما خواسته می شود که قرارداد اجاره را امضا کنید ؛ حتما باید قبل از امضا ، آن را به طور کامل مطالعه کنید. شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه کلگری ، از رفاه و آرامش بسیار مناسبی برخوردار است.

رشته های دانشگاه کلگری

رشته های دانشگاه کلگری (Calgary University) ، از تنوع کم نظیری برخوردار می باشد و ما در مقاله بورسیه تحصیلی دانشگاه کلگری ، به تعداد از آنها اشاره می کنیم.

●    حسابداری 

●    تاریخ باستان و قرون وسطی 

●    مردم شناسی (لیسانس علوم) 

●    باستان شناسی (لیسانس هنر) 

●    معماری 

●    تاریخ هنر 

●    فیزیک نجومی 

●    بیوشیمی 

●    بیوانفورماتیک 

●    علوم بیولوژیکی 

●    بیومکانیک 

●    مهندسی پزشکی 

●    علوم زیست پزشکی 

●    زیست شناسی سلولی 

●    مهندسی عمران 

●    علوم کامپیوتر 

●    اقتصاد 

●    کارآفرینی و نوآوری 

●    طراحی محیطی 

●    مطالعات چند رشته ای موسیقی (لیسانس هنر) 

●    پرستاری 

●    فلسفه 

●    فیزیک 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش دانشگاه ویندزور  با مشاورین ما همراه باشید.

840 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته