دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا (Ottawa University) ، بزرگترین دانشگاه دو زبانه (انگلیسی-فرانسوی) در جهان است. این دانشگاه طیف گسترده ای از برنامه های دانشگاهی را ارائه می دهد که توسط ده دانشکده از جمله دانشکده پزشکی ، دانشکده حقوق ، دانشکده مدیریت Telfer و دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه اتاوا اداره می شود. کتابخانه دانشگاه اتاوا شامل ۱۲ شعبه است که مجموعه ای نزدیک به ۵ میلیون جلد کتاب را در خود جای داده است. این دانشگاه یکی از اعضای گروه دانشگاه‌ های تحقیقاتی U15 کانادا به شمار می رود.

دانشگاه اتاوا کجاست؟

دانشگاه اتاوا کجاست ؟ دانشگاه اتاوا ، که اغلب با نام uOttawa یا U of O شناخته می شود ؛ یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی دو زبانه در اتاوا (انتاریو ، کانادا) است. پردیس اصلی این دانشگاه ، در قلب مرکز شهر اتاوا و در مجاورت محله مسکونی سندی هیل واقع شده است. دانشگاه اتاوا برای اولین بار به عنوان کالج بای تاون در سال ۱۸۴۸ و توسط جوزف برونو گیگ تاسیس شد.

Image

شرایط پذیرش دانشگاه اتاوا

مهمترین شرایط پذیرش دانشگاه اتاوا (Ottawa University) ، شامل؛

●    ارائه مدرک زبان معتبر و مدارک مربوط به اطلاعات شخصی و ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی . 
●    اگر برای یک برنامه کارشناسی ارشد (با پایان نامه یا مقاله تحقیقاتی) یا برای یک برنامه دکترا درخواست می دهید ، باید یک استاد راهنما را انتخاب کنید. دانشگاه اتاوا همچنین شما را تشویق می‌کند تا از وب‌ سایت واحد دانشگاهی مورد علاقه خود دیدن کنید تا درباره اساتیدی که برای نظارت بر دانشجویان تحصیلات تکمیلی تأیید شده ‌اند ، بیشتر بدانید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش دانشگاه آلبرتا با مشاورین ما همراه باشید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه اتاوا

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه اتاوا ، می تواند بسته به برنامه ، رشته و نحوه اپلای شما متفاوت باشد. شما باید زبان محلی مورد نظر (انگلیسی یا فرانسوی) را بدانید و به راحتی صحبت کنید. همچنین در صورت درخواست ، باید نتایج خود را در یکی از آزمون‌ های مهارت زبان مورد تایید دانشگاه اتاوا ارائه دهید. اگر دیپلم تحصیلات تکمیلی را به زبان آموزشی برنامه خود دریافت کرده اید ، ممکن است از ارائه چنین نتایجی معاف باشید.

بورسیه دانشگاه اتاوا

برنامه بورسیه دانشگاه اتاوا (Ottawa University) ، یکی از بهترین ها در سطح کشور می باشد. این نه تنها به دستاورد های تحصیلی شما در پیش دانشگاهی ، بلکه به دستاورد های شما در هر ترم تحصیل تمام وقت در دانشگاه نیز کمک خواهد کرد. بورسیه تحصیلی دانشگاه اتاوا ، بر اساس دستاورد های تحصیلی و نیاز مالی به دانشجویان اعطا می شود. اخذ پذیرش دانشگاه دالهاوزی با آقای اپلای

Image

میزان بورسیه بر اساس شایستگی تحصیلی

 95% تا 100% ؛ 4000 دلار
 90% تا 94.9% ؛ 3000 دلار
 85% تا 89.9% ؛ 2000 دلار 
80% تا 84.9% ؛ 1000 دلار

لیست دانشکده های دانشگاه اتاوا

با توجه لیست دانشکده های دانشگاه اتاوا ، می توان انتظار کیفیت بالایی در آموزش را داشت. در ادامه می مطلب ، نام دانشکده های موجود و فعال در دانشگاه اتاوا را بیان خواهیم کرد.

●    دانشکده هنر
●    دانشکده آموزش
●    دانشکده مهندسی
●    دانشکده علوم بهداشتی
●    دانشکده حقوق (حقوق شهروندی)
●    دانشکده پزشکی
●    دانشکده علوم
●    دانشکده علوم اجتماعی
●    دانشکده مدیریت

مطلب پیشنهادی: دانشگاه کارلتون

هزینه تحصیل دانشگاه اتاوا

دانشجویان بین المللی که در سال اول ثبت نام می کنند ، حدود ۷ درصد بیشتر از سال های 2021-2022 شهریه پرداخت می کنند. دانشجویان بین‌ المللی که به دانشگاه بازمی‌گردند ، حدود 5.5 درصد بیشتر از شهریه‌ ای که در سال‌های 2021-2021 پرداخت کرده‌اند ، پرداخت خواهند کرد. هزینه تحصیل دانشگاه اتاوا ، با توجه به رشته و خوابگاه و میزان تفریحاتی که قرار است داشته باشید ، متفاوت خواهد بود.

شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه اتاوا

شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه اتاوا (Ottawa University) ، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و رضایت دانشجویان را به همراه داشته است. مبالغ  و هزینه های اجاره خوابگاه در دانشگاه اتاوا به شرح زیر می باشد ؛
●    اجاره سوئیت با دو اتاق خواب تک نفره ؛ ۹۹۰۰ دلار به ازای ۸ ماه ( دو ترم تحصیلی)
●    اجاره سوئیت با یک اتاق خواب تک نفره ؛ ۱۰/۶۰۰ دلار 
●    اتاق و سوئیت دونفره ؛ ۸۶۰۰ دلار
●    اتاق تک نفره ؛ ۱۰/۴۰۰ دلار

رشته های دانشگاه اتاوا 

رشته های دانشگاه اتاوا به شرح زیر می باشد؛

●    مطالعات ورزشی
●    مدیریت و مدیریت بازرگانی 
●    حرکت شناسی و علم ورزش 
●    سیستم های اطلاعات مدیریت 
●    زیست شناسی/علوم زیستی
●    خدمات انسانی 
●    آموزش ابتدایی و تدریس
●    روانشناسی کاربردی
●    موسیقی
●    اقتصاد تجارت/مدیریت 
●    آموزش تربیت بدنی و مربیگری 
●    مهندسی 
●    حسابداری
●    زبان و ادبیات انگلیسی
●    امور مالی
●    بازاریابی/مدیریت بازاریابی
●    علم اطلاعات/مطالعات 
●    آموزش معلمان هنرهای انگلیسی/زبان
●    تحصیلات معلم ریاضی
●    تحصیل معلم تاریخ
●    روانشناسی
●    جامعه شناسی
●    مطالعات هنر
●    تاریخ

Image

سایت دانشگاه اتاوا

در صورتی که قصد ارسال مدارک و یا اطلاع از مقررات دانشگاه را دارید ، بهتر است به سایت دانشگاه اتاوا به نشانی  www2.uottawa.ca/en مراجعه کنید. دانشگاه اتاوا ، تمامی مدارک مورد نیاز و شرایط پذیرش دانشجویان را در سایت خود قرار داده و می توانید با مراجعه به آن ، از تمامی آنها باخبر شوید. اخذ پذیرش دانشگاه کلگری با آقای اپلای

شهریه دانشگاه اتاوا 

شهریه دانشگاه اتاوا ، هزینه های اجباری است که توسط دانشگاه برای تحصیل و آموزش دریافت می شود. این مبلغ ، با توجه به وضعیت دانشجویی شما (تمام یا نیمه وقت) ، سطح تحصیل (لیسانس یا فوق لیسانس) ، برنامه و وضعیت قانونی در کانادا متفاوت می باشد. هزینه های تحصیلی هر سال (سپتامبر تا آگوست) در اواخر ماه می ارسال می شود.

●    شهریه سالانه در مقطع لیسانس ؛ ۳۶۰۰ تا ۴۰ هزار دلار
●    مقطع تحصیلات تکمیلی ؛ ۶۰۰۰ تا ۲۲,۶۶۰ دلار

رنکینگ دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا (Ottawa University) ، یکی از برترین دانشگاه های دولتی اتاوا در کانادا است. در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 رتبه ۲۷۳ جهان را دارد. با توجه به رنکینگ دانشگاه اتاوا و کیفیت دوره های ارائه شده برای دانشجویان ، یکی از برترین دانشگاه های سطح جهانی و کانادا به شمار می رود. اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور و کانادا را دارید ، توصیه می کنیم که دانشگاه اتاوا را حتما در نظر بگیرید.

875 رتبه بندی این مطلب:
1.3

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته