دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون (Carleton University) ، طیف متنوعی از برنامه های دانشگاهی را ارائه می دهد و در شش دانشکده و بیش از ۶۵ رشته مختلف فعالیت می کند. چندین موسسه تخصصی دارد که در زمینه‌ های خود به خوبی مورد توجه قرار گرفته‌ اند ؛ از جمله کالج روابط عمومی آرتور کروگر ، دانشکده روزنامه‌ نگاری کارلتون ، دانشکده سیاست عمومی و مدیریت ، و دانشکده تجارت Sprott. کارلتون ، اولین دانشگاه در کانادا بود که مدرک تحصیلات تکمیلی خود را در رشته مدیریت دولتی ایجاد کرد و همچنین محل قدیمی ترین برنامه روزنامه نگاری چهار ساله این کشور است. برای اپلای دانشگاه کارلتون با مشاورین آقای اپلای همراه باشید.

Image

دانشگاه کارلتون کجاست؟

دانشگاه کارلتون کجاست ؟ دانشگاه کارلتون ، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی انگلیسی زبان واقع در اتاوا (انتاریو، کانادا) است. این موسسه که در سال ۱۹۴۳ به عنوان کالج کارلتون تاسیس شد. این موسسه علمی ، در ابتدا با هدف دیگری مورد استفاده قرار می گرفت و هدف آن ، آموزش کهنه سرباز های بازگشته از جنگ بود. کارلتون به عنوان یک دانشگاه توسط دولت استانی در سال ۱۹۵۷ ، از طریق قانون دانشگاه کارلتون به رسمیت شناخته شد. شهرستان کارلتون نیز به نوبه خود ، به افتخار گای کارلتون ، که زمانی فرماندار کل کانادا بود نامگذاری شد. 
اخذ پذیرش دانشگاه کلگری با آقای اپلای

Image

شرایط پذیرش دانشگاه کارلتون

شرایط پذیرش دانشگاه کارلتون (Carleton University) ، وابستگی کامل به رشته و مدت تحصیل شما دارد. یکی از مهمترین شرایط آن ، معدل بالای ۱۶ در مقطع کارشناسی گذرانده شده است. نمره قبولی و مورد پذیرش برای دوره ارشد ، باید بالاتر از ۱۶ باشد. به مانند تمامی دانشگاه های دیگر ، یکی از مهمترین شروط پذیرش ، مدرک زبان معتبر (آیلتس و تافل) می باشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه کارلتون

اگر برای مقاطع تحصیلات تکمیلی اقدام می کنید ، مهمترین مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه کارلتون به شرح زیر می باشد ؛

●    اثبات صلاحیت‌ زبان انگلیسی با ارائه مدارک معتبر آیلتس (حداقل ۶/۵) و تافل.
●    ارائه رزومه معتبر و سطح علمی بالا
●    توصیه‌ نامه تحصیلی از سمت اساتید معتبر و قابل اعتماد
●    انگیزه نامه قوی و مناسب جهت قانع کردن دانشگاه
●    سوابق علمی مناسب و سطح بالا مانند داشتن مقالات و ترجمه های معتبر

همچنین برای پذیرش در مقطع کارشناسی به مدارک زیر نیاز دارید ؛
●    مدارک مربوط به دبیرستان (معدل و ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی)
●    داشتن معدل ۱۴ 
●    ارائه مدرک زبان

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش دانشگاه کنکوردیا​ با مشاورین ما همراه باشید.

بورسیه دانشگاه کارلتون

اگر در کارلتون برای ورود به پاییز با میانگین پذیرش ۸۰ درصد یا بالاتر پذیرفته شده اید ؛ به طور خودکار برای بورسیه ورودی در زمان پذیرش در نظر گرفته می شوید. ممکن است به شما یک بورسیه ورودی پیشنهاد شود ، که می توانید از آن استفاده کنید. در صورت اثبات شایستگی علمی در طول ترم ، می توانید از کمک هزینه های مالی نیز استفاده کنید. جهت اخذ بورسیه تحصیلی ، باید درخواست کامل خود را حداکثر تا ۱۵ ژوئن ثبت نمایید.

Image

لیست دانشکده های دانشگاه کارلتون

لیست دانشکده های دانشگاه کارلتون (Carleton University) ، شامل ؛

●    دانشکده هنر و علوم اجتماعی
●    دانشکده مهندسی و طراحی
●    دانشکده امور تحصیلات تکمیلی
●    دانشکده روابط عمومی
●    دانشکده علوم
●    دانشکده تجارت Sprott

مطلب پیشنهادی: دانشگاه مونترال

هزینه تحصیل دانشگاه کارلتون

تخمین هزینه تحصیل دانشگاه کارلتون ، بسته به برنامه تحصیلی و ترجیحات سبک زندگی شما متفاوت است. هزینه های تقریبی به دلار کانادا داده شده است و بر اساس یک دوره ۱۲ ماهه است. به طور کلی ، می توان گفت که هزینه متوسط شما طی یک سال ، مبلغی حدود ۱۵ الی ۲۸ هزار دلار در سال خواهد بود.

شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه کارلتون

شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه کارلتون از کیفیت بی نظیری برخوردار هست و شما می توانید خوابگاه های خود را همراه با سلف تغذیه رزرو کنید. هزینه خوابگاه های اجاره شده را به صورت سالیانه و بر مبنای خصوصی یا نیمه خصوصی بودن آن نرخ بندی می شود.

●    اتاق دو خوابه و نیمه خصوصی ؛ مبلغ ۱۱/۷۰۰ هزار دلار به صورت سالیانه
●    اتاق تک خواب و کاملا خصوصی ؛ مبلغ ۱۳/۳۰۰ هزار دلار به صورت سالیانه

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

رشته های دانشگاه کارلتون

رشته های دانشگاه کارلتون (Carleton University) از کیفیت و تنوع بسیار بالایی برخوردار بوده و در دسترس تمامی دانشجویان قرار می گیرد.

●    علوم انسانی 
●    مطالعات یونانی و رومی (کلاسیک سابق)
●    زبان و ادبیات انگلیسی 
●    زبان و ادبیات فرانسه 
●    جغرافیا و مطالعات محیطی 
●    فلسفه 
●    روانشناسی 
●    جامعه شناسی و مردم شناسی 
●    هنر و فرهنگ 
●    مطالعات آفریقا 
●    علوم شناختی 
●    مطالعات کودکی و جوانی
●    حقوق بشر و عدالت اجتماعی
●    تاریخ هنر
●    مطالعات فیلم و موسیقی

اخذ پذیرش دانشگاه واترلو با آقای اپلای

Image

سایت دانشگاه کارلتون

جهت هرگونه اقدام برای اخذ مجوز ورود به این دانشگاه ، می توانید وب سایت دانشگاه کارلتون به نشانی www.carleton.ca مراجعه کنید. دانشجویان می توانند در ددلاین ترم پاییز ، بهار یا تابستان اقدام کنند. دانشگاه کارلتون ، از حداکثر تعداد دانشجویان بین المللی در ترم پاییز استقبال می کند. انجمن های موسیقی ، نمایش ، علم و ادبی در این دانشگاه ، فرصت هایی را برای آموزش در فضای باز و سایر فعالیت های اوقات فراغت ارائه می دهند. 

شهریه دانشگاه کارلتون 

شهریه دانشگاه کارلتون (Carleton University) در مقطع کارشناسی و برای دانشجویان بین المللی (2022-2023) ، مبلغی حدود ۳۰ الی ۴۶ هزار دلار می باشد. این رقم ، برای تحصیل به مدت یک سال برآورد شده و البته بسته به رشته و مدت تحصیل شما ، می تواند متغیر باشد. پس از بررسی نمرات و نتیجه ارزیابی عملکرد تحصیلی شما ، طی چهار تا شش هفته ، تصمیم پذیرش یا عدم پذیرش را دریافت خواهید کرد. جهت کسب اطلاعات دقیقتر در مورد شهریه دانشگاه کارلتون و هزینه های مربوط به زندگی ، خوابگاه و دیگر موارد ، می توانید به وب سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید. 

اخذ پذیرش دانشگاه ویندزور با آقای اپلای

رنکینگ دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون (Carleton University) ، یکی از برترین دانشگاه های دولتی اتاوا در کانادا است. در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 در رتبه 601-650 قرار دارد. رنکینگ دانشگاه کارلتون ، طی سال های گذشته ، همواره روند صعودی داشته و یکی از بهترین دانشگاه های کشور کانادا به شمار می رود. 

792 رتبه بندی این مطلب:
2.0

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته