دانشگاه دالهاوزی

دانشگاه دالهاوزی ، تحقیقات نوآورانه ، آموزش معنادار و احساس عمیق مسئولیت اجتماعی را با هم ترکیب می کند که الهام بخش جامعه ای متنوع در نوا اسکوشیا ، سراسر کانادا و در سراسر جهان است. این دانشگاه (Dalhousie University) ، یکی از اعضای U15 و به عنوان گروهی از دانشگاه‌ های پژوهش فشرده در کانادا به حساب می آید. دانشگاه دالهاوزی ، دارای سه پردیس در هالیفاکس ، یکی از Bible Hill و یک دانشکده پزشکی در سنت جان می باشد. دانشگاه دالهاوزی ، مکانی را برای دانشجویان خود فراهم می کند که تمامی آنان احساس حمایت و اعتماد به نفس کامل را داشته و با آرامش کامل ، به تحصیل بپردازند. پرورش فرهنگ و احترام به یکدیگر ، جز اولویت های این دانشگاه بزرگ و مدرن می‌ باشد. این دانشگاه ، به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کانادا رتبه بندی شده و به دلیل تحقیقات و تدریس خود ، در سطح بین المللی شناخته شده است و برای اپلای دانشگاه دالهازی با مشاورین ما همراه باشید. 

Image

دانشگاه دالهاوزی کجاست؟

شاید این سوال برایتان پیش آید که دانشگاه دالهاوزی کجاست ؟ دانشگاه دالهاوزی (معمولاً به نام دالاهو شناخته می شود) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی بزرگ در نوا اسکوشیا ، کانادا بوده و بیش از ۴ هزار دوره و ۱۸۰ رشته تحصیلی در ۱۲ دانشکده کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد. دالاهو ، یک دانشگاه مختلط با بیش از ۱۸ هزار دانشجو و ۱۳۰ هزار فارغ التحصیل در سراسر جهان است. هر دانشجویی در دالاهو ، حق دارد که در شرایط امن و با احترام کامل به تحصیل خود بپردازد. دانشگاه دالهاوزی، تعداد کثیری از دانش آموزان را از سراسر جهان ، سراسر کانادا و نوا اسکوشیا به تحصیل فرا خوانده و بهترین امکانات آموزشی را در اختیار آنان قرار می دهد.
اخذ پذیرش دانشگاه آلبرتا با آقای اپلای

Image

شرایط پذیرش دانشگاه دالهاوزی

حداقل شرایط پذیرش دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University) ، به شرح زیر می باشد ؛

●    ارائه مدرک زبان معتبر
●    ارائه انگیزه نامه قوی و مناسب
●    ارائه مدارک مربوط به آخرین مدرک تحصیلی از جمله معدل و ریز نمرات مربوطه

با توجه به این که اخذ پذیرش در دانشگاه دالهاوزی کمی پیچیده و رقابتی می باشد ؛ بهتر است که زودتر اقدام کرده و پیش از اتمام ددلاین این دانشگاه اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه دالهاوزی

مهمترین مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه دالهاوزی و هر دانشگاه دیگری در کانادا ، مدرک زبان معتبر می باشد. دانشجویانی که زبان مادری آنها انگلیسی بوده و حداقل چهار سال در یکی از کشورهای انگلیسی زبان زندگی کرده اند ، معاف از ارائه این مدرک می باشند. اما برای دانشجویانی بین المللی دیگر ، ضروری است که حداقل نمره ۶/۵ در آزمون آیلتس و ۲۷۳ در آزمون تافل و نمره ۱۱۵ در آزمون دولینگو را کسب نمایند. از دیگر مدارک مورد نیاز جهت ارائه ، می توان به انگیزه نامه مناسب، ریز نمرات و سوابق اشاره کرد. 
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش دانشگاه اتاوا با مشاورین ما همراه باشید.

بورسیه دانشگاه دالهاوزی

دالاهو (Dalhousie University) ، بیش از ۳۷۰۰ دوره و ۱۹۰ رشته تحصیلی مختلف را در دوازده دانشکده کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترای خود ارائه می دهد. جهت اخذ بورسیه دانشگاه دالهاوزی ، باید رزومه قوی و سطح علمی بالایی را ارائه دهید. داشتن چندین مقاله مقاله معتبر و چاپ شده توسط نشریات معتبر ، منجر به اخذ بورسیه کامل این دانشگاه خواهد شد. کمک های مالی ممکن است در قالب وام ، کمک های بلاعوض ، کمک هزینه تحصیلی ، بورسیه ، کاهش بهره و برنامه های کاری ارائه شود. ارزش بورسیه تحصیلی از ۳۸۰ دلار کانادا تا ۳۰ هزار دلار متغیر است.

لیست دانشکده های دانشگاه دالهاوزی

لیست دانشکده های دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University) که از نظر تنوع و کیفیت سطح بالایی دارند ، به شرح زیر می باشد ؛

1.    دانشکده مهندسی
2.    دانشکده بهداشت
3.    دانشکده پزشکی
4.    دانشکده معماری و برنامه ریزی
5.    دانشکده کشاورزی
6.    دانشکده‌ علوم انسانی و هنر
7.    دانشکده علوم
8.    دانشکده‌ حقوق
9.    دانشکده‌ تحصیلات تکمیلی
10.    دانشکده‌ علوم کامپیوتر
11.    دانشکده‌ دندان‌ پزشکی
12.    دانشکده مدیریت

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

هزینه تحصیل دانشگاه دالهاوزی

به عنوان دانشجویی که قصد تحصیل در یک کشور خارجی را دارید ، باید از هزینه های مربوط به رشته و دانشکده مد نظر خود اطلاع داشته باشید. هزینه تحصیل دانشگاه دالهاوزی برای رشته های مختلف ، به طور میانگین بین ۶ الی ۱۳ هزار دلار به ازای هر ترم می باشد. تحصیل در برخی رشته ها مانند پرستاری نیز ، ممکن است رقمی حدود ۴۰ هزار دلار در سال را شامل شود. قبل از اقدام به اخذ پذیرش از این دانشگاه ، بهتر است از رشته مورد نظر خود اطمینان حاصل کرده و با هزینه های آن بیشتر آشنا شوید.

مطلب پیشنهادی: دانشگاه کارلتون

رتبه دانشگاه دالهاوزی

طی اعلام آخرین رتبه‌ بندی آکادمیک دانشگاه‌ های جهان در سال ۲۰۲۲ ، دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University) را در رتبه ۳۰۱–۴۰۰ در جهان و ۱۳–۱۷ در کانادا قرار داد. در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال ۲۰۲۳ ، رتبه دانشگاه دالهاوزی را در رتبه ۳۰۸ جهان و دوازدهم در کانادا قرار داد. رتبه‌ بندی دانشگاه‌ ها جهانی آموزش عالی تایمز در سال ۲۰۲۲ ، دالاهو را در رتبه ۲۵۱–۳۰۰ در جهان قرار داده است.

Image

شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه دالهاوزی

هیئت دانشجویی دالاهو در حال حاضر توسط دو اتحادیه دانشجویی نمایندگی می شود. شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه دالهاوزی ، از رفاه و امکانات بالایی برخوردار است. دو مدل اقامتگاه در این دانشگاه وجود دارد که شامل سنتی و مدرن می شود. خوابگاه های سنتی ، بیشتر به دانشجویان کارشناسی اختصاص می یابد و شامل اتاق های خصوصی تک نفره و نیمه خصوصی می شود. این مکان ها ، دارای برنامه های تغذیه ای اجباری می باشد. اما اقامتگاه های مدرن که سبکی بروزتر و جذاب تری داشته و به صورت آپارتمانی می باشند. این خوابگاه ها ، شرایطی خصوصی تر و مستقل تر را به دانشجویان ارائه می دهد.

اخذ پذیرش دانشگاه کلگری با آقای اپلای

رشته های دانشگاه دالهاوزی

رشته های دانشگاه دالهاوزی ، از تنوع بالایی برخوردار بوده و به شرح زیر می باشد ؛

●    علوم کامپیوتر کاربردی
●    هنر
●    تجارت و بازرگانی
●    طراحی ارتباطات
●    علوم کامپیوتر
●    سونوگرافی
●    مهندسی
●    ارتقا سلامت
●    کینزیولوژی
●    مدیریت
●    علوم پزشکی
●    موسیقی
●    فناوری پزشکی هسته ای
●    پرستاری
●    رادیولوژی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش دانشگاه کنکوردیا با مشاورین آقای اپلای همراه باشید.

784 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته