دانشگاه آلبرتا

قیمت فرآیند اپلای : تومان

دانشگاه آلبرتا (Alberta University) ، یکی از ۵ دانشگاه برتر کانادا و یکی از ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان می باشد. این دانشگاه در سال ۱۹۰۸ و توسط الکساندر کامرون رادرفورد (اولین نخست وزیر آلبرتا) و هنری مارشال توری (اولین رئیس دانشگاه) تاسیس شد. دانشگاه آلبرتا ، به واسطه سبک آموزشی نوین و تجربه اساتید حرفه ای خود در سراسر جهان شناخته شده است. این دانشگاه به عنوان یک "دانشگاه جامع علمی و پژوهشی" (CARU) در نظر گرفته می شود ؛ به این معنی که طیف وسیعی از برنامه های آکادمیک و حرفه ای را ارائه می دهد و به دنبال آن ، مدارک معتبری در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد را به دانشجویان خود اهدا خواهد کرد.

Image

دانشگاه آلبرتا کجاست؟

احتمالا به عنوان یک دانشجو ، دوست دارید بدانید که دانشگاه آلبرتا کجاست ؟ دانشگاه آلبرتا که با نام های U of A یا UAlberta نیز شناخته می شود ، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در ادمونتون (آلبرتا، کانادا) واقع شده است. این دانشگاه (Alberta University) ، شامل چهار دانشکده در ادمونتون ، یک دانشکده آگوستانا در کامروز و یک مرکز کارکنان در مرکز شهر کلگری است. 

Image

شرایط پذیرش دانشگاه آلبرتا

اگر قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه معتبر را دارید ، باید از شرایط پذیرش دانشگاه آلبرتا اطلاعات کافی را داشته باشید. شرایط مورد نظر و درخواست شده جهت ورود به هر یک از رشته‌ های تحصیلی این دانشگاه ، بسته به مقطع تحصیلی درخواست شده متفاوت می باشد. جهت ورود به رشته های مقطع کارشناسی ، شرط معدل بدین صورت است که معدل آخرین مقطع تحصیلی شما (دیپلم) ، باید حداقل ۱۵ باشد. همچنین متقاضیان رشته های مختلف ، باید دارای تسلط کافی در زبان انگلیسی باشند. میانگین نمرات کسب شده در آزمون آیلتس نیز باید حداقل ۵ باشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه آلبرتا

اطلاعات و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و اخذ مجوز ورود در رشته های دلخواه مقطع کارشناسی ، باید مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه آلبرتا را با خود به همراه داشته باشید. ابتدا باید مدرک دیپلم و نمرات آن را به صورت ترجمه شده به و معتبر ، به دانشگاه مربوطه تحویل دهید. مدرک زبان ، از دیگر مدارک مهم و مورد نیاز جهت اخذ پذیرش می باشد. شما باید حداقل نمره مورد نیاز در آزمون های مختلف زبان انگلیسی (آیلتس ، دولینگو ، تافل و غیره) را کسب نمایید. آن دسته از افرادی که تسلط کافی ندارند ، می توانند پیش از ورود به دانشگاه ، در دوره های مخصوص تقویت زبان دانشگاه آلبرتا شرکت کنند. مهلت و ددلاین ثبت نام در این دانشگاه ، از اول ماه اکتبر تا اوایل ماه می صورت می پذیرد.

بورسیه دانشگاه آلبرتا

بورسیه دانشگاه آلبرتا ، در مقاطع تحصیلی مختلف و از کارشناسی گرفته تا دکترا ارائه می شود. جهت اخذ سهمیه بورسیه و برخورداری از امکانات این دانشگاه ، باید از سطح بالایی از نظر علمی را نشان داده و مقالات مختلفی را داشته باشید. مقالات ارائه شده ، باید در ژورنال های بین المللی منتشر شده باشند. بورسیه تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه Alberta ، از ۱۳ هزار دلار در سال آغاز شده و با نشان دادن شایستگی ، ممکن است ارتقا یابد.

لیست دانشکده های دانشگاه آلبرتا

لیست دانشکده های دانشگاه آلبرتا (Alberta University) ، از تنوع بالای آموزشی برخوردار بوده و به شرح زیر می باشد ؛

●    دانشکده علوم بهداشت
●     دانشکده کشاورزی و علوم زیست محیطی 
●    دانشکده تجارت آلبرتا 
●     دانشکده آگوستانا 
●    دانشکده سن ژان 

هزینه تحصیل دانشگاه آلبرتا

هزینه تحصیل دانشگاه آلبرتا ، از سالی ۱۰ هزار دلار شروع شده و ممکن است به ۱۸ هزار دلار نیز برسد. این هزینه در مقاطع تحصیلات تکمیلی افزایش یافته و بین ۱۰ هزار تا ۲۱ هزار دلار در سال می باشد. شهریه و هزینه های تحصیل برای دانشجویان بومی در دوره های فصول نیمه دوم سال (زمستان و پاییز) ، کمتر از ۵ هزار دلار می باشد. یکی از هزینه هایی که در ابتدای کار باید پرداخت شود ، هزینه درخواست پذیرش می باشد که حدود ۱۲۵ دلار بوده و در صورت عدم پذیرش ، قابل عودت نمی باشد. ذکر این نکته ضروری است که دوره های ارشد و دکترای پژوهش محور و کلاس محور ، تفاوت آشکاری در هزینه ها دارند و به ترتیب ۱۰ هزار دلار و ۱۲-۱۶ هزار دلار کانادا می باشند.

Image

 رتبه و اعتبار دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا با توجه به رتبه‌ بندی کل که نتایج پنج رتبه‌ بندی معتبر جهانی را ترکیب می‌ کند ، در رتبه ۱۱۳ در میان برترین دانشگاه‌ های جهان قرار دارد. رتبه و اعتبار دانشگاه آلبرتا در آخرین رتبه‌ بندی جهانی ، تأیید می‌کند که U of A ، یکی از بهترین‌ های جهان است. موفقیت در رتبه‌ بندی‌ های جدید ، نشان دهنده یک دانشگاه معتبر و قدرتمند از هر لحاظ می باشد. دانشگاه آلبرتا در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال ۲۰۲۳ ، در رتبه ۱۱۰ جهانی قرار گرفت که در رتبه بندی مجموع Rank Meter گنجانده شده است. همچنین بهترین عملکرد خود را در مرکز رتبه‌ بندی دانشگاه‌ های جهانی (CWUR) در سال ، 2022-23 داشت که در رتبه ۷۷ جهان قرار گرفت.

شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه آلبرتا

اتحادیه دانشجویان دانشگاه آلبرتا (Alberta University) ، برای همه دانشجویان مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ، خدمات چشمگیری را ارائه کرده و شرایط ایده آلی را برای دانشجویان ارائه می کند. دانشجویان ، در داخل اقامتگاه و خوابگاه هایی حضور دارند که توسط نمایندگان دانشگاه آلبرتا مدیریت می شود. شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه آلبرتا ، از کیفیت بالایی برخوردار بوده و تاکنون توانسته که رضایت تمامی دانشجویان خود را برآورده کند.

رشته های دانشگاه آلبرتا

دانشکده اصلی ، شامل ۱۵۰ ساختمان است که ۵۰ بلوک شهری را در حاشیه جنوبی دره رودخانه شمالی ساسکاچوان (دقیقاً روبروی مرکز شهر ادمونتون) پوشش می دهد. ۳۹ هزار دانشجو از کانادا و ۱۵۰ کشور دیگر در ۴۰۰ برنامه درسی و در هجده دانشکده مختلف شرکت می کنند. رشته های دانشگاه آلبرتا در تنوع بالایی ارائه می شود و شامل ؛ 
○    حرکت شناسی و ورزش 
○    پزشکی ، دندانپزشکی ، پرستاری و داروسازی
○    علوم دارویی 
○    بهداشت عمومی و توانبخشی 
○    علوم طبیعی و علوم کاربردی 
○    مهندسی علوم پایه 
○    علوم اجتماعی 
○    علوم انسانی 
○    هنر
○     حقوق

35 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته