دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا (Alberta University) ، یکی از ۵ دانشگاه برتر کانادا و یکی از ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان می باشد. این دانشگاه در سال ۱۹۰۸ و توسط الکساندر کامرون رادرفورد (اولین نخست وزیر آلبرتا) و هنری مارشال توری (اولین رئیس دانشگاه) تاسیس شد. دانشگاه آلبرتا ، به واسطه سبک آموزشی نوین و تجربه اساتید حرفه ای خود در سراسر جهان شناخته شده است. این دانشگاه به عنوان یک "دانشگاه جامع علمی و پژوهشی" (CARU) در نظر گرفته می شود ؛ به این معنی که طیف وسیعی از برنامه های آکادمیک و حرفه ای را ارائه می دهد و به دنبال آن ، مدارک معتبری در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد را به دانشجویان خود اهدا خواهد کرد. جهت اپلای دانشگاه آلبرتا با ما همراه باشید.

Image

دانشگاه آلبرتا کجاست؟

احتمالا به عنوان یک دانشجو ، دوست دارید بدانید که دانشگاه آلبرتا کجاست ؟ دانشگاه آلبرتا که با نام های U of A یا UAlberta نیز شناخته می شود ، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در ادمونتون (آلبرتا، کانادا) واقع شده است. این دانشگاه (Alberta University) ، شامل چهار دانشکده در ادمونتون ، یک دانشکده آگوستانا در کامروز و یک مرکز کارکنان در مرکز شهر کلگری است. 
اخذ پذیرش دانشگاه اتاوا با آقای اپلای

Image

شرایط پذیرش دانشگاه آلبرتا

اگر قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه معتبر را دارید ، باید از شرایط پذیرش دانشگاه آلبرتا اطلاعات کافی را داشته باشید. شرایط مورد نظر و درخواست شده جهت ورود به هر یک از رشته‌ های تحصیلی این دانشگاه ، بسته به مقطع تحصیلی درخواست شده متفاوت می باشد. جهت ورود به رشته های مقطع کارشناسی ، شرط معدل بدین صورت است که معدل آخرین مقطع تحصیلی شما (دیپلم) ، باید حداقل ۱۵ باشد. همچنین متقاضیان رشته های مختلف ، باید دارای تسلط کافی در زبان انگلیسی باشند. میانگین نمرات کسب شده در آزمون آیلتس نیز باید حداقل ۵ باشد.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه آلبرتا

اطلاعات و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و اخذ مجوز ورود در رشته های دلخواه مقطع کارشناسی ، باید مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه آلبرتا را با خود به همراه داشته باشید. ابتدا باید مدرک دیپلم و نمرات آن را به صورت ترجمه شده به و معتبر ، به دانشگاه مربوطه تحویل دهید. مدرک زبان ، از دیگر مدارک مهم و مورد نیاز جهت اخذ پذیرش می باشد. شما باید حداقل نمره مورد نیاز در آزمون های مختلف زبان انگلیسی (آیلتس ، دولینگو ، تافل و غیره) را کسب نمایید. آن دسته از افرادی که تسلط کافی ندارند ، می توانند پیش از ورود به دانشگاه ، در دوره های مخصوص تقویت زبان دانشگاه آلبرتا شرکت کنند. مهلت و ددلاین ثبت نام در این دانشگاه ، از اول ماه اکتبر تا اوایل ماه می صورت می پذیرد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش دانشگاه دالهاوزی با مشاورین ما همراه باشید.

بورسیه دانشگاه آلبرتا

بورسیه دانشگاه آلبرتا ، در مقاطع تحصیلی مختلف و از کارشناسی گرفته تا دکترا ارائه می شود. جهت اخذ سهمیه بورسیه و برخورداری از امکانات این دانشگاه ، باید از سطح بالایی از نظر علمی را نشان داده و مقالات مختلفی را داشته باشید. مقالات ارائه شده ، باید در ژورنال های بین المللی منتشر شده باشند. بورسیه تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه Alberta ، از ۱۳ هزار دلار در سال آغاز شده و با نشان دادن شایستگی ، ممکن است ارتقا یابد.

لیست دانشکده های دانشگاه آلبرتا

لیست دانشکده های دانشگاه آلبرتا (Alberta University) ، از تنوع بالای آموزشی برخوردار بوده و به شرح زیر می باشد ؛

●    دانشکده علوم بهداشت
●     دانشکده کشاورزی و علوم زیست محیطی 
●    دانشکده تجارت آلبرتا 
●     دانشکده آگوستانا 
●    دانشکده سن ژان 

هزینه تحصیل دانشگاه آلبرتا

هزینه تحصیل دانشگاه آلبرتا ، از سالی ۱۰ هزار دلار شروع شده و ممکن است به ۱۸ هزار دلار نیز برسد. این هزینه در مقاطع تحصیلات تکمیلی افزایش یافته و بین ۱۰ هزار تا ۲۱ هزار دلار در سال می باشد. شهریه و هزینه های تحصیل برای دانشجویان بومی در دوره های فصول نیمه دوم سال (زمستان و پاییز) ، کمتر از ۵ هزار دلار می باشد. یکی از هزینه هایی که در ابتدای کار باید پرداخت شود ، هزینه درخواست پذیرش می باشد که حدود ۱۲۵ دلار بوده و در صورت عدم پذیرش ، قابل عودت نمی باشد. ذکر این نکته ضروری است که دوره های ارشد و دکترای پژوهش محور و کلاس محور ، تفاوت آشکاری در هزینه ها دارند و به ترتیب ۱۰ هزار دلار و ۱۲-۱۶ هزار دلار کانادا می باشند.

مطلب پیشنهادی: دانشگاه کارلتون

Image

 رتبه و اعتبار دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا با توجه به رتبه‌ بندی کل که نتایج پنج رتبه‌ بندی معتبر جهانی را ترکیب می‌ کند ، در رتبه ۱۱۳ در میان برترین دانشگاه‌ های جهان قرار دارد. رتبه و اعتبار دانشگاه آلبرتا در آخرین رتبه‌ بندی جهانی ، تأیید می‌کند که U of A ، یکی از بهترین‌ های جهان است. موفقیت در رتبه‌ بندی‌ های جدید ، نشان دهنده یک دانشگاه معتبر و قدرتمند از هر لحاظ می باشد. دانشگاه آلبرتا در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال ۲۰۲۳ ، در رتبه ۱۱۰ جهانی قرار گرفت که در رتبه بندی مجموع Rank Meter گنجانده شده است. همچنین بهترین عملکرد خود را در مرکز رتبه‌ بندی دانشگاه‌ های جهانی (CWUR) در سال ، 2022-23 داشت که در رتبه ۷۷ جهان قرار گرفت.

شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه آلبرتا

اتحادیه دانشجویان دانشگاه آلبرتا (Alberta University) ، برای همه دانشجویان مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ، خدمات چشمگیری را ارائه کرده و شرایط ایده آلی را برای دانشجویان ارائه می کند. دانشجویان ، در داخل اقامتگاه و خوابگاه هایی حضور دارند که توسط نمایندگان دانشگاه آلبرتا مدیریت می شود. شرایط زندگی و خوابگاه دانشگاه آلبرتا ، از کیفیت بالایی برخوردار بوده و تاکنون توانسته که رضایت تمامی دانشجویان خود را برآورده کند. اخذ پذیرش دانشگاه کلگری با آقای اپلای

رشته های دانشگاه آلبرتا

دانشکده اصلی ، شامل ۱۵۰ ساختمان است که ۵۰ بلوک شهری را در حاشیه جنوبی دره رودخانه شمالی ساسکاچوان (دقیقاً روبروی مرکز شهر ادمونتون) پوشش می دهد. ۳۹ هزار دانشجو از کانادا و ۱۵۰ کشور دیگر در ۴۰۰ برنامه درسی و در هجده دانشکده مختلف شرکت می کنند. رشته های دانشگاه آلبرتا در تنوع بالایی ارائه می شود و شامل ؛ 
○    حرکت شناسی و ورزش 
○    پزشکی ، دندانپزشکی ، پرستاری و داروسازی
○    علوم دارویی 
○    بهداشت عمومی و توانبخشی 
○    علوم طبیعی و علوم کاربردی 
○    مهندسی علوم پایه 
○    علوم اجتماعی 
○    علوم انسانی 
○    هنر
○     حقوق

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش دانشگاه کنکوردیا با مشاورین ما همراه باشید.

747 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

با تکمیل این فرم شما شرایط و قوانین و حریم خصوصی این سایت رو خوانده و قبول میکنید
افزودن نظر

انتخابگر پوسته